Hoppa till sidans innehåll

Tider Torpruset 2015


TIDER FÖR DELTAGARNA I TORPRUSET 2015

Nr

     Namn

   Klubb

Klass

Tid

1 Ann Novotny Hildedal Dam  10 km 01:14:35
4 Catalina Valencia Biking babes Dam  10 km 01:21:40
6 Malin Källqvist Kungsbacka Dam  10 km 00:55:56
7 Hanna Höög IF Rigor MTB Dam  10 km 01:02:42
8 Susanne Johansson DRT Kungsbacka Dam  10 km 01:17:46
9 Maria Björkman Hälle If Dam  10 km 00:55:57
10 Martina Bille Panter running Dam  10 km 01:00:47
11 Ulrika Eriksson   Dam  10 km 00:57:16
12 Linda Wester Rigor MTB Dam  10 km 1:11:55
1 Lena Bjerlöw IK NocOut.se Dam  20 km 02:33:10
3 Anna Shanti Nordenholt Kuseröd Dam  20 km DNF
4 Johanna Edman DRT Kungsbacka Dam  20 km 02:10:15
1 Ulrika Ruona Lonesome Runners Dam  5 km 00:45:15
15 Sara Jansson IF rigor Dam  5 km 00:44:45
3 Ingela Ahlstrand Runners High Dam  5 km 00:47:24
4 Jessica Grufstedt Lonesome runners Dam  5 km 00:45:15
5 Linda Wärnehall IF rigor Dam  5 km 00:39:05
9 Marita Friman 2 Generationer Dam  5 km 00:40:09
10 Elin Friman 2 Generationer Dam  5 km 00:40:08
11 Lisa Lindberg Runners hygh Dam  5 km 00:47:24
12 Anna Sevieri Knockout joggers Dam  5 km 00:34:55
13 Anna Erdelius If Rigor Dam  5 km 00:44:06
14 Elin Karlsson IK Stern Dam  5 km 00:32:00
         
41 Dennis Novotny Tjeckien Herr 10 km 01:37:30
42 Jakob Mellegård Mölndal Herr 10 km 01:04:04
43 Johan Raneblom Lonesome Runners Herr 10 km 01:28:07
44 Per Olof Arnås DRT Kungsbacka Herr 10 km 01:24:22
45 Andreas Nilsson IF Rigor Herr 10 km 01:06:03
46 Wai Wong obiwai Herr 10 km 01:37:31
47 Jonathan Norder IF Rigor Herr 10 km 00:50:15
48 Philip Käll IF Kville Herr 10 km 00:50:49
49 Erik Bladh DRT Kungsbacka Herr 10 km 00:55:50
51 Patrik Svensson Team Essellge Herr 10 km 01:00:47
52 Rickard Månesjö IF Rigor Herr 10 km 00:48:43
53 Andreas Järpmyr Sundstorps cykel Herr 10 km 01:03:31
54 Staffan Svensson Sundstorps cykel Herr 10 km 01:13:22
55 Mats Andersson DRT Kungsbacka Herr 10 km 00:57:43
56 Niklas Böjesson DRT Kungsbacka Herr 10 km 01:12:04
57 Joakim von Wowern   Herr 10 km 01:04:05
58 Ola Andersson   Herr 10 km 00:56:42
59 Lennart Hansson Rosa pantern Herr 10 km 01:02:03
3 Jan-Erik Lindt   Herr 10 km 01:02:37
26 Peter Sandqvist Mölndal Outdoor IF Herr 20 km 01:47:56
27 Stefan Ericsson IK NocOut.se Herr 20 km 02:33:10
28 Robert Korsle Military Fitness Team Bunkern Herr 20 km 02:13:02
29 Magnus Orelöv Military Fitness Team Bunkern Herr 20 km 02:12:59
30 Calle Johansson DRT Kungsbacka Herr 20 km 02:09:05
31 Markus Tunlid Triathlon Väst Herr 20 km 01:58:47
32 Martin Tunlid Triathlon Väst Herr 20 km 02:09:49
33 Peter Oom IF Rigor Herr 20 km 01:40:20
27 Linus Moberg IF Rigor MTB Herr 5 km 00:32:50
28 Lars Önesand Onesand Runners Herr 5 km 00:31:57
29 Bjarne Andersson If Rigor Herr 5 km 00:36:02
30 Jeanos Teczely DRT Kungsbacka Herr 5 km 00:32:49
31 Gabriel Norder If Rigor Herr 5 km 00:28:01
32 Oscar Drufva IFRigor Herr 5 km 00:33:20
33 Jimmy Drufva If rigor Herr 5 km 00:33:21
34 Lennart Nilsson   Herr 5 km 00:43:54
35 Jonas Wärnehall IF Rigor MTB Herr 5 km 00:39:06
36 Linus Wirén IK Ymer Herr 5 km 00:31:40
Uppdaterad: 03 OKT 2015 21:27 Skribent: Peter Van den Brink

Vi anväder Facebook för snabba uppdateringar och löpande information.

Kolla in sidan för kalender och kommande events.

 

Gilla IF Rigor - Mountainbike på Facebook:

Rigorbladet
KBA loppet banner
_____________________
SHOPEN ÄR NU ÖPPEN!
Användarnamn och lösenord: ifrigormtb
 
Våra samarbetspartners
                   .
XL Logga
                 
     

Er Kyl sponsor
          .
SISU Idrottsutbildarna

Postadress:
IF Rigor - Cykel
Box 10220
43423 Kungsbacka

Kontakt:
Tel: 0703215084
E-post: This is a mailto link

Se all info