Resultat En Midsommarnatts dröm

Arrangör: Lerum FI/IF Kville
Datum: 21 jun 2012
Plats: Stonehill IP
Ort: Stenkullen
Tävlingsledare: Ulf Petersson
Väder: Soligt, ca 24 grader, svag vind
Övrigt: KS 200m slutgiltig placering läggs ut separat på hemsidan.

Listan skapad: 2012-06-23 18:16:29


MS 100 m Final 

Heat 1
    Vind: -0,7  
1Shahabz Sabdar1992IF Kville10,99
2Peter Andréas1981Ullevi FK11,26
3Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,54
4Andreas Norström1992Ullevi FK11,67
5John Svensson1986IF Kville11,88

Heat 2
    Vind: -1,3  
1Herman Olvik1996Ullevi FK11,89
2Melker Karlsson1996Ullevi FK12,05
3Noah Elliot1996Ullevi FK12,17
4Milad Mohammadieh1995IF Kville12,40

MS 100 m Final - Sammanställning
       
1Shahabz Sabdar1992IF Kville10,99
2Peter Andréas1981Ullevi FK11,26
3Eddy Meyerdierks1995Ullevi FK11,54
4Andreas Norström1992Ullevi FK11,67
5John Svensson1986IF Kville11,88
6Herman Olvik1996Ullevi FK11,89
7Melker Karlsson1996Ullevi FK12,05
8Noah Elliot1996Ullevi FK12,17
9Milad Mohammadieh1995IF Kville12,40

MS 400 m Final 

Heat 1
       
1Oliwer Åstrand1992IK Ymer Friidrott49.20
2Martin Bengtsson1992Ullevi FK49.41
3Victor Fingal1996Ullevi FK50.98
4Jim Christensson1989Mölndas AIK51.12
5Noah Elliott1996Ullevi FK52.81

Heat 2
       
1Josef Åberg1991Hälle IF52,05
2Erik Laggren1994Alingsås IF - Friidrott53,05
3Rikard Pettersson1996Alingsås IF - Friidrott53,84
4Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrott54,50
5Gabriel Eriksson1994Ullevi FK54,69

Heat 3
       
1Fredrik Lindgren1992Stenungsunds Friidrott52,71
2Melker Karlsson1996Ullevi FK55,43
3Abadir Hawle1994Mölndas AIK56,28
4Anton Olausson1995IK Ymer Friidrott56,82
 Rolf Andersson1987Herrljunga SKdns

MS 400 m Final - Sammanställning
       
1Oliwer Åstrand1992IK Ymer Friidrott49.20
2Martin Bengtsson1992Ullevi FK49.41
3Victor Fingal1996Ullevi FK50.98
4Jim Christensson1989Mölndas AIK51.12
5Josef Åberg1991Hälle IF52,05
6Fredrik Lindgren1992Stenungsunds Friidrott52,71
7Noah Elliott1996Ullevi FK52.81
8Erik Laggren1994Alingsås IF - Friidrott53,05
9Rikard Pettersson1996Alingsås IF - Friidrott53,84
10Daniel Skatt1991Örgryte IS Friidrott54,50
11Gabriel Eriksson1994Ullevi FK54,69
12Melker Karlsson1996Ullevi FK55,43
13Abadir Hawle1994Mölndas AIK56,28
14Anton Olausson1995IK Ymer Friidrott56,82
 Rolf Andersson1987Herrljunga SKdns

MS 5 000 m Final 
       
1Robin Lindgren1990Örgryte IS Friidrott14.34,59
2Oskar Käck1982Hälle IF14.37,51
3Gishe Abdi Wako1991Örgryte IS Friidrott14.39,78
4Henry Gross1985Hässelby SK14.48,86
5Abdi Kadir1987Ullevi FK15.24,95
6Daniel Lund1983Hälle IF15.29,58
7Göran Sander1967Solvikingarna15.31,90
8Björn Hammar1992Sävedalens AIK Friidrott15.32,76
9Peter Gross1985Hässelby SK15.50,35
10Erik Framme1973Hälle IF16.00,25
11Anton Bengtsson1989Stenungsunds Friidrott16.02,36
12Joakim Johansson1988Örgryte IS Friidrott16.05,75
13Alexander Abrahamsson1984Örgryte IS Friidrott16.17,01
14Jonathan Weichbrodt1994Mölndas AIK16.17,83
15Yannick Tregaro1978Örgryte IS Friidrott17.39,63
16Björn Amfors1968Solvikingarna17.54,59
17Sten Thunberg1960Solvikingarna18.11,06
18Berzani Anter1958Solvikingarna20.21,03
 Fernando Dinis1971Hälle IFdnf
 Filip Johansson1992Sävedalens AIK Friidrottdnf

