Hoppa till sidans innehåll

Resultatlista DM Kortdistans Lördag 4feb

04 FEB 2012 15:08
Fina förhållanden men kallt. Vid första start kl. 11.00 var det -13 grader. Vädret växlande mellan lätt snöfall och solsken. Vi vill tacka Er alla som har hittat hit och hälsar Er välkomna imorgon och på tisdag.
  • Uppdaterad: 20 SEP 2017 22:42

Klass

Plc

Start nr

Efternamn

Förnamn

Klubb

Tid

Diff

 

 

 

 

 

 

 

 

H / D  8 klassisk stil 600m ej DM Klass

 

 

 

 

H -8

1

9

Schön

Edvin

Storvreta IK

00:03:03

00:00:00

H -8

2

2

Åkerström

Pontus

Häverödals SK

00:03:14

00:00:11

H -8

3

3

Löfström

Johan

Månkarbo IF

00:04:43

00:01:40

H -8

4

10

Adill

Anton

Öregrunds IK

00:04:44

00:01:41

H -8

5

6

Sandberg

Simon

IK Rex

00:04:48

00:01:45

H -8

6

5

Nyman

Tim

Häverödals SK

00:04:52

00:01:49

H -8

6

7

Lundkvist

Oscar

Sundbybergs IK

00:04:52

00:01:49

H -8

8

14

Åhnberg

Mattis

Storvreta IK

00:05:02

00:01:59

 

 

 

 

 

 

 

 

D -8

1

12

Ramstedt

Tilde

Öregrunds IK

00:04:35

00:00:00

 

 

 

 

 

 

 

 

H 9 - 10 klassisk stil 1.5km

 

 

 

 

H 9-10

1

15

Söderquist

Gabriel

Storvreta IK

00:08:14

00:00:00

H 9-10

2

27

Grywenz

Karl

Storvreta IK

00:08:43

00:00:29

H 9-10

3

16

Lundkvist

Jacob

Sundbybergs IK

00:09:01

00:00:47

H 9-10

4

22

Karlsson

Axel

Täby IS SK

00:09:31

00:01:17

H 9-10

5

21

Angelsiöö

Elliot

Storvreta IK

00:10:08

00:01:54

H 9-10

6

26

Karlberg

Lukas

IK Rex

00:10:15

00:02:01

H 9-10

7

23

Flink

Elias

Vassunda IF

00:10:25

00:02:11

H 9-10

 

25

Sterner

Wilhelm

Täby IS SK

DNS

 

H 9-10

 

24

Melin

David

Gimo IF SK

DNS

 

H 9-10

 

20

Sköld

Loke

Häverödals SK

DNS

 

H 9-10

 

19

Balck

Otto

Täby IS SK

DNS

 

H 9-10

 

18

Norr

Sebastian

Häverödals SK

DNS

 

H 9-10

 

17

Arnestrand

Hampus

Öregrunds IK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 9 - 10 klassisk stil 1.5km

 

 

 

 

D 9-10

1

35

Åkerlöf

Lisa

Öregrunds IK

00:08:55

00:00:00

D 9-10

2

32

Löfström

Julia

Månkarbo IF

00:09:20

00:00:25

D 9-10

3

40

Modin

Alice

Vassunda IF

00:09:24

00:00:29

D 9-10

4

39

Söderqvist

Josefine

Bälinge IF

00:10:11

00:01:16

D 9-10

5

38

Ingard

Sara

IK Rex

00:10:22

00:01:27

D 9-10

6

30

Björkvall

Leanda

Häverödals SK

00:10:53

00:01:58

D 9-10

7

37

Fogelström

Emma

Häverödals SK

00:11:14

00:02:19

D 9-10

8

36

Åhlen

Embla

Vassunda IF

00:11:25

00:02:30

D 9-10

9

33

Åhnberg

Lina

Storvreta IK

00:11:42

00:02:47

D 9-10

10

34

Nyman

Isa

Häverödals SK

00:12:03

00:03:08

D 9-10

 

41

Karlsson

Ebba

Täby IS SK

DNS

 

D 9-10

 

31

Kyllingstad

Lykke

Häverödals SK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 11-12 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

H 11-12

1

51

Mickels

Martin

Bålsta SK

00:12:03

00:00:00

H 11-12

2

47

Thor

Simon

Vassunda IF

00:12:10

00:00:07

H 11-12

3

44

Lüning

Johan

Bålsta SK

00:12:16

00:00:13

H 11-12

4

54

Schön

Arvid

Storvreta IK

00:12:25

00:00:22

H 11-12

5

45

Möller

Leopold

Sundbybergs IK

00:12:30

00:00:27

H 11-12

6

50

Ahnbrink

Oskar

Sundbybergs IK

00:12:43

00:00:40

H 11-12

7

52

Björk

Martin

IK Rex

00:14:26

00:02:23

H 11-12

8

48

Näslund

Gustav

Arlanda-Märsta SK

00:15:38

00:03:35

H 11-12

9

53

Sundqvist

David

IK Rex

00:16:57

00:04:54

H 11-12

10

49

Sandberg

Ludwig

IK Rex

00:19:35

00:07:32

 

