Resultat Götalandsmästerskapen

Arrangör: IK Orient
Datum: 13-14 sep 2014
Plats: Rimnersvallen
Ort: Uddevalla
Tävlingsledare: Kalle Aldeborg

Listan skapad: 2014-09-15 10:09:01


P 14 80 m Försök13/9  12:35

Heat 1
    Vind: -2,8  
1Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK09,82Q
2Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK10,26Q
3Daniel Sjölin2000SKÅ/Höörs IS10,44q
4Anton Winroth2000SMÅ/IFK Växjö11,24
5Melker Torslén2000SMÅ/Högby IF11,59

Heat 2
    Vind: -2,8  
1Andrés Vera2000SMÅ/Wärnamo SK10,17Q
2Emiil Fagerlin2000VÄS/Trollhättans FIK10,29Q
3Hampus Lilja2000SKÅ/Klippans FK10,36q
4Simon Jonsson2000VÄS/Lidköpings IS10,96
5Victor Petersson2000SMÅ/IFK Växjö11,90

Heat 3
    Vind: -1,4  
1Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg09,82Q
2Surachai Kunmak2000B-D/Strömstads IF09,94Q
3Anton Andersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott10,31q
4Jesper Fassé2000VÄS/Falköpings FIK10,87
5Simon Strand2000SMÅ/Högby IF10,93

Heat 4
    Vind: -1,3  
1Edvin Persson2000SKÅ/MAI09,81Q
2Marcus Andersson2000SKÅ/Öresunds FK09,86Q
3Jesper Simonsson2000B-D/IK Orient10,82q
4David Engvall2000SMÅ/IK Hakarpspojkarna10,85

P 14 80 m Semi13/9  14:00

Heat 1
    Vind: -1,1  
1Andrés Vera2000SMÅ/Wärnamo SK9,81Q
2Marcus Andersson2000SKÅ/Öresunds FK9,85Q
3Anton Andersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott10,35
 Edvin Persson2000SKÅ/MAIDNS
 Jesper Simonsson2000B-D/IK OrientDNS
 Emiil Fagerlin2000VÄS/Trollhättans FIKDNS

Heat 2
    Vind: -1,1  
1Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK9,58Q
2Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg9,77Q
3Surachai Kunmak2000B-D/Strömstads IF9,98q
4Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK10,07q
5Hampus Lilja2000SKÅ/Klippans FK10,20
6Daniel Sjölin2000SKÅ/Höörs IS10,48

P 14 80 m Final13/9  17:10
    Vind: +0,6  
1Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK09,50
2Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg09,69
3Marcus Andersson2000SKÅ/Öresunds FK09,80
4Andrés Vera2000SMÅ/Wärnamo SK09,80
5Surachai Kunmak2000B-D/Strömstads IF09,85
6Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK10,04

P 14 300 m Försök14/9  12:00

Heat 1
       
1Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK40,16q
2Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK40,45q
3Albin Thunberg2000GBG/Sävedalens AIK42,22q
 Erik Hedenström2000SKÅ/IFK HelsingborgDNS

Heat 2
       
1Carl Bengström2000GBG/Örgryte IS40,54q
2Daniel Sjölin2000SKÅ/Höörs IS41,29q
3Jesper Fassé2000VÄS/Falköpings FIK42,44q
4Christoffer Wockatz2000GBG/Kville42,52

P 14 300 m Final 
       
1Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK37,54
2Carl Bengström2000GBG/Örgryte IS39,40
3Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK40,26
4Daniel Sjölin2000SKÅ/Höörs IS41,07
5Albin Thunberg2000GBG/Sävedalens AIK42,41
6Jesper Fassé2000VÄS/Falköpings FIK42,67

P 14 800 m Final13/9  16:10
       
1André Mellqvist2000GBG/Sävedalens AIK2,06,78
2Erik Jälknäs2000VÄS/Trollhättans FIK2,06,86
3Carl Bengström2000GBG/Örgryte IS2,07,69
4Ezatulah Nabizada2000SKÅ/Öresunds FK2,10,45
5Eric Källman2000VÄS/IK Ymer2,13,44
6Carl Malmström2000GBG/Kongahälla AIK2,14,09
7Henrik Möbius2000SKÅ/MAI2,14,79
8Malkom Lundqvist2000GBG/Sävedalens AIK2,14,96
 Albin Thunberg2000GBG/Sävedalens AIKDNF

