Hoppa till sidans innehåll

Mellansvenska Mästerskapen

21 OKT 2019 20:49
Den 2 november går Mellansvenska Mästerskapen nivå fyra och fem i Skjulstahallen
  • Uppdaterad: 21 OKT 2019 20:49

Resultat Regionfemman

Resultat Regionfyran

PM för Mellansvenska Mästerskapen

Förträningstider och Startordning

Regionfemman

Ledarsamling: 8.45
Gemensam tid på friståendeytan: 9.50-10.05
Defilering kl. 10.15
Prisutdelning ca. 12.00

Startnummer:

Fristående

Tumbling

Trampett

1.

GF Wermdö

 

 

2.

 

GF Nikegymnasterna T1

 

3.

 

 

GF Örebro T45 - Lag 2

4.

IKEG mix

 

 

5.

 

Strängnäs GF yngre

 

6.

 

 

GK Katrineholmsgymnasterna

7.

GF Örebro T45 - Lag 1

 

 

8.

 

IKEG 06-09 svart

 

9.

 

 

Norrköpings GF

10.

GF Örebro T45 - Lag 2

 

 

11.

 

GK Wermdö

 

12.

 

 

GF Nikegymnasterna T1

13.

GK Katrineholmsgymnasterna

 

 

14.

 

IKEG mix

 

15.

 

 

Strängnäs GF yngre

16.

Norrköpings GF

 

 

17.

 

GF Örebro T45 - Lag 1

 

18.

 

 

IKEG 06-09 svart

19.

GF Nikegymnasterna T1

 

 

20.

 

GF Örebro T45 - Lag 2

 

21.

 

 

GF Wermdö

22.

 

GK Katrineholmsgymnasterna

 

23.

Strängnäs GF yngre

 

 

24.

 

 

IKEG mix

25.

 

Norrköpings GF

 

26.

 

 

GF Örebro T45 - Lag 1

 

 

Regionfyran

Ledarsamling: 12.25 
Gemensam tid på friståendeytan: 13.40-13.55 
Defilering: 14.05 
Prisutdelning ca. 16.00

Startnummer:

Fristående

Tumbling

Trampett

1.

 

Strängnäs GF yngre

 

2.

 

 

Västerås GF

3.

GF Örebro T45 - Lag 3

 

 

4.

 

Västerås GF Killtruppen

 

5.

 

 

GF Örebro - Öppen

6.

Wifolka GF T2

 

 

7.

 

GF Örebro RM

 

8.

 

 

Hammarö GF

9.

GF Nikegymnasterna UT1

 

 

10.

 

GF Örebro UT

 

11.

 

 

IK EskilstunaGymnasterna

12.

Strängnäs GF yngre

 

 

13.

 

Västerås GF

 

14.

 

 

GF Örebro T45- Lag 3

15.

Västerås GF Killtruppen

 

 

16.

 

GF Örebro - Öppen

 

17.

 

 

Wifolka GF T2

18.

GF Örebro RM

 

 

19.

 

Hammarö GF

 

20.

 

 

GF Nikegymnasterna UT1

21.

GF Örebro UT

 

 

22.

 

IK EskilstunaGymnasterna

 

23.

 

 

Strängnäs GF yngre

24.

Västerås GF

 

 

25.

 

GF Örebro T45 - Lag 3

 

26.

 

 

Västerås GF Killtruppen

27.

GF Örebro - Öppen

 

 

28.

 

Wifolka GF T2

 

29.

 

 

GF Örebro RM

30.

 

GF Nikegymnasterna UT1

 

31.

 

 

GF Örebro UT

Skribent: Lotta
Epost: Adressen Gömd

Certifieringslogga

 

Sparbanksstiftelsen Rekarne

Tusen tack Sparbanksstiftelsen 
Rekarne för det välkomna
bidraget!!!

 


Gå in och gilla oss på Facebook

Sponsra föreningen på olika sätt!

Eskilstuna-El

Det bästa avtalet med både fast och rörlig kostnad.


Hemmavinsten

Gå med och vinn!
Detta är lotteriet för de lokala
föreningarna i Eskilstuna och

vinstchansen är riktigt hög!

Läs mer 

Handla via sponsorhuset.se
när du gör dina inköp på nätet. Både du och föreningen tjänar på det

När du spelar via Svenska Spel kan du samtidigt göra en insats för föreningen.

______________________________________________________

Vi samarbetar mycket med

SISU Idrottsutbildarna


 

Postadress:
IK EskilstunaGymnasterna - Gymnastik
Vasavägen 81
63358 Eskilstuna

Besöksadress:
Vasavägen 81
63358 Eskilstuna

Kontakt:
Tel: 016515151
E-post: This is a mailto link

Se all info