Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2014


Vättercupen 2014: Lista över anmälda brottare och klubbar

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 8/1 kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Anmälda 8/1

Klubbar:35

Kvinnor: 17

Senior:103

Totalt antal brottare:120

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Klippans BK, 14 st

Norge, 10 st

Spårvägen Wrestling, 7 st

Björnekulla BK, 7st

Örgryte IS, 7 st

Huskvarna AIK, 6 st

IK Sparta, 5 st

Varbergs Bois Brottarklubb, 5st

Huddinge BK, 5 st

Väsby BK, 5 st

Hästveda BK, 5 st

Värnamo BK, 4 st

Arboga AK, 4 st

BK Loke, 3 st

Bjuvs Brottarklubb, 3 st

Trollhättans AK, 3 st

Ballingslövs BK, 3 st

Primate Lounge IF, 2 st

HBK-Bergania, 2 st

Sundsvalls AIK, 2 st

Kalmar Brottarklubb, 2 st

Marsvinsholms IK, 2 st

BK Ore, 2 st

Hallsbergs BK, 1 st

BK Pan, 1 st

Eslövs AI, 1 st

IL Bratt, 1 st

BK Starke, 1st

Kungsbacka BK, 1st

BK Allians, 1 st

Gällivare SK, 1 st

BK Aten, 1 st

BK Snar, 1 st

Töreboda ABK, 1 st

Östervåla AK, 1 st

------------------------------------------------------------------

Kv48+2

Ida Gjikokaj, Huskvarna AIK- avanmäld 9/1 kl 20

Josefin Fredriksson, Klippans BK

Kv53+2

Victoria Ohlsson-Algeskär, Huskvarna AIK

Stine Mared, Klippans BK

Sandra Sarkkinen, BK Snar/Brottningsgymnasiet

Fredrika Pettersson, Klippans BK

 

Kv55+2

Emmy Mared, Klippans BK

Viktoria Karlsson, Trollhättans AK

Sofia Mattson, Gällivare SK

Louise Fredriksson, Töreboda ABK/Brottningsgymnasiet

 

Kv58+2

Daniella Lundström, Östervåla AK/Brottningsgymnasiet

Kv60+2

Lisa Brandt, Huskvarna AIK

Olivia Henningsson,Trollhättans AK

Lisa Holgersson, Varbergs Bois Brottarklubb

 

Kv63+2

Charlotte Skauen, Klippans BK

Nellie Brink, Klippans BK

Kv69+2

Kv75+2

Jenny Fransson, Klippans BK

----------------------------------------------------------

S59+2 (8st)

Vegard Jørgensen, Norge

Abbe Hussein, Spårvägen Wrestling

Erfan Erfani, Kalmar Brottarklubb

Emil Johansson, Hallsbergs Brottarklubb

Ardit Fazljija, Huddinge BK

Martin persson, Örgryte IS

Isak Selder, Örgryte IS

Edwin Dominguez, Arboga AK/Brottningsgymnasiet

 

S66+2 (18st)

Asbjørn Utne, Norge

Brage Ringheim, Norge

Ahmed Husseini, Klippans BK

Karen Harutuynyan, Spårvägen Wrestling

Artur Vardanyan, Spårvägen Wrestling

Alexander Bjerborn, Björnekulla BK

Moniem Affane, Björnekulla BK

Khalid Kherchiev, Björnekulla BK

Niklas Annemo, Bjuvs Brottarklubb

Mehrdad Moinzadeh, Huskvarna AIK

Danielo Di Feola, Örgryte IS

Henrik Nilsson, Värnamo BK

Jonathan Viktorsson, BK Ore

Nawid Hajizadeh, Hästveda BK

Avto Gigilasvilli, Spårvägen Wrestling

Kai Lahtinen, Arboga AK/Brottningsgymnsiet

Christoffer Svensson, Arboga AK/Brottningsgymnasiet

Max Tømmerdal, Norge

 

S71+2 (10st)

Sebastian Nilsson, HBK-Bergania

Emil Falkman, Björnekulla BK

Marcus Fredriksson, Björnekulla BK

Sharur Vardanyan, Spårvägen Wrestling

Deni Khasanov, Sundsvalls AIK

Daniel Soini, Huddinge BK

Andre Isberg, Varbergs Bois Brottarklubb

Christian Gustavsson, BK Allians

Andrzej Sandgren, Örgryte IS

Tobias Kantola, Väsby BK

 

S75+2 (17st)

Tobias Bekk Johansen, Norge

Fredrik Vander, Norge

Jakob Brink, Klippans BK

Salladin Bekiev, Klippans BK

Erik Drewes, BK Loke

Max Johansson, BK Loke - avanmäld 9/1 kl 18

Erik Amarian, Björnekulla BK

Marcus Tuomisto, Primate Lounge IF

Jakob Tillheden, Bjuvs Brottarklubb

Marcus Svantesson, Sundsvalls AIK

Christoffer Nilsson, Huddinge BK

Khaled Cedra, IL Bratt

Oskar Johansson, Varbergs Bois Brottarklubb

Oskar Rolfs, Örgryte IS - Avanmäld 10/1 kl 13

Fredrik Borg, Väsby BK

Johan Hedberg, BK Aten

Fredrik Ekström, Klippans BK


S80+2 (13 st)

David Emretzon, Spårvägen Wrestling

Pierre Andreasson, HBK-Bergania

Henrik Nelsson, Kalmar Brottarklubb

Alexander Stjepanetic, Björnekulla BK

Gojko Kosovic, Huskvarna AIK

Anders Hallbäck, IK Sparta - avanmäld 10/1 kl10

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF

Emil Grabow, Huskvarna AIK

Zakarias Berg, Huddinge BK

Pär Nilsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Oskar Hjelm, Värnamo BK

Pontus Hägg, Värnamo BK

Christian Brix Roed, Örgryte IS


S85+2 (15 st)

Daniel Møllerop, Norge

Anders Malmstrøm, Norge

Marius Hamlet Nielsen, Norge

Samvel Harutuynyan, Spårvägen Wrestling

Evidas Stankevicius, Klippans BK

Abouysan Yusupov, Klippans BK

Andreas Berg-Gustavsson, BK Loke

Jim Pettersson, IK Sparta- avanmäld 9/1 kl 21

Tobias Kvarnmark, IK Sparta

Johannes Holmström, Marsvinsholms IF

Ludvig Johansson, Värnamo BK

Viktor Karlsson, BK Ore

Robin Liljegren, Hästveda BK

Joel Andersson, Hästveda BK

Jonas Plato, Ballingslövs BK

 

S98+2 (19 st)

Oskar Marvik, Norge

Joel Persson, Klippans BK

Albin Frid, Primate Lounge IF

Alexander Börwall, Bjuvs Brottarklubb

Fredrik Schön, IK Sparta

Andre Pancegrau, IK Sparta

Kalle Persson, BK Pan

Mattias Mårtensson, BK Starke

Kristoffer Johansson, Kungsbacka BK

Henrik Karlsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Anton Euren, Örgryte IS

Omed Mosavi, Väsby BK

Linus Lindström, Väsby BK

Azad Waicy, Väsby BK

Jakob Brandt, Huddinge BK

Johan Gustafsson, Hästveda BK

Edvin Henriksson, Hästveda BK

Jesper Plato, Ballingslövs BK

Pontus Lundh Arboga AK//Brottningsgymnasiet

 

S130+2 (3st)

Joel Nordblom, Trollhättans AK

Sebastian Lönnborn, Eslövs AI

Filip Mortensson, Ballingslövs BK

..


Uppdaterad: 10 JAN 2014 17:01 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info