Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2012


 Resultat Björknässpelen 9/9 2012

   Hellas FK och Boo IF arrangerade på Björknäs IP
 
    P17 100 M    Vind -2,5  

1   Felix Davidsson Berntsson -96 Värmdö IF 13,61      
               


    P17 1500 M      

1   Felix Davidsson Berntsson -96 Värmdö IF 4.54,89      
               


    P17 SPJUT 700      

1   Felix Davidsson Berntsson -96 Värmdö IF 24,04      
               


    P15 SPJUT 600      

1   Oskar Sidenbladh -97 Hammarby IF 38,43      
               


    P14 HÖJD      

1   Eric Ahlström -98 Värmdö IF 1,42      
               


    P14 LÄNGD      

1   Eric Ahlström -98 Värmdö IF 4,48   +1,6  
               


    P13 80 M    Vind -1,4  

1   Carl-Einar Söderström -99 Hellas FK 11,14      
2   Oliver Unander-Scharin -99 Boo IF 11,44      
               


    P13 800 M      

1   Henry Jacobson -99 Tyresö FK 2.31,64      
2   Oliver Unander-Scharin -99 Boo IF 2.41,32      
               


    P13 KULA 3,0      

1   Kevin Kjellgren -00 Tyresö FK 8,42      
2   Emil Tollaksen -99 Hellas FK 7,71      
3   Carl-Einar Söderström -99 Hellas FK 7,38      
               


    P12 80 M  HEAT 1  Vind -2,8  

1   Felix Prins -00 IF Linnéa 11,22   Final  
2   Filip Hamrelius -00 Turebergs FK 12,93   Final  
3   Ludvig Etzare -00 Hellas FK 13,45      
-   Anton Iacobaeus -00 Värmdö IF ej start      
-   Lukas Björninger -00 Turebergs FK ej start      
               


    P12 80 M  HEAT 2  Vind -1,0  

1   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 11,72   Final  
2   Rasmus Simes -00 Turebergs FK 12,13   Final  
3   Carl Widenholm -00 Hellas FK 13,26   Final  
4   Kevin Kjellgren -00 Tyresö FK 13,26   Final  
               


    P12 80 M  FINAL  Vind -1,9  

1   Felix Prins -00 IF Linnéa 10,93      
2   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 11,70      
3   Rasmus Simes -00 Turebergs FK 12,00      
4   Filip Hamrelius -00 Turebergs FK 12,63      
-   Kevin Kjellgren -00 Tyresö FK ej start      
-   Carl Widenholm -00 Hellas FK ej start      
               


    P12 800 M      

1   Gustav Zetterlund -00 KFUM Örebro 2.26,87      
2   Isak Lefvert -00 Mälarhöjdens IK 2.29,74      
3   Felix Prins -00 IF Linnéa 2.32,15      
4   Max Bechtel -01 Hässelby SK 2.32,42      
5   Sigvard Hedström -00 Hellas FK 2.51,46      
               


    P12 HÖJD      

1   Filip Hamrelius -00 Turebergs FK 1,16      
-   Ludvig Etzare -00 Hellas FK 0,00      
               


    P12 LÄNGD ZON      

1   Felix Prins -00 IF Linnéa 5,10      
2   Carl Widenholm -00 Hellas FK 4,53      
3   Carl af Forselles -01 Hellas FK 4,27      
4   Filip Hamrelius -00 Turebergs FK 4,20      
5   Leo Angenfelt -00 IFK Lidingö 4,19      
6   Malex Åkerblom -00 IFK Lidingö 4,16      
7   Rasmus Simes -00 Turebergs FK 4,01      
8   Anton Iacobaeus -00 Värmdö IF 3,85      
               


    P12 SPJUT 400      

1   Carl Widenholm -00 Hellas FK 31,94      
2   David Flink -00 Turebergs FK 30,62      
3   Kevin Kjellgren -00 Tyresö FK 20,32      
4   Pelle Larsson -01 Hellas FK 19,78      
5   Anton Iacobaeus -00 Värmdö IF 19,62      
6   Filip Hamrelius -00 Turebergs FK 19,11      
7   Carl af Forselles -01 Hellas FK 19,02      
8   Leo Angenfelt -00 IFK Lidingö 11,11      
9   Malex Åkerblom -00 IFK Lidingö 10,76      
               


