Hoppa till sidans innehåll

HANASKOG RUNT 01 KLASS: 2 MÄN. KORT 5000 m


HANASKOG RUNT 2001

KLASS: 2 MÄN. KORT 5000 m

PLAC NAMN      ÅLDER KLUBB/FÖRETAG/ORT                                         TID           EFTER

 1    BENGT MATTSSON             HÄRLÖVS IF                         16.190.00

2    MARCUS BILL                     FJÄLKINGE                                            16.42  0.23

3    ANDERS BENGTSSON         HÄRLÖVS IF                                           17.10  0.51

4    ROBIN LEANDERSSON        KYRKHULTS SK                                       18.04  1.45

5    MAGNUS LARSSON             FK GÖINGARNA                                      18.19  2.00

6    SVEN INGE BERGH              LÖNSBODA SK                                        8.26  2.07

7    HENRIK HOLMGREN             KYRKHULTS SK                                       18.34 2.15

8    ANDERS SELIN                    FK GÖINGARNA                                      18.50      2.31

9    MAGNUS JÖNSSON               YRINGE SK69                                         19.06      2.47

10  BENGT DAHLBERG                RÅBY FK                                                19.15      2.56

11  JENS ANDERTOFT                 MARKARYD FK                                        19.24     3.05

12  EVE LEANDERSSON               KYRKHULTS SK                                      19.32      3.13

13  LENNART BÄCKSTRÖM           KRISTIANSTAD                                     19.51      3.32

14  KJELL MÖLLER                        MUNKA LJUNGBY                                   20.15      3.56

15  TONHY SJÖSTRÖM                  TARKETT SOMMER                                20.17      3.58

16  INGE MATTSSON                    RYSSBERGETS IK                                  20.35     4.16

17  JONAS LEANDERSSON            KYRKHULTS SK                                      20.52     4.33

18  ANDERS BENGTSSON             GLIMÅKRA                                             20.58     4.39

19  TORBJÖRN KNUTSSON            FK LULEÅ                                               21.41     5.22

20  CHRISTER NILSSON                RYSSBERGET                                         21.42     5.23

21  LARS OHLSSON                       FK GÖINGARNA                                      21.50     5.31

22  ULF JOHANSSON                      HANASKOG                                            21.51     5.32

23  BENGT HOLMGREN                   KYRKHULTS SK                                       21.53     5.34

24  TORBJÖRN KARLSSON              VERDA                                                  21.54     5.35

25  TORSTEN MÖLLERSTRÖM          HÄRLÖVS IF. FRI-IDRO                           22.08     5.49

26  ESBJÖRN NILSSON                    GLIMÅKRA                                            22.09     5.50

27  EMIL THORSSON                       MAI                                                      22.14     5.55

28  PER-OLA OLSSON                      RYSSBERGETS IK                                 22.30    6.11

29  MARTIN PERSSON                     FK LULEÅ                                             22.35     6.16

30  PATRIK ISAKSSON                    HANASKOG                                          22.41     6.22

31  ARNE ARVIDSSON                     HÄRLÖVS IF                                         23.09     6.50

32  TOMAS STRAND                         MALMÖ                                                23.36     7.17

33  MARKUS SVENSSON                   HANASKOG                                          23.43     7.24

34  STEFAN ARVIDSSON                  ÄLMHULT                                              23.51     7.32

35  MAGNUS JOHNSSON                    K GÖINGARNA                                     24.49     8.30

36  CHRISTER AHLQUIST                 TELIA                                                   24.51      8.32

37  PHILIP ISAKSSON                     HANASKOG                                            24.53     8.34

38  JAN-TUVE TRUEDSSON              KRISTIANSTABLADET                              24.59     8.40

39  OLLE NILSSON                           RYSSBERGETS IK                                  25.00      8.41

40  MATS NILSSON                          TARKETT SOMMER                                 25.11      8.52

41  VIKTOR NILSSON                       FK GÖINGARNA                                     25.17      8.58

42  THOMAS NILSSON                      FK GÖINGARNA                                     25.19      9.00

43  FOLKE PERSSON                        HÄSTVEDA OK                                       25.26      9.07

44  SAKAN SVENSSON                     EDDIE MEDUZAS FY-FAN                         25.31      9.18

45  SVEN-ÅKE ANDERTOFT               MARKARYD FK                                        25.41      9.22

46  ANDERS ISAKSSON                    EDDIE MEDUZAS FY-FAN                        25.50       9.31

47  LENNART NILSSON                     ANDERSTORP                                        26.02       9.43

48  BÖRJE TRUEDSSON                    RISTIANSTAD                                       26.19     10.00

49  PER-OLOF PERSSON                  HANASKOG                                            26.32     10.13

50  MATTIS OLSSON                          HANASKOG                                         26.47     10.28

51  MATS MATTSSON                        TARKETT SOMMER                                21.02     10.43

52   PATRICK SVENSSON                  KLOCKAREVÄGEN 6                               27.42    11.23

53  PER-ÅKE KARLSSON                   BROBY                                                  28.30    12.11

54  HENRIK LUNDQVIST                    LÖNSBODA SK                                      28.31    12.12

55  HANS ÅKE LUNDQVIST                LÖNSBODA SK                                      28.33     12.14

56  ULF DAHLQVIST                          HANASKOG                                           28.56    12.37

57  CHRISTER BOMAN                      KRISTIANSTAD                                     29.21     13.02

58  JOHAN LÖNDAHL                         HANASKOG                                           30.20     14.01

59  ANDREAS ARVIDSSON                ÄLMHULT                                               31.12    14.53

60  ANDREAS OLSSON                      BOKVÄGEN                                            32.16    15.57

61  URPO RUOTTINEN                       HANASKOG                                            32.32    16.13

 


Uppdaterad 2001-06-05
Av Bengt Mattsson

Uppdaterad: 28 NOV 2009 18:41 Skribent: Stefan Persson

Postadress:
Hanaskogs IS - Friidrott
Bengt Mattsson, Truedstorpsvägen 3
28950 Hanaskog

Kontakt:
Tel: 04463128
E-post: This is a mailto link

Se all info

HIS

 

8313_web_130x40_c_pos_2

 

Brittedal

 

Sportringen_Log