Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Herrar lång 28 km      
           
Placering Startnr Namn   Klubb Måltid
1 5 Anders Svanebo Stockviks SF 01:13:34
2 6 Jim Åhl Bodens SK 01:13:36
3 1 Tom Ankerstål Rehns BK 01:14:32
4 3 Magnus Engström Stockviks SF 01:16:56
5 17 Johan Nilsson Edsbyns SK 01:25:51
6 19 Per Larsson Hybo Aik 01:26:05
7 12 Lars-Åke Axlund Ski Bike & Run 01:33:48
8 13 Per-Anders Axlund Ski Bike & Run 01:34:40
9 16 Sven-Åke Andersson Bergsjö IF 01:36:27
10 22 Stefan Bomm Delsbo IF 01:36:30
11 15 Anders Melin Bergsjö IF 01:39:15
12 11 Erik  Lundén Ilsbo SK 01:40:35
13 20 Mattias Lind Hybo AIK 01:43:16
14 10 Anders Fröjd Rehns BK 01:43:31
15 27 Mats Sundin Hudiksvalls IF 01:44:12
16 9 Olle  Skoglund Hudiksvalls FF 01:45:27
17 14 Mikael Persson Skidkamraterna 01:49:25
18 25 Kent  Näsman Strands IF 01:50:37
19 7 Ola Burman Norrfjärden 01:54:34
20 26 Håkan  Bäckström Hudiksvalls IF 01:58:53
21 21 Carl Martinez Alnö SK 01:59:10
22 24 Anders Johansson Näsvikens IK 02:01:28
23 8 Johan  Allgulander Norrfjärden 02:02:08
24 4 Daniel Jacobsson IF Strategen 02:10:00
           
Herrar kort 14 km      
           
Placering Startnr Namn   Klubb Måltid
1 53 Anders Danneskog Jättendals IF 00:45:38
2 59 S-O Skoglund Ilsbo SK 00:47:02
3 65 Stefan  Jonsson AXA SK 00:48:36
4 61 Emil Larsson Hassela IF 00:49:51
5 69 David  Kraphol Stockvik IF 00:50:27
6 51 Timor Sandberg Jättendals IF 00:52:07
7 56 Marcus Carlsson Hassela IF 00:52:30
8 52 Elias Finnström Jättendals IF 00:52:49
9 70 Esbjörn  Boström Friskis o Svettis H-Svall 00:53:00
10 66 Per  Danielsson Hassela IF 00:53:09
11 64 Edvin Östlund Quist Jättendals IF 00:54:41
12 60 Roger Hansson Lillhärdals IF 00:56:32
13 68 Mårten Lassander Hudiksvalls IF 00:58:10
14 58 Michael Swedberg Bergsjö IF 00:59:46
15 63 Bertil Engman Bergsjö IF 01:02:47
16 67 Ulf Carlsson Jättendals IF 01:04:30
17 54 David Carlsson Jättendals IF 01:05:49
18 62 Emil Fors Hassela IF 01:09:04
19 53 Alexander Danneskog Jättendals IF 01:11:53
20 57 Niklas Tannestål Bollnäs FIK 01:40:22
           
Damer lång 28 km      
           
Placering Startnr Namn   Klubb Måltid
1 150 Amanda Mattsson Stockviks SF 01:31:05
2 156 Linda  Hasselqvist Edsbyn SK 01:40:58
3 157 Kari-Anne Rustän Hudiksvalls IF 01:43:02
4 155 Malin Owén Valbo AIF 01:46:45
5 151 Erika Sundin Hybo AIK 01:50:02
6 153 Marie Fröjd Rehns BK 01:59:28
7 154 Birgitta Winblad Rehns BK 02:05:29
           
Damer kort 14 km      
           
Placering Startnr Namn   Klubb Måltid
1 171 Maria Andersson IFK Gnarp 01:11:27
2 170 Eva Sandberg Jättendals IF 01:13:03
3 176 Anna  Sjödin Hassela IF 01:17:22
4 173 Anna Hansson-Sundin IFK Gnarp 01:50:16
5 172 Sarah Faxby-Bjerner IFK Gnarp 01:51:03
Uppdaterad: 10 MAR 2013 21:40 Skribent: Erik Norin

Kölsjörännets sponsorer:

HT

 Gripen_PMS130_Sweden_Block

 Hassela Skogsentreprenad

 Swecologo

 

Hassela Ski Resort

 

Plyfa  

Postadress:
Hassela IF - Skidor
Torggränd 5
82078 Hassela

Besöksadress:
HasselaBadet, Bergsjövägen 7
82078 Hassela

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info