Hoppa till sidans innehåll

2020-08-29 Glentonsracet


.

 

 

 

  Start nr.   Klubb  /  Anmälare                                         Omgång 1 2 3 Totalt  
  A - FINAL   SENIORER            
1 67 Oscar Hansen Laholms MK        7 7 7 21  
2 55 Andreas Persson Simrishamns MK  /  Team Lasses Trafikskola Sjöbo 7 7 7 21  
3 64 Patrik Lund Målilla MK        7 5 7 19  
4 r 28 Tom Edvardsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 7 4 5 16  
5 68 Christoffer Gudmundsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 5 7 7 19  
6 20 Berthil Hansen Laholms MK        7 5 7 19  
  B - FINAL   SENIORER            
1 r 28 Tom Edvardsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 7 4 5 16  
2 37 Michael Sörensen SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 7 7 4 18  
3 13 Christer Ingvarsson Simrishamns MK  /  Ingvarssons last & schakt  2v 7 7 16  
4 15 Mattias Bankel SMK Trollhättan        5 4 7 16  
5 11 Leo Sandberg Ulricehamns MK        7 7 5 19  
6 6 Jimmy Gudmundson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 2 7 7 16  
  C - FINAL   SENIORER            
1 28 Tom Edvardsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 7 4 5 16  
2 73 Jimmy Persson Kristianstad FRC        4 5 5 14  
3 58 Lennart Bergstedt Kristianstad FRC  /  PF Motorsport 5 5 3 13  
4 r 51 Joakim Brodén Hästveda FRC        2v 5 5 12  
5 47 Conny Persson Arlövs MC  /  Team Graneborg 5 4 5 14  
6 27 Jonas Byrskog Lessebo MK        5 7 1 13  
  D - FINAL   SENIORER            
1 51 Joakim Brodén Hästveda FRC        2v 5 5 12  
2 60 Erik Walter Asarums MS        4 2 4 10  
3 19 Pontus Eriksson Skene MS        3 3 5 11  
4 24 Per-Ola Nilsson Kristianstad FRC  /  Rinkabymålaren 4 4 4 12  
5 66 Sebastian Dahl Hästveda FRC        3 4 5 12  
6 39 Rasmus Sörliden Kristianstad FRC  /  Barum Racing 4 4 2 10  
  A - FINAL   DAMER            
1 608 Lina Ingvarsson Simrishamns MK  /  Ingvarssons last & schakt  7 7 7 21  
2 621 Angelica Edvardsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 7 5 5 17  
3 606 Cecilia Adermark Kristianstad FRC  /  Barum Racing 4 7 5 16  
4 618 Josefina Stigsson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 4 7v 7 18  
5 612 Hannah Svensson Hästveda FRC  /  Tyringe Bildemontering AB 4 4 7 15  
6 r 601 Veronica Salsten Fjärås MK  /  Salsten Racing 7 7 B 14  
  B - FINAL   DAMER            
1 601 Veronica Salsten Fjärås MK  /  Salsten Racing 7 7 B 14  
2 605 Malin Blixth Johansson Målilla MK        5 4 3 12  
3 617 Siv Walter Hästveda FRC  /  PF Motorsport 7 4 4 15  
4 609 Martina Wahlman Hästveda FRC  /  PF Motorsport 5 5 2 12  
5 616 Kerstin Persson  Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg 2 5 3 10  
6 619 Maria Mårtensson SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft 5 3 5 13  
  A - FINAL   JUNIORER            
1 312 Filip Gudmundson Kristianstad FRC  /  Barum Racing 7 7 7 21  
2 v 301 Filip Benz Arlövs MC  /  Team Graneborg 4 7 7 18  
3 313 Hugo Larsson Lessebo MK        5 3 5 13  
4 308 Hugo Bergstedt Kristianstad FRC  /  PF Motorsport 4 5 5 14  
5 302 Benny Strömholm Silverdalens MSK        7 4 4 15  
6 304 Hanna Svensson Kristianstad FRC  /  Bil & Maskin Degeberga AB 5 5 3 13  
  ÖVRIGA   SENIORER            
  3 Viktor Andersson Höörs MK 5 5 S 10  
  40 Jimmy Strömholm Silverdalens MSK 2 4 3 9  
  5 Joacim Persson Tomelilla MK 3 3 3 9  
  44 Lars Persson SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft  3 3 3 9  
  32 Linus Persson SMK Helsingborg  /  Team Rallysaft  3 5 1 9  
  16 Sammy Andersson Osby MK  /  Barum Racing 7 2 B 9  
  36 Peter Kjellkvist Kristianstad FRC  /  Barum Racing 1 3 4 8  
  35 Thore Borg Christianstad RC  /  V.VRAM RACING 2 2 4 8  
  62 Oskar Brodén Hästveda FRC 3 1 4 8  
  17 Conny Jönsson Hästveda FRC  /  PF Motorsport 4v S 4 8  
  14 Mikael Jönsson Kristianstad FRC 3 3 2 8  
  42 Jonnie Henriksen Hässleholms MK 5 3 B 8  
  48 Christian Berg Målilla MK S 3 4 7  
  30 Lukas Wernersson Laholms MK 4 3 B 7  
  12 Fabian Solberg Vimmerby MS  /  PF Motorsport 1 2 3 6  
  18 Roger Sandin Kristianstad FRC S 4 2 6  
  7 Bo Grolander SMK Trollhättan  /  Edvardssons Maskin 4 2 B 6  
  56 Niklas Johansson Målilla MK S E 5 5  
  43 Pontus Haak Hästveda FRC 1 1 3 5  
  71 Henrik Friberg Kristianstad FRC S 5 B 5  
  21 Benny Olsson SMK Helsingborg  /  Hagestigs Motorsport 5 S B 5  
  22 Pontus Olsson Asarums MS 2 E Å 2  
  2 Mattias Hansen Hästveda FRC B B B 0  
  45 Michael Sandin Kristianstad FRC B E E 0  
  52 Patrik Dalmans Målilla MK  /  PF Motorsport B E E 0  
  72 Tony Persson Simrishamns MK B E Å 0  
  57 Martin Vångendal Laholms MK E E Å 0  
  ÖVRIGA   DAMER            
  610 Charlotte Pettersson Kristianstad FRC 2 3 4 9  
  614 Frida Ekberg Ryds MK  /  Fridafors bilservice ab f racing 3 3 3 9  
  620 Louise Borg Christianstad RC  /  V.VRAM RACING  3 4 2 9  
  615 Alexandra Sörensen SMK Helsingborg  /  Barum Racing  5 2 2 9  
  603 Louise Mattsson Kristianstad FRC 3 5 1 9  
  602 Rebecka Svensson Hästveda FRC  /  Tyringe Bildemontering AB  4 E 4 8  
  611 Anneli Fransson Målilla MK  /  PF Motorsport 3 E E 3  
  604 Lina Vångendal Laholms MK E E Å 0  
  ÖVRIGA   JUNIORER            
  303 Elof Persson Grimslövs MS  /  Barum Racing 3 B 4 7  

 

Det finns inget album kopplat till denna sida.

Postadress:
Hästveda FRC
Hästveda 2476
28276 Hästveda

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info