MS Höjd Final 
       
1Andreas Carlsson1995IK Ymer Friidrott2,04
2Erik Liberg1993Ullevi FK1,97
3Jesper Borg1993Lerum Friidrott1,97
4Joel Spolén1983Örgryte IS Friidrott1,94
5Kristian Olofsson1990IK Ymer Friidrott1,85
6Jakob Sandman1993IFK Helsingborg1,85
7Jonathan Gren1988Örgryte IS Friidrott1,82
8Herman Olvik1996Ullevi FK1,79
9Radim Lichy1954Alingsås IF - Friidrott1,56

MS Höjd Final  1,52 1,56 1,60 1,68 1,72 1,76 1,79 1,82 1,85 1,88 1,91 1,94 1,97 2,00 2,04 2,08
Herman Olvik - - - o o xo xo xxx
Jesper Borg - - - - - - - - - o o xxo xo xxx
Joel Spolén - - - - - - - - xo xo o xxo x-- xx
Jonathan Gren - - - - o --- o o xxx
Andreas Carlsson - - - - - - - - - o o --- o xxo xxo xxx
Jakob Sandman - - - - - - - xxo o x-- xx
Kristian Olofsson - - - - - - - - o --- xxx
Radim Lichy o o xxx
Erik Liberg - - - - - - - - - xo o o o xxx

MS Stav Final 
       
1Gauti Asbjörnsson1985Örgryte IS Friidrott4,30
2Jonathan Nord1996Örgryte IS Friidrott3,90

MS Stav Final  3,70 3,80 3,90 4,00 4,30 4,50
Jonathan Nord xxo - o xxx
Gauti Asbjörnsson - - - - o xxx

MS Längd Final 
       
1Daniel Lennartsson1988Örgryte IS Friidrott7,14+1,4
2Andreas Carlsson1995IK Ymer Friidrott7,06+0,0
3Fredrik Sangberg1990IF Kville6,93+0,66,90
4Sebastian Ekstrand1986Herrljunga SK6,93+2,16,85
5Christopher Swenning1995MAI6,50+1,2
6Erik Olsson1989Örgryte IS Friidrott6,46+1,4
7Artur Engström1996IK Ymer Friidrott6,43-0,6
8Kim Fransson1994IFK IV Halmstad Friidrott6,29+1,0
9Max Oskarsson1994Mölndas AIK5,77+0,9
10John Amundsson1996Ullevi FK5,38+0,1
11Rolf Andersson1987Herrljunga SK2,51+0,2
 Karl Teiffel1994Mölndas AIKdns
 Robert Bagge1982Örgryte IS Friidrottdns

MS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Christopher Swenning x x 5,99 -0,4 6,17 +0,7 x 6,50 +1,2
Erik Olsson 6,35 +0,9 x 6,44 -0,1 x x 6,46 +1,4
Fredrik Sangberg x 6,74 +0,3 6,93 +0,6 6,73 +0,0 x 6,90 +0,5
John Amundsson 5,37 -0,3 4,32 +3,0 5,38 +0,1 - - -
Karl Teiffel
Max Oskarsson 5,77 +0,9 5,60 +0,6 5,44 +0,0 - - -
Rolf Andersson 2,51 +0,2 2,30 +1,0 - - - -
Sebastian Ekstrand x 6,93 +2,1 6,64 -0,4 x x 6,85 +1,5
Andreas Carlsson 6,95 +0,8 x x 6,98 +0,0 6,88 +0,8 7,06 +0,0
Artur Engström 6,20 +0,8 6,24 +0,0 6,11 +1,1 6,35 +1,4 6,26 +1,3 6,43 -0,6
Kim Fransson 6,29 +1,0 6,14 +0,3 6,05 +0,3 2,53 +0,7 6,02 +1,0 x
Daniel Lennartsson 6,73 -0,5 6,65 +2,2 6,97 +2,2 6,96 +0,4 6,87 +1,5 7,14 +1,4
Robert Bagge

MS Tresteg Final 
       
1Mathias Ström1987Örgryte IS Friidrott15,38+1,1
2Erik Olsson1989Örgryte IS Friidrott13,95+0,6
3Jonathan Persgården1996Kongahälla AIK Friidrott12,63-0,3
 Daniel Lennartsson1988Örgryte IS FriidrottDNS
 Oscar Wahlqvist1993Örgryte IS FriidrottDNS

