HOK OL Alliansen Klockartorpti 2011-08-16 20:55
Preliminär resultatlistaskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr    Rank Namn                         År  Dst Klubb                               Tid 



A Bana  (11/11 Preliminär resultatlista  2 

    1     51         Viktor Antonsson             91   14 Eksjö SOK                         48:01 
    2     28         Mats Erik Malmberg           78   14 Vimmerby OK                       49:24 
    3     43         Simon Olivestam                   14 Eksjö SOK                         53:01 
    4     20         Rickard Danielsson           69   14 Vimmerby OK                     1:01:59 
    5     29         Björn Axemo                       14 Hultsfreds OK                   1:03:05 
    6     25         Anders Svalbring             64   14 Målilla OK                      1:08:55 
    7     27         Agneta Olivestam                  14 Vimmerby OK                     1:21:51 
    8     30         Anders Braf                       14 Hässleby SOK                    1:26:08 
    9     32         Ulf Isaksson                 69   14 Hässleby SOK                    1:26:34 

          36         Johan Andersson                   14 Hultsfreds OK                  Ej godk. 
          54         Sofie Svensson               93   14 Vimmerby OK                    Ej godk. 



B Bana  (11/11 Preliminär resultatlista  2 

    1     56         Per Erlandsson               70   14 Vimmerby OK                       46:46 
    2     50         Marcus Johansson                  14 Målilla OK                        52:14 
    3     45         Gunnar Enberg                47   14 Målilla OK                        54:06 
    4     46         Torbjörn Falk                58   14 Vimmerby OK                       54:36 
    5     47         Karolina Falk                87   14 Vimmerby OK                       55:43 
    6     55         Åke Arvidsson                49   14 Hultsfreds OK                   1:00:29 
    7     49         Kenneth Antonsson            58   14 Vimmerby OK                     1:11:15 
    8     10         Håkan Andersson              65   14 Vimmerby OK                     1:16:51 
    9     52         Ann-Sofie Falk               62   14 Vimmerby OK                     1:18:28 

          24         Oskar Eklund                      14 Målilla OK                     Ej godk. 
          42         Eva Adolfsson                93   14 Vimmerby OK                    Ej godk. 



C Bana  (20/20 Preliminär resultatlista  2 

    1     31         Emil Svalbring               90   14 Målilla OK                        38:28 
    2      7         Lars Pettersson              46   14 Vimmerby OK                       49:57 
    3     16         Bo Eklund                    45   14 Vimmerby OK                       50:59 
    4      5         Stig Nilsson                 38   14 Hultsfreds OK                     55:27 
    5     22         Leif Axelsson                     14 Målilla OK                        56:21 
    6     17         Thomas Karlsson              60   14 Vimmerby OK                       58:52 
    7     39         Allan Håkansson              33   14 SOK Viljan                        58:59 
    8     44         Kajsa Adolfsson              96   14 Vimmerby OK                     1:00:51 
    9     14         Eirin Andersson              96   14 Vimmerby OK                     1:03:43 
   10      8         Annsofi Svensson             73   14 Hultsfreds OK                   1:03:54 
   10      9         Annelie Nylander             70   14 Hultsfreds OK                   1:03:54 
   12      2         Lars Lång                    46   14 Vimmerby OK                     1:04:53 
   13     53         Karina Svensson                   14 Vimmerby OK                     1:05:10 
   14     19         Emelie Danielsson            90   14 Vimmerby OK                     1:05:24 
   15     23         Daniel Axelsson                   14 Målilla OK                      1:07:16 
   16      1         Gunilla Sävenstrand          47   14 Hultsfreds OK                   1:17:23 

          11         Sven- Olof Johansson              14 Hultsfreds OK                  Ej godk. 
          37         Emelie Andersson             96   14 Hultsfreds OK                  Ej godk. 
          38         Karl-Gunnar Svensson              14 Vimmerby OK                    Ej godk. 
          48         Ander Nilsson                     14 Vimmerby OK                    Ej godk. 



D Bana  (9/9)  Preliminär resultatlista  2 

    1     21         Julia Arvidsson              00   14 Vimmerby OK                       34:36 
    2      3         Erik Erlandsson              01   14 Vimmerby OK                       42:35 
    3     26         Lennart Eklund                    14 Målilla OK                        44:26 
    4      6         Bengt-Åke Borgemo            34   14 SOK Viljan                        50:06 
    5     12         Karin Tibbelin               45   15 Turebergs IF                      54:14 
    6     18         Laila Erlandsson             45   14 Målilla OK                        55:46 
    7      4         Gunvor Nilsson               39   14 Hultsfreds OK                   1:01:44 
    8     33         Greta Karlsson               40   14 Vimmerby OK                     1:03:27 
    9     15         Lennart Örnros                    14 Hultsfreds OK                   1:04:11 



E Bana  (5/5)  Preliminär resultatlista  2 

    1     13         Annette Örnros               38   14 Hultsfreds OK                     54:02 
    2     34         Sven Astor Svensson          31   14 Hultsfreds OK                   1:04:39 
    3     35         Gunni Arvidsson              27   14 Hultsfreds OK                   1:04:45 
    4     40         Gustaf Nilsson               01   14 Vimmerby OK                     1:11:19 
    5     41         Allis Nilsson                69   14 Vimmerby OK                     1:11:22