P 14 2 000 m Final14/9  13:50
       
1André Mellqvist2000GBG/Sävedalens AIK6,07,17
2Erik Jälknäs2000VÄS/Trollhättans FIK6,11,79
3Carl Jälknäs2000VÄS/Trollhättans FIK6,20,59
4Eric Källman2000VÄS/IK Ymer6,27,55
5Simon Hjortmark2000ÖST/GOIF Tjalve6,30,46
6Henrik Möbius2000SKÅ/MAI6,36,71
7Ezatulah Nabizada2000SKÅ/Öresunds FK6,39,78
8Sam Nilsson-Ezeh2000HAL/IF Rigor7,22,35

P 14 80 mh 84,0 Försök14/9  10:10

Heat 1
    Vind: -1,4  
1Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund12,61Q
2Anton Andersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott13,02Q
3Tobias Calryd2000HAL/IF Rigor13,51
4Anton Winroth2000SMÅ/IFK Växjö13,85

Heat 2
    Vind: -3,1  
1Hugo Delveus2000BLE/Ka2 IF12,60Q
2Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg12,96Q
3Samuel Lestander2000GBG/IFK Göteborg13,08q
4Felix Larsen Nilsson2000GBG/Örgryte IS13,24q

P 14 80 mh 84,0 Final14/9  13:15
    Vind: -2,1  
1Hugo Delveus2000BLE/Ka2 IF12,43
2Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg12,68
2Felix Larsen Nilsson2000GBG/Örgryte IS12,68
4Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund12,79
5Anton Andersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott13,11
6Samuel Lestander2000GBG/IFK Göteborg16,09

P 14 300 mh Final13/9  17:45
       
1Carl Bengström2000GBG/Örgryte IS42,21
2Felix Larsen Nilsson2000GBG/Örgryte IS44,07
3Alexander Dahlslund2000HAL/Varbergs GIF Friidrott45,55
4Tobias Calryd2000HAL/IF Rigor48,96
 Edvin Persson2000SKÅ/MAIDNS

P 14 1 500 m hinder Final13/9  18:40
       
1André Mellqvist2000GBG/Sävedalens AIK4,47,44
2Carl Jälknäs2000VÄS/Trollhättans FIK4,48,33
3Simon Hjortmark2000ÖST/GOIF Tjalve4,58,54
4Felix Larsen Nilsson2000GBG/Örgryte IS5,19,54
5William Ryden2000GBG/Ullevi FK5,31,61

P 14 Höjd Final13/9  16:00
       
1Samuel Fransson2000SKÅ/Öresunds FK170
2Hugo Delveus2000BLE/Ka2 IF163
2Albin Wågsäter2000SKÅ/IF Kronan163
4Samuel Lestander2000GBG/IFK Göteborg163
5Christoffer Wockatz2000GBG/Kville155
5Jona Askelund2000GBG/Mölndals AIK155
7William Ryden2000GBG/Ullevi FK155
8Melker Torslén2000SMÅ/Högby IF145
 Edwin Pakiam2000B-D/Dals Södra FFIDNS

P 14 Stav Final14/9  10:30
       
1William Ryden2000GBG/Ullevi FK320
2Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund300
3Jona Askelund2000GBG/Mölndals AIK280
4Jonathan Hagehed2000SMÅ/IFK Växjö220

P 14 Längd Final13/9  18:00
       
1Marcus Andersson2000SKÅ/Öresunds FK574+0,0
2Hampus Lilja2000SKÅ/Klippans FK557-0,4
3Omar Chabaan2000SKÅ/IFK Helsingborg541+0,0
4Tobias Calryd2000HAL/IF Rigor524-0,3
5Alexander Dahlslund2000HAL/Varbergs GIF Friidrott509-0,6
6Samuel Lestander2000GBG/IFK Göteborg492+0,0
7Erik Hedenström2000SKÅ/IFK Helsingborg490+0,0490
8Simon Hultén2000GBG/Sävedalens AIK490-0,3473
9Simon Jonsson2000VÄS/Lidköpings IS489-0,1
10Anton Winroth2000SMÅ/IFK Växjö486+0,0
11Anton Andersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott477-0,9
12Sam Nilsson-Ezeh2000HAL/IF Rigor472-0,3
13Victor Petersson2000SMÅ/IFK Växjö453-0,5
14Jonathan Hagehed2000SMÅ/IFK Växjö421-0,9
 Jesper Simonsson2000B-D/IK OrientDNF

