Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2013


Vättercupen 2013: Lista över anmälda vid anmälningstidens slut:  (2/1  kl24)

Ändrade brottare efter ovanstående tidpunkt är markerade med fet och kursiv stil, (Detta för att hålla ordning på de förändringar som skett efter vägningskorten färdigställdes)

Anmälda 2/1

Klubbar: 31

Kvinnor: 16

Senior: 69

Totalt antal brottare: 85

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Spårvägen Wrestling

Huskvarna AIK

Norge

Oskarshamns BK

BK Atle

Arboga AK

BK Pan

Västerviks BK

Kiruna SK

BK Loke

AK77

IFK Linköping BK

Töreboda ABK

Varbergs BOIS Brottarklubb

Enköpings BK

Ballingslövs BK - Avanmäld 4/1 kl21

Marsvinsholms BK

Huddinge BK

Klippans BK

Uddevalla BK

Falköping AoBK

BK Pan

Heby BK

Borås BK

Hallsbergs BK

Lidköpings AS

BK Ore

Trollhättans AK

Hästveda BK

Örgryte IS

Eslövs AI

Norrköpings BK

HBG Wrestling Team - Efteranmäld 4/1 Kl21

------------------------------------------------------------------

Kv48+2

Ida Gjikokaj Huskvarna AIK - Avanmäld 4/1 kl21

Kv51+2

Sandra Skillhag, HBG Wrestlig Team -Efteranmäld 4/1

Viktoria Ohlsson-Algeskär, Huskvarna AIK

Viktoria Karlsson, Trollhättans AK

Kv55+2

Ellen Hjertkvist, Huskvarna AIK

Stine Mared, Klippans BK

Tatiana Fonjah, Borås BK

Lisa Larsson, Borås BK

Kv59+2

Lisa Brandt, Huskvarna AIK

Lisa Holgersson, Varbergs BOIS Brottarklubb

Ida Stenberg, BK Ore

Kv63+2

Zara Fridlund BK Atle

Jenny Allandi, Hästveda BK

Kv67+2

Elin Burman, Huskvarna AIK

Lovisa Gryvik, IFK Linköping BK

Evelina Gryvik, IFK Linköping BK

Charlotte Skauen, Klippans BK

Kv72+2

 

KV72-78+2

 

----------------------------------------------------------

S55+2

Davoud Paindar, Spårvägen Wrestling

Abbe Aziz Hussein, Spårvägen Wrestling

Edwin Dominguez, Arboga AK (Arboga Brottningsgymnasium)

Martin Persson, AK77

Emil Johansson, Hallsbergs Brottarklubb

S60+2

Avto Gigolasvilli, Spårvägen Wrestling -avanmäld 4/1 kl21

Pål Eirik Gundersen, Norge

Max Tømmerdal, Norge

Christoffer Svensson, BK Atle

Isak Selder, Enköpings BK

Ahmed Husseini, Oskarshamns BK

Joakim Fagerlund, Huddinge BK

Emil Sundberg, Lidköpings AS

S66+2

Artur Vardanyan, Spårvägen Wrestling

Vahan Yuharyan, Spårvägen Wrestling

Karen Harutuynyan, Spårvägen Wrestling

Alex Kessidis, HBK-Bergania - Avanmäld 4/1 kl21

Petter Karlsen, Norge -

Christian Jonsson, Oskarshamns BK

Tom Erlandsson, Oskarshamns BK  -Avanmäld 3/1 kl 21

Simon Erlandsson, BK Pan (Arboga Brottningsgymnasium)

Abdelmoneim Affane, AK77

Markus Sellden, Enköpings BK

Johan Lundin, Ballingslövs BK

Albin Karppinen, Enköpings BK

Jakob Hellsen, Huddinge BK   -Avanmäld 3/1 kl 21

Lukas Nilsson, Hästveda BK

S74+2

David Emretzon, Spårvägen Wrestling

Mats Erik Elverhøi, Norge

Kim Svebakken, Norge

Trul Emil Bonde, Norge

Knut-Sigurd Kure, Norge

Alexander Burger, Norge

Emil Bertzell, Oskarshamns BK

Oscar Lindskog, AK77

Henrik Siren, Töreboda ABK

Daniel Soini, Huddinge BK  -Avanmäld 3/1 kl 21

Tobias Söderberg,  Norrköpings BK

S84+2

Calle Jonsson, Västerviks BK (Arboga Brottningsgymnasium)

Andreas Berg Gustavsson, BK Loke

Emil Persson, Töreboda ABK

Jonas Plato, Ballingslövs BK- Avanmäld 4/1 kl21

Jesper Plato, Ballingslövs BK - Avanmäld 4/1 kl21

Alexander Jersgren, Marsvinsholms BK

Zakarias Berg, Huddinge BK  -Avanmäld 3/1 kl 21

Christoffer Nilsson, Huddinge BK

Jonas Nilsson, Uddevalla BK

Manfred Edsberg, Falköping AoBK

Max Ahlin, BK Ore

Viktor Karlsson, BK Ore- Avanmäld 4/1 kl21

Robin Liljegren, Hästveda BK

Anton Ternmyr, Örgryte IS

Oliver Frotjold, Örgryte IS

S96+2

Felix Baldauf, Norge

Anders Malmstrøm, Norge

Fredrik Morsund, Norge

Pontus Lundh, Arboga AK (Arboga Brottningsgymnasium)

Leon Kessidis, Huddinge BK  -Avanmäld 3/1 kl 21

Wallid Khamis, Spårvägen Wrestling

Kalle Persson, BK Pan

Edvin Henriksson, Hästveda BK

Anton Euren, Örgryte IS

Magnus Strandner, Örgryte IS

S120+2

Tobias Karlsson, Oskarshamns BK

Viktor Pääjärvi, Kiruna SK

Kristoffer Johansson, Heby BK

Joel Nordblom, Trollhättans AK

Tobias Morsing, Örgryte IS

Sebastian Lönnborn, Eslövs AI

.

------------------------------------------------------------------

Det finns inget album kopplat till denna sida.
 
 

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info