Hoppa till sidans innehåll

2006


Female 48 kg

1. Sofia Mattsson SWE

2. Lilia Kaskarova RUS

3. Annika Hoffman GER

3. Marina Shiskina RUS

5. Hanna Wennström SWE

5. Nicol Hoffman GER

7. Myrsini Koloni GRE

 

Female 55 kg

1. Natalia Golts RUS

2. Johanna Mattsson SWE

3. Nanna Hyltegaard Pedersen DEN

3. Evenia Stamatakou GRE

5. Tiina Vainionpää FIN

 

Female 63 kg

1. Alena Kartashova RUS

2. Anna Polovneva RUS

3. Stavroula Zigouri GRE

 

Female 72 kg

1. Daria Nazzerova RUS

2. Elena Perepelkina RUS

3. Josefhin Nilsson SWE

 

Male 55 kg

1. Dmytro Kharko UKR

2. Vyugar Ragumov UKR

3. Khamit Shavaev St Petersburg

3. Viktor Wolfgang SWE

5. Damir Akhmedzyanov RUS

5. Zaharias Stamatakos GRE

 

Male 60 kg

1. Yuri Denisov St Petersburg

2. Aslan Abduttiv RUS

3. Oleg Nemchenko RUS

3. Artem Kudyk UKR

5. Maksim Karpov RUS

5. Armen Meroyan Spårvägen

7. Yegor Kudonov UKR

8. Karl-Johan Niva KGB

9. Nathan Piasecki USA

10. Jesper Karlsson SWE

 

Male 66 kg

1. Oleksandr Khvoshch UKR

2. Tiziano Corriga ITA

3. Seryan Simonyan RUS

3. Armen Vardanyan UKR

5. Georgios Boukis GRE

5. Robert Rosengren SWE

7. Shanon Slack USA

8. Urban Holm SWE

9. Zauar Umarov St Petersburg

10. Sharur Vardanyan SWE

 

Male 74 kg

1. Aleksej Ivahov RUS

2. Jesse Kekki TKVV

3. Henri Välimäki FIN

3. Mikhail Ivanchenko RUS

5. Tommy Lundell SWE

5. Mattias Günter SWE

7. Magomed Magomadov RUS

8. Volodynyr Lohyda UKR

9. Anton Khomenko RUS

10. Christoffer Ljungbäck SWE

 

Male 84 kg

1. Brad Vering USA

2. Jacob Clark USA Marine

3. Oleg Shokalov RUS

3. Dmytro Zaporozhchenko UKR

5. Sergiy Yeroshkin UKR

5. Oleh Olkovyy UKR

7. Vitaly Lavadnyy UKR

8. Kostas Falias GRE

9. Oleksandr Kovalchus UKR

10. Jeremy Pederson USA Marine

 

Male 96 kg

1. Justin Riuz USA

2. Dimitriy Timchenko UKR

3. David Kaladze RUS

3. Georgy Mikaya RUS

5. Alexey Bakalev RUS

5. Suitanbek Uzdenov St Petersburg

7. Rustam Totrov RUS

8. Sebastian Lönnborn SWE

9. Rait Thomberg EST

10. Daigoro Timoncini ITA

 

Male 120 kg

1. Eddy Bengtsson Örgryte

2. Alexander Ekomov RUS

3. Russell Davie USA

3. Rami Hietamäki FIN

5. Aretem Tsepovatenko UKR

5. Anton Botev RUS

7. Olegsandr Ceretskyy UKR

8. Konstiantyn Stryzhak UKR

9. Oskari Riihioja FIN

10. Danile Rocco Ficara ITA

 

Team competition scores                          
 
  Female 48 kg 55 kg 63 kg 72 kg S 55 kg 60 kg 66 kg 74 kg 84 kg 96 kg 120 kg   Total
Russia 17 10 19 19 6 23 8 24   26 15   167
Ukraina   19 12 18 3 26 9 13   100
Sweden 16 9   8 8 1 10 13 8 3   76
Greece 4 8 8   6   6   3   35
USA   2 4   10 10 8   34
Finland   6   8   10   24
St. Petersburg Russia   8 10   6   24
Germania 14   14
Italien   9   1 1   11
USA Marine   10   10
Örgryte IS Sweden   10   10
Tampereen KooVee Finland   9   9
Denmark   8   8
Spårvägen Sweden   6 2   8
Karl Gustav Brottning Sweden   3   3
Estonia   2   2
Albania   0
Haukiputaan Heitto Finland   0
Helsingin Painimiehet Finland   0
KirkU Finland   0
Väsby BK Sweden   0
 
 
Uppdaterad: 18 OKT 2017 14:09 Skribent: Örjan Eliasson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Haparanda SKT - Brottning
Hskt Brottn Sek, Åkergatan 1 - Idrottshuset
95334 Haparanda

Besöksadress:
Åkergatan 1- Idrottshuset
95334 Haparanda

Kontakt:
Tel: 092213088
E-post: hsktbrottning@outloo...

Se all info