    P11 60 M    Vind -2,8  

1   Pelle Larsson -01 Hellas FK 9,18      
2   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 9,33      
3=   Max Bechtel -01 Hässelby SK 9,87      
3=   Carl af Forselles -01 Hellas FK 9,87      
5   Anton Sjögren -01 Värmdö IF 10,31      
6   Lukas Haglund -01 Hellas FK 10,51      
               


    P11 600 M      

1   Carl af Forselles -01 Hellas FK 2.00,30      
2   Pelle Larsson -01 Hellas FK 2.00,34      
3   Egil Löthman -01 Turebergs FK 2.00,43      
4   Anton Sjögren -01 Värmdö IF 2.05,02      
               


    P11 HÖJD      

1   Carl af Forselles -01 Hellas FK 1,48      
2   Pelle Larsson -01 Hellas FK 1,34      
3   Imran Lernebo -01 Mälarhöjdens IK 1,31      
4   Max Bechtel -01 Hässelby SK 1,31      
               


    P11 KULA 2,0      

1   Pelle Larsson -01 Hellas FK 8,79      
2   Carl af Forselles -01 Hellas FK 8,65      
               


    P10 60 M  HEAT 1  Vind -1,7  

1   Sebastian Christenson -02 Turebergs FK 10,36   Final  
2   Gustav Iacobaeus -02 Värmdö IF 10,82      
3   Eric Deilert -02 Hellas FK 10,85      
4   Oliver Riedel -02 Hellas FK 11,43      
-   Moa Nyström -03 (F9) Turebergs FK 10,14   Till F9-final  
               


    P10 60 M  HEAT 2  Vind -2,1  

1   Oscar Taha -02 IFK Lidingö 9,97   Final  
2   Lucas Mazzanti -02 Boo IF 10,36   Final  
3   Lucas Jingbro -02 Boo IF 10,56      
4   Emil Hellman -02 Ingarö IF 10,78      
-   Emma Sternerhag -03 (F9) Värmdö IF 12,49      
               


    P10 60 M  HEAT 3  Vind -2,0  

1   David Århammar -02 IF Linnéa 9,13   Final  
2   Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 9,87   Final  
3   Adam Peets -02 Hanvikens SK 10,06   Final  
               


    P10 60 M  FINAL  Vind -0,5  

1   David Århammar -02 IF Linnéa 8,96      
2   Oscar Taha -02 IFK Lidingö 9,62      
3   Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 9,87      
4   Adam Peets -02 Hanvikens SK 9,88      
5   Lucas Mazzanti -02 Boo IF 10,04      
6   Sebastian Christenson -02 Turebergs FK 10,21      
               


    P10 600 M      

1   David Århammar -02 IF Linnéa 1.54,04      
2   Adam Peets -02 Hanvikens SK 1.56,71      
3   Sebastian Christenson -02 Turebergs FK 2.06,21      
4   Oscar Taha -02 IFK Lidingö 2.06,94      
5   Gabriel Vigil -02 Mälarhöjdens IK 2.15,18      
6   Lucas Jingbro -02 Boo IF 2.24,98      
7   Emil Hellman -02 Ingarö IF 2.29,77      
8   Oliver Riedel -02 Hellas FK 2.36,94      
9   Edwin Enberg -02 Hellas FK 2.43,11      
10   Eric Deilert -02 Hellas FK 2.43,13      
-   Gustav Iacobaeus -02 Värmdö IF bröt      
               