P 14 Tresteg Final14/9  15:00
       
1Carl Bengström2000GBG/Örgryte IS1223+1,6
2Jesper Simonsson2000B-D/IK Orient1135+0,1
3Hampus Lilja2000SKÅ/Klippans FK1126+0,0
4Tobias Calryd2000HAL/IF Rigor1115-1,7
5Hugo Delveus2000BLE/Ka2 IF1090+0,6
6Simon Jonsson2000VÄS/Lidköpings IS1087-0,5
7Jonathan Hagehed2000SMÅ/IFK Växjö1025-1,2
8Victor Petersson2000SMÅ/IFK Växjö0976-2,1
 Albin Wågsäter2000SKÅ/IF KronanUGF
 Hampus Nordstedt KJell2000SKÅ/Klippans FKDNS

P 14 Kula 4,0 Final13/9  16:20
       
1Alex Olsson2000BLE/Kyrkhults SK1364
2Alex Wisme2000SMÅ/IFK Växjö1347
3Surachai Kunmak2000B-D/Strömstads IF1254
4Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund1162
5Simon Bjärnlöf Segerlind2000SMÅ/Eksjö Södra1150
6Simon Strand2000SMÅ/Högby IF1110
7Simon Lanngren2000GBG/Sävedalens AIK1083
8Isak Kristensen2000GBG/Ullevi FK1082
9John Nguyen2000SMÅ/Wärnamo SK1017
10Viktor Tullgren2000SKÅ/Klippans FK796
 Samuel Ahlqvist2000SKÅ/IFK LundUGF
 Hampus Holmberg2000SMÅ/Högby IFDNS

P 14 Diskus 1,0 Final13/9  11:00
       
1Simon Bjärnlöf Segerlind2000SMÅ/Eksjö Södra4490
2Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund3883
3Alex Olsson2000BLE/Kyrkhults SK3463
4Simon Lanngren2000GBG/Sävedalens AIK3418
5Alex Wisme2000SMÅ/IFK Växjö3356
6Gustav Alm2000SMÅ/Ljungby3118
7Joel Gylden2000GBG/Kville3075
8Simon Strand2000SMÅ/Högby IF2809
9Jaro Feldhusen2000HAL/Falkenbergs IK2421
10Filip Linner2000GBG/IFK Göteborg1829

P 14 Slägga 4,0 Final14/9  09:30
       
1Philip Fabian2000VÄS/IK Ymer4962
2Simon Bjärnlöf Segerlind2000SMÅ/Eksjö Södra3506
3Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund3306
4John Nguyen2000SMÅ/Wärnamo SK3022
5Alex Wisme2000SMÅ/IFK Växjö2866
6Sebastian Smusin2000SKÅ/IF Kronan2595
7Filip Linner2000GBG/IFK Göteborg2542
8Gustav Alm2000SMÅ/Ljungby2115

P 14 Spjut 600 g Final14/9  11:30
       
1Alex Wisme2000SMÅ/IFK Växjö4819
2David Engvall2000SMÅ/IK Hakarpspojkarna3715
3Felix Larsen Nilsson2000GBG/Örgryte IS3512
4Johan Tropp2000SKÅ/HAIS3477
5Simon Bjärnlöf Segerlind2000SMÅ/Eksjö Södra3444
6Casper Borgström2000SKÅ/IFK Lund3295
7Surachai Kunmak2000B-D/Strömstads IF3270
7Tobias Calryd2000HAL/IF Rigor3270
9Melker Torslén2000SMÅ/Högby IF3173
10Jona Askelund2000GBG/Mölndals AIK3139
11Albin Wågsäter2000SKÅ/IF Kronan3126
12Ozzie Hinsshaw2000ÖST/Motala IF2963
13Hampus Nordstedt KJell2000SKÅ/Klippans FK2544
14Viktor Tullgren2000SKÅ/Klippans FK2519
15Sam Nilsson-Ezeh2000HAL/IF Rigor2380
16Joel Gylden2000GBG/Kville1818

P 13 60 m Försök13/9  13:35

Heat 1
    Vind: -0,1  
1Erik Johansson2001GBG/IFK Göteborg08,01Q
2Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan08,29Q
3Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma08,41q
4Teodor Sobczyk2001SMÅ/Hovslätts IK08,75
5Max Brüel2001SMÅ/Villastads GIF08,79

