Hoppa till sidans innehåll

TÄVLINGSRESULTAT


HTK-juniorer som placerat sig 1-2-3 i sanktionerade tävlingar 2013-2016, för senare resultat se Tournament Planner under menyn Länkar.

161127 Gustav Andersson 1a PS10 Head Cup Karlskrona

161120 Nils Fagerlund 3a PS12-A Munka Sprint Open

161030 Märta Petersson 2a FS12-A Billys Cup Lidköping

161030 Märta Petersson 2a FD12 Billys Cup Lidköping

161030 Nils Fagerlund 2a PS12-B Billys Cup Lidköping

161001 Märta Petersson 3a FS13-B Bosse Larsson Cup Örebro

161001 Julia Englund 3a FS17 Bosse Larsson Cup Örebro 

160918 Rasmus Göransson 3a PS13-B Norlanders Cup Mariestad

160918 Märta Petersson 2a FS13-A Norlanders Cup Mariestad

160821 Märta Petersson 1a FS11 Sprintpoolscupen Hjo  

160821 Nils Fagerlund 1a PS13 Sprintpoolscupen Hjo

160821 Rasmus Göransson 1a PS11-B Sprintpoolscupen Hjo

160729 Gustav Andersson 3a PS10 Öresundsveckan Helsingborg

160729 Nils Fagerlund 2a PS13-C Öresundsveckan Helsingborg

160724 Gustav Andersson 2a PS10 Picasso Kristinehamn

160724 Gustav Andersson 2a PS12-B Picasso Kristinehamn

160716 Nils Fagerlund 2a PS12-B Räkantennisen Strömstad

160720 Märta Petersson 3a FS12-B Halmstad

160704 Rasmus Göransson 1a PD11 Falköping Summer Cup

160704 Nils Fagerlund 3a PS13-C Falköping Summer Cup

160704 Gustav Andersson 1a PD11 Falköping Summer Cup

160704 Gustav Andersson 1a PS10 Falköping Summer Cup

160629 Gustav Andersson 1a PD10 Lambi Cup Mariestad

160629 Nils Fagerlund 3a PD12 Lambi Cup Mariestad

160629 Nils Fagerlund 1a PS12-C Lambi Cup Mariestad

160629 Gustav Andersson 2a PS10 Lambi Cup Mariestad

160629 Gustav Andersson 2a PS12-B Lambi Cup Mariestad

160620 Nils Fagerlund 1a PS13-C Midsommartrofén Skövde

160620 Gustav Andersson 2a PS10 Midsommartrofén Skövde

160514 Julia Englund 3a FS13-A Varamon Cup Motala

160408 Nils Fagerlund 3a PS12-C TF Bank Sandared

160331 Nils Fagerlund PS13-C 3a Påskslaget Vänersborg

160318 Julia Englund 3a FD14 RM inne Skövde

160318 Gustav Andersson 3a PD12-B RM12 inne Alingsås

160318 Nils Fagerlund 1a PD12-C RM12 inne Alingsås

160304 Gustav Andersson 2a PS11 Handelsbanken Open Örebro 

160217 Nils Fagerlund 2a PS13-C Hökensåsspelen Tidaholm

160124 Märta Petersson 3a FS11 Järryds pokal Lidköping

160124 Märta Petersson 3a FD11 Järryds pokal Lidköping

160124 Rasmus Göransson 2a FD11 Järryds pokal Lidköping

160115 Nils Fagerlund 3a PS12-C Varbergs Knattecup

160104 Märta Petersson 3a FS11 Falköping Vinter Cup

160102 Julia Englund 2a FS13-A Synsam Open Örebro

--------------------------------------------------------------------

151226 Märta Petersson 2a FS10 Tomtecupen Skövde

151101 Julia Englund 3a FD12 Billys Cup

151025 Rasmus Göransson 1a PD10 Billys Cup

151025 Gustav Andersson 1a PD10 Billys Cup

151025 Rasmus Göransson 3a PS10 Billys Cup

151019 Märta Petersson 3a FS13-B Bosse Larsson Cup Örebro

151019 Nils Petersson 3a PS13-B Bosse Larsson Cup Örebro

