Hoppa till sidans innehåll

2019-07-27 Mekonomen i Osbyracet


   
   
  Start. nr.   Klubb  /  Anmälare                        Omgång 1 2 3 Totalt
  A - FINAL   SENIORER          
1 15 Mattias Hansen Hästveda FRC       Team Rallysaft 7 7 7 21
2 r 6 Christian Lanqvist Ljungby MK        7 5 5 17
3 14 Pontus Mejving Skillingaryds MK       Hejdu Hejdu Racing 5 7 7 19
4 29 Per-Erik Larsson Tomelilla MK       Team Graneborg 7 5 7 19
5 23 Edvin Johnsson Tomelilla MK        5 7 7 19
6 18 Jimmy Persson Kristianstad FRC        7 7 5 19
  B - FINAL   SENIORER          
1 6 Christian Lanqvist Ljungby MK        7 5 5 17
2 34 Bengt Svensson Kristianstad FRC       Bil & Maskin Degeberga AB 5 7 5 17
3 22 Oskar Mejving Skillingaryds MK       Hejdu Hejdu Racing 7 7 4 18
4 v r 30 Lennart Bergstedt Kristianstad FRC        5 5 5 15
5 5 Viktor Andersson Höörs MK        4 4 7 15
6 25 Veronica Salsten Svedala MK       Salsten Racing 4 4 7 15
  C - FINAL   SENIORER          
1 30 Lennart Bergstedt Kristianstad FRC        5 5 5 15
2 17 Joakim Brodén Hästveda FRC        4 3 5 12
3 32 Gert Bauhn SMK Örkelljunga        2 4 4 10
4 10 Robin Lundin Nybro AC        4 3 5 12
5 24 Ulf Bergqvist Kristianstad FRC        4 2 4 10
6 38 Michael Grahn SMK Helsingborg       Skånepågarna/JA´s i Hörby 7 4 3 14
  A - FINAL   DAMER          
1 606 Rose-Marie Olsson Hässleholms MK        5 4 7 16
2 601 Siv Walter Hästveda FRC       PF Motorsport 7 5 5 17
3 604 Sigrid Petersson Grimslövs MS        5 2 5 12
4 602 Jenny Eriksson Kristianstad FRC        4 1 4 9
5 605 Martina Wahlman Hästveda FRC       PF Motorsport 7 7 7 21
6 607 Sissela Hansen Svedala MK        4 E 4 8
  A - FINAL   JUNIORER          
1 310 Alexander Jeppsson Tomelilla MK       Hagestigs Motorsport 7 5 7 19
2 306 Fabian Claëson Hästveda FRC        3 3 4 10
3 308 Filip Gudmundson Kristianstad FRC       Barum Racing 5 4 5 14
4 307 Carl Höglund Asarums MS        4 3v 4 11
5 302 Moltas Olofsson Asarums MS        7 7 7 21
6 301 Cedrik Nilsson Kristianstad FRC       Team Graneborg 5 7 5 17
               
  ÖVRIGA   SENIORER          
  8 Jesper Leise Eslövs MK  /  Team Magic Racing 5 5 B 10
  16 Per-Ola Nilsson Kristianstad FRC  /  Rinkabymålaren 5 5 Sv 10
  13 Jonas Johansson Pilatorps MK 2 4 3 9
  33 Stefan Persson SMK Helsingborg 1 3 4 8
  35 Daniel Johansson Södra Sunnerbos MK 1 3 4 8
  31 Krister Berdén Hästveda FRC 4 4 B 8
  11 Bengt-Åke Nilsson Osby MK 3 5 S 8
  9 Andreas Nilsson Laholms MK 1 2 4 7
  21 Mattias Nilsson Laholms MK 2 B 3 5
  36 Christian Persson Kristianstad FRC 3 2 E 5
  19 Patrik Nilsson Crona Osby MK 3 B B 3
  27 Christian Nilsson Osby MK 3 E E 3
  28 Michael Sörensen SMK Helsingborg 3 E E 3
  3 Conny Jönsson Hästveda FRC  /  PF Motorsport 3 E Å 3
  26 Andreas Wahlman Hästveda FRC  /  PF Motorsport 2 B E 2
  20 Pontus Jönsson Asarums MS B E E 0
  39 Johanna Nilsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing B E Å 0
  1 Sammy Andersson Osby MK  /  Barum Racing B Å 0  
  2 Rebecca Lennartsson Kristianstad FRC  /  Bil & Maskin Degeberga AB  B Å 0  
               
  ÖVRIGA   DAMER          
  603 Diana Lindeberg Dalby MK  /  Barum Racing B 3 3 6
               
  ÖVRIGA   JUNIORER          
  305 Hanna Svensson Kristianstad FRC  /  Bil & Maskin Degeberga AB  3 4 3 10
  303 Hugo Bergstedt Kristianstad FRC 4 5 B 9
  304 Louise Mattsson Kristianstad FRC E 2 B 2
  309 Elof Persson Grimslövs MS B E E 0
Det finns inget album kopplat till denna sida.

Postadress:
Hästveda FRC
Hästveda 2476
28276 Hästveda

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info