MS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Erik Olsson x 13,60 +0,0 x 13,95 +0,6 13,87 +0,6 x
Mathias Ström x x 15,23 +1,8 15,38 +1,1 15,31 -0,6 x
Oscar Wahlqvist
Jonathan Persgården 11,26 +0,1 12,04 +0,0 12,46 +0,1 12,63 -0,3 12,29 +0,9 12,42 +0,0

MS Spjut Final 
       
1Jiannis Smalios1987KFUM Örebro Friidrott74,99
2Theodor Thor1993KFUM Örebro Friidrott65,36
3Mika Kyllönen1989Bergsjöns Finska Förening55,25
4Kim Fransson1994IFK IV Halmstad Friidrott47,12
5Jonathan Gren1988Örgryte IS Friidrott46,79
6Mikael Jokiniva1995IK Ymer Friidrott46,30
 John Amundsson1996Ullevi FKx
 Marie Barenfeld1985Ullevi FK40,39

MS Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Jiannis Smalios 71,13 67,90 74,07 71,11 74,99 72,48
John Amundsson x - - - - -
Jonathan Gren x 39,05 46,79 44,05 x 40,88
Theodor Thor 63,34 65,36 64,62 65,10 65,16 63,00
Kim Fransson 47,12 x 46,58 x - -
Mikael Jokiniva 43,70 44,96 45,21 45,87 44,93 46,30
Marie Barenfeld 36,56 40,39 38,78 39,40 38,80 40,04
Mika Kyllönen 55,25 x 54,18 54,71 53,72 54,34

KS 100 m Final 
    Vind: -1,8  
1Amanda Odesjö1994Alingsås IF - Friidrott12,92
2Olivia Axell1994Lerum Friidrott13,04
3Amber Helminski1996Ullevi FK13,08
4Karin Grann1995Alingsås IF - Friidrott13,09
5Alva Alsin1996IK Ymer Friidrott13,79

KS 200 m Final 

Heat 1
    Vind: -1,3  
1Alice Svantesson1997Sävedalens AIK Friidrott25,7manuell tid
2Stina Kilborn1995GKIK -Friidrottingen tid
3Gabrielle Wehlander1996GKIK -Friidrottingen tid
4Madeleine Hammarstrand1995Alingsås IF - Friidrottingen tid
5Louise Eliasson1985IF Kvilleingen tid

Heat 2
    Vind: -1,6  
1Malin Roth1995Kongahälla AIK Friidrott26,92
2Ragnhild Kilborn1995GKIK -Friidrott27,11
3Emmie Johansson1997Kongahälla AIK Friidrott27,18
4Sabina Winqvist1991GKIK -Friidrott27,21
 Linnea Harrysson1992Ullevi FKDNS

Heat 3
    Vind: -2,3  
1Angelica Karlsson1993Tanum IF25,62
2Josefin Thompson1992GKIK -Friidrott27,24
3Miranda Uttgren1998Tanum IF27,88
4Erica Johansson1994Tanum IF28,63

KS 200 m Final - Sammanställning
       
1Angelica Karlsson1993Tanum IF25,62
2Malin Roth1995Kongahälla AIK Friidrott26,92
3Ragnhild Kilborn1995GKIK -Friidrott27,11
4Emmie Johansson1997Kongahälla AIK Friidrott27,18
5Sabina Winqvist1991GKIK -Friidrott27,21
6Josefin Thompson1992GKIK -Friidrott27,24
7Miranda Uttgren1998Tanum IF27,88
8Erica Johansson1994Tanum IF28,63
9Alice Svantesson1997Sävedalens AIK Friidrott25,7manuell tid
10Stina Kilborn1995GKIK -Friidrottingen tid
11Gabrielle Wehlander1996GKIK -Friidrottingen tid
12Madeleine Hammarstrand1995Alingsås IF - Friidrottingen tid
13Louise Eliasson1985IF Kvilleingen tid
 Linnea Harrysson1992Ullevi FKDNS

KS 400 m Final 

Heat 1
       
1Linnea Harrysson1992Ullevi FK59,64
2Stina Kilborn1995GKIK -Friidrott1.00,17
3Lotta Swensson Bäckelin1994Alingsås IF - Friidrott1.01,01
4Matilda Olausson1993IK Ymer Friidrott1.01,34
5Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF - Friidrott1.01,55

Heat 2
       
1Sabina Winqvist1991GKIK -Friidrott1.00,98
2Emma Gustavsson1995IK Ymer Friidrott1.01.76
3Minda Langmoen1995Ullevi FK1.02,57
4Evelina Hiltonen1995Ullevi FK1.04,45

