Hoppa till sidans innehåll

Björkepokalen 2017-02-11


BJÖRKEPOKALEN 2017-02-11                  
                       
  Resultat L 7 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Matilde Skoglund Ludvika 51,3 52,0 52,3 52,6 51,5 50,2 50,2 52,7 412,8
2 Max Tuvzezon Hille 51,0 50,8 51,5 51,1 53,1 51,4 51,6 52,1 412,6
                       
  Resultat L 9 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Märta Östlund Gefle Skarp 49,8 52,7 52,5 52,0 52,5 52,3 52,0 51,7 415,5
2 Sam Brandt Gefle Skarp 51,6 51,8 52,0 50,1 50,2 51,7 50,7 52,3 410,4
3 David Ranameramullage Delsbo-Bjuråker 49,3 51,9 51,2 51,4 50,9 51,8 50,7 52,0 409,2
4 Jerry Nylander By 47,6 51,2 50,8 46,9 49,3 48,2 51,0 50,0 395,0
5 Kevin Jonsson Forsa 47,5 46,2 50,7 49,8 46,5 48,7 47,5 47,0 383,9
                       
  Resultat L 11 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Felicia Skoglund Ludvika 52,4 52,7 52,1 52,9 52,8 53,0 52,5 52,8 421,2
2 Hanna Djupenström Gefle Skarp 52,7 52,8 52,8 52,8 53,3 52,0 51,7 52,5 420,6
3 Linus Björkqvist Ludvika 51,8 51,7 52,5 53,1 52,9 52,5 53,0 52,3 419,8
4 Lucas Jonsson Delsbo-Bjuråker 52,5 52,9 51,3 53,1 52,3 52,9 51,8 52,3 419,1
5 Viktor Larsson Hille 52,2 52,5 52,5 53,1 51,6 51,6 52,7 52,4 418,6
6 Ossy Nylander By 52,0 51,8 51,8 51,9 51,9 52,0 52,7 52,1 416,2
7 Ida Sundell Hille 50,2 50,9 52,6 50,8 52,1 52,1 52,2 52,1 413,0
8 Pelle Persson Valbo 51,6 51,6 50,2 52,1 50,9 51,9 51,6 52,3 412,2
9 Elias Dahlberg Sandviken 52,2 51,2 52,2 52,5 49,8 51,9 51,8 50,6 412,2
10 Noelle Fessé Gefle Skarp 50,3 51,2 50,8 51,9 51,0 50,5 52,7 53,3 411,7
11 Ludvig Wallin Forsa 50,7 51,8 51,1 51,4 49,9 51,1 52,0 51,8 409,8
12 Simon Holmberg Hille 50,8 51,7 51,8 51,8 50,3 52,0 49,1 52,0 409,5
13 Emil Jansson Valbo 51,0 52,6 51,5 50,8 50,9 47,9 51,0 51,9 407,6
                       
  Resultat L 13 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Axel Persson Forsa 53,3 53,4 53,5 52,8 53,0 52,6 52,4 52,4 423,4
2 Martin Bäcke Gefle Skarp 52,5 51,4 52,2 52,3 53,3 52,5 52,8 53,0 420,0
3 Liam Ivarsson Gefle Skarp 51,6 52,1 52,5 52,6 53,2 52,4 53,0 52,2 419,6
4 Annabell Zachrisson Tierp 51,1 51,4 52,4 51,8 51,9 52,3 51,5 51,3 413,7
5 Markus Brink Delsbo-Bjuråker 49,7 51,8 52,3 52,5 51,7 51,9 51,0 51,7 412,6
                       
  Resultat L 15r Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Noelle Fessé Gefle Skarp 52,4 51,9 50,3 51,6 50,7 52,5 52,4 51,9 413,7
2 Jelly Karlsson Hille 52,0 51,4 51,9 52,4 52,0 50,1 52,0 51,7 413,5
3 Anton Zachrisson Tierp 51,5 50,7 49,1 51,2 50,2 51,3 51,0 51,0 406,0
                       
