Hoppa till sidans innehåll

2020-07-18 Sommarracet


.

 

 

 

  Start. nr.   Klubb  /  Anmälare                                    Omgång     

 1 2 3 Totalt
  A - FINAL   SENIORER          
1 38 Ulf Eriksson Oskarshamns RRC  /  Hagestigs Motorsport 5 7 7 19
2 56 Danny Eckhoff SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 7 7 7 21
3 74 Robert Hedström Eslövs MK        7 7 7 21
4 5 Kenneth Johnsson SMK Helsingborg  /  Team Essen 7 5 7v 19
5 37 Jimmy Karlsson Skepptuna MK        7 7 5 19
6 r 54 Oscar Hansen Laholms MK        E 7 7 14
  B - FINAL   SENIORER          
1 r 54 Oscar Hansen Laholms MK        E 7 7 14
2 21 Magnus Nilsson Pilatorps MK  /  Barum Racing 7 7 3 17
3 53 Fredrik Salsten Fjärås MK  /  Salsten Racing 4 7 7 18
4 28 Jesper Månsson SMK Helsingborg  /  Hagestigs Motorsport 7 7 4 18
5 59 Mattias Nilsson Tomelilla MK  /  Skrot&Metall återvinning 7 4 5 16
6 75 Robert Thomsson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB 5 7 5 17
  C - FINAL   SENIORER          
1 r 54 Oscar Hansen Laholms MK        E 7 7 14
2 4 Sammy Andersson Osby MK  /  Barum Racing 3 7 5 15
3 48 Rikard Hedström Eslövs MK        5 5 5 15
4 35 Martin Liljeblad Eksjö FRC  /  Brorssons Lastvagnsdelar AB 1 7 7 15
5 13 Kim Larsson Jungnerligan RC        3 5 7 15
6 42 Petter Karlsson Tjust MK  /  Hagestigs Motorsport 7 5 4 16
  D - FINAL   SENIORER          
1 54 Oscar Hansen Laholms MK        E 7 7 14
2 64 Albin Ström Osby MK        5 4 5 14
3 8 Tony Ohlsson SMK Nyköping        7 3 4 14
4 1 Conny Jönsson Hästveda FRC  /  PF Motorsport 5 4 5 14
5 18 Kent Mattisson Vimmerby MS  /  Munkahus Racing 4 3 7 14
6 69 Glenn Johansson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB 7 4 4 15
  A - FINAL   DAMER          
1 606 Veronica Salsten Fjärås MK  /  Salsten Racing 7 7 7 21
2 r 607 Sofie Fors Ljungby MK  /  Team Magic Racing 7 4 5 16
3 622 Maria Eckhoff SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 7 7 5 19
4 615 Malin Holmbom Tjust MK  /  Hagestigs Motorsport 5 4 7 16
5 624 Martina Wahlman Hästveda FRC  /  PF Motorsport 7 7 7 21
6 630 Maria Mårtensson SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 7 7 3 17
  B - FINAL   DAMER          
1 607 Sofie Fors Ljungby MK  /  Team Magic Racing 7 4 5 16
2 610 Amanda Kvarnström MK Ran Askersund        2 5 7 14
3 628 Adelinn Westerling MK Kinda        5 5 5 15
4 613 Rebecka Svensson Hästveda FRC  /  Tyringe Bildemontering AB 4 2 7 13
5 r 621 Mariah Blixth Målilla MK        5 4 2 11
6 603 Isabell Persson Hästveda FRC        5 5 5 15
  C - FINAL   DAMER          
1 621 Mariah Blixth Målilla MK        5 4 2 11
2 626 Marie Karlsson Vimmerby MS  /  Team RACEPAGE www.racepage.org 4 4 4 12
3 602 Rebecca Bäckman Simrishamns MK        2 5 3 10
4 618 Siv Walter Hästveda FRC  /  PF Motorsport 3 5 4 12
5 632 Moa Nilsson Eslövs MK        4 4 4 12
6 620 Malin Blixth Johansson Målilla MK  /  PF Motorsport 4 3 4 11
  A - FINAL   JUNIORER          
1 338 Filip Bernström MK Ran Askersund        7 5 7 19
