Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Brottare 2020


Vättercupen 2020: Lista över anmälda brottare och klubbar 

Ändrade eller tillkommande brottare efter ordinarie anmälningstids slut 8/1, kommer att markeras med fet och kursiv stil, (Detta för att underlätta för tävlingsledningen)

Totalt antal brottare: 68

Klubbar: 27

Kvinnor: 17

Senior: 51

------------------------------------------------------------------------------

Klubbar:

Örgryte IS, 6 st

Varbergs Bois BK, 5st

Västerås BK, 5 st

AIK-Brottning, 5 st

Arboga AK, 4 st

BK Pan, 4 st

BK Enig, 4 st

Hbg Wrestling Team, 4 st

Thrott Århus (Danmark), 3 st

Marsvinsholms IF, 3 st

Dalby BK, 2 st

Norrtälje BK, 2 st

Hallsbergs BK, 2 st

BK Falkenberg, 2 st

BK Athen, 2st

Bk Ore, 2 st

Göteborgs AK, 1 st

BK Orion, 1 st

Kolsva IF, 1st

Sandvikens BK, 1st

Västerås BK, 1 st

Bk, Atlas, 1st

BK Atle, 1 st

Örebro AK, 1 st

BK Orion, 1 st

BK Envig, 1 st

Heby BK, 1st

Kungsbacka BK, 1 st

Klippans BK, 1 st

------------------------------------------------------------------

Kv50+2 (2 st)

Fanny Gårdsnäs, Västerås BK avanmäld 200110 kl 11

Nelly Johansson, BK Athen

Kv53+2 (5 st)

Daniella Lundström, Arboga AK

Felicia Morsing, Kolsva IF/Brottningsgymnasiet Arboga

Nanny Jönsson, Dalby BK

Maria Willumsen, HBG Wrestling Team

Nova Bergman, Klippans BK

Kv57+2 (4 st)

Nellie Florentin Sandvikens BK/Brottningsgymnasiet Arboga

Alma Borg, BK Falkenberg avanmäld 200109 kl 18

Sofia Phakdeeyut, BK Falkenberg

Sandra Salminen, HBG Wrestling Team

Kv62+2 (4 st)

Nora Svensson, HBG Wrestling Team

Clara Rokjaer, HBG Wrestling Team

Jennica Källberg, Västerås BK/Brottningsgymnasiet Arboga

Olivia Forsberg, Dalby BK

Kv68+2 ( st)

 

Kv76+2 (2 st)

 Alva Lehnberg, BK Atlas/Brottningsgymnasiet Arboga

Julia Fridlund, BK Atle

 

----------------------------------------------------------

 

S55+2 (2 st)

Jonatan Jednell, Göteborgs AK

Moshtaba Habib, Bk Envig

S60+2 (5 st)

Hannes Hoffman, BK Orion/Brottningsgymnasiet Arboga

Emil Johansson, Hallsbergs BK

Vilgot Klinthäll, BK Enig

Ossian Klinthäll, BK Enig

Ahmad Zaki Yaqubi, BK Enig

S63+2 ( 4 st)

Alexander Magaui, Örebro AK

Nathan Philips, Varbergs Bois BK

Inaaya Mohzen, Västerås BK

Sergiu Ilies, Heby BK

S67+2 (5 st)

Tobias Fonnesbek, Thrott Århus (Danmark)

Babar Ali, Marsvinsholms IF

Andre Jönsson, AIK-Brottning

Vusal Karimov, BK Orion

Miru Olsson, Örgryte IS

S72+2 (11 st)

Timmy Sköld, Norrtälje BK

Arber Shabani, Arboga AK

Anton Månsson, Varbergs Bois BK

Rasmus Åström, Västerås BK, avanmäld 20010 kl 11

Elias Andersson, Marsvinsholms IF

Avtandil Gigoloshvili, AIK-Brottning

Emil Svensson, Örgryte IS

Emil Persson, BK Pan

Izak Nordqvist, BK Pan

Axel Nilsson, BK Enig

Didrik Silverin, Kungsbacka BK

S77+2 (6 st)

Olle Spetz, Varbergs Bois BK

Andre Isberg, Varbergs Bois BK

Khalid Kerchiyev, Västerås BK, avanmäld 200110 kl 11

Albin Jönsson, AIK-Brottning

Lukas Ahlgren, AIK-Brottning

Efraim Hilden, BK Athen

S82+2 (8 st)

Philip Svensson, Hallsbergs BK

Oskar Johansson, Varbergs Bois BK

Kim Stenberg, Västerås BK

Alexander Jersgren, Marsvinsholms IF

Aleksandr Stjepanetic, AIK-Brottning

Oskar Månsson, Örgryte IS

Noel Nordqvist, BK Pan

Anton Olsson, BK Ore

S87+2 (3 st)

Sebastian Berggren Nygren, Arboga AK

Sebastian Karlsson, Örgryte IS

August Eriksson, BK Ore

S97+2 (5 st)

Jacob Logård, Norrtälje BK

Billy Rääf, Arboga AK

Mathias Bak, Thrott Århus (Danmark)

Daniel Ireland, Thrott Århus (Danmark)
Johan Gustafsson, Örgryte IS

S130+2 (2 st)

Oskar Persson, BK Pan

Christoffer Levinsson, Örgryte IS

 

 

 

 

Uppdaterad: 01 SEP 2019 18:13 Skribent: Peter Brandt
Epost: This is a mailto link

Kontaktinformation:

 

Postadress:
Huskvarna AIK - Brottning
Västra Hasselbacken 8
56138 Huskvarna

Kontakt:
Tel: 036141628
E-post: This is a mailto link

Se all info