Heat 3
       
1Estelle Montler1991GKIK -Friidrott1.00,84
2Josefin Thompson1992GKIK -Friidrott1.01,78
3Elin Brink1997Markaryd FK1.02,27
4Anna Rydin1993Ullevi FK1.05,02

KS 400 m Final - Sammanställning
       
1Linnea Harrysson1992Ullevi FK59,64
2Stina Kilborn1995GKIK -Friidrott1.00,17
3Estelle Montler1991GKIK -Friidrott1.00,84
4Sabina Winqvist1991GKIK -Friidrott1.00,98
5Lotta Swensson Bäckelin1994Alingsås IF - Friidrott1.01,01
6Matilda Olausson1993IK Ymer Friidrott1.01,34
7Johanna Holmén Svensson1995Alingsås IF - Friidrott1.01,55
8Emma Gustavsson1995IK Ymer Friidrott1.01.76
9Josefin Thompson1992GKIK -Friidrott1.01,78
10Elin Brink1997Markaryd FK1.02,27
11Minda Langmoen1995Ullevi FK1.02,57
12Evelina Hiltonen1995Ullevi FK1.04,45
13Anna Rydin1993Ullevi FK1.05,02

KS 5 000 m Final 
       
1Tina ÅströmUllevi FK18,26,27
2Erika Dinis1975Hälle IF18,29,70
3Karin Schön1962IF Kville18,51,75
4Karin Swenson1968IF Kville19,47,23
5Paula Wass1968IF Kville20,11,33
6Alice Andersson1990Mölndas AIK20,58,79
 Eleonor Öström1959IF Kvillednf

KS Höjd Final 
       
1Victoria Dronsfield1991IF Göta Karlstad1,80
2Sofie Skoog1990IF Göta Karlstad1,74
3Amanda Gabrielsson1996Wärnamo SK1,62
4Sanna Lundqvist1997IK Ymer Friidrott1,59
5Frida Gustafsson1994Alingsås IF - Friidrott1,56
6Gabrielle Wehlander1996GKIK -Friidrott1,48
 Ellen Ekholm1996Ullevi FKdns

KS Höjd Final  1,44 1,48 1,52 1,56 1,59 1,62 1,65 1,68 1,71 1,74 1,77 1,80 1,84
Sofie Skoog - - - - - - o o o o xxx
Victoria Dronsfield - - - - - - - o o xo o xo xxx
Amanda Gabrielsson - - - o xo xxo xx-
Frida Gustafsson - - - xo xxx
Sanna Lundqvist o o o o xo xxx
Gabrielle Wehlander o xo xxx

KS Stav Final 
       
1Fanny Berglund1988GKIK -Friidrott4,00
2Sara Eriksson1991Ullevi FK3,70
3Anna Borg1989GKIK -Friidrott3,40
4Johanna Greger1994Örgryte IS Friidrott3,30
5Nellie Fransson1997Lerum Friidrott2,90
6Lina Larsson1997Lerum Friidrott2,80
7Ellen Sjöstrand1996Lerum Friidrott2,70
8Malin Smetana1996Lerum Friidrott2,70
9Sigrid Forsberg1996Lerum Friidrott2,50
10Ellinore Eriksson1997Lerum Friidrott2,30

KS Stav Final  2,10 2,20 2,30 2,40 2,50 2,60 2,70 2,80 2,90 3,00 3,30 3,40 3,50 3,70 3,80 3,90 4,00 4,10
Ellinore Eriksson o o xo xxx
Nellie Fransson - - - - - - xo xo o xxx
Malin Smetana - - - o o xo xo xxx
Lina Larsson - - - - - xo xo o xxx
Ellen Sjöstrand - - - - - xo o xxx
Johanna Greger - - - - - - - - - - xxo xxx
Anna Borg - - - - - - - - - - xo o xxx
Sara Eriksson - - - - - - - - - - - - - xo - xx-
Fanny Berglund - - - - - - - - - - - - - - - - o xxx
Sigrid Forsberg - o o o o xxx