Heat 2
    Vind: -0,9  
1Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF07,88Q
2Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI08,27Q
3Alexander Johansson2001SMÅ/Ljungby08,51q
4Victor Natvig2001SMÅ/IFK Växjö08,57
5George Ian2001BLE/IF UDD08,76

Heat 3
    Vind: -1,4  
1Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund08,15Q
2Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF08,27Q
3Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra08,37q
4Edward Appelberg2001VÄS/Lidköpings IS08,65
5Kasper Linnér2001SMÅ/IFK Växjö08,98

Heat 4
    Vind: +1,0  
1Lukas Nilsson2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna08,18Q
2Jonatan Forss2001VÄS/Trollhättans FIK08,19Q
3Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF08,43q
4Philip Ryding2001GBG/Kville08,53

P 13 60 m Semi13/9  14:50

Heat 1
    Vind: -3,0  
1Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF08,07Q
2Lukas Nilsson2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna08,36Q
3Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan08,42q
4Jonatan Forss2001VÄS/Trollhättans FIK08,43
5Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra08,68
6Alexander Johansson2001SMÅ/Ljungby10,49

Heat 2
    Vind: -2,2  
1Erik Johansson2001GBG/IFK Göteborg07,78Q
2Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund08,18Q
3Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI08,41q
4Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma08,45
5Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF08,65
6Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF08,77

P 13 60 m Final13/9  17:25
    Vind: -0,8  
1Erik Johansson2001GBG/IFK Göteborg07,69
2Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF07,74
3Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund08,05
4Lukas Nilsson2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna08,24
5Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan08,27
6Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI08,58

P 13 200 m Försök14/9  11:10

Heat 1
    Vind: -1,4  
1Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund26,14q
2Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma26,90q
3Erik Johansson2001GBG/IFK Göteborg27,20q
4Andreas Unosson2001SMÅ/Oskarshamn SK28,67
 Tom Berensson2001GBG/KvilleDNS

Heat 2
    Vind: -4,1  
1Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF27,10q
2Josef Wallenlind2001GBG/Mölndals AIK27,26q
3Jesper Larsson2001GBG/Ullevi FK29,04
4William Lager2001HAL/IF Rigor30,13
5Oliver Edman Chrantz2001GBG/Örgryte IS31,34

Heat 3
    Vind: -1,9  
1Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott27,46q
2Hampus Helamb2001GBG/IFK Göteborg27,85q
3Jonatan Forss2001VÄS/Trollhättans FIK28,03q
4Charles Palmborg2001GBG/Ullevi FK28,21q
5Oscar Weidenholm2001GBG/Mölndals AIK28,60

Heat 4
    Vind: -2,7  
1Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF27,37q
2Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI27,87q
3Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan28,24q
4Viktor Hellström2001HAL/IF Rigor28,74
5William Brochmann2001B-D/IK Orient29,98
 Edward Appelberg2001VÄS/Lidköpings ISDNS

P 13 200 m Final14/9  15:10

Heat A
    Vind: -2,7  
1Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF26,46
2Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund26,56
3Josef Wallenlind2001GBG/Mölndals AIK27,35
4Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma27,43
5Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF27,86
 Erik Johansson2001GBG/IFK GöteborgDNS

Heat B
    Vind: -1,6  
1Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott27,64
2Jonatan Forss2001VÄS/Trollhättans FIK28,11
3Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan28,48
 Erik Bengtsson2001SKÅ/MAIDNS
 Charles Palmborg2001GBG/Ullevi FKDNS
 Hampus Helamb2001GBG/IFK GöteborgDNS

P 13 600 m Final13/9  16:50

Heat A
       
1Josef Wallenlind2001GBG/Mölndals AIK1,34,30
2David Cannmo2001VÄS/Trollhättans FIK1,35,78
3Viktor Hellström2001HAL/IF Rigor1,38,73
4Tom Berensson2001GBG/Kville1,39,34
5Elias Brink2001GBG/Kville1,39,61
6Alexander Bucht2001GBG/Sävedalens AIK1,40,03
7Hampus Helamb2001GBG/IFK Göteborg1,40,14
8Michael Nordahl2001SKÅ/Ystad IF1,46,33