    P10 LÄNGD ZON      

1   David Århammar -02 IF Linnéa 4,50      
2   Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 3,80      
3   Oscar Taha -02 IFK Lidingö 3,78      
4   Adam Peets -02 Hanvikens SK 3,68      
5   Lucas Mazzanti -02 Boo IF 3,60      
6   Lucas Jingbro -02 Boo IF 3,40      
7   Sebastian Christenson -02 Turebergs FK 3,37      
8   Gustav Iacobaeus -02 Värmdö IF 3,32      
9   William Atterfors -02 Friidrottsskolan 3,29      
10   Edwin Enberg -02 Hellas FK 3,29      
11   Emil Hellman -02 Ingarö IF 3,25      
12   Eric Deilert -02 Hellas FK 3,08      
13   Oliver Riedel -02 Hellas FK 3,05      
               


    P10 KULA 2,0      

1   Max Bergqvist -02 Mälarhöjdens IK 8,71      
2   Lucas Mazzanti -02 Boo IF 7,28      
3   Emil Hellman -02 Ingarö IF 6,53      
4   Edwin Enberg -02 Hellas FK 6,31      
5   Adam Peets -02 Hanvikens SK 6,11      
6   Oscar Taha -02 IFK Lidingö 5,62      
7   Oliver Riedel -02 Hellas FK 5,50      
8   Lucas Jingbro -02 Boo IF 5,17      
9   Sebastian Christenson -02 Turebergs FK 4,68      
               


    P9 60 M  HEAT 1  Vind -0,2  

1   Ville Moström -03 Friidrottsskolan 10,30   Final  
2   Max Halloff -03 Hellas FK 10,52   Final  
3   Leo Croneborg -03 Värmdö IF 10,97      
4   Axel Hedberg -03 Värmdö IF 12,50      
5   Linus Davidsson Berntsson -03 Värmdö IF 13,42      
               


    P9 60 M  HEAT 2  Vind -1,2  

1   Teo Paganus -03 Turebergs FK 10,35   Final  
2   Erik Palmaer -03 Turebergs FK 10,52   Final  
3   Hugo Liljegren -03 Turebergs FK 10,67   Final  
4   Axel Elmberg -03 Värmdö IF 10,85   Final  
5   Leo Schumacher -03 Hellas FK 13,95      
               


    P9 60 M  FINAL  Vind 0,0  

1   Teo Paganus -03 Turebergs FK 10,04      
2   Ville Moström -03 Friidrottsskolan 10,30      
3   Erik Palmaer -03 Turebergs FK 10,43      
4   Max Halloff -03 Hellas FK 10,46      
5   Hugo Liljegren -03 Turebergs FK 10,52      
6   Axel Elmberg -03 Värmdö IF 10,89      
               


    P9 600 M      

1   Emil Hagborg -03 Österhaninge IF 2.04,15      
2   Joel Sundqvist -03 Österhaninge IF 2.12,66      
3   Leo Croneborg -03 Värmdö IF 2.18,36      
-   Max Halloff -03 Hellas FK bröt      
               


    P9 LÄNGD ZON      

1   Hugo Liljegren -03 Turebergs FK 3,47   3,45  
2   Max Halloff -03 Hellas FK 3,47   3,3  
3   Erik Palmaer -03 Turebergs FK 3,40      
4   Leo Croneborg -03 Värmdö IF 3,26      
5   Teo Paganus -03 Turebergs FK 3,16      
6   Axel Elmberg -03 Värmdö IF 2,92      
7   Axel Hedberg -03 Värmdö IF 2,60      
8   Linus Davidsson Berntsson -03 Värmdö IF 2,57      
9   Fredrik Etzare -03 Hellas FK 2,53      
10   Leo Schumacher -03 Hellas FK 2,06      
               


    P9 BOLLKAST      

1   Erik Palmaer -03 Turebergs FK 25,13      
2   Teo Paganus -03 Turebergs FK 20,33      
3   Linus Davidsson Berntsson -03 Värmdö IF 17,60      
4   Leo Croneborg -03 Värmdö IF 17,09      
5   Fredrik Etzare -03 Hellas FK 15,34      
6   Max Halloff -03 Hellas FK 14,29      
7   Axel Hedberg -03 Värmdö IF 12,61      
               