KS Längd Final 
       
1Hanna Wiss1991KFUM Örebro Friidrott5,88+1,3
2Johanna Nilsson1990Mölndas AIK5,58+1,8
3Olivia Axell1994Lerum Friidrott5,39+1,4
4Kamila Pietruszka1994GKIK -Friidrott5,36+1,7
5Diana Nilsson1991Varberg GIF-Friidrott5,17+0,6
6Amber Helminski1996Ullevi FK5,16+1,5
7Moa Karlin Josefsson1994Ullevi FK5,00+0,2
8Sanna Lundqvist1997IK Ymer Friidrott4,89+1,6
9Sofia Bilén1996Lerum Friidrott4,66+1,4
10Fanny Srewenhag1995Alingsås IF - Friidrott4,42+1,5
11Ragnhild Kilborn1995GKIK -Friidrott4,40+1,6
 Amanda Fredlund1992Ullevi FKdns
 Johanna Konseleus1995Ullevi FKdns
 Matilda Holm1993Örgryte IS Friidrottdns
 Alva Gustafsson1997Ullevi FKdns

KS Längd Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Fredlund
Amber Helminski 5,08 +0,1 5,08 +1,1 5,11 +1,8 5,13 -0,7 5,16 +1,5 x
Diana Nilsson x x 5,17 +0,6 5,14 +0,6 x x
Johanna Konseleus
Johanna Nilsson x 5,37 +0,7 5,34 +1,1 5,08 +2,2 x 5,58 +1,8
Kamila Pietruszka 5,09 +2,1 4,92 +1,0 5,14 +0,6 x 5,36 +1,7 x
Matilda Holm
Moa Karlin Josefsson 4,88 +0,7 x 4,95 +2,8 4,89 +0,2 5,00 +0,2 4,83 +2,2
Ragnhild Kilborn 4,40 +1,6 x x
Alva Gustafsson
Hanna Wiss 5,78 +2,2 5,88 +1,3 x x 5,85 +0,7 4,32 +2,5
Sanna Lundqvist 4,86 +0,1 x 4,82 +0,7 4,89 +1,6 4,59 +1,7 4,68 +0,9
Fanny Srewenhag 4,23 +3,1 4,17 +0,3 4,42 +1,5
Olivia Axell 4,75 +1,3 5,01 +0,7 5,12 +2,5 5,31 +1,9 5,39 +1,4 5,04 +1,4
Sofia Bilén 4,30 +0,0 4,66 +1,2 4,66 +1,4

KS Tresteg Final 
       
1Louise Nyberg1992Öresund FK11,39+0,0
2Linnea Ahlstedt1996Lerum Friidrott10,97+0,0
3Sofie Hallman1992Ullevi FK10,78-0,9
4Moa Karlin Josefsson1994Ullevi FK10,60+0,6
 Johanna Konseleus1995Ullevi FKdns

KS Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Linnea Ahlstedt 10,90 +0,1 10,88 +2,5 10,76 +1,4 10,97 +0,0 10,81 -0,8 10,58 +1,2
Louise Nyberg x x 11,36 +0,3 11,18 +2,2 11,39 +0,0 x
Moa Karlin Josefsson x 9,95 +0,4 x 10,60 +0,3 10,60 +0,6 x
Sofie Hallman 10,68 +0,6 10,72 +0,7 x x 10,70 +0,2 10,78 -0,9

KS Kula Final 
       
1Lisa Einarsson1996Eds SK11,34
2Malin Sandberg1995Alingsås IF - Friidrott7,98
3Lisa Gustafsson1991Herrljunga SK7,10

KS Kula Final  1 2 3 4 5 6
Lisa Einarsson x 10,68 11,34 x 11,11 10,49
Lisa Gustafsson 6,72 7,03 7,10 7,01 6,79 6,51
Malin Sandberg 7,59 7,98 6,89 7,96 x 7,48

KS Slägga Final 
       
1Tracey Andersson1984Ullevi FK69,69
2Karolina Pedersen1987Ullevi FK61,44
3Amanda Eriksson1990SK Bore56,38
4Anna Hedström1990SK Bore47,94
5Anna-Clara Rydberg1994SK Bore B44,97
6Stephanie Ericsson1993Ullevi FK42,85
7Lisa Einarsson1996Eds SK41,70
8Lisa Gustafsson1991Herrljunga SK29,31
 Kajsa Århäll1991Mariestads AIFx

KS Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Amanda Eriksson 54,00 55,62 56,35 53,22 56,38 54,62
Kajsa Århäll x x x x x x
Lisa Einarsson 41,19 40,80 x x 41,70 40,73
Lisa Gustafsson x 26,26 x 28,98 29,31 x
Stephanie Ericsson 42,85 x 42,31 x 39,72 39,31
Anna Hedström 39,43 x x x 46,58 47,94
Karolina Pedersen 60,73 61,34 60,98 61,44 61,04 59,97
Tracey Andersson x x 54,50 60,62 69,69 x
Anna-Clara Rydberg 44,55 43,25 43,98 44,97 42,83 43,59


© Arena 2.0, RunPro Systems