Hoppa till sidans innehåll

Nybörjartävling 25 Nov 2012 i Bara


   

SNK 2 2012-2013

 
   

PRISLISTA

Klubb

       

Tj1

1

Emma Pettersson

Svedala BK

 

2

Anna Fotiadis

Malmö Tigers

 

3

Neah Eidesten

BK Pan

 

4

Izabella Lindvall

Svedala BK

       

Tj2

1

My Ringström

BK Pan

 

2

Ina Lindroth

Dalby BK

 

3

Vivi Kosnovski

IK Sparta

       

Tj3

1

Cecilia Hansson

BK Envig

 

2

Nicole Lezon

BK Envig

 

3

Filippa Holmberg

BK Banér

       

Tj4

1

Sara Nilsson

Svedala BK

 

2

Viktoria Månsson

BK Envig

       

K1

1

William Lund-Schiano

BK Starke

 

2

Jesper Hansen

Skurups SK

 

3

Harald Gren

Limhamns BK

 

4

Robin Pettersson

Svedala BK

       

K2

1

Samuel Nilsson

Svedala BK

 

2

Hugo Baff

BK Banér

 

3

Leo Davidsson

Dalby BK

 

4

Ossy Ingesson

Svedala BK

       

K3

1

Gustav Hansson

BK Envig

 

2

Tinitin Svemark

BK Starke

 

3

Oskar Johansson

BK Pan

 

4

Hampus Skerin

BK Pan

       

K4

1

Julian Nygren

Dalby BK

 

2

Isak Muller

Dalby BK

 

3

Sebastian Lezon

BK Envig

 

4

Ludwig Odén

Marsvinsholms IF

       

K5

1

Matehuz Bergqvist

Svedala BK

 

2

Simon Lindfoss

BK Starke

 

3

Seif Al-Rubiaai

IK Sparta

 

4

Samuel Falkensson

BK Banér

       

K6

1

Jesper Kellander

IF Altona

 

2

Fabian Bergqvist

Svedala BK

 

3

Ib Christiansen

Skurups SK

 

4

Hugo Feldt

IF Altona

       

K7

1

Sebastian Allterlo

Svedala BK

 

2

Linus Bäck

BK Pan

 

3

Pontus Gustavsson

Limhamns BK

 

4

Christofer Björkman

Hököpinge BK

       

K8

1

Abdallah El-Hos

Malmö Tigers

 

2

Anton Torstensson

Skurups SK

 

3

Jon Hansson

Skurups SK

 

4

Anton Jönsson

IF Altona

       

K9

1

Collin Milbank

Limhamns BK

 

2

Christian Johansson

BK Pan

 

3

Dominik Slonje

Malmö Tigers

 

4

Ville Risborn

Limhamns BK

       

K10

1

Jacob Hansen

Skurups SK

 

2

Isaac Nilsson

Dalby BK

 

3

Benjamin Galambos

Limhamns BK

 

4

Måns Möller

Skurups SK

       

K11

1

Olof Knutsson

Limhamns BK

 

2

Ludvid Nihlén

BK Envig

 

3

Diego Tiguerro

Malmö Tigers

 

4

Hjalmar Fredbo

Skurups SK

       

K12

1

Jakob Regina

IK Sparta

 

2

Robin Ryberg

BK Pan

 

3

Alex Belk

Hököpinge BK

 

4

Omar Shaker

Malmö Tigers

       

P_1

1

Kasper Fisella

IK Sparta

 

2

Noah Eidesten

BK Pan

 

3

Simon Olsson

Dalby BK

 

4

Samuel Svensson

Limhamns BK

       

P_2

1

Simon Valfridsson

Dalby BK

 

2

Mihailo Andric

Limhamns BK

 

3

Emil Wienberg

IK Sparta

 

4

Michele Begsalia

IK Sparta

 

Uppdaterad: 25 NOV 2012 18:03 Skribent: Kenneth Nordström
 

Träna Brottning med Hököpinge BK

Välkomna nya som gamla 

Träning Brottarskolan

Tis & Tors 17.45-18.45

Tränare  Usein Useinov & Cecilia Arvstam

Träning ungdomsgruppen

Mån & Ons 18.00-19.15

Tränare:Kenneth Nordström & Abdula Taipov

Junior - Senior Veterangruppen
Mån 19.30-21.00
Tränare: Abdula Taipov
Tis. & Tors 19.00-21.00
Tränare Rikard Karlsson
 
Tränar gör vi i Vellingesporthall
 
Obs. Bilder får ej användas utan skriftligt medgivande av HBK!!!
 
Vår E-mail:  This is a mailto link 
 
 
Gynna våra sponsorer:
YP Reklam                                     
Söderbergs Sport 
Nordströms Bilreservdelar i Hörby
Rydells Teknik
Pizzeria Sorrento
BEHÖVER DU BROTTARSKOR ELLER TRIKÅER ?
 
FRÅN STORLEK 27-50
 
Ring 0707485346 Kenneth
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Postadress:
Hököpinge BK - Brottning
Kenneth Nordström, Bangårdsvägen 21
23592 Vellinge

Kontakt:
Tel: +46707485346
E-post: This is a mailto link

Se all info