    P8 60 M  HEAT 1    

1   Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 10,84   Final  
2   Jakob Århammar -04 IF Linnéa 11,34   Final  
3   Elliot Angleborn -04 Boo IF 11,46      
4   Jakob Thelaus -04 Boo IF 12,11      
5   Martin Svärdberg -04 Boo IF 12,31      
               


    P8 60 M  HEAT 2    

1   Jonathan Wolf -04 Hanvikens SK 10,30   Final  
2   Strix Åkerblom -04 IFK Lidingö 10,65   Final  
3   Erik Zetterlund -04 KFUM Örebro 11,32   Final  
4   Valdemar Ekman -04 Boo IF 11,39      
5   John Svärdberg -04 Boo IF 12,09      
               


    P8 60 M  HEAT 3    

1   Lukas Sellman -04 Boo IF 11,42   Final  
2   Filip Engelhardt -04 Hellas FK 12,16      
3   Olof Elmberg -05 Värmdö IF 13,03      
4   Felix Engelhardt -04 Hellas FK 13,12      
               


    P8 60 M  FINAL  Vind -1,2  

1   Jonathan Wolf -04 Hanvikens SK 10,40      
2   Strix Åkerblom -04 IFK Lidingö 10,77      
3   Lukas Sellman -04 Boo IF 10,82      
4   Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 10,86      
5   Erik Zetterlund -04 KFUM Örebro 11,30      
6   Jakob Århammar -04 IF Linnéa 11,34      
               


    P8 600 M      

1   Lukas Sellman -04 Boo IF 2.19,60      
2   Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 2.29,49      
3   Jakob Århammar -04 IF Linnéa 2.30,64      
4   John Svärdberg -04 Boo IF 2.33,38      
5   Martin Svärdberg -04 Boo IF 2.38,87      
6   Elliot Angleborn -04 Boo IF 2.43,87      
7   Jakob Thelaus -04 Boo IF 2.46,60      
8   Filip Engelhardt -04 Hellas FK 2.49,82      
-   Felix Engelhardt -04 Hellas FK bröt      
               


    P8 LÄNGD ZON      

1   Strix Åkerblom -04 IFK Lidingö 3,58      
2   Jonathan Wolf -04 Hanvikens SK 3,51      
3   Kasper Eriksson -04 Boo IF 3,18      
4   Lukas Sellman -04 Boo IF 3,17      
5   Fredrik af Forselles -04 Hellas FK 3,06      
6   Valdemar Ekman -04 Boo IF 2,99      
7   Nils-Emil Lindberg-Granqvist -04 Hellas FK 2,83      
8   Erik Zetterlund -04 KFUM Örebro 2,81      
9   Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 2,79      
10   Elliot Angleborn -04 Boo IF 2,74      
11   Jakob Thelaus -04 Boo IF 2,71      
12   Jakob Århammar -04 IF Linnéa 2,69      
13   John Svärdberg -04 Boo IF 2,62      
14   Martin Svärdberg -04 Boo IF 2,58      
15   Filip Engelhardt -04 Hellas FK 2,53      
16   Felix Engelhardt -04 Hellas FK 2,39      
17   Melker Johansson -04 Hellas FK 2,19      
               


    P8 BOLLKAST      

1   Lukas Sellman -04 Boo IF 17,39      
2   Strix Åkerblom -04 IFK Lidingö 16,83      
3   Elliot Angleborn -04 Boo IF 15,88      
4   Jonathan Wolf -04 Hanvikens SK 15,61      
5   Walter Thornberg -04 Mälarhöjdens IK 15,26      
6   Felix Engelhardt -04 Hellas FK 14,53      
7   Martin Svärdberg -04 Boo IF 13,94      
8   Valdemar Ekman -04 Boo IF 13,80      
9   Filip Engelhardt -04 Hellas FK 13,43      
10   Melker Johansson -04 Hellas FK 12,55      
11   John Svärdberg -04 Boo IF 9,45      
12   Kasper Eriksson -04 Boo IF 7,24      
               