2 330 Melwin Mattisson Vimmerby MS  /  Munkahus Racing 5 7 7 19
3 311 Albin Park Eksjö FRC        5 7 7 19
4 r 307 Malve Westerling MK Kinda        7 7 4 18
5 317 Måns Örum-Gad Lessebo MK        7 5 7 19
6 312 Elliott Karlsson Emådalens MK        7 7 5 19
  B - FINAL   JUNIORER          
1 307 Malve Westerling MK Kinda        7 7 4 18
2 314 Felix Skärbring Jungnerligan RC  /  Team RACEPAGE www.racepage.org 4 7 5 16
3 327 Alexander Björklund Fjugesta MS        7 4 5 16
4 333 Liam Leven Vara MK  /  Hagestigs Motorsport 7 7 3 17
5 320 Cedrik Nilsson Kristianstad FRC        2 5 7 14
6 r 324 Robin Larsson Jungnerligan RC        7 S 5 12
  C - FINAL   JUNIORER          
1 r 324 Robin Larsson Jungnerligan RC        7 S 5 12
2 343 Lukas Jönsson Eslövs MK        5 5 4 14
3 339 Wille Örum-Gad Lessebo MK        5 4 4 13
4 332 Hugo Larsson Lessebo MK        5 4 4 13
5 322 Tove Magnusson Oskarshamns RRC        4v 7 2 13
6 315 Victor Wöllecke Nybro AC        3 5 5 13
  D - FINAL   JUNIORER          
1 324 Robin Larsson Jungnerligan RC        7 S 5 12
2 v 342 Hugo Verner Asarums MS  /  Munkahus Racing 7v 2 3 12
3 331 Douglas Jarnving Mönsterås MK  /  TEAM BBG 4 3 5 12
4 319 Elias Ekhult Kristianstad FRC  /  Barum Racing 1 7 4 12
5 318 Marina Hult SMK Helsingborg  /  Barum Racing 5 5 2 12
6 306 Hanna Granvik Gestrike RT        2 5 5 12
  ÖVRIGA   SENIORER          
  40 Edvin Johnsson Tomelilla MK  /  Ingvarssons last & schakt AB 5 1 7 13
  19 Gert-Göran Persson Tomelilla MK  /  Team Magic Racing 3 5 5 13
  20 Joel Hult Hästveda FRC  /  Kyrk Motorsport 5 S 7 12
  63 Albin Ekenberg Lessebo MK 2 5 5 12
  73 Kim Bäckman Simrishamns MK 3 5 4 12
  17 Mattias Hansen Hästveda FRC 7 5 S 12
  31 Bengt Svensson Kristianstad FRC  /  Bil & Maskin Degeberga AB  4 3 4 11
  68 Martin Persson Tomelilla MK 5 2 4 11
  51 Mattias Hansen Tomelilla MK 3 5 3 11
  49 Balthazar Kristiansson Älmhults MK  /  Team Rallysaft  4 7 B 11
  58 Ted Holtne Asarums MS  /  Munkahus Racing 2 3 5 10
  29 Conny Persson Arlövs MC  /  Team Graneborg 5 S 5 10
  2 Jonathan Eriksson Tomelilla MK 4 4 2 10
  50 Åke Andersson Haninge MK 7 3 Å 10
  9 Thomas Håkansson Ryds MK 4 1 4 9
  11 Michael Sörensen SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft  2v 4 3 9
  45 Jan Brodén Hästveda FRC 4 2 3 9
  71 Emil Bäckman Tomelilla MK 4 2 3 9
  27 Roger Olsson Tomelilla MK 3 4 2 9
  16 Pontus Mejving Skillingaryds MK  /  Hejdu Hejdu Racing 5 2 2 9
  70 Sebastian Klyft Eslövs MK 4 4 1 9
  7 Marcus Nilsson Eslövs MK S 4 4 8
  61 Lars Arvidsson SMK Helsingborg  /  Team Pärup Racing 4 S 4 8
  33 Roger Olsson Tomelilla MK 2 3 3 8
  55 Johan Runesson Kalmar MK 3 3 2 8
  12 Simon Hollén Liljestad MK Speed 5 3v B 8
  14 Glenn Lindell SMK Helsingborg  /  Team Essen  2 1 4 7
  44 Håkan Eriksson Tomelilla MK 2 2 3 7
  66 Hampus Magnusson Hästveda FRC S 5 2 7
  22 Göran Jarnving Mönsterås MK  /  TEAM BBG 2 3 2 7
  32 Robin Gustafsson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB 2 5 B 7
