Hoppa till sidans innehåll

DM Sprint 2010


RESULTATLISTA DM SPRINT URSVIK 2010-02-18
Väder: Molnigt -6 grader kl 18.30
Herrar 17-44 startnr åktid
Niclas Eklöw, Sundbybergs IK 1 2,38
Tomas Jelinec Sundbybergs IK 2 2,59
David Holmberg, Väsby SK 3 2,38
Ulf Tingström, IK Jordbänningarna 4 2,39
Edvin Lindmark, Sundbybergs IK 5 2,29
Peter Thunvall, IK Jordbänningarna 6 2,37
Olof Ekberg, Nacka Värmdö SK 7 2,35
Anders Hübinette, Sundbybergs IK 8 2,41
Göran Kampegård, IK Jordbänningarna 9 2,40
Göran Hammarsson, Stockholms RK 10 2,49
Rikard Nilsson, IK Jordbänningarna 11 3,00
Daniel Larsson-Löfqvist, Sundbybergs IK 12 2,41
Pontus Nylander, Nacka Värmdö SK 13 2,45
Lars Modig, Väsby SK 14 3,00
Tomas Andersen, IK Jordbänningarna 15 2,49
Carl-Henrik Nilsson, IK Jordbänningarna 16 2,59
Oskar Nederheim, IK Jordbänningarna 18 3,01
Anders Trende Sundbybergs IK 19 2,50
Matias Johansson IFK Lidingö 20 2,52
Damer 17-
Emma Jansson, Sundbybergs IK 25 3,00
Anna Evaldsson, IK Jordbänningarna 26 2,54
Maria Andersson Järla IF 27 3,10
Mai Wen IK Jordbänningarna 29 4,31
Jeanette Robertsson, IK Jordbänningarna 30 3,32
Herrar 45-
Hans Carlsson, Väsby SK 37 2,36
Mats Jansson, Sundbybergs IK 38 2,47
Henrik Wolff, IF Linden 40 3,03
Peter Gyulai, Sundbybergs IK 41 2,55
Roger Huononen, Stockholms RK 42 3,07
Björn Lidman IK Jordbänningarna 43 2,43
Roland Hellberg, Sundbybergs IK 45 3,27
FINALER
Kvartsfinal 1 Herrar 17-44 Kvartsfinal 2 Herrar 17-44
1 Edvin Lindmark, Sundbybergs IK 1 David Holmberg, Väsby SK
2 Daniel Larsson-Löfqvist, Sundbybergs IK 2 Niclas Eklöw, Sundbybergs IK
3 Anders Hübinette, Sundbybergs IK 3 Göran Hammarsson, Stockholms RK
4 Tomas Jelinec Sundbybergs IK 4 Matias Johansson IFK Lidingö
5 Lars Modig, Väsby SK
Kvartsfinal 3 Herrar 17-44 Kvartsfinal 4 Herrar 17-44
1 Göran Kampegård, IK Jordbänningarna 1 Peter Thunvall, IK Jordbänningarna
2 Olof Ekberg, Nacka Värmdö SK 2 Ulf Tingström, IK Jordbänningarna
3 Pontus Nylander, Nacka Värmdö SK 3 Tomas Andersen, IK Jordbänningarna
4 Anders Trende Sundbybergs IK 4 Oskar Nederheim, IK Jordbänningarna
5 Carl-Henrik Nilsson, IK Jordbänningarna 5 Rikard Nilsson, IK Jordbänningarna
Semifinal 1 Herrar 45- Semifinal 2 Herrar 45-
1 Hans Carlsson, Väsby SK 1 Björn Lidman IK Jordbänningarna
2 Peter Gyulai, Sundbybergs IK 2 Mats Jansson, Sundbybergs IK
3 Henrik Wolff, IF Linden 3 Roger Huononen, Stockholms RK
4 Roland Hellberg, Sundbybergs IK
Semifinal 1 Herrar 17-44 Semifinal 2 Herrar 17-44
1 Edvin Lindmark, Sundbybergs IK 1 Ulf Tingström, IK Jordbänningarna
2 David Holmberg, Väsby SK 2 Peter Thunvall, IK Jordbänningarna
3 Niclas Eklöw, Sundbybergs IK 3 Olof Ekberg, Nacka Värmdö SK
4 Daniel Larsson-Löfqvist, Sundbybergs IK 4 Göran Kampegård, IK Jordbänningarna
Final Damer 17-
1 Anna Evaldsson, IK Jordbänningarna
2 Maria Andersson Järla IF
3 Emma Jansson, Sundbybergs IK
4 Jeanette Robertsson, IK Jordbänningarna
5 Mai Wen IK Jordbänningarna
Final Herrar 45-
1 Hans Carlsson, Väsby SK
2 Björn Lidman IK Jordbänningarna
3 Mats Jansson, Sundbybergs IK
4 Peter Gyulai, Sundbybergs IK
Final Herrar 17-44
1 Edvin Lindmark, Sundbybergs IK
2 David Holmberg, Väsby SK
3 Ulf Tingström, IK Jordbänningarna
4 Peter Thunvall, IK Jordbänningarna
Uppdaterad: 13 MAJ 2010 13:02 Skribent: Tomas Andersén

IKJ Samarbetspartners

Haninge Kommun



Länna Sport


Copy office

 

  

 

Postadress:
IKJ Haninge
Box 20
13721 Västerhaninge

Kontakt:
Tel: 087412800
E-post: This is a mailto link

Se all info