Hoppa till sidans innehåll

Poängligan


Poängliga Dalatouren 2019/2020        
             
Spelare som flyttats upp i högre division är markerade med fetstil.      
Totalpoängen har reducerats för de spelare som flyttats upp till högre division.     
             
Plac. Namn Klubb Division Totalpoäng Föd.år P/F
1 Malte Ottvall Falu BTK Elit 88 2004 P
2 Max Tennberg Falu BTK Elit 80 2003 P
3 Felix Hägg Borlänge BTK Elit 77 2007 P
4 Hampus Andersson Borlänge BTK Elit 74 2002 P
5 Nicklas Back Borlänge BTK Elit 72 2007 P
6 Theo Åberg Falu BTK Elit 72 2004 P
7 Elis Ottvall Falu BTK Elit 69 2006 P
8 Mehdi Ghasemi Ovansiljans Sportklubb Elit 68 2003 P
9 Alexander Sandberg Borlänge BTK Elit 66 2008 P
10 Emanuel Månsson Ovansiljans Sportklubb Elit 66 2003 P
11 Yousef Gadoua IK Juno Elit 66 2008 P
12 Edvin Coco Borlänge BTK Elit 64 2005 P
13 Felix Sjödén Borlänge BTK Elit 62 2007 P
14 Filip Fagerheim Jägarnäs/Ludvika BTK Elit 60 2005 P
15 Oscar Aldén IK Juno 1 57 2005 P
16 Edvin Henningsson Borlänge BTK 1 56 2006 P
17 Viggo Nilsson Norbergs BTK 1 52 2007 P
18 Lukas Hases IK Juno 1 52 2005 P
19 Sara Källberg IK Juno 1 51 2007 F
20 Sajad Ghasemi Ovansiljans Sportklubb 1 50 2005 P
21 August Sahlin Falu BTK 1 46 2010 P
22 Isac Daun Falu BTK 1 45 2006 P
23 Zacke Klasson IK Juno 1 44 2005 P
24 Noel Järvegård Ovansiljans Sportklubb 1 43 2005 P
25 Daniel Häggblad IK Juno 1 42 2004 P
26 Philip Sandberg Borlänge BTK 1 42 2010 P
27 Liam Jonsson Borlänge BTK 1 40 2007 P
28 Malte Forsberg Norbergs BTK 1 40 2009 P
29 Karl-Johan Nordin Dala-Järna IK 1 40 2008 P
30 Viggo Otterstam Falu BTK 2 36 2009 P
31 Arvid Hellstenius Borlänge BTK 2 31 2006 P
32 Abu Fazal Ghasemi Ovansiljans Sportklubb 2 30 2010 P
33 Erik Sjöstrand Falu BTK 2 28 2009 P
34 Flores Fransisco Borlänge BTK 2 28   P
35 William Lagerstedt Dala-Järna IK 2 28 2003 P
36 Isak Söderström Ovansiljans Sportklubb 2 26 2004 P
37 Melwin Karlsson Quick IK Juno 2 25   P
38 Malte Björs Falu BTK 2 25 2006 P
39 Noah Trautman Falu BTK 2 25 2007 P
40 Alwin Berglund Falu BTK 2 24 2008 P
41 Wilmer Grufman IK Juno 2 24 2008 P
43 Dante Högnell Falu BTK 2 23 2006 P
44 Ior Svensson IK Juno 2 23 2009 F
45 Elliot Nygårds Falu BTK 2 22 2009 P
46 Alexander Rötzscher Falu BTK 2 22 2006 P
47 Gustav Nordin Dala-Järna IK 2 20 2010 P
48 Eskil Söderström Ovansiljans Sportklubb 3 13 2009 P
49 Olof Munters Dala-Järna IK 3 12 2008 P
50 Haley Svensson IK Juno 3 12 2009 F
51 Olof Bergdahl Falu BTK 3 9 2011 P
52 Marcus Stenberg Ovansiljans Sportklubb 3 8   P
53 Arvid Emet Ovansiljans Sportklubb 3 7 2007 P
54 Edvard Gunnarsson Dala-Järna IK 3 6 2011 P
55 Love Häll Wagenius Ovansiljans Sportklubb 3 6   P
56 Alexandra Stenberg Ovansiljans Sportklubb 3 6   F
57 Robin Larsson Dala-Järna IK 3 6 2007 P
58 Johan Stolpe Dala-Järna IK 3 5 2008 P
59 Dennis Holm Ovansiljans Sportklubb 3 5 2007 P
60 Sigge Nyholm IK Juno 3 3   P
61 Gabriel Andersson Ovansiljans Sportklubb 3 3 2006 P
62 Erik Ragnarsson Falu BTK 3 2 2011 P
63 Tilde Löwdin IK Juno 3 2   F
64 Harald Weinberg Falu BTK 3 2 2007 P
65 Leonard Willför IK Juno 3 2 2011 P
66 Elis von Wachenfeldt Falu BTK 3 1 2011 P
Uppdaterad: 29 AUG 2018 07:46 Skribent: Peter Bergqvist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
IK Juno - Bordtennis
Grönqvist, Mattsbogatan 15 A
77440 Avesta

Kontakt:
Tel: 0734227617
E-post: This is a mailto link