Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2018


Vättercupen 2018: Lista över anmälda brottare och klubbar 

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 10/1, kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Anmälda 10/1

Totalt antal brottare: 98

Klubbar: 37

Kvinnor: 15

Senior: 83

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Varbergs Bois Brottarklubb, 6 st

Spårvägen Wrestling, 6 st

Klippans BK, 5 st

BK Athen, 5 st

Västerås BK, 5 st

AIK Brottning, 5 st

Arboga AK, 5st

BK Ore, 5 st

Paok Wrestling Team, 4 st (Gekland)

Marsvinsholms IF, 4 st

Limhamns BK, 4 st

BK Pan, 4 st

Örgryte IS, 3 st

Helsingborg Wrestling Team, 3 st

Norrtälje BK, 3 st

HBK Bergania, 3 st

Kolbotn IL, 3 st (Norge)

Björnekulla BK, 2 st

BK Enig, 2 st

Huddinge BK, 2 st

Väsby BK, 2 st

Moss AK 2 st (Norge)

Malmö Tigers, 2 st

Pantzifiakos Wrestling, 1 st ( Grekland)

T&IL National bryting, 1 st (Norge)

Huskvarna AIK, 1 st

Kungsbacka BK, 1 st

Tønsberg kameratene, 1 st (Norge)

Nykvarns BF, 1 st

BK Snar, 1 st

SP09 Oslo, 1st (Norge)

Skurup SK, 1 st

Lambertseter Bryteklubb, 1 st (Norge)

Enköpings Brottarklubb, 1 st

Uddevalla AK, 1 st

Borås BK, 1 st

BK Atlas, 1 st (Norge)

------------------------------------------------------------------

Kv50+2 (3st)

Fredrika Pettersson, Kippans BK

Lovisa Ljungström, Helsingborg Wrestling Team

Angelica Zettervall, Klippans BK

 

Kv53+2 (3 st)

Emma Brobeck, Helsingborg Wrestling Team

Lydia Åkesson, Arboga AK

Daniela Lundström, Arboga AK

Kv57+2 (0  st)

 

Kv62+2 (3 st)

Emma Johansson, Klippans BK

Elin Weman, Klippans BK

Maria Tansbo, Arboga AK

Freja Ström, Finspångs AIK - anmäld i efterhand 180111 kl 17

 

Kv68+2 (3 st)

Hedda Haug Strand, Tønsberg kameratene

Jonna Svensson, Huskvarna AIK

Alexandra Sandahl, Helsingborg Wrestling Team

Kv76+2 (3 st)

Denise Makota-Ström, Nykvarns BF

Nathalie Fridell, Borås BK - avanmäld 180111 kl 20

Bianca Kristensson, Skurup SK

----------------------------------------------------------

S55+2 (5 st)

Pavlos Chatsatourov, Paok Wrestling Team

Linus Markusson, Varbergs Bois Brottarklubb

Avraam Karakasidis, Spårvägen Wrestling

Walid Mahmod, Marsvinsholms IF

Hazbi Ismaili, Malmö Tigers

 

S60+2 (8 st)

Ardit Fazlija, Hudinge BK

Ahmad Zaki Yakobi, BK Enig

Sinan Redzep, Limhamns BK

Nematullah Shamshir, Limhamns BK

Inaya Mohseni, Västerås BK

Christoffer Svensson, BK Pan

Timmy Sköld, Norrtälje BK

Elias Akbari, Örgryte IS

 

S63+2 (8 st)

Alexander Bica, Malmö Tigers

Abbe Aziz Hussein, Spårvägen Wrestling

Hamed Mansour, BK Athen

Latif Khayri, BK Athen

Rohollah. Haydari, BK Pan

Walter Wale, Norrtälje BK

Albin Jönsson, BK Ore

Alexander Jonerelv, BK Ore

 

S67+2 (14 st)

Danielo Di Feola, Örgryte IS

Salim Al-Rays, Huddinge BK

Dimitrios Kouplidis, Pantzifiakos Wrestling

Apostolos Manouilidis, Paok Wrestling Team

Anton Månsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Gustav Dahl, BK Snar

Marcus Selldén, Västerås BK

Erik Soini, Västerås BK

Erik Persson, Klippans BK

Kai Laitinen, Arboga AK

Asbjørn Utne, Moss AK

Babar Ali, Marsvinsholms IF

Håvard Jørgensen, Kolbotn IL

Christoffer Dahlen, Enköpins Brottarklubb

 

S72+2 (16 st)

Pål Eirik Gundersen, BK Atlas

Avto Gigolashvili, Spårvägen Wrestling

Artur Vardanyan, Spårvägen Wrestling

Petros Manouilidis, Paok Wrestling Team

Olle Spetz, Varbergs Bois Brottarklubb

Gustav Bengtsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Didrik Silverin, Kungsbacka BK

Ako Ameen, BK Athen

Rasmus Åström, Västerås BK

Daniel Soini, AIK brottning

Arttu Kalliolevi, AIK Brottning

Simon Erlandsson, BK Pan

Lukas Ahlgren, BK Ore (Brottningsgymnsiet Arboga)

Emil Svensson, Örgryte IS

Vegard Jørgensen, Kolbotn IL

Simon Lind De Aguila, Uddevalla AK

 

S77+2 (14 st)

Anders Hallbäck, HBK Bergania

Kim Stenberg, Spårvägen Wrestling

Marios Barlika, Paok Wrestling Team

Per Anders Kure, T&IL National bryting

Jakob Brink, Varbergs Bois Brottarklubb

Mohammed Ali, Limhamns BK

Johan Hedberg, BK Athen

Efraim Hildén, BK Athen

Bilal Omarov, Västerås BK

Timann Førland Schwamborn, SP09 Oslo.

Fredrik Borg, Väsby BK avanmäld 11/1 kl 08

Anton Valapuro, Väsby BK

Alexander Burger, Kolbotn IL

Jørgen Haugen, Lambertseter Bryteklubb

 

S82+2 (7 st)

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF 

Anton Carlsson, BK Enig

Oskar Johansson, Varbergs Bois Brottarklubb

Alex Kessidis, AIK Brottning

Hans Martin Male, Moss AK

Anton Olsson, BK Ore

Lazar Pesics, Björnekulla BK

 

S87+2 (8 st)

Emil Sandahl, HBK Bergania

Vachik Petrosian, Spårvägen Wrestling

Johannes Holmström, Limhamns BK

Christoffer Nilsson, AIK Brottning, avanmäld 180111 kl 17

Christos Andreanidis, HBK Bergania

Jacob Logård, Norrtälje BK

Jonathan Jersgren, Marsvinsholms IF, avanmäld 180112 kl13

Aleksandar Stjepanetic, Björnekulla BK

 

S97+2 (4 st)

Kalle Persson, BK Pan

Leon Kessidis, AIK Brottning

Billy Rääf, Arboga AK

Oscar Svensson, BK Ore

 

S130+2 ( st)

Uppdaterad: 12 JAN 2018 14:24 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info