Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2016


Vättercupen 2016: Lista över anmälda brottare och klubbar 

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 6/1 kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Anmälda 6/1

Totalt antal brottare:97

Klubbar:36

Kvinnor: 21

Senior:76

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Kolbotn Bryteklubb, 7 st

Spårvägen Wrestling, 6 st

Varbergs Bois Brottarklubb, 6 st

Huddinge BK, 6 st

Arboga AK, 4 st

Örgryte IS Brottning, 4 st

HBK Bergania, 4 st

Marsvinsholms IF, 4 st

Helsingborg Wrestling Team, 4 st

Team East IF, 4 st

IK Sparta, 4 st

Björnekulla BK, 4 st

Falköpings ABK, 3 st

Umeå brottning, 3 st

BK Falkenberg, 3 st

BK Ore, 2 st

BK Pan, 2 st

Trollhättans AK, 2st

Klippans BK, 2 st

Huskvarna AIK, 2 st

BK Athen, 2 st

Moss AK, 2 st

Gällivare SK, 2 st

SP09, 2 st

Lidköpings Atletsällskap, 1 st

Bodø  Bryteklubb, 1 st

Oslo Bryteklubb, 1 st

Limhamns BK, 1 st

BK Enig, 1 st (AB)

BK Ore, 1 st (AB)

Norrtälje BK, 1 st (AB)

Eslövs AI, 1 st

Centro Olimpico da Luta, 1 st

Girlfighters Brottarklubb, 1 st

Norrköpings BK, 1 st

Bjuvs BK, 1 st

Kungsbacka Brottarklubb, 1 st

------------------------------------------------------------------

Kv48+2 (4 st)

Lovisa Ljungström, BK Falkenberg

Julia Wale, Norrtälje BK (Brottningsgymnasiet)

Lydia Åkesson, BK Ore (Brottningsgymnasiet)

Linn Landkvist, Girlfighters Brottarklubb

Kv53+2 (4 st)

Cornelia Kronvall, Helsingborg Wrestling Team

Sandra Sarkinen, Klippans BK

Fredrika Pettersson, Klippans BK

Maria Tansbo, Umeå Brottning

Kv55+2 (2 st)

Johanna Lindborg, Helsingborg Wrestling Team

Sofia Mattson, Gällivare SK

Kv58+2 (3 st)

Linnea Svensson, Eslövs AI

Daniella Lundström, Arboga AK

Viktoria Karlsson, Trollhättans AK, avanmäld 8/1 kl 19

Kv60+2

Kv63+2 (6 st)

Olivia Henningsson, Helsingborg Wrestling Team

Elin Burman, Huskvarna AIK

Tilda Tärnklev, Umeå Brottning

Linnea Renfors, Arboga AK

Lisa Holgersson, Varbergs Bois Brottarklubb

Johanna Mattson, Gällivare SK

Kv69+2 (1 st)

Alexandra Sandahl, Helsingborg Wrestling Team

Kv75+2 (1 st)

Nathalie Rydell, Trollhättans AK, Avanmäld 8/1 kl 11.

----------------------------------------------------------

S59+2 (6 st)

Abdulaziz Hussein, Spårvägen Wrestling 

Håvard Jørgensen, Kolbotn Bryteklubb

Daniel Fischer, Kolbotn Bryteklubb

Jafar Rezai, Huskvarna AIK

Anton Holk, Marsvinsholms IF

Zhorabek Yunus, BK Athen

S66+2 (9 st)

Mustafa Nauibi, Örgryte IS, efteranmäld 8/1 kl 8

Frunze Harutyunyan, Spårvägen Wrestling

Danielo De Feola, Örgryte IS

Simon Erlandsson, BK Pan

Morten Thoresen, Bodø  Bryteklubb

Vegard Jørgensen, Kolbotn Bryteklubb

Sebastian Aak, Kolbotn Bryteklubb

Kai Laitinen, Arboga AK

Erik Soini, Huddinge BK

Moneim Affane, Björnekulla BK

S71+2 (13 st)

Artur Vardanyan, Spårvägen Wrestling

Zaurbek Nuriev, Spårvägen Wrestling

Julius Tärnklev Umeå Brottning

Andre Isberg, Varbergs Bois Brottarklubb

Fahrzad Ghasemi, BK Falkenberg

Pontus Bergström, HBK Bergania

Jim Gustavsson, HBK Bergania

Niklas Annemo, Bjuvs BK

Asbjørn Utne, Moss AK

Baber Ali, Marsvinsholms IF, Avanmäld 7/1 15:00

Daniel Soini, Huddinge BK

Alexander Bjerborn, Björnekulla BK

Besnik Shala, Falköpings ABK

Brage Ringheim, Kolbotn Bryteklubb, bytt vikt från 75 8/1 kl 15

S75+2 (13 st)

Anton Carlsson, BK Enig (Brottningsgymnasiet)

Oscar Isberg, Varbergs Bois Brottarklubb

Robin Johansson, Varbergs Bois Brottarklubb

Daniel Joseph Ferrer Rodriguez, Örgryte IS

Mehdi Rashidipoor, Spårvägen Wrestling

Alexander Burger, Kolbotn Bryteklubb

Robert Rosengren, IK Sparta

Mujtaba Atahi, BK Falkenberg

Tobias Bekk Johansen, Moss AK

Christoffer Nilsson, Huddinge BK

Alex Kessidis, Huddinge BK

Johan Hedberg, BK Athen

S80+2 (9 st)

Marcus Toumisto, Team East IF

Vanik, Spårvägen Wrestling

Pär Nilsson, Varbergs Bois Brottarklubb, Avanmäld 7/1 kl 20

Viktor Stenqvist, Norrköpings BK

Jim Pettersson, IK Sparta

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF

EriK Amarian, Björnekulla BK

Manfred Edsberg, Falköpings ABK

Max Ahlin, BK Ore

S85+2 (15 st)

Mads Støvind, Kolbotn Bryteklubb

Albin Frid, Team East IF

Christoffer Jonsson, Team East IF

Anders Malmstrøm, Oslo bryteklubb

Timann Schwamborn, SP09

Johannes Holmström, Limhamns BK

Oskar Johansson, Varbergs Bois Brottarklubb

Kazmat Girikhanov, Lidköpings Atletsällskap

Tobias Kvarnmark, IK Sparta

Kristofer Johansson, Kungsbacka BK

Emil Sandahl, HBK Bergania

Christos Andreanidis, HBK Bergania

Zakarias Berg, Huddinge BK

Alexander Sjepanetic, Björnekulla BK

Viktor Karlsson, BK Ore

S98+2 (6 st)

Pontus Lundh, Arboga AK

Anton Euren, Örgryte IS

Carl Persson, BK Pan

David Molin, Team East IF

Leon Kessidis, Huddinge BK

Tom Jonsson, Falköpings ABK

S130+2 (5 st)

Johan Euren, Örgryte IS, avanmäld 7/1 kl 22

Eduard Soghomonyan, Centro Olimpico da Luta

Jalmar Sjöberg, IK Sparta

Oskar Marvik, SP09

Kristian Farkas, Marsvinsholms IF





Uppdaterad: 08 JAN 2016 19:57 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info