Hoppa till sidans innehåll

Resultat Lagtävling DM kortdistans 4 feb

05 FEB 2012 15:18
Prisutdelning för lagtävlingen för ungdomar delas ut vid Team Sprint DM på Lundåsvallen söndag 5/2. För de äldre klasserna i samband med DM-stafetten på tisdag 7/2 vid Lundåsvallen. Grattis och Välkomna!
  • Uppdaterad: 20 SEP 2017 22:42

Klass

Plc

Start nr

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

Lag tid

H 11-14 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

H 13-14

1

69

Angelsiöö

Oliver

Storvreta IK

00:10:30

 

H 13-14

1

73

Grywenz

Olle

Storvreta IK

00:12:18

 

H 11-12

1

54

Schön

Arvid

Storvreta IK

00:12:25

00:35:13

 

 

 

 

 

 

 

 

H 13-14

2

75

Ingard

Karl

IK Rex

00:11:12

 

H 13-14

2

68

Hägglund

Marcus

IK Rex

00:12:49

 

H 11-12

2

52

Björk

Martin

IK Rex

00:14:26

00:38:27

 

 

 

 

 

 

 

 

D 11-14 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

D 13-14

1

89

Lögdberg

Frida

IK Rex

00:11:16

 

D 13-14

1

96

Hägglund

Ida

IK Rex

00:13:21

 

D 11-12

1

59

Ingard

Johanna

IK Rex

00:14:06

00:38:43

 

 

 

 

 

 

 

 

D 13-14

2

85

Melén-Olsson

Cordelia

Häverödals SK

00:12:54

 

D 11-12

2

58

Sköld

Alva

Häverödals SK

00:13:32

 

D 13-14

2

87

Andersson

Julia

Häverödals SK

00:13:40

00:40:06

 

 

 

 

 

 

 

 

D 13-14

3

84

Herbert

Anna

Brottby SK

00:12:24

 

D 13-14

3

90

Nordesjö

Meta

Brottby SK

00:17:34

 

D 11-12

3

56

Berqvist

Willma

Brottby SK

00:18:49

00:48:47

 

 

 

 

 

 

 

 

D 15-45 klassisk stil 5km

 

 

 

 

 

D 35-

1

125

Andersson

Lina

Häverödals SK

00:23:34

 

D 19-20

1

121

Seilonen

Rebecca

Häverödals SK

00:29:17

 

D 17-18

1

118

Seilonen

Johanna

Häverödals SK

00:32:54

01:25:45

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-65 klassisk stil 15km (3x5km)

 

 

 

 

H 21-

1

149

Tufesson

Kristian

IK Rex

00:50:36

 

H 21-

1

160

Ohlström

Hampus

IK Rex

00:51:05

 

H 45-

1

176

Gustavsson

Thomas

IK Rex

00:52:16

02:33:57

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-

2

154

Seeger

Christian

Häverödals SK

00:53:04

 

H 21-

2

147

Lundvall

Kent

Häverödals SK

00:53:21

 

H 21-

2

156

Öqvist

Anton

Häverödals SK

00:54:24

02:40:49

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-

3

157

Ohlström

Erik

IK Rex

00:52:38

 

H 21-

3

158

Andersson

Mandus

IK Rex

00:54:41

 

H 21-

3

155

Björk

Magnus

IK Rex

00:55:39

02:42:58

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-

4

153

Henningsson

Jonas

Roslagsbro IF

00:53:32

 

H 35-

4

167

Skogh

Tomas

Roslagsbro IF

00:55:45

 

H 45-

4

189

Mustonen

Marti

Roslagsbro IF

00:57:48

02:47:05

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-

5

142

Jansson

Linus

Häverödals SK

00:55:18

 

H 21-

5

146

Sällinen

Mika

Häverödals SK

00:55:33

 

H 35-

5

163

Karlsson

Magnus

Häverödals SK

00:58:03

02:48:54

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21-

6

159

Ekman

Stefan

Strömsbergs IF

00:50:45

 

H 65-

6

184

Olovsson

Stig

Strömsbergs IF

01:02:53

 

H 65-

6

183

Jonsson

Jan Olov

Strömsbergs IF

01:04:59

02:58:37

 

 

 

 

 

 

 

 

H 55-

7

141

Foxegård

Tomas

IK Rex

01:01:33

 

H 35-

7

161

Svanström

Lennart

IK Rex

01:04:29

 

H 21-

7

143

Andersson

Martin

IK Rex

01:07:59

03:14:01

 

 

 

 

 

 

 

 

H 35-

8

164

Utter

Guy

Arlanda-Märsta SK

00:56:30

 

H 55-

8

180

Einarsson

Tomas

Arlanda-Märsta SK

01:10:01

 

H 65-

8

185

Älgamo

Karl Axel

Arlanda-Märsta SK

01:15:51

03:22:22

 

 

 

 

 

 

 

 

H 35-

9

166

Adill

Anders

Öregrunds IK

00:57:26

 

H 55-

9

179

Lindberg

Björn Robert

Öregrunds IK

01:02:14

 

H 21-

9

144

Karlsson

Martin

Öregrunds IK

01:28:41

03:28:21

Skribent: Petra Grünau
 

Postadress:
Häverödals SK - Skidor
Elisabeth Södergren, Aspvägen 17
76330 Hallstavik

Besöksadress:
Kilvägen 8
76391 Hallstavik

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
Fax: +46702396042
E-post: [saknas] Information

Se all info


Stort tack till våra sponsorer:

Alewalds

Alewalds erbjudande till medlemmar i HSK

 

Roslagens Sparbanks Stiftelser 

 

ICA Roslagshallen