 

 

 

 

 

 

 

D 11-12 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

D 11-12

1

58

Sköld

Alva

Häverödals SK

00:13:32

00:00:00

D 11-12

2

63

Fridsjö

Josefine

Tierps IF

00:13:44

00:00:12

D 11-12

3

55

Eriksson

Amanda

Öregrunds IK

00:13:47

00:00:15

D 11-12

4

59

Ingard

Johanna

IK Rex

00:14:06

00:00:34

D 11-12

5

60

Melén-Olsson

Lisa

Häverödals SK

00:15:43

00:02:11

D 11-12

6

57

Söderqvist

Madelene

Bälinge IF

00:17:06

00:03:34

D 11-12

7

46

Larsson

Elin

Månkarbo IF

00:17:42

00:04:10

D 11-12

8

56

Berqvist

Willma

Brottby SK

00:18:49

00:05:17

D 11-12

9

62

Ghazal

Matilda

Arlanda-Märsta SK

00:19:44

00:06:12

D 11-12

10

61

Törnros

Julia

Öregrunds IK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 13-14 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

H 13-14

1

72

Herbert

Johan

Brottby SK

00:10:13

00:00:00

H 13-14

2

69

Angelsiöö

Oliver

Storvreta IK

00:10:30

00:10:30

H 13-14

3

74

Svensson

Victor

Vassunda IF

00:11:02

00:11:02

H 13-14

4

76

Nordström

Edvin

Brottby SK

00:11:03

00:11:03

H 13-14

5

75

Ingard

Karl

IK Rex

00:11:12

00:11:12

H 13-14

6

70

Berglund

Gustaf

Arlanda-Märsta SK

00:11:37

00:11:37

H 13-14

7

73

Grywenz

Olle

Storvreta IK

00:12:18

00:12:18

H 13-14

8

66

Andersson

Waldemar

Häverödals SK

00:12:22

00:12:22

H 13-14

9

68

Hägglund

Marcus

IK Rex

00:12:49

00:12:49

H 13-14

 

77

Persson

Jacob

IK Rex

DNS

 

H 13-14

 

67

Andersson

Marcus

Knutby IF

DNS

 

H 13-14

 

71

Modin

Anton

Vassunda IF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 13-14 klassisk stil 2.5km

 

 

 

 

D 13-14

1

89

Lögdberg

Frida

IK Rex

00:11:16

00:00:00

D 13-14

2

95

Karlsson

Alva

OK Borgen

00:12:03

00:00:47

D 13-14

3

88

Åsberg

Lovisa

Storvreta IK

00:12:12

00:00:56

D 13-14

4

84

Herbert

Anna

Brottby SK

00:12:24

00:01:08

D 13-14

5

85

Melén-Olsson

Cordelia

Häverödals SK

00:12:54

00:01:38

D 13-14

6

96

Hägglund

Ida

IK Rex

00:13:21

00:02:05

D 13-14

7

87

Andersson

Julia

Häverödals SK

00:13:40

00:02:24

D 13-14

8

86

Magnusson

Johanna

Vassunda IF

00:13:45

00:02:29

D 13-14

9

92

Berglund

Sofia

Arlanda-Märsta SK

00:14:31

00:03:15

D 13-14

10

98

Bjernulf

Ebba

Vassunda IF

00:14:31

00:03:15

D 13-14

11

97

Umberg

Lisa

IK Rex

00:14:36

00:03:20

D 13-14

12

82

Fogelström

Elin

Häverödals SK

00:15:08

00:03:52

D 13-14

13

90

Nordesjö

Meta

Brottby SK

00:17:34

00:06:18

D 13-14

 

94

Åkerblom-Andersson

Christina

Arlanda-Märsta SK

 

 

D 13-14

 

93

Palmquist

Ronja

IK Rex

 

 

D 13-14

 

91

Kyllingstad

Gry

Häverödals SK

 

 

D 13-14

 

83

Toreheim

Sara

Storvreta IK

 

 

D 13-14

 

81

Haglund

Moa

Vassunda IF

 

 

D 13-14

 

80

Laurell

Klara

Arlanda-Märsta SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 15-16 klassisk stil 5km

 

 

 

 

H 15-16

1

109

Häggström

Joel

Storvreta IK

00:18:46

00:00:00

H 15-16

2

107

Friman

Albert

Brottby SK

00:18:51

00:00:05

H 15-16

3

103

Häggström

Isak

Storvreta IK

00:19:06

00:00:20

H 15-16

4

102

Wretling

Joakim

IK Rex

00:20:15

00:01:29

H 15-16

5

104

Persson

Simon

OK Borgen

00:21:52

00:03:06

H 15-16

 