  24 Rasmus Johansson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB  4v 3 E 7
  65 Johan Fransson Grimslövs MS  /  TEAM BBG 3 4 T 7
  15 Hans Nilsson Kristianstad FRC  /  Team Graneborg 1 2 3 6
  23 Michael Johansson Jönköpings MK  /  Barum Racing 3 B 3v 6
  41 Jörgen Johansson Målilla MK  /  PF Motorsport 1 4 B 5
  57 Rasmus Fogelberg Kristianstad FRC  /  Barum Racing 5v B B 5
  10 Niklas Johansson Målilla MK  /  PF Motorsport B 5 E 5
  72 Patrik Lund Målilla MK 2 B 2 4
  36 Jimmy Helmersson SMK Uppsala 4 S Å 4
  67 Tim Bergstedt Kristianstad FRC S B 3 3
  34 Wilmer Westerling MK Kinda 3 E E 3
  43 Paul Åberg SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft  3 Å   3
  26 Ante Kristiansson Älmhults MK  /  Team Rallysaft 1 B Å 1
  30 Fabian Claëson Hästveda FRC 1 Å   1
  52 Sebastian Dahl Hästveda FRC S B B 0
  47 Pontus Haak Hästveda FRC B B Å 0
  3 Lennart Bergstedt Kristianstad FRC B E Å 0
  62 Andreas Persson Simrishamns MK  /  Team Lasses Trafikskola  E Å   0
  ÖVRIGA   DAMER          
  608 Emelie Sandström Målilla MK  /  PF Motorsport 3 7 B 10
  627 Charlotte Pettersson Kristianstad FRC 2 3 4 9
  601 Jenny Lindell Östernärkes RMC 4 3 2 9
  616 Nathalie Larsson Pilatorps MK 2 1 5 8
  623 Kerstin Persson  Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg  3 2 3 8
  625 Hanna Petersson Bohus Racing  /  Hagestigs Motorsport  5 3v Å 8
  604 Frida Ekberg Ryds MK  /  Fridafors bilservice ab f racing 1 2 3 6
  605 Louise Mattsson Kristianstad FRC 3 2 B 5
  631 Emma Wallerstedt Målilla MK 3 2 E 5
  609 Annika Klyft Eslövs MK 1 3 S 4
  633 Lina Ingvarsson Simrishamns MK  /  Ingvarssons last & schakt AB B Å   0
  ÖVRIGA   JUNIORER          
  341 Theo Wernersson Kak Motorklubb  /  Hagestigs Motorsport S 4 7 11
  301 Moltas Olofsson Asarums MS 4 S 7 11
  309 Teres Klyft SMK Helsingborg 3 3 4 10
  316 Neo Bjärgestad Kalmar MK 2 3 4 9
  345 Måns Persson Tomelilla MK 3 3 3 9
  303 Filip Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg  5 4 B 9
  321 Adam Thomsson Pilatorps MK  /  Tyringe Bildemontering AB 5 4 E 9
  329 Hugo Bergstedt Kristianstad FRC 2 3 3 8
  305 Alicia Westerling MK Kinda 3 5 B 8
  337 Wilma Jönsson Kristianstad FRC 4 4 B 8
  334 Andreas Toll Kristianstad FRC 3 1 3 7
  326 Max Bjerstedt Jönköpings MK  /  Barum Racing 4 2 1 7
  344 Alexander Christensen Sjöbo MK  /  Barum Racing  4 3 B 7
  302 Linnéa Karlsson Vimmerby MS  /  Team RACEPAGE www.racepage.org 1 2 3 6
  335 Nellie Eriksson MK Kinda 2 1 3 6
  310 Dea Bäckman Simrishamns MK 2 2 2 6
  323 Anna Lundell Tomelilla MK  /  Lundells Motorsport 3 3 B 6
  325 Filip Jönsson Kristianstad FRC 3 2 B 5
  340 Benny Strömholm Silverdalens MSK 3 2 B 5
  308 Emelie Toll Kristianstad FRC 1 1 2 4
  313 Elof Persson Grimslövs MS 4 S Å 4
  336 Moa Roos Jönköpings MK S 4 S 4

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.

Postadress:
Hästveda FRC
Hästveda 2476
28276 Hästveda

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info