Heat B
       
1Emil Renholm2001ÖST/Linköpings GIF1,42,26
2Andreij Svanhill2001GBG/Ullevi FK1,45,11
3Victor Natvig2001SMÅ/IFK Växjö1,46,01
4Kasper Friberg2001SKÅ/Björntorps IF1,46,76
5William Brochmann2001B-D/IK Orient1,47,48
6Edvin Åberg2001ÖST/IK Norrköping1,48,49
7Max Brüel2001SMÅ/Villastads GIF1,49,07
8Andreas Unosson2001SMÅ/Oskarshamn SK1,50,22
9Oliver Edman Chrantz2001GBG/Örgryte IS1,50,73

P 13 600 m Final - Sammanställning
       
1Josef Wallenlind2001GBG/Mölndals AIK1,34,30
2David Cannmo2001VÄS/Trollhättans FIK1,35,78
3Viktor Hellström2001HAL/IF Rigor1,38,73
4Tom Berensson2001GBG/Kville1,39,34
5Elias Brink2001GBG/Kville1,39,61
6Alexander Bucht2001GBG/Sävedalens AIK1,40,03
7Hampus Helamb2001GBG/IFK Göteborg1,40,14
8Emil Renholm2001ÖST/Linköpings GIF1,42,26
9Andreij Svanhill2001GBG/Ullevi FK1,45,11
10Victor Natvig2001SMÅ/IFK Växjö1,46,01
11Michael Nordahl2001SKÅ/Ystad IF1,46,33
12Kasper Friberg2001SKÅ/Björntorps IF1,46,76
13William Brochmann2001B-D/IK Orient1,47,48
14Edvin Åberg2001ÖST/IK Norrköping1,48,49
15Max Brüel2001SMÅ/Villastads GIF1,49,07
16Andreas Unosson2001SMÅ/Oskarshamn SK1,50,22
17Oliver Edman Chrantz2001GBG/Örgryte IS1,50,73

P 13 1 500 m Final14/9  14:10
       
1Viktor Hellström2001HAL/IF Rigor4,45,18
2Alexander Bucht2001GBG/Sävedalens AIK4,46,00
3Elias Brink2001GBG/Kville4,46,73
4Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF4,51,21
5David Cannmo2001VÄS/Trollhättans FIK4,55,95
6Emil Renholm2001ÖST/Linköpings GIF4,56,33
7Kasper Friberg2001SKÅ/Björntorps IF4,57,86
8Michael Nordahl2001SKÅ/Ystad IF4,57,99

P 13 60 mh 76,2 Försök14/9  09:00

Heat 1
       
1Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK09,52QVind -0,3
2Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott10,31q
3Edvin Åberg2001ÖST/IK Norrköping10,55
4Melker Drackner2001VÄS/Lidköpings IS10,80
5Teodor Sobczyk2001SMÅ/Hovslätts IK10,98

Heat 2
       
1Henrik Renz2001ÖST/IK Norrköping09,75QVind -1,3
2Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF09,83q
3Philip Ryding2001GBG/Kville10,32
4Jonatan Eklöv2001ÖST/Linköpings GIF10,69
5Christian Pool Wiklund2001VÄS/Falköpings FIK11,48

Heat 3
       
1Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF09,49QVind -1,0
2Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra09,66q
3Filip Lindh2001SMÅ/IFK Växjö10,48
4Emil Krenauer2001GBG/Mölndals AIK10,95
5Casper Petersson2001SMÅ/IFK Växjö11,06
6George Ian2001BLE/IF UDD11,49

P 13 60 mh 76,2 Final14/9  12:40
       
1Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK09,25Vind -2,0
2Henrik Renz2001ÖST/IK Norrköping09,25
3Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF09,33
4Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra09,56
5Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF10,00
6Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott10,10

P 13 200 mh 76,2 Försök13/9  15:55

Heat 1
    Vind: -0,3  
1Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF28,81qhäckhöjd 68,6
2Emil Krenauer2001GBG/Mölndals AIK31,38q
3Teodor Sobczyk2001SMÅ/Hovslätts IK31,40
4Filip Lindh2001SMÅ/IFK Växjö31,51
5Philip Ryding2001GBG/Kville31,51

Heat 2
    Vind: -2,8  
1Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott28,89qhäckhöjd 68,6
2Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra29,97q
3Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF30,28q
4Jesper Larsson2001GBG/Ullevi FK30,51q
5Melker Drackner2001VÄS/Lidköpings IS31,94
6Casper Petersson2001SMÅ/IFK Växjö34,13