101

Eriksson

Emil

Tierps IF

 

 

H 15-16

 

105

Kyllingstad

Victor

Häverödals SK

 

 

H 15-16

 

106

Laurell

Algot

Arlanda-Märsta SK

 

 

H 15-16

 

108

Jansson

Jakob

Månkarbo IF

 

 

H 15-16

 

110

Slagbrand

Johan

Vassunda IF

 

 

D 15-16 klassisk stil 5km

 

 

 

 

D 15-16

1

114

Karlsson

Elin

OK Borgen

00:21:08

00:00:00

D 15-16

2

115

Angelsiöö

Julia

Storvreta IK

00:21:26

00:00:18

D 15-16

3

117

Svensson

Sofia

Vassunda IF

00:23:59

00:02:51

D 15-16

4

116

Sporrong

Clara

Storvreta IK

00:24:02

00:02:54

D 15-16

5

111

Thor

Emma

Vassunda IF

00:25:11

00:04:03

D 15-16

 

113

Rostö

Fanny

Arlanda-Märsta SK

 

 

D 15-16

 

112

Sörgjerd

Emma

IK Rex

 

 

D 17-18 klassisk stil 5km

 

 

 

 

D 17-18

1

118

Seilonen

Johanna

Häverödals SK

00:32:54

00:00:00

D 17-18

 

119

Landberg

Sara

Storvreta IK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 19-20 klassisk stil 5km

 

 

 

 

D 19-20

1

121

Seilonen

Rebecca

Häverödals SK

00:29:17

00:00:00

D 19-20

 

120

Rostö

Evelina

Arlanda-Märsta SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 21- klassisk stil 5km

 

 

 

 

 

D 21-

1

122

Bergman

Emma

IK Rex

00:20:20

00:00:00

D 21-

2

123

Jonsson

Linnéa

Roslags-Länna

00:21:16

00:00:56

 

 

 

 

 

 

 

 

D 35- klassisk stil 5km

 

 

 

 

 

D 35-

1

124

Söderqvist

Pernilla

Bälinge IF

00:22:17

00:00:00

D 35-

2

125

Andersson

Lina

Häverödals SK

00:23:34

00:01:17

D 35-

3

129

Bergman

Ellinor

Sundbybergs IK

00:23:54

00:01:37

D 35-

 

126

Melin

Gabriella

Gimo IF SK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

D 45- klassisk stil 5km

 

 

 

 

 

D 45-

1

127

Silfver

Ann-Marie

IK Rex

00:22:19

00:00:00

D 45-

2

128

Pettersson

Åsa

Brottby SK

00:24:12

00:01:53

 

 

 

 

 

 

 

 

H 17-18 klassisk stil 10km (2x5km)

 

 

 

 

H 17-18

1

131

Ekström

Karl

IK Rex

00:38:39

00:00:00

H 17-18

2

135

Löthman

Ludwig

OK Borgen

00:43:44

00:05:05

H 17-18

3

133

Andersson

Andreas

Knutby IF

00:46:32

00:07:53

H 17-18

4

132

Rostö

Rasmus

Arlanda-Märsta SK

00:52:18

00:13:39

H 17-18

 

134

Ingard

Jonas

IK Rex

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 19-20 klassisk stil 10km (2x5km)

 

 

 

 

H 19-20

1

137

Friman

Fredrik

Brottby SK

00:37:27

00:00:00

H 19-20

2

136

Andersson

Tomas

Knutby IF

00:59:17

00:21:50

H 19-20

 

138

Berlin

Mathias

Knutby IF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 21- klassisk stil 15km (3x5km)

 

 

 

 

H 21-

1

149

Tufesson

Kristian

IK Rex

00:50:36

00:00:00

H 21-

2

159

Ekman

Stefan

Strömsbergs IF

00:50:45

00:00:09

H 21-

3

145

Lindgren

Fredrik

Hakaspojkarna

00:50:48

00:00:12

H 21-

4

160

Ohlström

Hampus

IK Rex

00:51:05

00:00:29

H 21-

5

157

Ohlström

Erik

IK Rex

00:52:38

00:02:02

H 21-

6

154

Seeger

Christian

Häverödals SK

00:53:04

00:02:28

H 21-

7

147

Lundvall

Kent

Häverödals SK

00:53:21

00:02:45

H 21-

8

153

Henningsson

Jonas

Roslagsbro IF

00:53:32

00:02:56

H 21-

9

156

Öqvist

Anton

Häverödals SK

00:54:24

00:03:48

H 21-

10

158

Andersson

Mandus

IK Rex

00:54:41

00:04:05

H 21-

11

142

Jansson

Linus

Häverödals SK

00:55:18

00:04:42

H 21-

12

146

Sällinen

Mika

Häverödals SK

00:55:33

00:04:57

H 21-

13

155

Björk

Magnus

IK Rex

00:55:39

00:05:03

H 21-

14

148

Holmström

David

Roslagsbro IF

00:59:39

00:09:03

H 21-

15

143

Andersson

Martin

IK Rex

01:07:59

00:17:23

H 21-

16

144

Karlsson

Martin

Öregrunds IK

01:28:41

00:38:05

H 21-

 

