Hoppa till sidans innehåll

Resultat Torpracet 2015


RESULTAT TORPRACET 2015

Plac.

Nr

Namn

Klubb

Klass

Varv 1

Varv 2

1 1 Martin Claesson CK Master H Sport  00:42:45 01:26:44
2 3 Jonas Wärnehall IF Rigor H Sport  00:42:50 01:29:13
3 2 Jonas Zackrisson Kvänums IF H Sport  00:43:38 01:31:31
4 4 Anders Averdal Ckmaster H sport 01:04:11 02:15:08
     Herr Motion        
1 78 Per Salström Billdal Motion Herr 00:53:18 01:47:40
2 29 Måns Fernström If Rigor MTB Motion Herr 00:50:40 01:50:37
3 33 Markus Röstlund IF Rigor MTB Motion Herr 00:51:09 01:50:37
4 56 Thor-Björn Andreasson XC Cykling för skojsskull Motion Herr 00:52:00 01:51:22
5 65 Marcus Andersson SKF friluftsklubb Motion Herr 00:55:05 01:52:36
6 59 Magnus Enarsson ME Racing Motion Herr 00:53:31 01:53:40
7 43 Robin Helgesson Tunegård Kållered CK Motion Herr 00:54:17 01:55:10
8 92 Hans Göttinger   Motion Herr 00:56:30 01:56:24
9 70 Moises Clemente   Motion Herr 00:59:00 01:56:27
10 38 Janne Silėn IF Rigor MTB Motion Herr 00:56:06 01:57:10
11 71 Joakim Karlsson Alingsås sportklubb Motion Herr 00:56:14 01:58:26
12 37 Mikael Neckman mtb onsala Motion Herr 00:58:00 02:01:40
13 54 Joel boberg IF Rigor MTB Motion Herr 00:59:24 02:04:24
14 28 Håkan Edman TröttabenMTB Motion Herr 01:01:00 02:10:37
15 27 Daniel Bille Flyers HC Motion Herr 01:02:00 02:10:47
16 72 Mark Brannan The Stars england Motion Herr 01:00:00 02:10:47
17 66 Tobias Börjesson Mölndals GIF Motion Herr 01:01:00 02:11:22
18 68 Per Årzen Trek Motion Herr 01:04:00 02:12:02
19 26 Linus Myrbäck Mölnlycke Memils Motion Herr 01:02:00 02:13:58
20 42 Johan Norén IF Rigor Motion Herr 01:06:34 02:15:38
21 35 Fredrik Pettersson Söndagmorgon=MTB Motion Herr 01:04:00 02:16:07
22 50 Paul Morgan Pheasant pluckers Motion Herr 01:07:25 02:18:47
23 76 Magnus Nilsson   Motion Herr 01:06:11 02:21:41
24 45 Anders waltbrand Mera lera Vallda Motion Herr 01:10:53 02:24:55
25 36 Magnus Clase Vickan racers Motion Herr 01:03:36 02:25:10
26 47 Bjarne Andersson If Rigor MTB Motion Herr 01:06:00 02:25:14
27 74 Lars Ljungberg Sjövalla FK Motion Herr 01:10:16 02:34:23
28 60 Hans Rane Kungsbacka cykelklubb Motion Herr 01:15:50 02:36:00
29 48 Tomas Westhed Mölnlycke Motion Herr 01:12:40 02:36:33
30 40 Erik Andreasson Lastbils Motion Herr 01:15:49 02:38:12
31 55 Johan Ekstedt Grundfos Cykelklubb Motion Herr 01:15:23 02:40:33
32 77 Johan Lilljegren Billdal Motion Herr 01:15:55 02:47:05
33 67 Mattias Alberg Volvo if Motion Herr 01:16:11 02:47:20
34 39 Johan Björnsson Knäets MTB Motion Herr 01:17:05 02:48:12
35 32 Joakim Ertsborn Leborn Motion Herr 01:15:47 02:50:55
36 53 Thomas Alfvegren Kungsbacka cykelklubb Motion Herr 01:24:56 02:52:52
37 52 Magnus Johansson Stennabben Motion Herr 01:21:55 02:56:12
38 58 Mikael Torell A-TEAM Motion Herr 01:23:25 02:59:59
39 61 Göran Åhs Gelnet Motion Herr 01:21:01 03:04:23
40 62 Arvid Vikenadler Gelnet Motion Herr 01:21:04 03:04:24
     Dam motion        
1 13 Linda Gustavsson IF Rigor MTB Motion Dam 00:55:45 01:56:02
2 21 Åsa Ottosson Mölndal outdoor if Motion Dam 01:06:22 02:17:49
3 18 Ulrika Eriksson Kungsbacka cykelklubb Motion Dam 01:09:48 02:23:32
4 19 Johanna Edman Kungsbacka DRT Motion Dam 01:11:30 02:31:42
5 17 Marie-Louise Alfvegren Kungsbacka cykelklubb Motion Dam 01:24:54 02:52:50
6 22 Sofia Mc Conell Mölndal Outdoor IF Motion Dam 01:25:17 03:01:55
     P/F 10-16        
1 80 Jonathan Norder Mölndals CK P 10-16 Motion 00:45:08 01:34:45
2 83 Samuel Örnborg Varbergs MTB P 10-16 Motion 00:47:50 01:40:22
3 84 Melker Hedren Varbetgs MTB P 10-16 Motion 00:50:52 01:47:55
4 81 Gabriel Norder Mölndals CK P 10-16 Motion 00:56:00 01:57:46
5 82 Christoffer Ovring IF Rigor MTB P 10-16 Motion 01:11:00 02:26:13
             
  79 Tobias Arvidsson IF Rigor MTB Motion Herr 00:52:56 DNF
  51 Erik Bladh Cykelgubbar Motion Herr 00:58:45 DNF
  75 Erik Olander KCK Motion Herr 01:23:47 DNF
  69 Stefan Fabian SKF Friluftsklubb Motion Herr 01:25:45 DNF
  41 Martin "Malle" Sandström IF Rigor MTB Motion Herr 01:32:38 DNF
  91 Martin Hellström Skoda Göteborg Motion Herr 01:39:00 DNF
  14 Karin Sobis IF Rigor MTB Motion Dam 01:39:58 DNF
  15 Lisa Westhed Mölnlycke Motion Dam 01:40:50 DNF
  20 Karin Olausson HCK Motion Dam DNF  
  46 Peter Linell Rävlanda AIS Motion Herr DNF  
  63 Fredrik Håkansson hCK Motion Herr DNF  
  64 Göran Andersson hck Motion Herr DNF  
  73 Alex Vega  The Stars costa rica Motion Herr DNF  
  90 Mattias Bengtsson   Motion Herr DNF  
Uppdaterad: 30 SEP 2015 23:04 Skribent: Peter Van den Brink

Vi anväder Facebook för snabba uppdateringar och löpande information.

Kolla in sidan för kalender och kommande events.

 

Gilla IF Rigor - Mountainbike på Facebook:

Rigorbladet
KBA loppet banner
_____________________
SHOPEN ÄR NU ÖPPEN!
Användarnamn och lösenord: ifrigormtb
 
Våra samarbetspartners
                   .
XL Logga
                 
     

Er Kyl sponsor
          .
SISU Idrottsutbildarna

Postadress:
IF Rigor - Cykel
Box 10220
43423 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: 0703215084
E-post: This is a mailto link

Se all info