Hoppa till sidans innehåll

2019-08-31 Glentonsracet


             
               
  Start. nr.   Klubb  /  Anmälare                  Omgång 1 2 3 Totalt
  A - FINAL   SENIORER          
1 18 Bengt Svensson Kristianstad FRC   Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 5 19
2 51 Freddy Malmberg Ljungby MK       Team Magic Racing 7 7 5 19
3 37 Rikard Hedström Eslövs MK        7 7 7 21
4 r 29 Gert-Göran Persson Tomelilla MK       Team Magic Racing 7 7 3 17
5 38 Albin Ström Osby MK        7 7 7 21
  B - FINAL   SENIORER          
1 29 Gert-Göran Persson Tomelilla MK       Team Magic Racing 7 7 3 17
2 v 16 Marcus Nilsson Eslövs MK       Team Ylleröd´s  Motorsport 4 7 5 16
3 46 Robin Mattisson Vimmerby MS        7 4 5 16
4 48 Simon Nilsson SMK Örkelljunga        5 5 7 17
5 31 Jimmy Persson Kristianstad FRC        5 5 7v 17
6 r 14 Dennis Gudmundson Kristianstad FRC       Barum Racing 5 5 4 14
  C - FINAL   SENIORER          
1 14 Dennis Gudmundson Kristianstad FRC       Barum Racing 5 5 4 14
2 19 Christian Nilsson Osby MK       PF Motorsport 5 3 7 15
3 2 Tim Bergstedt Kristianstad FRC        7 5 4 16
4 20 Mattias Nilsson Tomelilla MK       Skrot&Metall återvinning 4 5 5 14
5 50 Lennart Bergstedt Kristianstad FRC       PF Motorsport E 7 7v 14
6 45 Daniel Johansson Södra Sunnerbos MK        4 4 7 15
  A - FINAL   DAMER          
1 603 Sofie Fors Ljungby MK       Team Magic Racing 7 7 7 21
2 607 Siv Walter Hästveda FRC       PF Motorsport 4 5 5 14
3 601 Nina Gunnarsson SMK Örkelljunga        3 4 7 14
4 602 Linda Nilsson Kristianstad FRC       PF Motorsport 5 3 7 15
5 609 Veronica Salsten Svedala MK       Salsten Racing 7 7 B 14
6 605 Isabell Persson Hästveda FRC        4 5 5 14
  A - FINAL   JUNIORER          
1 303 Filip Gudmundson Kristianstad FRC       Barum Racing 7 7 7 21
2 306 Hanna Svensson Kristianstad FR  Bil & Maskin Degeberga AB 4 7 5 16
3 312 Anton Areskoug Tomelilla MK       Team Svarta gänget 7 5 7 19
4 301 Adam Thomsson Pilatorps MK       Tyringe Bildemontering AB 5 3 5 13
5 316 Balthazar Kristiansson Älmhults MK       Team Rallysaft 5 4 7 16
6 309 Hugo Åkesson Dalby MK        7 7 4 18
  ÖVRIGA   SENIORER          
  1 Mattias Hansen Hästveda FRC  /  Team Rallysaft 1 7 5 13
  9 Henrik Friberg Kristianstad FRC 5 4 4 13
  40 Danny Eckhoff SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft B 5 7 12
  41 Robin Rihelä Kristianstad FRC 3 4 5 12
  7 Roberth Krondahl Tomelilla MK 7 S 5 12
  4 Ricky Bondesson Laholms MK 5 4 3 12
  26 Patrik Nilsson Crona Osby MK  /  PF Motorsport 4 B 7 11
  13 Joakim Brodén Hästveda FRC 3 3 5 11
  11 Michael Sandin Kristianstad FRC 3 4 4 11
  47 Max Nilsson Eslövs MK  /  Team Ylleröd´s  Motorsport 3 4 4 11
  42 Jörgen Karlsson Ljungby MK 5 4 2 11
  10 Gert Bauhn SMK Örkelljunga 4 3 3 10
  39 Conny Jönsson Hästveda FRC  /  PF Motorsport 4 3 3 10
  54 Robert Thomsson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB 5 5 Å 10
  5 Jonas Johansson Pilatorps MK 3 2 4 9
  12 Patrik Nilsson Ljungby MK  /  TEAM BBG 2 4 3 9
  49 Bengt-Åke Nilsson Osby MK  /  PF Motorsport 4 3 2 9
  32 Robert Hedström Eslövs MK 4 5 B 9
  6 Johan Lagerström Kristianstad FRC 4 B 4 8
  17 Kaj Gunnarsson SMK Örkelljunga 2 3 3 8
  24 Mattias Johansson SMK Örkelljunga 3 5 E 8
  8 Jan-Ove Klyft Eslövs MK 1v 3 3 7
  30 Marcus Berg Robertsfors MS 3 2 2 7
  35 Conny Carlsson Osby MK 5 2 B 7
  44 Mikael Hult SMK Helsingborg 2 1 3 6
  3 Emil Larsson SMK Örkelljunga 2 2 2 6
  15 Glenn Lindell SMK Helsingborg  /  Team Essen 1 1 2 4
  27 Tonny Olsson Asarums MS 2 E 2 4
  43 Marcus Östergren Kristianstad FRC 2 2 S 4
  34 Bo Danielsson SMK Helsingborg B 3 E 3
  28 Mikael Jönsson Kristianstad FRC 1 2 E 3
  36 Jesper Johansson SMK Örkelljunga 3 B E 3
  52 Ulf Bergqvist Kristianstad FRC 3 B E 3
  33 Andreas Wahlman Hästveda FRC  /  PF Motorsport 2 1 Å 3
  23 Markus Ritzen Ljungby MK E E E 0
  22 Stefan Persson SMK Helsingborg E E Å 0
               
  ÖVRIGA   DAMER          
  614 Sara Ahlberg Kristianstad FRC 5 4 4 13
  610 Kajsa Bergstedt Kristianstad FRC 3 4 5 12
  611 Moa Nilsson Eslövs MK  /  Team Ylleröd´s  Motorsport 5 7 B 12
  613 Martina Wahlman Hästveda FRC  /  PF Motorsport 7 5 B 12
  615 Maria Eckhoff SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 3 2 4 9
  606 Annika Klyft Eslövs MK 2 3 3 8
  612 Kerstin Persson  Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg 4 2 B 6
  604 Frida Andersson Kristianstad FRC 2 3 B 5
               
  ÖVRIGA   JUNIORER          
  308 Rebecka Svensson Hästveda FRC  /  Tyringe Bildemontering AB 5 4 4 13
  305 Emma Kristoffersson Tomelilla MK  /  Lundells Motorsport 3 4 5 12
  314 Colin Gunnarsson SMK Örkelljunga 3 5 4 12
  310 Carl Höglund Asarums MS 3 5v 3 11
  311 Emelie Toll Kristianstad FRC 2 3 3 8
  313 Alexander Christensen Sjöbo MK  /  Barum Racing  4 E E 4
  302 My Henriksson Asarums MS 2 2 Å 4
  307 Filip Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg 4 E Å 4
  315 Sebastian Jakobsson Ljungby MK B E 3 3
  304 Connor Gunnarsson SMK Örkelljunga B B B 0
  U T E S L U T N A          
  SENIORER            
  25 Robin Nilsson Eslövs MK  /  Barum Racing 7 7 4 18
Det finns inget album kopplat till denna sida.

Postadress:
Hästveda FRC
Hästveda 2476
28276 Hästveda

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info