Hoppa till sidans innehåll

Resultat Torpracet 2016


             
  Resultatlista för Torpracet 2016  
  Lista sorterad på namn ej på tid.      
             
  Herr Motion 10km        
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Klass  
232 DNF Henrik Ryberg Göteborg Herr Motion  
237 00:58:08 Vile Torbrink Kungsbacka Herr Motion  
242 01:06:48 Christian Olsson Vallda Herr Motion  
243 DNF Johan Stenlund Torslanda Herr Motion  
241 00:46 Markus Karlsson Floda Herr Motion  
240 00:47 Olle Isaksson Floda Herr Motion  
235 00:47:40 Simon Påsse Kungsbacka Herr Motion  
246 00:52:57 Fredrik Nordström Fjärås Herr Motion  
231 01:09:06 Sonny Oskarsson Alingsås Herr Motion  
234 01:08:57 Björn Mattiasson Kungsbacka Herr Motion  
236 00:57:24 Erik Hamresand Anneberg Herr Motion  
244 01:02:35 Leo Ekbom Torslanda Herr Motion  
245 01:11:08 Fredrik Larsson Kungsbacka Herr Motion  
             
  Herr Motion 20 km         
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Klass  
61 01:59:02 Anders Hallén Alingsås Herr Motion  
81 02:22:29 Anders Jörnell Lindome Herr Motion  
52 01:42:39 Andreas Nilsson Onsala Herr Motion  
56 02:09:12 Andreas Andersson Varberg Herr Motion  
26 01:53:57 Bjarne Andersson Kungsbacka Herr Motion  
58 02:03:22 Björn Gustafsson Frillesås Herr Motion  
35 02:17:53 Christian Hollbjär Kungsbacka Herr Motion  
39 01:58:06 Christoffer Andersson Varberg Herr Motion  
70 01:50:53 Conny Anderberg Göteborg Herr Motion  
34 01:42:20 Daniel Pettersson Alingsås Herr Motion  
60 01:35:33 Daniel Skarin Ubbhult Herr Motion  
53 01:18:54 Edvin Höög Kungsbacka Herr Motion  
75 DNF Emil Ranefjärd Hällingsjö Herr Motion  
64 02:08:39 Emil Mauritzson Kungsbacka Herr Motion  
80 DNF Filip Jacobsson Göteborg Herr Motion  
40 DNF Fredrik Jonsson Varberg Herr Motion  
48 01:32:16 Fredrik Jansson Kungsbacka Herr Motion  
84 01:33:28 Hans Bersås Angered Herr Motion  
66 01:28:42 Henrik Nåjde Göteborg Herr Motion  
62 DNF Jens Ronnedal Göteborg Herr Motion  
87 01:42:54 Joel Boberg Kungsbacka Herr Motion  
45 01:45:03 Jonas Larson Vallda Herr Motion  
46 01:36:10 Jonas Drougge Göteborg Herr Motion  
23 02:24:50 Jörgen Karlsson Svår fråga Herr Motion  
54 01:42:09 Konrad Ljungqvist Lindome Herr Motion  
76 01:29:51 Kristian Lyppert Lerum Herr Motion  
59 01:44:52 Lars Andersson Torslanda Herr Motion  
21 01:44:15 Linus Myrbäck Mölnlycke Herr Motion  
25 02:20:53 Magnus Johansson Töllsjö Herr Motion  
30 02:09:30 Magnus Gross Kållered Herr Motion  
43 01:29:48 Magnus Bergh Kungsbacka Herr Motion  
55 01:56:01 Magnus Ljungqvist Lindome Herr Motion  
69 DNF Magnus Hammar Kungsbacka Herr Motion  
63 DNF Magnus Berntsson Kungsbacka Herr Motion  
71 01:29:47 Marcus Andersson Mölndal Herr Motion  
32 01:33:28 Markus Röstlund Kungsbacka Herr Motion  
38 01:57:07 Martin Tunlid Göteborg Herr Motion  
65 01:31:03 Martin Moberg Göteborg Herr Motion  
57 02:03:22 Martin Jönér Floda Herr Motion  
67 DNF Mattias Cedwin Bollebygd Herr Motion  
82 02:22:29 Mattias Jevås Sävedalen Herr Motion  
86 01:56:43 Michael Baker Mölndal Herr Motion  
27 02:02:44 Mikael Adolfsson Göteborg Herr Motion  
28 01:29:45 Måns Fernström Kungsbacka Herr Motion  
73 02:08:30 Niclas Grimmer Askim Herr Motion  
78 01:35:56 Per Sahlström Billdal Herr Motion  
22 01:44:01 Peter Dahlquist Kållered Herr Motion  
94 DNF Petro Lindeman   Herr Motion  
33 01:27:15 Rickard Månesjö Landvetter Herr Motion  
50 DNF Robert Kvist   Herr Motion  
51 01:32:16 Robin Helgesson Tunegård Kållered Herr Motion  
74 02:40:30 Sebastian Olsson Svanesund Herr Motion  
24 01:49:08 Simon Alexandersson Kungsbacka Herr Motion  
68 01:40:48 Stefan Emborn Göteborg Herr Motion  
36 01:55:57 Thomas Alfvegren Vallda Herr Motion  
72 01:31:42 Thor-Björn Andereasson Kungälv Herr Motion  
85 01:50:35 Tobias Börjesson Mölndal Herr Motion  
83 01:55:54 Tomas Johansson Kållered Herr Motion  
41 01:46:43 Viktor Löfving Mölndal Herr Motion  
             
