Hoppa till sidans innehåll

Spelschema


På denna sida kommer spelschemat med speltider att redovisas:

Sjuhärads – Cupen I Bowling 2016 – 2017

Spelplats Borås BowlingCafé

Spelschema

Tisdag 27 December    
17:30     
01 Viskan 2 – Midas 1         
09 Mörlanda BS 1 – Svaneholm 1       
18:30     
03 Vårkulla Vet – BK Oden 2              
18 Vårkulla 2 – BK Oden 1  
20:00     
04 Viskan 6 - Borås GIF 2   
05 Elfsborg 3 – Mariedal 3 (VSB)        
21:00     
06 IFK Borås 5 – Kinna BK 1              
07 Viskan 3 – Ymer 4          
Onsdag 28 December   
17:30
     
08 Borås BK 2 – Mariedal 1 (Lås&Säkerhet)      
02 IFK Borås 1 (1337) – Kinna BK 2  
18:30    
10 Vårkulla 1 – Elfsborg 2   
11 Borås GIF 1 – Viskan 1   
20:00     
12 Viskan 4 (B) – Kinna BK 4             
20 Calluna – IFK Borås 3 (69)
21:00                    
14 Vårkulla X – Svaneholm 2              
15 Ymer 2 (Hultas) – Elfsborg 1          
Torsdag 29 December  
17:30
    
16 Mariedal 2 (Sjöströms EL) – IFK Borås 4      
17 Borås BK 1 - Saxarna     
18:30     
19 Borås GIF 3 – Midas 2    
13 Ymer 3 – IFK Borås 2              
20:00     
21 Viskan 5 – IFK Borås 6 (10)          
22 Svaneholm 3 – Ymer 1 (Ungdom)   
21:00    
23 Mörlanda 2 – Kinna BK 3
              
Fredag 30 December     
18:00 Extra Chansen med Bakers Spel         
               
Åtta bästa lagen i Bakers spelet går in i Cupen igen.       
Placering: 1, 3, 5 och 7, fortsatt spel den 2 Januari.        
Placering: 2, 4, 6 och 8, fortsatt spel den 3 Januari.        
             
Måndag 2 januari
17:30
24 Svaneholm 3 – Viskan 2
25 Mörlanda 3 – IFK Borås 1 (1337)
18:30
26 Vårkulla Vet – Borås GIF 2
27 Mariedal 3(V&S) – Kinna BK 2
20:00
28 Viskan 6 – IFK Borås 5
29 Viskan 3 – Borås BK 2
21:00
30 Mörlanda BS 1 – Elfsborg 2
31 Viskan 1 – IFK Borås 3(69)
Tisdag 3 januari
17:30
32 Elfsborg 3 – Kinna BK 4
33 IFK Borås 2 – Vårkulla X
18:30
34 Elfsborg 1 – IFK Borås 4
35 Borås BK 1 – Ymer 2(Hultas)
20:00
36 Svaneholm 2 – BK Oden 1
37 Midas 2 – Calluna
21:00
38 IFK Borås 6 (10) – Ymer 1 (Ungdom)
39 Kinna BK 3 – Borås GIF 3
Onsdag 4 januari
17:30
40 Viskan 2 – Mörlanda 3
41 Borås GIF 2 – Kinna BK 2
18:30
42 Viskan 6 – Viskan 3
43 Mörlanda BS 1 – IFK Borås 3
20:00
44 Kinna BK 2 – Vårkulla X
45 Elfsborg 1 – Borås BK 1
21:00
46 BK Oden – Calluna
47 IFK Borås 6 – Borås GIF 3
Torsdag 5 Januari – Finaldag
Kvartsfinaler 17:00
48 Viskan 2 – Borås GIF 2
49 Viskan 6 – IFK Borås 3
Kvartsfinaler 18:00
50 Vårkulla X – Elfsborg 1
51 Calluna – Borås GIF 3
Semifinaler 19:00
52 Viskan 2 - Viskan 6
53 Vårkulla X – Calluna
Final 20:00
54 Viskan 2 – Calluna

Uppdaterad: 05 JAN 2017 21:04 Skribent: Tomas Ånhed
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
IFK Borås - Bowling
Lennart Gustafsson, Västerbrogatan 9D
50330 Borås

Besöksadress:
Bowlingcafét, Bockasjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info