  Resultat L Ö-sitt Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Nicklas Björck Gefle Skarp 52,8 52,0 53,2 52,3 53,2 53,0 52,9 51,7 421,1
2 Hans Dansk Gefle Skarp 52,8 52,4 53,2 52,0 52,2 53,1 52,3 51,8 419,8
3 Natalie Karlsson Tierp 51,7 51,8 52,8 52,3 53,0 52,4 51,4 52,4 417,8
4 Annette Karlsson Tierp 51,3 52,7 51,7 52,0 52,5 51,4 52,5 52,3 416,4
5 Kjell Jansson Tierp 51,3 51,9 52,1 51,1 52,6 51,3 53,0 52,6 415,9
6 Lukas Dahle Gefle Skarp 52,0 52,0 51,4 51,5 51,9 52,7 52,6 51,6 415,7
                       
  Resultat L 2 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Johannes Mattsson Tierp 48,2 50,6 48,8 48,0 48,6 48,3 48,6 47,5 388,6
2 Eddie Linander Gefle Skarp 46,2 47,3 49,5 48,8 48,7 48,4 47,6 45,7 382,2
3 Hampus Ohlström Tierp 48,2 48,0 43,8 46,5 48,5 47,9 45,8 46,4 375,1
                       
  Resultat L 3 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Linus Eriksson Delsbo-Bjuråker 49,1 51,0 51,7 49,9 50,2 50,6 47,4 48,3 398,2
2 Axel Djupenström Gefle Skarp 49,5 49,5 50,7 50,0 47,7 50,7 49,9 45,3 393,3
3 Tommy Larsson Hille 43,6 48,8 47,1 49,2 42,6 46,1 47,0 41,6 366,0
                       
  Resultat L 4 Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Anders Brandt Gefle Skarp 50,5 50,5 50,3 50,4 49,3 47,8 48,2 45,5 392,5
                       
  Resultat L Elit Förening 1 2 3 4 5 6 7 8 SUMMA
1 Caroline Törnvall Ultuna 48,6 49,6 50,9 51,3 50,3 52,4 49,3 48,2 400,6
2 Kevin Westberg Söderala 50,0 49,4 47,1 50,6 51,7 49,3 47,9 49,8 395,8
   

 

SKATTKISTAN - BJÖRKEPOKALEN 2017-02-11 (20 kr/skytt)

 
                   