150905 Märta Petersson 3a FS12 B Elite Stora Hotellet Jönköping

150830 Julia Englund 3a FD12 RM ute Vänersborg

150816 Märta Petersson 1a FS10 Tabergsdalen Intersport Outdoor

150812 Gustav Andersson 3a PS9 Tabergsdalen Intersport Outdoor

150718 Gustav Andersson 3a SEB Karlskrona Open

150711 Julia Englund 1a FS12 B Räkantennisen

150711 Julia Englund 2a MD12 Räkantennisen

150629 Gustav Andersson 3a PS10 Falköpings Tennisvecka

150623 Julia Englund 1a FD12 Lambi Cup

150623 Rasmus Göransson 2a PD10 Lambi Cup

150623 Gustav Andersson 2a PD10 Lambi Cup

150623 Rasmus Göransson 3a PS10 Lambi Cup

150623 Märta Petersson 1a FS10 Lambi Cup

150623 Märta Petersson 1a FD10 Lambi Cup

150615 Gustav Andersson 3a PS10 Midsommartrofén

150615 Gustav Andersson 3a PS12 Midsommartrofén

150615 Julia Englund 3a FS12 Midsommartrofén

150615 Märta Petersson 1a FS10 Midsommartrofén

150529 Gustav Andersson 3a PS9 Vetlanda Knatte Open

150515 Julia Englund 1a FS12 Habofighten

150515 Gustav Andersson 2a PS10 Habofighten

150515 Märta Petersson 2a FS10 Bravida Open

150409 Märta Petersson 1a FS10 Sandareds vårturnering

150320 Julia Englund 3a FD12 RM inne

150227 Julia Englund 3a FS12 Hökensåsspelen

150227 Märta Petersson 1a FS10 Hökensåsspelen

150130 Märta Petersson 3a FS10 Yonex Cup

150108 Julia Englund 1a FS12 Tygrikesspelen

150102 Julia Englund 2a FS12 Synsam Open Örebro

150102 Gustav Andersson 3a PS10 Falköpings Tennisvecka

150102 Märta Petersson 2a FS10 Falköpings Tennisvecka

---------------------------------------------------------------------

141226 Rasmus Göransson 3a PS10 Tomtecupen

141226 Julia Englund 3a FS12 Tomtecupen

141114 Märta Petersson 3a FS10 Bolon Indoor

140829 Ida Colling 3a FS16 RM

140807 Julia Englund 1a FS11 Dunlop Open

140804 Julia Englund 2a FS11 Mölndals Grus Open

140630 Märta Petersson 1a FS9   Falköpings vecka

140625 Julia Englund 3a FD12 Lambi Cup

140625 Märta Petersson 2a FD10 Lambi Cup

140616 Märta Petersson 3a FS10 Delfoi Cup

140228 Julia Englund 2a FS12 B Hökensås

140102 Märta Petersson 1a FS9   Casio Cup

----------------------------------------------------------------

131031 Julia Englund 2a FS10 Bankeryd Jr Indoor

130906 Julia Englund 3a FS10 Norlanders Cup

130701 Julia Englund 1a FS10 Odenbadsspelen

130627 Julia Englund 1a FS10 Lambi Cup

130617 Julia Englund 3a FS12 Delfoi Cup

130102 Ida Colling 3a FS16 Casio Cup

Uppdaterad: 23 JUL 2018 15:15

HTK's sponsorer:

bendersLogo

 

Kopia av untitled

  

Sponsor "800"

Tävlingssponsor

Mogensen AB

 Övriga

Grönköpings Spel o Godis AB

Vill Du synas med ditt företag här, kontakta Jan Englund 0733-906527

HTK swish:

123 526 28 11

 

Klicka för vädret i Hjo

 

Historik

 

"HTKs retursystem"

 

Unik tennisbok från Fagerström - klicka för info

 

 

 

räknare
räknare

 

 

Jubileumslogga

Postadress:
Hjo TK - Tennis
Box 141
54422 Hjo

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info