Hoppa till sidans innehåll

Anmälda Lag


På denna sida kommer alla anmälda lag att redovisas:

Laguppställningar:

Borås BowlingCafẻ

Borås BK 1:
Anders Blom, Mikael Andersson, Hans Dalenius

Borås BK 2:
Erik Bengtsson, Jonnie Karlsson, Anna-Karin Bengtsson

Borås GIF BK 1:
Niclas Johansson, Mikael Törborn, Reidar Rudensten

Borås GIF BK 2:
John Johansson, Max Sandberg, Erik Bengtsson

Borås GIF BK 3:
PEO Andersson, Bo Lindström, Gösta Martin

Calluna 1:
Sandra Andersson, Karin Johansson, Ann-Britt Östensson

Elfsborg 1:
Åke Gustavsson, Lars-Gunnar Ekberg, Viktor Ekberg

Elfsborg 2:
Hans-Åke Andersson, Tonny Nilsson, Göran Jagdell

Elfsborg 3:
Thomas Eriksson, Patrik Fredriksson, Roland Califf

IFK Borås 1 (1337):
Joakim Öhrwall, Mattias Lindström, Martin Karlsson

IFK Borås 2:
Paul Örwall, Per-Anders Andersson, Ulf Jönsson

IFK Borås 3 (69):
Niklas Linderholm, Richard Dahllöf, Timoty Jönsson

IFK Borås 4:
Lennart Björklund, Mats Sköld, Oliver Oskarsson

IFK Borås 5:
Henrik Einarsson, Lennart Gustafsson, Tomas Ånhed

IFK Borås 6 (10):
Ingemar Björner, Jan-Erik Törnäng, Peder Moberg

Mariedals BK 1 (Lås&Säkerhet):
Michael Rönnberg, Torbjörn Ohlsson, Magnus Gustafsson

Mariedals BK 2 (Sjöströms EL):
Kalle Stern, Stefan Andersson, Ivar Rasmussen

Mariedal BK 3 (VSB):
Ulf Ohlsson, Sten Magnusson, Cai Rönnberg

Midas 1:

Stefan Holmen, Curt Gustafsson, Ann Wernersson

Midas 2:
Per Skoglund, Karin Ragnarsson, Marie-Louise Bergendahl

Saxarna 1:
Anki Magnå, Barbro Larsson, Ulrica Pettersson

Ymer 1 (Ugndom):
Emmelie Andersson, Johannes Lidberg, Jonas Åkerström

Ymer 2 (Hultas):
Martin Hultgren, Dennis Hultgren, Peter Hultgren

Ymer 3:
Torbjörn Halling, Tobias Juneberg, Jonas Ingmansson

Ymer 4:
Henry Ingmansson, Lars Johansson, Max Hübbe

Viskan 1:
Erland Andersson, Kai Diete, Lars Eriksson

Viskan 2:
Johan Lind, Henrik Svensson, Robert Beckman

Viskan 3:
Mikael Lind, Sören Bäckman, Thomas Johansson

Viskan 4 (B)
Lars-Olof Andreasson, Ove Hall, Börje Eriksson

Viskan 5
Frank Frisch, Rune Mellqvist, Peter Östensson

Viskan 6:
Ulf Johansson, Cathrine Lindström, Jim Wernerring

Kinna /Ninas Bowlingcenter

Kinna BK 1:
Carina Andren, Arto Tapola, Morgan Kaldegård

Kinna BK 2:
Kristoffer Klasson, Torbjörn Johansson, Lars Flack

Kinna BK 3:
Carl Thysell, Marianne Svensson, Matilda Östensson

Kinna BK 4:
Anders Hogdin, Tobias Hogdin, Glenn Uhlen

Vårkulla X:
Ingemar S Johansson, Sven Önell, Klas Hultgren

Vårkulla 1:
Christer Malmström, Hans-Olof Halden, Mona-Lisa Halden

Vårkulla 2:
Curt-Åke Ljunggren, Lars-Inge Nilsson, Stefan Larsson

Vårkulla VE:
Gösta Linuzon, Bernt Lindblom, Thure Johansson

Ljung/Nickes bowling

Mörlanda BS 1:
Gabriel Holmen, Glenn Holmen, Christian Holmen

Mörlanda BS 2:
Andreas Kleinschnittger, Pontus Kleinschnittger, Marcus Kleinschnittger

Mörlanda BS 3:
Simon Bjernhagen, Simon Wängqvist, Isak Freden

Viskafors Bowlinghall

Svaneholm 1:
Leo Parheden, Peter Steen, Tommy Till

Svaneholm 2:
Ilpo Lassila, Carina Lassila, Tom Gyllenstål

Svaneholm 3:
Roger Bergström, Sven-Olof Ragnheim, , Larry Nyman

Falköping Bowlinghall

BK Oden 1:
Birgitta Karlsson, Susanne Johansson, Annika Ström

BK Oden 2:
Ulla Fredriksson, Annelie Göransson, Anette Claesson


Uppdaterad: 17 DEC 2016 13:53 Skribent: Tomas Ånhed
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
IFK Borås - Bowling
Lennart Gustafsson, Västerbrogatan 9D
50330 Borås

Besöksadress:
Bowlingcafét, Bockasjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info