    F17 SPJUT 600      

1   Stina Norss -96 Hammarby IF 24,40      
2   Linnéa Wolwan -98 Upsala IF 15,40      
               


    F15 100 M    Vind -2,5  

1   Lisa Olsson -97 Boo IF 13,98      
               


    F15 300 M      

1   Lisa Olsson -97 Boo IF 48,00      
2   Victoria Davidsson -02 Boo IF 66,00      
               


    F15 HÖJD      

1   Lisa Olsson -97 Boo IF 1,42      
               


    F14 100 M    Vind -2,5  

1   Nathalie Wirdemark -98 Tyresö FK 14,44      
2   Linnéa Wolwan -98 Upsala IF 15,26      
               


    F14 LÄNGD      

1   Linnéa Wolwan -98 Upsala IF 4,12   +1,3  
2   Veronika Leckne -98 Boo IF 3,68   +1,2  
               


    F13 80 M    Vind -0,9  

1   Matilda Sönnergaard -99 IF Linnéa 11,90      
2   Sara Brommund -99 Tyresö FK 12,02      
3   Josefin Ekvall -99 Tyresö FK 12,14      
4   Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 12,35      
5   Wendela Dryler -99 IF Linnéa 12,41      
6   Vilma Svärdberg -99 Boo IF 12,81      
               


    F13 800 M      

1   Tyra Löthman -99 Turebergs FK 2.58,36      
               


    F13 HÖJD      

1   Sara Brommund -99 Tyresö FK 1,39      
2   Wendela Dryler -99 IF Linnéa 1,36      
3   Hanna Hentschel -99 Huddinge AIS 1,33      
4   Matilda Sönnergaard -99 IF Linnéa 1,27      
               


    F13 KULA 2,0      

1   Hanna Hentschel -99 Huddinge AIS 9,73      
2   Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 9,36      
3   Sara Brommund -99 Tyresö FK 7,60      
4   Wendela Dryler -99 IF Linnéa 7,54   7,46  
5   Linn Odda -00 Boo IF 7,54   7,37  
               


    F13 SPJUT 400      

1   Hanna Hentschel -99 Huddinge AIS 23,01      
2   Paulina Lennartson -99 Hässelby SK 20,68      
3   Josefin Ekvall -99 Tyresö FK 16,33      
               


    F12 80 M    Vind -2,9  

1   Amanda Thor -00 Hässelby SK 12,35      
2   Rebecca Christenson -00 Turebergs FK 12,73      
3   Tekla Norling -00 Boo IF 13,55      
4   Linn Odda -00 Boo IF 13,68      
5   Johanna Stenlund -00 Österhaninge IF 14,88      
               


    F12 800 M      

1   Victoria Richardsson -00 Hammarby IF 2.43,39      
2   Rebecca Christenson -00 Turebergs FK 3.09,87      
               


    F12 HÖJD      

1   Rebecca Christenson -00 Turebergs FK 1,19      
               


    F12 LÄNGD ZON      

1   Rebecca Christenson -00 Turebergs FK 4,02   3,98  
2   Amanda Thor -00 Hässelby SK 4,02   3,95  
3   Tekla Norling -00 Boo IF 3,86      
4   Linn Odda -00 Boo IF 3,76   3,75  
5   Nelly Strömberg -01 Boo IF 3,76   3,59  
6   Klara Ridder -01 Ingarö IF 3,40      
7   Alva Johansson -01 Boo IF 3,23      
8   Johanna Stenlund -00 Österhaninge IF 3,05      
               


    F12 SPJUT 400      

1   Amanda Thor -00 Hässelby SK 14,53      
2   Linn Odda -00 Boo IF 12,70      
3   Filippa Kanka -01 Tyresö FK 12,19      
4   Johanna Stenlund -00 Österhaninge IF 11,31      
5   Rebecca Christenson -00 Turebergs FK 8,65      
               