152

Johnsson

Magnus

Storvreta IK

 

 

H 21-

 

151

Ohlsson-Runnman

Emil

IK Rex

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 35- klassisk stil 15km (3x5)

 

 

 

 

H 35-

1

162

Hurynowicz

Adam

Knutby IF

00:53:42

00:00:00

H 35-

2

130

Persson

Anders

Sundbybergs IK

00:53:49

00:00:07

H 35-

3

186

Wånell

Anders

Sundbybergs IK

00:54:44

00:01:02

H 35-

4

167

Skogh

Tomas

Roslagsbro IF

00:55:45

00:02:03

H 35-

5

164

Utter

Guy

Arlanda-Märsta SK

00:56:30

00:02:48

H 35-

6

165

Karlsson

Fredrik

Vassunda IF

00:57:23

00:03:41

H 35-

7

166

Adill

Anders

Öregrunds IK

00:57:26

00:03:44

H 35-

8

163

Karlsson

Magnus

Häverödals SK

00:58:03

00:04:21

H 35-

9

161

Svanström

Lennart

IK Rex

01:04:29

00:10:47

 

 

 

 

 

 

 

 

H 45- klassisk stil 5km (3x5km)

 

 

 

 

H 45-

1

176

Gustavsson

Thomas

IK Rex

00:52:16

00:00:00

H 45-

2

174

Nordström

Peter

Brottby SK

00:55:36

00:03:20

H 45-

3

189

Mustonen

Marti

Roslagsbro IF

00:57:48

00:05:32

H 45-

4

168

Nordén

Björn

Sundbybergs IK

00:59:50

00:07:34

H 45-

5

188

Persson

Kent

Roslagsbro IF

01:00:02

00:07:46

H 45-

6

178

Karlsson

Jan

OK Borgen

01:00:58

00:08:42

H 45-

7

177

Svensson

Erik

Vassunda IF

01:01:44

00:09:28

H 45-

8

139

Ekström

Erik

IK Rex

01:08:01

00:15:45

H 45-

9

140

Lundin

Lars

IK Rex

01:11:46

00:19:30

H 45-

10

171

Andersson

Jens

Häverödals SK

01:12:49

00:20:33

H 45-

 

173

Nyman

Staffan

Strömsbergs IF

Brutit

 

H 45-

 

172

Grywenz

Per

Storvreta IK

Brutit

 

H 45-

 

169

Hasselgren

Jan

Sundbybergs IK

Brutit

 

H 45-

 

150

Persson

Göran

Sundbybergs IK

DNS

 

H 45-

 

170

Lundvall

Johan

Brottby SK

DNS

 

H 45-

 

175

Herbert

Mats

Brottby SK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

H 55- klassisk stil 5km (3x5km)

 

 

 

 

H 55-

 

141

Foxegård

Tomas

IK Rex

01:01:33

00:00:00

H 55-

 

179

Lindberg

Björn Robert

Öregrunds IK

01:02:14

00:00:41

H 55-

 

181

Karlsson

Bo Ingemar

Strömsbergs IF

01:07:11

00:05:38

H 55-

 

180

Einarsson

Tomas

Arlanda-Märsta SK

01:10:01

00:08:28

 

 

 

 

 

 

 

 

H 65- klassisk stil 5km (3x5km)

 

 

 

 

H 65-

 

184

Olovsson

Stig

Strömsbergs IF

01:02:53

00:00:00

H 65-

 

183

Jonsson

Jan Olov

Strömsbergs IF

01:04:59

01:01:56

H 65-

 

187

Nilsson

William

Tärnsjö IF

01:13:31

01:10:28

H 65-

 

185

Älgamo

Karl Axel

Arlanda-Märsta SK

01:15:51

01:12:48

H 65-

 

182

Mellilä

Hannu Ilmari

Arlanda-Märsta SK

DNS

 

Skribent: Petra Grünau
 

Postadress:
Häverödals SK - Skidor
Elisabeth Södergren, Aspvägen 17
76330 Hallstavik

Besöksadress:
Kilvägen 8
76391 Hallstavik

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
Fax: +46702396042
E-post: [saknas] Information

Se all info


Stort tack till våra sponsorer:

Alewalds

Alewalds erbjudande till medlemmar i HSK

 

Roslagens Sparbanks Stiftelser 

 

ICA Roslagshallen