Hoppa till sidans innehåll

Spelschema


Söndag 27 December 
10:00     
01 Mariedal Säkra Hem – IFK Borås 4  
02 Vårkulla Veteran – Ymer 3              
11:00     
06 IFK Borås 2 – Svaneholm 1              
07 Vårkulla 1 – Ymer 5          
12:00     
09 Borås GIF 3 – Calluna 4   
12 Svaneholm 2 – Midas 2    
13:30     
14 Viskan 4 – Svaneholm 3  
15 Elfsborg 3 – Ymer 2           
14:30    
16 Midas 1 – Calluna 3         
17 Mariedal Lås&Säkerhet – Kinna BK 21
          
Måndag 28 December  
18:00     
03 Borås BK 1 – Calluna 1    
04 Kinna BK 3 – Viskan 1      
19:00     
23 Vårkulla X – Kinna BK 1  
24 Elfsborg 2 – Viskan 2     
20:00            
10 Mariedal Sjöströms EL – Viskan III 
11 Elfsborg 1 – Kinna BK 2  
 
Tisdag 29 December    
18:00
     
13 Ymer 1 – IFK Borås 7        
18 Borås GIF 2 – Borås BK 2 
19:00     
19 Saxarna 1 – IFK Borås 5   
20 Borås GIF 1 – Mörlanda BS              
20:00     
21 Ymer 6 Hults – Svaneholm 4         
08 IFK Borås 1 – IFK Borås 6  
             
Onsdag 30 December  
18:00    
05 BK Oden 1 – Ymer 4        
22 IFK Borås 3 – BK Oden 2 
19:00   
25 Calluna 2 – Kinna BK 5  
20:00      
Extra Chansen Bakers
  
Sju bästa lagen går in i Cupen igen    
 
Lördag 2 januari
11:00
26 IFK Borås 2 – IFK Borås 4
27 Ymer 3 – Calluna 1
12:00
28 Viskan 1 – Ymer 4
29 Svaneholm 1 – Borås BK 1
13:30
30 IFK Borås 7 – Vårkulla 1
31 IFK Borås 1 – Borås GIF 3
14:30
32 Viskan III – Kinna BK 2
33 Midas 2 – IFK Borås 5

Söndag 3 januari
11:00
34 Mariedal Säkra Hem – Ymer 1
35 Viskan 4 – Elfsborg 3
12:00
36 Calluna 3 – Kinna BK 21
37 Borås BK 2 – IFK Borås 6
13:30
38 Svaneholm 3 – Saxarna 1
39 Borås GIF 1 – Ymer "Hults"
14:30     
40 IFK Borås 3 – Kinna BK 1
41 Elfsborg 2 – Calluna 2

Måndag 4 januari
18:00
42 IFK Borås 4 – Ymer 3
43 Viskan 1 – Svaneholm 1
19:00
44 Vårkulla 1 – Borås GIF 3
45 Viskan III – Midas 2
20:00
46 Mariedal Säkra Hem – Viskan 4
47 Calluna 3 – IFK Borås 6
21:00
48 Saxarna 1 – Ymer "Hults"
49 Kinna BK 1 – Elfsborg 2

Tisdag 5 Januari – Finaldag
Kvartsfinaler   17:00
50 IFK Borås 4 – Viskan 1
51 Vårkulla 1 – Viskan III
Kvartsfinaler 18:00
52 Viskan 4 – IFK Borås 6
53 Ymer "Hults" – Elfsborg 2
Semifinaler 19:00
54 IFK Borås 4 – Vårkulla 1
55 Segrare match 52 – Segrare match 53
Final    20:00
56 Segrare match 54 – Segrare match 55                 

Uppdaterad: 05 JAN 2016 18:36 Skribent: Christian Holmén

Sponsorhuset

 


 

Postadress:
IFK Borås - Bowling
Lennart Gustafsson, Västerbrogatan 9D
50330 Borås

Besöksadress:
Bowlingcafét, Bockasjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info