Hoppa till sidans innehåll

Spelschema


Spelschema

Vinnarcupen har matchnummer 1 - 40
Förlorarcupen har matchnummer 101 - 138

Tisdag 26 december Annandag Jul

09:00
01 IFK Borås 7 – Elfsborg 2
02 IFK Borås 2 – Ymer                                          
10:00                                                                                                                                
07 Vårkulla 2 – BK Calluna 15
08 BBK/Midas 1 – Elfsborg 1                                          
11:00                                                                                     
09 IFK Borås Bollebygd – Kinna BK Ungdom
13 Kinna BK 21 – BBK/Midas 3                                          
13:00                                                                                     
16 IFK Borås 70 – Kinna BK 2
17 BK Calluna 4 – Kinna BK 5                                                                                     
14:00
18 Elfsborg 4 – Viskan 3
20 IFK Borås 1 – Mörlanda BS 1
15:00
21 Viskan 4 – Svaneholm BK 2
22 Elfsborg 3 – BBK/Midas 2

Onsdag 27 December
17:30                                          
03 Mariedal El-Handel – BK Calluna 2
05 BK Calluna 3 – Mörlanda BS 2
18:30
06 Kinna BK 1 – IFK Borås 3
12 Borås GIF 1 – Viskan 1                                                                                     
20:00                                                                                     
24 Viskan 2 – Kinna BK 3
25 BK Saxarna – Mariedal Lås&Säkerhet                                   
21:00                                                                                     
110 BK Calluna 3 – Viskan 3

Torsdag 28 December                                   
17:30                                        
101 Kinna BK 1 – Mörlanda BS 1                                          
102 BK Calluna 15 – Viskan 4                                           
18:30                                          
103 Elfsborg 1 – BBK/Midas 2                                           
104 IFK Borås Bollebygd – Viskan 2                                          
20:00                                          
106 IFK Borås 7 – Borås GIF 1
107 Ymer – Kinna BK 21                                          
21:00                                                                                   
108 Mariedal EL-Handel – Kinna BK 2                                           

Fredag 29 December                                              
17:30
04 Vårkulla Kryss A – Svaneholms BK 1
10 IFK Borås 17 – Borås GIF 2
18:30
11 Elfsborg 2 – IFK Borås 2
14 Kinna BK 4 - BK Calluna 2
20:00
15 Vårkulla Kryss A – Mörlanda BS 2
19 IFK Borås 3 – Vårkulla 2
21:00
23 BBK/Midas 1 – Kinna BK Ungdom
26 BK Calluna 1 – IFK Borås 17

Lördag 30 December

09:00
27 IFK Borås 2 – Viskan 1
28 BBK/Midas 3 – BK Calluna 2
10:00
29 Vårkulla Kryss A – IFK Borås 70
30 Kinna BK 5 – Elfsborg 4
11:00
31 IFK Borås 3 – IFK Borås 1
32 Svaneholms BK 2 – Elfsborg 3
13:00
33 Kinna BK Ungdom – Kinna BK 3
34 BK Saxarna – IFK Borås 17
14:00
105 Borås GIF 2 – Mariedal Lås&Säkerhet
109 Svaneholm 1 – BK Calluna 4
15:00
111 Mörlanda BS 1 – Viskan 4
112 Elfsborg 2 – Kinna BK 4

Tisdag 2 januari
17:30
113 Elfsborg 1 – Mörlanda BS 2
114 Viskan 2 – Borås GIF 2
18:30
115 IFK Borås 7 – Ymer
116 Kinna BK 2 – Vårkulla 2
20:00
117 BBK/Midas 1 – BK Calluna 1
118 Svaneholm 1 – Viskan 3
21:00
119 Mörlanda 1 – Elfsborg 2
120 Viskan 1 – BK Calluna 2

Onsdag 3 januari

17:30
121 IFK Borås 70 – Elfsborg 4
122 Mörlanda BS 2 – Borås GIF 2
18:30
123 IFK Borås 7 – Kinna BK 2
124 IFK Borås 3 – Elfsborg 3
20:00
125 Kinna BK Ungdom – Saxarna
126 BK Calluna 1 – Viskan 3
21:00

Torsdag 4 januari
17:30
35 IFK Borås 2 – BBK/Midas 3
36 Vårkulla Kryss A – Kinna BK 5
18:30
37 IFK Borås 1 – Svaneholm 2
38 Kinna BK 3 – IFK Borås 17
20:00
127 BS Mörlanda 1 – Viskan 1
128 Svaneholm 2 – Kinna BK 3
21:00
129 IFK Borås 70 – Borås GIF 2
130 IFK Borås 7 – IFK Borås 3

Fredag 5 Januari

17:30
131 BBK/Midas 3 – Vårkulla Kryss A
132 Saxarna – Viskan 3
18:30
39 IFK Borås 2 – Kinna BK 5
40 IFK Borås 1 – IFK Borås 17
20:00
133 Mörlanda BS 1 – Kinna BK 3
134 IFK Borås 70 – Kinna BK 5
21:00
135 IFK Borås 7 – IFK Borås 1
136 Viskan 3 – BBK/Midas 3

Lördag 6 Januar
i ”Finaler”
12:30
137 Mörlanda BS 1 – IFK Borås 70
138 IFK Borås 7 – Viskan 3
13:30
Stegfinal 1: Mörlanda BS 1 - IFK Borås 7
14:30
Stegfinal 2: Mörlanda BS 1 - IFK Borås 2 (Vinnande lag stegfinal 1 mot 2:a placerade lag i vinnarcupen)
15:30
Stegfinal 3: Mörlanda BS 1 - IFK Borås 17 (Vinnande lag i stegfinal 2 mot 1:a placerade lag i vinnarcupen)
17:00

PRISUTDELNING




Uppdaterad: 14 JAN 2018 12:50 Skribent: Emma Magnusson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
IFK Borås - Bowling
Lennart Gustafsson, Västerbrogatan 9D
50330 Borås

Besöksadress:
Bowlingcafét, Bockasjögatan 2
50430 Borås

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info