Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2013


Knattar

Isak Walldén
Hugo Walldén
Theo Lingvall
William Larsson
Casper Westlin
Isak Åhlstrand
Anton Marcus
Elias Wennberg
Lydia Rask
Molly Rosén
Nora Lundgren
Ivar Jilmefors

Axel Jansson Wigren

Melker Jansson Wigren

 

Flickor födda 04-05

1.
Ida Valleräng
00:06:34.2
2.
Thea Rask
00:06:37.5
3.
Molly Trässman
00:07:04.0
4.
Sara Rask
00:07:07.7

 

Pojkar födda 04-05

1.
Kalle Sörling
00:05:05.6
2.
Sydney Hamstra
00:05:12.0
3.
Kim Hedqvist
00:05:27.4
4.
Edvin Ädel
00:05:28.8
5.
Adam Sundin
00:05:43.2
6.
Willy Forslund
00:05:50.6
7.
Charlie Hedlund
00:05:55.6
8.
Rasmus Berg
00:06:09.6
9.
Johan Öhman
00:06:24.3
10.
David Berg
     00:07:07.3

 

Flickor födda 02-03

1.
Maria Ejdhagen Harroucha
00:04:58.3

 

Pojkar födda 02-03

1.
Theodor Pettersson
00:05:05.9

 

Pojkar födda 00-01

1.
Jimmy Öhman
00:04:51.8
2.
Elias Ädel
00:05:24.8

 

Damer 5 km

1.
Caroline Ström
00:25:55.9
2.
Lena Forslund
00:28:09.2
3.
Engla Larsson
00:28:12.0
4.
Amanda Sörling
00:28:19.5
5.
Sara Åhlstrand
00:30:37.3
6.
Carina Lingvall
00:31:23.4
7.
Marie Strand
00:32:25.0
8.
Karin Kellqvist Sjöö
00:32:26.3
9.
Maria Larsson
00:33:33.5
10.
Suzanne Jilmefors
00:33:48.3
11.
Carina Åström
00:34:56.1
12.
Gunilla Strand
00:36:15.0
13.
Jessica Palmgren
00:36:50.7
14.
Kristin Möller
00:37:51.1
15.
Sunny-Day Hamstra
00:38:30.8
16.
Susanne Åslund
00:40:29.6
17.
Annika Engberg
00:40:39.0
18.
Alexandra Magnusson
00:41:40.8
19.
Hanna Svanfelt
00:41:56.7
20.
Maria Wallner
00:44:44.5
21.
Maria Sedvall
00:48:38.3
22.
Erika Källgren
00:48:40.3
23.
Malin Söderström
00:48:41.7
24.
Maja Trässman

00:52:47.7

 


 

25.      Annelie Hedin                  00:53:08.1

 

Dam 10 km

1.
Sara Waern
00:54:37.3
2.
Kristin Persson
00:55:00.2
3.
Kerstin Åhlstrand
00:58:16.1
4.
Camilla Marcus
00:58:38.5
5.
Kristin Ejdhagen
01:06:59.7
6.
Olivia Hedin
01:07:22.4
7.
Olivia Sörling
01:12:17.0
8.
Gunilla Lindell
01:13:42.6
9.
Fia Rask
01:15:29.3

 

Herr 5 km

1.
Inge Jansson
00:24:10.9
2.
Johan Nordin
00:25:05.7
3.
Fredrik Palmquist
00:25:24.4
4.
Mats Carlsson
00:25:38.1
5.
Fredrik Söderman
00:26:02.8
6.
Tomas Lundgren
00:27:01.2
7.
Krister Strand
00:27:58.9
8.
Peter Sundin
00:30:34.9
9.
Roger Lindberg
00:30:36.2
10.
Sew Lingvall
00:31:54.6
11.
Bengt Skoglund
00:35:20.3

 

Herr 10 km

1.
Anders Hallberg
00:42:45.6
2.
Sören Fasting
00:46:03.5
3.
Mikael Bleckert
00:47:02.1
4.
Janne Johnsson
00:48:56.3
5.
Axel Åslund
00:50:33.9
6.
Karl Evert Olsson
00:51:18.1
7.
Håkan Molander
00:51:24.3
8.
Peter Nilsson
00:52:11.0
9.
Mats Rosqvist
00:52:37.9
10.
Stefan Molander
00:54:49.8
11.
Anders Berg
00:55:39.4
12.
Linus Sevefjord
00:55:49.8
13.
Tomas Larsson
01:08:51.3


Uppdaterad: 08 JUN 2013 19:32 Skribent: Niklas Berg


Besökare idag:
Besökare denna vecka:
Besökare denna månad:

Postadress:
Hedesunda IF - Friidrott
Niklas Berg, Norra Lillängsvägen 63
81845 Hedesunda

Kontakt:
Tel: 0720807228
E-post: niklas.berg76@gmail....

Se all info