Hoppa till sidans innehåll

omgång 4


MT  - CUP  2013  

RESULTAT 

SOLLERÖN   lördag 15 juni   

 

tid

 

grp

 

grp

 

grp

 

 

 

 

 

 

 

0940

Sollerön – Mora 05

1 – 5

Sollerön: Arvid Stark,

Mora: Anton Olsson,
Elvin Topic, Özgur Sari, Erik Kronberg, Anthon Nilsson Andrén

ÄP

Öna – Orsa

4 – 6

Öna: Anton Hägglund 2, Emil Vilhelmsson 2,
Orsa: Max Lindgren 2, Ali Abdo 2, Filip Wernersson, Daniels Nilsson

YP

Våmhus – Vikarbyn
1 – 7

Våmhus: Isak Larsson,
Vikarbyn: Kasper Olander 3, Gustav Pilblad 2, Johan Back 2

YP

 

 

 

 

 

 

 

1020

Färnäs – Mora 03

1 – 12

Färnäs: Tim Thomsson, Mora: Clara Holmberg 2, Engla Kånåhols, Tilde Schedvin 4, Elin Hjelte, Julia Meijer, Anya Granat, Wille Schedvin, Elvira Collin

F

Idre/ S röd – Färnäs

6 – 2

Idre/Särna: Isac Sisell Olsson 2, Alex Östman, Mattias Rustad, Alexander Hampus 2, Färnäs: Joel Jensson, Albin Ullbors

ÄP

Öna – Mora 04 vit

2 – 7

Öna: Hugo Jacksson 2,
Mora: Filip Jansson, Serhat Korkmaz, Nahom Mihret, Johannes Frisk, Arvid Åkerblom, Jakob Larsson 2

ÄP

 

 

 

 

 

 

 

1100

Sollerön – Älvdalen

2 – 6

Sollerön: Noah Nielsen, Anton Lundqvist,
Älvdalen: Oscar Salmonsson 3, Hjalmar Spånberg 3

YP

Idre/ S – Våmhus

2 – 0

Idre/Särna: Erik Säll 2

YP

Orsa – Vikarbyn

10 – 0

Orsa: Max Lindgren 4, Alvin Såsser, Hugo Rowa, Liam Larsson, Ali Abdo, Filip Wernersson Nääs, Axel Karlgren

YP

 

 

 

 

 

 

 

1140

Sollerön – Våmhus 04

0 – 5

Våmhus: Oskar Sparr 3, Isak Andersson, Albert Hansback

ÄP

Venjan – Mora 04 vit

1 – 12

Venjan: Benjamin Jansson, Mora: Johannes Frisk 2, Nahom Mihret 3, Filip Jansson 2, Albin Hvittfeldt, Serhat Korkmaz, Arvid Åkerblom, Petrus Frisk, Ville Eriksson

ÄP

Öna – Mora

4 – 2

Öna: Loke Hallin, Hugo Jacksson, Ludvig Jonsson, Viktor Kansell, Mora: Elias Hallström, Aron Olmats

YP

 

 

 

 

 

 

 

1220

Orsa – Mora 05

7 – 0

Orsa: Alva Jansson 2, Caroline Maklin, Linn Slottgård 2, Natalie Kåhlén 2

F

Idre/ S blå – Mora 05

2 – 3

Mora: Anton Olsson 2, Anthon Nilsson Andrén,
Idre/Särna: Mattias Rustad 2

ÄP

Färnäs – Öna

1 – 2

Färnäs: Isak Birgersson,
Öna: Emil Vilhelmsson, Viktor Kansell

ÄP

 

 

 

 

 

 

 

1300

Sollerön – Mora 03

0 – 3

Mora: Ida Eriksson, Ida Dahlén, Tilde Schedvin

 

F

Idre/ S röd – Älvdalen

3 – 0

Idre/Särna: Tomina Ripa, Daniel Eriksson, Erik Franzén

ÄP

Mora 04 blå – Våmhus04

3 – 1

Mora: Alfred Alfjorden, Albin Bittner 2,
Våmhus: Philip Broman

ÄP

 

 

 

 

 

 

 

1340

Sollerön – Idre / S

3 – 8

Sollerön: Isak Gunnarsson, Noah Nielsen, Dennis Calder, Idre/Särna: Eric Säll 6, Casper Gustafsson 2

YP

Färnäs – Orsa

0 – 2

Orsa: Natalie Kåhlén, Linn Slottgård

F

Mora – Älvdalen

6 – 0

Mora: Elias Hallström 2, Alexander Svahn 2, Emil Hermansson, Carl Holmberg

YP

 

 

 

 

 

 

 

1420

Sollerön – Mora 05

4 – 0

Sollerön: Tilda Danielsson, Siri Sålder, Embla Bondeson, Agnes Iversen

F

Idre/S blå – Mora 04 blå

0 – 5

Mora: Albin Hvittfeldt, Alfred Alfjorden, Kim Kristensen 3

ÄP

Venjan – Älvdalen

3 – 6

Venjan: Filip Martinsson 3, Älvdalen: Sonny Wallström 4, Albin Stark, Joel Bjurström

ÄP

Uppdaterad: 23 JUN 2013 19:56 Skribent: Håkan Tängerfors