    F11 60 M  HEAT 1  Vind +0,7  

1   Johanna Jarskog -01 IF Linnéa 10,07   Final  
2   Frida Lönngren -01 Värmdö IF 10,83      
3   Klara Ridder -01 Ingarö IF 11,40      
4   Elvira Lundell Wallin -01 Boo IF 11,55      
               


    F11 60 M  HEAT 2  Vind -1,1  

1   Nelly Strömberg -01 Boo IF 9,64   Final  
2   My Lindberg -01 Tyresö FK 9,77   Final  
3   Moa Boström Müssener -01 Upsala IF 9,84   Final  
4   Alva Johanson -01 Boo IF 10,92      
               


    F11 60 M  HEAT 3  Vind +1,2  

1   Elsa Sild Löhman -01 Upsala IF 9,51   Final  
2   Siri Magnusson -01 Värmdö IF 10,10   Final  
3   Irma Eliasson -01 Hellas FK 10,22      
4   Filippa Kanka -01 Tyresö FK 10,80      
5   Nea Bylund -01 Bromma IF 11,33      
               


    F11 60 M  FINAL  Vind -0,9  

1   Elsa Sild Löhman -01 Upsala IF 9,49      
2   Moa Boström Müssener -01 Upsala IF 9,74      
3   My Lindberg -01 Tyresö FK 9,77      
4   Johanna Jarskog -01 IF Linnéa 9,95      
5   Siri Magnusson -01 Värmdö IF 10,14      
-   Nelly Strömberg -01 Boo IF ej start      
               


    F11 600 M      

1   Irma Eliasson -01 Hellas FK 2.01,95      
2   Emilia Larsson -01 Danderyds SK 2.02,97      
3   Siri Magnusson -01 Värmdö IF 2.09,82      
4   Johanna Jarskog -01 IF Linnéa 2.20,57      
5   Elvira Lundell Wallin -01 Boo IF 2.21,85      
6   Alva Johansson -01 Boo IF 2.25,89      
7   Klara Ridder -01 Ingarö IF 2.30,62      
               


    F11 HÖJD      

1   Elsa Sild Löhman -01 Upsala IF 1,28      
2   My Lindberg -01 Tyresö FK 1,28      
3   Moa Boström Müssener -01 Upsala IF 1,22      
4=   Filippa Kanka -01 Tyresö FK 1,13      
4=   Irma Eliasson -01 Hellas FK 1,13      
4=   Nova Santunione -01 IF Linnéa 1,13      
7   Frida Lönngren -01 Värmdö IF 1,05      
8   Maja Thelaus -01 Boo IF 1,00      
9   Nea Bylund -01 Bromma IF 0,95      
               


    F11 KULA 2,0      

1   Stina Gustafsson -01 Hanvikens SK 7,88      
2   Elsa Sild Löhman -01 Upsala IF 7,07      
3   Moa Boström Müssener -01 Upsala IF 6,84      
4   My Lindberg -01 Tyresö FK 5,95      
5   Filippa Kanka -01 Tyresö FK 5,68      
6   Maja Thelaus -01 Boo IF 4,71      
7   Alva Johansson -01 Boo IF 4,65      
8   Klara Ridder -01 Ingarö IF 4,49      
9   Nea Bylund -01 Bromma IF 3,87      
               


    F10 60 M  HEAT 1  Vind 0,0  

1   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 9,71   Final  
2   Hanna Lundkvist -02 Hammarby IF 9,89   Final  
3   Victoria Davidsson -02 Boo IF 10,29   Final  
               


    F10 60 M  HEAT 2  Vind +0,7  

1   Sara Svalberg -02 IF Linnéa 9,58   Final  
2   Jennifer Ohrzen -02 Mälarhöjdens IK 10,38   Final  
3   Selma Sterner -02 Värmdö IF 10,53   Final  
4   Elin Rosén Lindström -02 Ingarö IF 11,29      
               