  Herr 20km Tävling         
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Klass  
9 01:23:06 Anders Isaksson Floda Herr Tävling  
96 1.26.30 Anders Larsson Mölndal Herr Tävling  
97 01:29:52 Christer Alm Landvetter Herr Tävling  
8 01:34:00 Erik Blomström Sävedalen Herr Tävling  
14 01:33:12 Erik Engvall Göteborg Herr Tävling  
92 DNF Erik Bladh Kungsbacka Herr Tävling  
4 01:23:15 Jimmie Andersson Åsa Herr Tävling  
12 01:20:26 John Torbrink Kungsbacka Herr Tävling  
95 01:25:38 John Harrysson Onsala Herr Tävling  
6 DNF Jonas Friberg Lerum Herr Tävling  
98 01:13:08 Jonas Zackrisson Gottskär Herr Tävling  
20 01:21:05 Jonas Andersson Billdal Herr Tävling  
19 DNF Jonatan Hultgren   Herr Tävling  
18 01:18:19 Krister Lindén Falkenberg Herr Tävling  
79 01:20:30 Magnus Ahlqvist Göteborg Herr Tävling  
5 DNF Mario Torin Uddevalla Herr Tävling  
93 DNF Markus Tunlid Göteborg Herr Tävling  
16 01:54:57 Martin Svensson Härryda Herr Tävling  
1 01:13:53 Martin Claesson CK Master Herr Tävling  
77 01:33:06 Micke Jönsson Onsala Herr Tävling  
13 01:24:16 Niklas Israelsson Lerum Herr Tävling  
15 DNF Niklas Eliasson Vallda Herr Tävling  
11 01:29:30 Odin Torbrink Kungsbacka Herr Tävling  
7 01:27:51 Peter Kloke Kungsbacka Herr Tävling  
17 01:17:24 Samuel Örnborg Göteborg Herr Tävling  
100 DNF Thomas Axelsson Floda Herr Tävling  
10 01:17:40 Tobias Arvidsson Vallda Herr Tävling  
99 01:44:32 Tommie Larsson Fjärås Herr Tävling  
2 DNF Viktor Karlsson Lerum Herr Tävling  
             
  Dam motion 10km         
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Klass  
201 01:20:24 Alina Heringhaus Kungsbacka Dam Motion  
212 00:48:05 Felicia Andersson Billdal Dam Motion  
204 01:27:40 Helén Björnsdotter Onsala Dam Motion  
211 01:02:26 Jessica Fogelblad Kungsbacka Dam Motion  
200 01:17:25 Karin Sobis Vallda Dam Motion  
203 00:59:31 Lina Samuelsson Mölnlycke Dam Motion  
213 01:12:48 Lina Hultkvist Göteborg Dam Motion  
202 01:03:10 Lisa Ehrlich Mölnlycke Dam Motion  
205 01:04:30 Malin Månesjö Landvetter Dam Motion  
             
  Dam 20km Motion        
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Klass  
9 01:52:24 Anna Grahn Kållered Dam Motion  
8 02:12:08 Jessica Ylvén Kållered Dam Motion  
2 02:17:26 Josefin Sohl Göteborg Dam Motion  
3 02:12:40 Kajsa Duvinger Lindome Dam Motion  
1 02:09:07 Marie-Louise Alfvegren Vallda Dam Motion  
7 DNF Sandra Ronnedal Göteborg Dam Motion  
             
  Stafett 2 x 10km Motion      
NR Tid mål Förnamn Efternamn Hemort Lagkamrat Lagnamn
104 DNF Daniel Grimberg Kungsbacka Marcus Grimberg Novaflex Inredning
109 01:55:47 Helena Sjödahl Kungsbacka Lisa Olsson Team Tummen upp
101 01:20:24 Henrik Janson Särö Nils-Eskil Andersson Eskils vänner
108 02:18:22 Ingela Johnsson Kungsbacka Mathias Johnsson Systembo-laget
106 01:34:38 Janne Silén Kungsbacka Johan Mattson Janne-Johan
103 02:11:20 Marcus Qvist Vallda Daniel Winberg Bjärk Clean
118 01:37:22 Markus Adolfsson Partille Johan Norén Johans
102 01:30:37 Mattias Fogelblad Kungsbacka Linus Moberg Team Nerve
107 01:25:07 Peter Lundgren Lindome Patrik Svensson Team PP
105 01:43:45 Richard Brattström Fjärås Tobias Brattström Bröderna Borthers
110 01:39:47 Staffan Svensson Sundstorp Hanna Neftonsson Motsåndarlaget
Uppdaterad: 28 SEP 2016 22:23 Skribent: Peter Van den Brink
Epost: Adressen Gömd

Vi anväder Facebook för snabba uppdateringar och löpande information.

Kolla in sidan för kalender och kommande events.

 

Gilla IF Rigor - Mountainbike på Facebook:

Rigorbladet
KBA loppet banner
_____________________
SHOPEN ÄR NU ÖPPEN!
Användarnamn och lösenord: ifrigormtb
 
Våra samarbetspartners
                   .
XL Logga
                 
     

Er Kyl sponsor
          .
SISU Idrottsutbildarna

Postadress:
IF Rigor - Cykel
Box 10220
43423 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: 0703215084
E-post: This is a mailto link

Se all info