Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2012


Vättercupen 2012 Löpande lista över anmälda: uppdaterad 6/1. kl 10

Klubbar:29

(Kvinnor: 6)

Senior: 63

Totalt antal brottare: 69

------------------------------------------------------------------------------

Information om klasserna för kvinnor: Eftersom vi har haft så pass  mycket avhopp bland anmälda kvinnor att det bara återstår 6 kvinnor har beslut tagits om att ej genomföra klasserna för kvinnor. Berörda klubbar är kontaktade per telefon.

Totalt har 18 kvinnor varit anmälda i år, när den klubb som hade anmält flest valde att hoppa av ledde det till en kedjereaktion där det till sist bara återstod 6 damer när anmälningstiden gick ut. Vi hade en mycket bra uppslutning i damklasserna 2011 (24 anmälda) och satsar på ett nytt försök med damklasser 2013.

Hittills anmälda klubbar:

Huskvarna AIK

BK Loke

BK Pan

Kiruna SK

IFK Linköping

Oskarshamns BK

Uddevalla AK

Skönsbergs BK

Västerviks BK

Hästveda BK

Fredriksstad BK Atlas

Malmö Tigers Wrestling Team

Lidköpings AS

Norrköpings BK

Marsvinsholms IF

Sösdala BK

Värnamo BK

Arboga AK

HBK-Bergania

Hököpinge BK

Varbergs BOIS Brottarklubb

IK Sparta

Örgryte IS

Heby BK

Klippans BK

Ballingslövs BK

BK Ore

Eslövs AI

Enköpings BK

--------------------------------------------------

S55+2

Pål Eirik Gundersen, Fredriksstad BK Atlas

Edwin Dominguez, Arboga AK (Arboga Brottningsgymnasium)

Markus Wilkman, HBK-Bergania

Alexander Elmughrabi, IK Sparta

Isak Selder, Enköpings BK

S60+2

Simon Erlandsson Bk Pan (Arboga Brottningsgymnasium)

S66+2

Mattias Jansson, BK Loke

Christian Jonsson, Oskarshamns BK

Anton Eriksson, IFK Linköping

Rasmus Ipsa, Hästveda BK

Sebastian Augustsson, Hästveda BK

Mats Erik Elverhøi, Fredriksstad BK Atlas

Pontus Bergström, HBK-Bergania

Lukas Nilsson, Arboga AK (Arboga Brottningsgymnasium)

Daniel Abelsson, Lidköpings AS

Mamoud Gasanov, Hököpinge BK

Jesper Karlsson, IK Sparta

Danielo de Feola, Örgryte IS

S74+2

Emil Grabow, Huskvarna AIK

Albin Johansson, BK Loke

Max Johansson, BK Loke

Eric Drewes, BK Loke

Emil Bertzell, Oskarshamns BK

Salach Istamulov, Uddevalla AK

Josef Sundberg, Lidköpings AS

Tobias Söderberg, Norrköpings BK

Simon Brandström, Norrköpings BK

David Lembke, Marsvinsholms IF

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF

Adam Stjärnkvist, HBK Bergania

Anton Hjelm, Värnamo BK (Arboga Brottningsgymnasium)

Robin Johansson, Varbergs BOIS Brottarklubb

Mohammed Rasul, IK Sparta

Johan Kindmark, Örgryte IS

Andrzej Sandgren, Örgryte IS

Oliver Frotjold, Örgryte IS

Anton Ternmyr, Örgryte IS

Fredrik Ekström, Klippans BK

Anders Hallbäck, Eslövs AI

S84+2

Jonas Nilsson, Uddevalla AK

Calle Jonsson, Västerviks BK

Joel Andersson, Hästveda BK

Johan Holmen, Hästveda BK

Robin Liljegren, Hästveda BK

Fisnik Zahiti, Malmö Tigers Wrestling Team

Jonathan Jersgren, Marsvinsholms IF

Robin Martinsson, Marsvinsholms IF

Oskar Rolfs, Örgryte IS

Jonas Plato, Ballingslövs BK

Jesper Plato, Ballingslövs BK

Viktor Karlsson, BK Ore

S96+2

Kalle Persson, BK Pan

Johan Storgärd, Skönsbergs BK

Mikael Nyberg, Arboga AK, (Arboga Brottningsgymnasium)

Henrik Karlsson, Varbergs BOIS Brottarklubb

Viktor Gustavsson, Lidköpings AS

Anton Euren, Örgryte IS

S120+2

Oskar Persson, BK Pan

Viktor Pääjärvi Kiruna SK

Robert Jansson, Norrköpings BK

Eddy Bengtsson, Örgryte IS

Kristoffer Johansson, Heby BK

Sebastian Lönnborn, Eslövs AI

------------------------------------------------------------------

Kv48+2

Kv51+2

Siri Englund, Skönsbergs BK

Kv55+2

Amanda Nordenbrandt, Sösdala BK (Arboga Brottningsgymnasium)

Kv59+2

Kv63+2

Lovisa Gryvik, IFK Linköping

Gisela Nilsson, HBK Bergania

Kv67+2

Evelina Gryvik, IFK Linköping

Kv72+2

Viktoria Knutsson, Huskvarna AIK

KV72-78+2

Uppdaterad: 06 JAN 2012 10:36 Skribent: Peter Brandt

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info