    F10 60 M  FINAL  Vind -0,3  

1   Sara Svalberg -02 IF Linnéa 9,41      
2   Hanna Lundkvist -02 Hammarby IF 9,62      
3   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 9,64      
4   Jennifer Ohrzen -02 Mälarhöjdens IK 10,25      
5   Victoria Davidsson -02 Boo IF 10,28      
6   Selma Sterner -02 Värmdö IF 10,34      
               


    F10 600 M      

1   Jennifer Ohrzen -02 Mälarhöjdens IK 1.57,80      
2   Carolina Larsson -02 Danderyds SK 1.58,18      
3   Hanna Lundkvist -02 Hammarby IF 1.59,70      
4   Selma Sterner -02 Värmdö IF 2.18,18      
               


    F10 LÄNGD ZON      

1   Sara Svalberg -02 IF Linnéa 4,25      
2   Disa Chin Nygårds -02 IF Linnéa 4,04      
3   Hanna Lundkvist -02 Hammarby IF 3,87      
4   Jennifer Ohrzen -02 Mälarhöjdens IK 3,60      
5   Selma Sterner -02 Värmdö IF 3,43      
6   Victoria Davidsson -02 Boo IF 3,30      
7   Elin Rosén Lindström -02 Ingarö IF 2,72      
               


    F10 KULA 2,0      

1   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 6,05      
2   Selma Sterner -02 Värmdö IF 5,09      
3   Victoria Davidsson -02 Boo IF 4,89      
4   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 4,77      
5   Jennifer Ohrzen -02 Mälarhöjdens IK 4,67      
               


    F9 60 M  HEAT 1  Vind -1,4  

1   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 10,05   Final  
2   Ines Lindberg -03 IF Linnéa 10,57   Final  
3   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 11,11   Final  
4   Johanna Almgren -03 Ingarö IF 11,18      
5   Saga Odda -03 Boo IF 11,57      
               


    F9 60 M  HEAT 2  Vind -1,4  

1   Stella Santunione -03 IF Linnéa 10,19   Final  
2   Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 10,81   Final  
3   Embla Kamsvåg -03 Ingarö IF 10,81   Final  
4   Emma Nyström -03 Boo IF 12,08      
               


    F9 60 M  HEAT 3 (med P10)  Vind -1,7  

1   Moa Nyström -03 Turebergs FK 10,14   Final  
               


    F9 60 M  FINAL A  Vind -0,3  

1   Moa Nyström -03 Turebergs FK 10,04      
2   Stella Santunione -03 IF Linnéa 10,15      
3   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 10,28      
4   Ines Lindberg -03 IF Linnéa 10,35      
               


    F9 60 M  FINAL B  Vind -1,5  

1   Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 10,82      
2   Embla Kamsvåg -03 Ingarö IF 11,00      
3   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 11,32      
               


    F9 600 M      

1   Moa Nyström -03 Turebergs FK 2.15,09      
2   Johanna Almgren -03 Ingarö IF 2.16,84      
3   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 2.21,32      
4   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 2.35,22      
5   Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 2.44,55      
               


    F9 LÄNGD ZON      

1   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 3,58      
2   Stella Santunione -03 IF Linnéa 3,48      
3   Ines Lindberg -03 IF Linnéa 3,44      
4   Moa Nyström -03 Turebergs FK 3,43      
5   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 3,27      
6   Johanna Almgren -03 Ingarö IF 3,12      
7   Emma Sternerhag -03 Värmdö IF 3,07      
8   Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 2,98      
9   Embla Kamsvåg -03 Ingarö IF 2,70      
10   Emma Nyström -03 Boo IF 2,56      
               


    F9 BOLLKAST      

1   Valentina Lindfors -03 Mälarhöjdens IK 28,45      
2   Ines Lindberg -03 IF Linnéa 23,51      
3   Malva Fhors -03 Mälarhöjdens IK 19,56      
4   Moa Nyström -03 Turebergs FK 18,63      
5   Saga Odda -03 Boo IF 16,00      
6   Felicia Lidsell -03 Österhaninge IF 15,67      
7   Johanna Almgren -03 Ingarö IF 14,19      
8   Embla Kamsvåg -03 Ingarö IF 12,72      
9   Emma Nyström -03 Boo IF 11,39      
10   Emma Sternerhag -03 Värmdö IF 10,23      
               


