Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2015


Vättercupen 2015: Lista över anmälda brottare och klubbar

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 7/1 kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Anmälda 7/1

Totalt antal brottare:113

Klubbar:34

Kvinnor: 35

Senior:78

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Norge, 19 st

Klippans BK, 10 st

Huddinge BK,7 st

Örgryte IS, 7 st

HBG Wrestling Team, 6 st

Björnekulla BK, 6 st

IK Sparta, 5 st

Arboga AK, 5st

BK Ore, 4 st

Spårvägen, 3 st

Varbergs BOIS Brottarklubb, 3st

EAI Brottning, 3st

Falköpings ABK, 3 st

Marsvinsholms IF, 3st

Gällivare SK, 3 st

Huskvarna AIK, 2 st

Umeå Brottning, 2 st

BK Pan, 2st

HBK-Bergania, 2 st

BK Athen, 2 st

Ballingslövs BK, 2 st

Trollhättans AK, 2 st

BK Atle, 1 st

Domnarvets BK, 1 st

Husums IF BK 1 st

Sportsklubben 09 Oslo, 1 st

Hallsbergs Brottarklubb, 1 st

Värnamo BK, 1 st

Kungsbacka Bk, 1 st

Luleå BK, 1 st

BK Enig, 1 st

Tranås BK, 1 st

Väsby BK, 1 st

Oskarhamns BK, 1 st

Lidköpings AS, 1 st - efteranmäld 8/1 18:00

------------------------------------------------------------------

Kv48+2

Josefine Fredriksen, Klippans BK

Silje Kippernes, Norge

Filippa Fransson, BK Ore

Lydia Åkesson, BK Ore/Brottningsgymnasiet Arboga

Kv53+2

Cornelia Kronvall,  HBG Wrestling Team

Fredrika Pettersson, Klippans BK

Stine Mared, Klippans BK

Ronja Burø, Norge

Kv55+2

 Leonora Krassman,  HBG Wrestling Team

Emmy Mared, Klippans BK - avanmäld 8/1 19:00

Cesilie Langseth, Norge

Louise Fredriksson, Arboga AK

Sofia Mattsson, Gällivare SK

Viktoria Karlsson, Trollhättans AK

Kv58+2

Linnea Svensson, EAI Brottning

Daniella Lundström, Arboga AK

Linnea Renfors, Arboga AK

Angelica Lindbäck, Luleå BK/Brottningsgymnasiet Arboga

Kv60+2

Szilvia Peter, Klippans BK

Charlotte Skauen, Klippans BK

Grace Bullen, Norge

Kv63+2

Therese Persson,  HBG Wrestling Team

Olivia Henningsson,  HBG Wrestling Team - avanmäld 8/1 12:00

Tilda Tärnklev, Umeå Brottning

Tora Berntsen, Norge

Johanna Mattsson, Gällivare SK

Elin Burman, Huskvarna AIK

Kv69+2

Moa Nygren,  HBG Wrestling Team

Nellie Brink, Klippans BK

Henna Johansson, Gällivare SK

Kv75+2

Camilla Hansen, HBG Wrestling Team

Zara Fridlund, BK Atle

Jenny Fransson, Klippans BK

Kristina Næss, Norge

Natalie Fridell, Trollhättans AK

----------------------------------------------------------

S59+2 (10 st)

Davoud Paindar, Spårvägen

Sebastian Aak, Norge

Christoffer Svensson, BK Pan

Dilo Abdi, Falköpings ABK

Emil Johansson, Hallsbergs Brottarklubb

Andre Wiedevilt, IK Sparta - avanmäld 9/1 16:00

Erik Soini, Huddinge BK

Isak Selder, Huddinge BK

Emil Svensson, Örgryte IS

Edwin Dominguez, Arboga AK

S66+2 (14 st)

Mehrdad Moinzadeh, Huskvarna AIK

Oliver Larsson, Domnarvets BK

Stig Andre Berge, Norge

Pål-Eirik Gundersen, Norge

Asbjørn Utne, Norge

Vegard Jørgensen, Norge

Vahan Juharyan, Spårvägen

Simon Erlandsson, BK Pan

Mathias Hagdahl, IK Sparta

Moneim Affane, Björnekulla BK

Emil Falkman, Björnekulla BK

Daniello DeFeola, Örgryte IS

Martin Persson, Örgryte IS

Kai Laitinen, Arboga AK

S71+2 (13 st)

Artur Vardanyan, Spårvägen

Petter Karlsen, Norge

Marius Thommesen, Norge

Brage Ringheim, Norge

Julius Tärnklev, Umeå Brottning

Besnik Shala, Falköpings ABK

Mattias Günther, IK Sparta

Daniel Soini, Huddinge BK

Khalid Kerchiev, Björnekulla BK

Ako Ameen, BK Athen

Anton Carlsson, BK Enig/Brottningsgymnasiet Arboga

David Säll, Tranås BK/Brottningsgymnasiet Arboga

Anton Valapuro, Väsby BK/Brottningsgymnasiet Arboga

S75+2 (14 st)

Jacob Brink, Klippans BK

Tobias Bekk Johansen, Norge

Anton Ekefäll, Klippans BK

Pär Nilsson, Varbergs BOIS Brottarklubb

Hampus Svensson, EAI Brottning

Manfred Edsberg, Falköpings ABK

Yohan Genchev,  IK Sparta

Anders Hallbäck, IK Sparta

Jim Gustavsson, HBK-Bergania

Bogdan Kourinnoi, Huddinge BK

Christoffer Nilsson, Huddinge BK - avannmäld 8/1 15:30

Erik Amarian, Björnekulla BK

Johan Hedberg, BK Athen

Anton Olsson, BK Ore

S80+2 (10 st)

Timann  Førland Schwamborn, Sportsklubben 09 Oslo

Babak Aliyev, Huddinge BK

Mickael Persson, Björnekulla BK

Arvid Eskilsson, Värnamo BK

Jonas Plato, Ballingslövs BK

Oskar Meggerle, Marsvinsholms IF

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF

Oskar Rolfs, Örgryte IS - avanmäld 9/1 kl 10:00

Christian Brix Roed, Örgryte IS - avanmäld 9/1 kl 10:00

Emil Bertzell, Oskarshamns BK

S85+2 (7+1 efteranmäld)

Rasmus Tjörstad, Norge

Naib Ilaladayev, Husums IF BK

Oskar Johansson, Varbergs BOIS Brottarklubb

Emil Sandahl, HBK-Bergania

Aleksandar Stjepanetic, Björnekulla BK

Johannes Holmström, Marsvinsholms IF

Viktor Karlsson, BK Ore

Kazmat Girikhanov, Lidköpings AS - efteranmäld 8/1 18:00. Avanmäld 9/1 15:00

S98+2 (8 st)

Jon Isaksen, Norge

Felix Baldauf, Norge

Oskar Marvik, Norge 

Henrik Karlsson, Varbergs BOIS Brottarklubb - avanmäld 9/1 20:00

Jakob Brandt, Huddinge BK

Jesper Plato, Ballingslövs BK

Anton Euren, Örgryte IS

Kristofer Johansson, Kungsbacka BK

S130+2 (2 st)

Sebastian Lönnborn, EAI Brottning

Johan Euren, Örgryte IS

 

 

 

 

 


Uppdaterad: 09 JAN 2015 19:47 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info