Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2019


Vättercupen 2019: Lista över anmälda brottare och klubbar 

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 9/1, kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Anmälda 9/1 

Totalt antal brottare: 84

Klubbar: 28

Kvinnor: 17

Senior: 67

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Norge, 11 st

Varbergs Bois Brottarklubb, 8st

AIK Brottning, 7 st

HBG Wrestling Team, 6 st

Arboga AK, 5 st

Västerås BK, 5 st

Klippans BK, 4 st

BK Pan, 4 st

BK Ore, 4 st

HBK Bergania, 3 st

Örgryte IS, 3 st 

Sundsvalls AIK, 3 st

Marsvinsholms IF, 2 st

Väsby BK, 2 st

Huddinge BK, 2 st

Björnekulla BK, 2 st

BK Athen, 2 st

Malmö Tigers, 1 st

Kungsbacka BK, 1 st

BK Falkenberg, 1 st

Gällivare SK, 1 st

Huskvarna AIK, 1 st

BK Atlas, 1 st

Skurups SK, 1 st

Enköpings BK, 1 st

IF Tønsberg kameratene, 1 st

Alebrottarna, 1 st

Heby Bk, 1 st

------------------------------------------------------------------

Kv50+2 (1 st)

Fredrika Pettersson, Klippans BK

Kv53+2 (4 st)

Lovisa Ljungström, HBG Wrestling Team

Angelica Zettervall, Klippans BK

Maria Willumsen, HBG Wrestling Team

Fanny Gårdnäs, Västerås BK

Kv57+2 (6 st)

Sofia Phakdeeyut, BK Falkenberg

Johanna Lindborg, HBG Wrestling Team

Daniella Lundström, Arboga AK

Evelina Hulthén, Arboga AK

Nova Bergman, Klippans BK

Clara Rokjaer, HBG Wrestling Team

Kv62+2 (2 st)

Moa Nygren, HBG Wrestling Team

Miciel Wennström, Gällivare SK, avanmäld 190111 kl 21

Kv68+2 (2 st)

Tindra Sjöberg, Sundsvalls AIK

Julia Alden, HBG Wrestling Team

Kv76+2 (2 st)

Alva Lehnberg, BK Atlas/Brottningsgymnasiet Arboga

Bianca Kristiansson, Skurups SK

----------------------------------------------------------

 

S55+2 (4 st)

Snorre H Lund, Norge

Mazedin Hashini, HBK Bergania

Anders Rønningen, Norge

Linus Markusson, Varbergs Bois Brottarklubb

S60+2 (3 st)

Elias Akbari, Örgryte IS

Niklas Öhlen, Sundsvalls AIK avanmäld 190110 kl 10

Christoffer Svensson, BK Pan

S63+2 (11 st)

Miru Olsson, Örgryte IS

Alexander Bica, Malmö Tigers

Mathias Næss, Norge

Eskild Larsen, Norge

Samuell Andreassen, Norge

Jacob Tangen Urædd, Norge

Ardit Fazlija, Huddinge BK, avanmäld 190110 kl 19

Martin Ahl, Alebrottarna

Sergiu Ilies, Heby BK

Nathan Philips, Varbergs Bois Brottarklubb, avanmäld 190110 kl 16

Saffi Husseini, Västerås BK

S67+2 (12 st)

Samuel Nyberg, Sundsvalls AIK avanmäld 190110 kl 9

Didrik Silverin, Kungsbacka BK

Hussam Omar, HBK Bergania

David Lissel, Väsby BK

Isak B Rørnes, Norge

Erik Persson, Klippans BK

Christoffer Dahlen, Enköpings BK

Yasin Hajizadeh, IF Tønsberg kameratene

Isak Nordkvist, BK Pan

Casper Månsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Anton Månsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Moneim Affane, Björnekulla BK

S72+2 (14 st)

Emil Svensson, Örgryte IS

Elias Andersson, Marsvinsholms IF

Baber Ali, Marsvinsholms IF

Sebastian Aak, Norge

Samet Cetin, Norge

Daniel Soini, AIK Brottning

Salim Al-Rays, Huddinge BK, avanmäld 190110 kl 19

Ahmad Hosseinpoor, Huskvarna AIK

Melvin Lindgren, Arboga AK

Isak Östlund, BK Athen

Simon Erlandsson, BK Pan

Olle Spetz, Varbergs Bois Brottarklubb

Algot Källman, BK Ore

Rasmus Åström, Västerås BK

Hannes Rydberg, Falköpings ABK tilkommande efteranmäld 10/1 kl 23

Elias Klingståhl, Falköpings ABK tillkommande efteranmäld 10/1 kl 23

S77+2 (7 st)

 Noel Nordkvist, Bk Pan

André Isberg, Varbergs Bois Brottarklubb

Gustav Bengtsson, Varbergs Bois Brottarklubb

Joakim Tuohimaa, Björnekulla BK, avanmäld 191111 kl 11

Johan Hedberg, BK Athen

Mehdi Zeydvand, Västerås BK, avanmäld 190110 kl 23

Khalid Kerchiyev, Västerås BK, avanmäld 190110 kl 23

S82+2 (7 st)

Anders Hallbäck, HBK Bergania

Anton Valapuro, Väsby BK

Exauce Mucubu, Norge

Alex Kessidis, AIK Brottning

Oskar Johansson, Varbergs Bois Brottarklubb

August Eriksson, BK Ore

Anton Olsson, BK Ore

S87+2 (3 st)

Alexander Stjepanetic, AIK Brottning

Zakarias Berg, AIK Brottning, avanmäld 190111 kl 17

Markus Worren, Norge

S97+2 (5  st)

Albin Frid, AIK Brottning, avanmäld 190111 kl 17

Leon Kessidis, AIK Brottning

Pontus Lundh, Arboga AK, avanmäld 190111 kl 19

Billy Rääf, Arboga AK

Oscar Svensson, BK Ore

S130+2 (1 st)

Peter Kovar, AIK Brottning

 

Uppdaterad: 19 SEP 2018 19:09 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info