    F8 60 M  HEAT 1    

1   Meja Wolwan -05 Upsala IF 10,81   Final  
2   Norah Lind -05 Hanvikens SK 11,00   Final  
3   Lykke Iacobaeus -04 Värmdö IF 11,10   Final  
4   Maja Lundin -04 Hellas FK 11,80      
5   Alvah Lind -05 Hanvikens SK 12,23      
               


    F8 60 M  HEAT 2  Vind -1,7  

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 10,18   Final  
2   Desiree Willis -04 Boo IF 10,67   Final  
3   Kajsa Ljungkvist -04 Värmdö IF 10,91   Final  
4   Saga Hermundstad -04 IF Linnéa 11,13      
5   Freja Wallblom -04 Ingarö IF 12,08      
               


    F8 60 M  FINAL  Vind -0,4  

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 10,11      
2   Desiree Willis -04 Boo IF 10,31      
3   Kajsa Ljungkvist -04 Värmdö IF 10,50      
4   Norah Lind -05 Hanvikens SK 10,78      
5   Lykke Iacobaeus -04 Värmdö IF 10,79      
6   Meja Wolwan -05 Upsala IF 10,84      
               


    F8 600 M      

1   Desiree Willis -04 Boo IF 2.17,13      
2   Lykke Iacobaeus -04 Värmdö IF 2.28,71      
3   Freja Wallblom -04 Ingarö IF 2.29,90      
4   Alvah Lind -05 Hanvikens SK 2.32,30      
5   Maja Lundin -04 Hellas FK 2.47,72      
6   Nellie Mella -04 Hellas FK 2.49,94      
-   Norah Lind -05 Hanvikens SK bröt      
               


    F8 LÄNGD ZON      

1   Edda Chin Nygårds -04 IF Linnéa 3,55      
2   Maya Thompson -04 Vallentuna FIK 3,46      
3   Desiree Willis -04 Boo IF 3,25      
4   Saga Hermundstad -04 IF Linnéa 3,16      
5   Norah Lind -05 Hanvikens SK 3,11      
6   Lykke Iacobaeus -04 Värmdö IF 3,00      
7   Meja Wolwan -05 Upsala IF 2,95      
8   Maja Lundin -04 Hellas FK 2,80      
9   Nellie Mella -04 Hellas FK 2,76      
10   Alvah Lind -05 Hanvikens SK 2,73      
11   Freja Wallblom -04 Ingarö IF 2,52      
12   Andrea Davidsson -05 Boo IF 2,49      
               


    F8 BOLLKAST      

1   Norah Lind -05 Hanvikens SK 14,63      
2   Maya Thompson -04 Vallentuna FIK 13,61      
3   Alvah Lind -05 Hanvikens SK 11,79      
4   Desiree Willis -04 Boo IF 11,74      
5   Freja Wallblom -04 Ingarö IF 10,30      
6   Meja Wolwan -05 Upsala IF 9,09      
               

 

  Resultatlistan skapad av WindAthletics friidrottsprogram
Uppdaterad: 24 AUG 2017 10:06 Skribent: Hans Eriksson

 

<<<<<<<<<< >>>>>>>>>>

Du kan även sponsra klubben
genom att använda

för dina inköp!

Du sparar också pengar! 

<<<<<<<<<< >>>>>>>>>>

Mattes-minnesfond

<<<<<<<<<< >>>>>>>>>>

 Köp dina tränings- och
tävlingkläder i vår

WEB-SHOP!

<<<<<<<<<< >>>>>>>>>>

Samarbetspartners
Sponsorer


BStenson


 

Prinero_v3_med ny slogan_CMYK

 

 


Stockholms stad_logotyp2014


Postadress:
Hellas Friidrottsklubb - Friidrott
Box 32017
12611 Stockholm

Kontakt:
Tel: 0793335528
E-post: info@hellasfriidrott...

Se all info