Lag Plats Klass Namn Förening JA, Betalt Tavla 19 Tavla 39 TOTALT  
1 2 11 Viktor Larsson Hille 20 10,9 10,8 21,7 370 kr
2 6 9 Sam Brandt Gefle Skarp 20 10,6 10,8 21,4  
5 7 7 Matilde Skoglund Ludvika 20 10,7 10,6 21,3  
5 5 11 Felicia Skoglund Ludvika 20 10,8 10,4 21,2  
4 7 Ö Lukas Dahle Gefle Skarp 20 10,5 10,6 21,1  
5 6 11 Linus Björkqvist Ludvika 20 10,6 10,5 21,1  
5 2 15r Noelle Fessé Gefle Skarp 20 10,9 10,2 21,1  
2 8 13 Martin Bäcke Gefle Skarp 20 10,4 10,6 21,0  
2 3 13 Markus Brink Delsbo-Bjuråker 20 10,5 10,5 21,0  
4 5 Ö Natalie Karlsson Tierp 20 10,8 10,2 21,0  
2 5 9 Märta Östlund Gefle Skarp 20 10,2 10,7 20,9  
1 7 11 Pelle Persson Valbo 20 10,5 10,4 20,9  
2 1 11 Lucas Jonsson Delsbo-Bjuråker 20 10,7 10,2 20,9  
2 7 13 Liam Ivarsson Gefle Skarp 20 10,5 10,3 20,8  
3 2 13 Axel Persson Forsa 20 10,6 10,2 20,8  
4 1 15r Anton Zachrisson Tierp 20 10,6 10,2 20,8  
4 8 Ö Nicklas Björck Gefle Skarp 20 10,2 10,5 20,7  
5 8 15R Jelly Karlsson Hille 20 10,5 10,2 20,7  
1 1 7 Max Tuvzezon Hille 20 10,0 10,6 20,6  
2 2 9 David Ranameramullage Delsbo-Bjuråker 20 10,1 10,5 20,6  
1 8 11 Emil Jansson Valbo 20 10,6 10,0 20,6  
2 4 11 Elias Dahlberg Sandviken 20 10,6 10,0 20,6  
5 4 11 Ossy Nylander By 20 10,6 10,0 20,6  
2 9 3 Linus Eriksson Delsbo-Bjuråker 20 10,8 9,8 20,6  
4 4 Ö Kjell Jansson Tierp 20 10,1 10,4 20,5  
1 4 11 Simon Holmberg Hille 20 10,3 10,2 20,5  
3 5 11 Noelle Fessé Gefle Skarp 20 10,0 10,4 20,4  
1 3 11 Ida Sundell Hille 20 10,3 10,1 20,4  
3 1 11 Ludvig Wallin Forsa 20 9,9 10,4 20,3  
5 3 9 Jerry Nylander By 20 9,9 10,4 20,3  
4 2 13 Annabell Zachrisson Tierp 20 10,3 9,9 20,2  
4 6 Ö Annette Karlsson Tierp 20 10,0 10,2 20,2  
5 1 Ö Hans Dansk Gefle Skarp 20 10,1 10,0 20,1  
3 10 E Kevin Westberg Söderala 20 10,1 9,6 19,7  
3 7 2 Eddie Linander Gefle Skarp 20 10,5 9,1 19,6  
2 10 3 Tommy Larsson Hille 20 9,3 8,6 17,9  
3 3 9 Kevin Jonsson Forsa 20 9,2 8,2 17,4  
          740        
FINAL --- SITT                    
  Namn Förening Grund  1-5 6 7 8 9 10  1-10 Tot.sum
1 Axel Persson Forsa 423,4 52,1 10,9 10,7 10,5 10,5 10,5 105,2 528,6
2 Nicklas Björck Gefle Skarp 421,1 53,2 10,3 10,8 10,6 10,7 10,3 105,9 527,0
3 Felicia Skoglund Ludvika 421,2 51,9 10,9 10,6 10,3 10,5 10,5 104,7 525,9
4 Hans Dansk Gefle Skarp 419,8 53,5 10,4 10,4 10,4 10,3 10,8 105,8 525,6
5 Hanna Djupenström Gefle Skarp 420,6 53,2 10,0 10,3 10,5 10,6 10,3 104,9 525,5
6 Martin Bäcke Gefle Skarp 420,0 53,0 10,5 10,2 10,3 10,7 10,5 105,2 525,2
7 Lucas Jonsson Delsbo-Bjuråker 419,1 52,1 10,8 10,9 10,6 10,9 10,7 106,0 525,1
8 Liam Ivarsson Gefle Skarp 419,6 52,2 10,7 10,6 10,5 10,8 10,6 105,4 525,0
9 Viktor Larsson Hille 418,6 51,4 10,2 10,6 10,8 10,3 10,6 103,9 522,5
10 Linus Björkqvist Ludvika 419,8 51,8 9,8 10,5 10,3 9,6 10,3 102,3 522,1
FINAL --- STÅ                    
  Namn Förening Grund  1-5 6 7 8 9 10  1-10 Tot.sum
1 Caroline Törnvall Ultuna 400,6 49,0 10,3 10,4 10,3 10,8 9,6 100,4 501,0
2 Linus Eriksson Delsbo-Bjuråker 398,2 49,4 10,3 9,8 10,6 9,6 10,3 100,0 498,2
3 Kevin Westberg Söderala 395,8 49,9 10,7 10,3 9,5 10,0 10,3 100,7 496,5
4 Axel Djupenström Gefle Skarp 393,3 46,6 9,7 10,2 10,1 9,6 9,9 96,1 489,4
5 Johannes Mattsson Tierp 388,6 50,2 10,7 10,0 9,0 9,4 9,5 98,8 487,4
6 Anders Brandt Gefle Skarp 392,5 44,3 8,8 9,6 10,2 9,9 10,5 93,3 485,8
7 Eddie Linander Gefle Skarp 382,2 45,5 8,3 8,5 8,8 10,4 9,5 91,0 473,2
8 Hampus Ohlström Tierp 375,1 46,1 8,8 10,2 9,8 10,7 9,6 95,2 470,3
9 Tommy Larsson Hille 366,0 43,9 9,9 10,5 10,2 10,5 10,1 95,1 461,1
10                   0,0 0,0

 

Uppdaterad: 11 FEB 2017 23:30 Skribent: Anna-Karin Westman
Epost: This is a mailto link

BINGOLOTTO

  

Bildresultat för facebook

Postadress:
Hille SG - Skyttesport
Anna-Karin Westman, Kullåkersvägen 10
80597 Gävle

Kontakt:
Tel: 026160501
E-post: This is a mailto link

Se all info