Hoppa till sidans innehåll

Resultat 2011


Resultat Höstkilometern 2011        
               
Plac Namn Förening Född Klass Distans Tid Vind
1 Julia Näslund Högbo GIF 2003 F8 1000m 4,34,05  
               
1 Tove Lundmark Högbo GIF 1999 F12 1000m 3,39,74  
2 Lova Källkvist Högbo GIF 1999 F12 1000m 3,46,38  
               
1 Gabriella Mårtensson IF Skade 1998 F13 1000m 3,15,74  
2 Josefin Berg Högbo GIF 1998 F13 1000m 3,37,18  
3 Maja Swang Gefle IF 1998 F13 1000m 4,23,78  
               
1 Veronika Nordin Högbo GIF 1997 F14 1000m 3,55,32  
2 Elin Åkelid Högbo GIF 1996 F14 1000m 4,06,25  
               
1 Moa Ehnmark Gefle IF 1994 F17 1000m 3,24,98  
2 Kristin Olovsson Rehns BK 1995 F17 1000m 3,34,75  
3 Lovisa Pettersson Årsunda IF 1995 F17 1000m 3,26,56  
               
1 Maria Berglöv Årsunda IF   F19 1000m 3,53,14  
               
1 Johnny Backlund VAIF 1979 M 1000m 3,21,32  
2 Stefan Juhlin Stensätra SK 1984 M 1000m 4,11,27  
               
1 Peter Nilsson Gävle Triathlon 1981 M30 1000m 3,25,67  
               
1 Sven Persson Årsunda IF 1968 M40 1000m 3,03,33  
2 Joakim Bergqvist IF Skade 1968 M40 1000m 3,31,40  
               
1 Tatsuro Kobayashi Surahammar SOK 1965 M45 1000m 3,10,21  
2 Janne Johnnson ESS LK   M45 1000m 3,28,60  
               
1 Albin Werre   1998 P13 1000m 3,35,95  
               
1 Jacob Holmström IF Skade 1997 P14 1000m 3,25,04  
2 Martin Persson Årsunda IF 1997 P14 1000m 3,45,41  
3 David Hultgren Årsunda IF 1997 P14 1000m 3,50,52  
4 Erik Björkman Årsunda IF 1997 P14 1000m 3,52,46  
               
1 Sixten Walheim Robertsfors IK 1995 P16 1000m 2,56,29  
2 Oscar Johansson Högbo GIF 1995 P16 1000m 3,00,83  
               
1 William Eriksson Högåkers OK 1995 P17 1000m 3,05,39  
2 Kevin Ståhl Järbo OK 1995 P17 1000m 3,10,07  
               
1 Jesper Andersson Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 3,57,60  
2 Anton Grubb Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,00,76  
3 Victor Johansson Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,01,90  
4 Albin Nejman Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,06,07  
5 Gustaf Werre Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,17,17  
6 Olle Zetterberg Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,31,48  
7 Edvard Henningsson Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,31,90  
8 Daniel Parling Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,37,90  
9 Linus Berg Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 4,49,75  
10 Ludwig Andersson Sandvikens AIK 2000 P11 1000m 5,09,70  
               
Plac Namn Förening Född Klass Distans Tid Vind
1 Gabriella Mårtensson IF Skade 1998 F13 100m 14,64 Vind -1,6
2 Maja Swang Gefle IF 1998 F13 100m 15,05 Vind -2,7
3 Sandra Höglund Högbo GIF 1998 F13 100m 16,04 Vind -2,7
               
1 Emelie Bergqvist IF Skade 1996 F15 100m 17,23 Vind -1,6
               
1 Sofia Höglund Högbo GIF 1995 F17 100m 14,26 Vind -1,8
2 Louise Pettersson Årsunda IF 1995 F17 100m 14,90 Vind -1,6
               
1 Maria Berglöv Årsunda IF   F19 100m 15,31 Vind -1,6
               
1 Sven Persson Årsunda IF 1968 M40 100m 13,12 Vind -1,8
               
1 Mikael Nord Högbo GIF 1961 M50 100m 13,03 Vind -1,8
               
1 Albin Johansson Högbo GIF 1997 P14 100m 13,10 Vind -1,8
2 Erik Björkman Årsunda IF 1997 P14 100m 14,34 Vind -1,6
3 Alex Molina Högbo GIF 1997 P14 100m 13,90 Vind -2,7
4 Martin Persson Årsunda IF 1997 P14 100m 15,41 Vind -2,7
5 Jacob Holmström IF Skade 1997 P14 100m 15,99 Vind -2,7
Uppdaterad: 28 SEP 2011 21:03 Skribent: Örjan Bengtsson

Postadress:
Högbo GIF - Friidrott
Roger Messering, Hedåsstrandsvägen 14
81161 Sandviken

Kontakt:
Tel: 0706061440
E-post: hogbogif-friidrott@h...

Se all info

Vi stödjer Högbo GIF friidrott: 

ica bj

bilmetro

syntronic

 

maserfrakt

 

coor

 

JK's

skans

Färghuset

audio video

monroes