Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Matcher idag - Göteborgs Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2022-08-12
Tid Match Resultat Anläggning
Div 2 Norra Götaland, herr 2022
19:00 Ahlafors IF - IK Gauthiod Svenska Stenhus Arena 1 Gräs
Div 2 Västra Götaland, herr 2022
18:30 Torslanda IK - Landvetter IS Torslandavallen 1 Gräs
19:00 Assyriska BK - Västra Frölunda IF Ruddalen 1 Konstgräs
Division 4A Herr
18:30 Finlandia Pallo AIF - SKIF Semberija Tuvevallen 1 Gräs
19:00 Lerums IS - Nol IK Rydsbergsplan 1 Konstgräs
19:00 Stenkullen GoIK - Partille IF FK Stenkullens IP 1 Gräs
19:15 Gårda BK - Jonsereds IF Överåsvallen 1 Konstgräs
19:30 FC Komarken - Lunden Överås BK Kongevi 1 Konstgräs
Division 4B Herr
19:00 Mölnlycke IF - Västkurd BK Mölnlycke IP
19:15 Älvsborg FF - IF Väster Påvelund 1 Konstgräs
Division 5A Herr
18:45 Romelanda UF - Bergsjö IF Romevi 1 Gräs
18:45 Surte IS FK - Kärra KIF Surte 1 Gräs
19:00 Floda BoIF - Croatia Göteborg Flodala IP 1 Gräs
Division 5B Herr
19:00 Eriksbergs IF - Guldhedens IK Rosenhill
Division 6C Herr
19:15 Askims IK - Tynnered FC Kobbegården 1 Konstgräs
Junior Pojkar Div 3A
19:30 Öjersjö IF/Björndammens BK - Askims IK Öjersjö IP 1 Konstgräs
Junior Flickor Div 1
18:30 Kållered SK Blå - Sävedalens IF 1 Kållered Sportcenter 1
Pojkar 2006(16 år) Lätt
19:15 Öckerö IF - Kållered SK Blå Prästängen 1 Konstgräs
Pojkar 2007(15 år) Medel Grupp A
19:00 Hönö IS - Qviding FIF Svart Hönö Arena 1
19:00 KF Velebit Vit - Ale United Velebit IP 1 Gräs
19:00 Ytterby IS - Partille IF FK Vit Ytterns IP 2 Gräs
Pojkar 2007(15 år) Medel Grupp B
19:15 Torslanda IK Röd - Öjersjö IF Vit Torslandavallen 2 Konstgräs
Pojkar 2007(15 år) Lätt Grupp A
19:00 Solängens BK - Bergums IF 2 Eklandavallen Konstgräs 1
Pojkar 2007(15 år) Lätt Grupp B
18:30 IF Mölndal Fotboll - Lerkils IF Frejaplan 1 K.Gräs
Pojkar 2008(14 år) Lätt Grupp C
19:15 Backatorp IF 1 - Lindome GIF 2 Lillhagsparken
Pojkar 2009(13 år) Höst Medel Grupp C
18:30 Romelanda UF Gul - IFK Hindås Romevi 4 Gräs
Flickor 2007(15 år) Lätt
18:30 Jitex Mölndal BK - Backatorp IF Åbyvallen 2 Konstgräs
19:15 Lindome GIF Vit - IF Mölndal Fotboll Lindevi IP 3 Konstgräs
Träningsmatcher med AD Göteborg Dam
19:00 Ytterby IS (D2D) - IF Viken (D2D) Ytterns IP 1 Gräs
Träningsmatcher Seniorer Göteborg Dam
19:30 Tollereds IF (D2D) - Herrestads AIF (D2D) Inst. Spinnarvallen 1 Gräs

Postadress:
Hjuviks AIK - Fotboll
Torslanda Hästeviks väg 59
42341 Torslanda

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: hjuviksaik@hotmail.c...

Se all info