P 13 200 mh 76,2 Final13/9  18:15
    Vind: -1,0  
1Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF27,74häckhöjd 68,6
2Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra28,96
3Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF29,06
4Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott29,18
5Jesper Larsson2001GBG/Ullevi FK30,66
6Emil Krenauer2001GBG/Mölndals AIK33,34

P 13 Höjd Final14/9  12:50
       
1Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK161
2Philip Ryding2001GBG/Kville158
3Emil Stenlund2001BLE/Ka2 IF158
4Charles Palmborg2001GBG/Ullevi FK155
5Johan Claesson2001SMÅ/Tranås AIF152
6Andreas Ehn2001VÄS/IK Ymer149
7Emil Krenauer2001GBG/Mölndals AIK143
8David Cannmo2001VÄS/Trollhättans FIK143
9Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund137
9Oliver Karlsson2001GBG/Örgryte IS137
9Otto Nilsson2001SMÅ/IK Sisu137
12Melker Manne2001GBG/Ullevi FK137
13Casper Petersson2001SMÅ/IFK Växjö137
14Edward Appelberg2001VÄS/Lidköpings IS131
15Sören Pauli2001GBG/Ullevi FK125

P 13 Stav Final13/9  14:00
       
1Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK320
2Arvid Mägi Theorin2001GBG/Kville280
3Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra270
4Henrik Renz2001ÖST/IK Norrköping270
5Erik Rolfö2001GBG/Örgryte IS250
6Christian Pool Wiklund2001VÄS/Falköpings FIK230
7Rasmus Nygren2001SMÅ/IFK Växjö220
8Isak Hejdenberg2001GBG/Örgryte IS210

P 13 Längd zon Final14/9  09:30
       
1Erik Johansson2001GBG/IFK Göteborg570-0,7
2Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund555-1,1
3Henrik Renz2001ÖST/IK Norrköping504-0,8
4Andreas Ehn2001VÄS/IK Ymer496-0,1494 490
5Lukas Nilsson2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna496-0,5494 483
6Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK492+0,0488
7Charles Palmborg2001GBG/Ullevi FK492-0,4480
8Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma491-1,7
9Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF488-0,2
10Jonatan Forss2001VÄS/Trollhättans FIK487-1,0
11Petter Roos2001BLE/FIF Gnistan481-1,6
12Jesper Larsson2001GBG/Ullevi FK469-0,6
13Teodor Sobczyk2001SMÅ/Hovslätts IK462-0,7
14Jakob Zäll2001SKÅ/Ängelholms IF459-0,3
15Erik Rolfö2001GBG/Örgryte IS447-2,1
16Oliver Karlsson2001GBG/Örgryte IS443-1,1
17Melker Drackner2001VÄS/Lidköpings IS433-0,2
18George Ian2001BLE/IF UDD432+0,2
19Henrik Palmblad2001SKÅ/Åhus FIK427+0,2
20Filip Lindh2001SMÅ/IFK Växjö426-1,2
21Melker Manne2001GBG/Ullevi FK409+0,2
22Christian Pool Wiklund2001VÄS/Falköpings FIK407-1,2
23Isac Roselius2001SMÅ/IFK Växjö392-0,1
24Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI388-1,2
 Edvin Åberg2001ÖST/IK NorrköpingDNS

P 13 Tresteg Final13/9  11:00
       
1Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund1148+0,0
2Emil Stenlund2001BLE/Ka2 IF1123+0,0
3Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma1102+0,0
4Kalle Wållgren2001GBG/Lerum Friidrott1100+0,7
5Oscar Weidenholm2001GBG/Mölndals AIK1087+0,2
6Jesper Larsson2001GBG/Ullevi FK1052-1,0
7Oliver Karlsson2001GBG/Örgryte IS1045-0,3
8Edward Appelberg2001VÄS/Lidköpings IS1003+0,4
9Melker Drackner2001VÄS/Lidköpings IS995-0,8
10Isak Hejdenberg2001GBG/Örgryte IS984-0,3
11Emil Krenauer2001GBG/Mölndals AIK982-0,1
12William Lager2001HAL/IF Rigor896+0,4
13Isac Roselius2001SMÅ/IFK Växjö889+0,0
 Filip Lindh2001SMÅ/IFK Växjö 

P 13 Kula 3,0 Final14/9  13:15
       
1Alexander Johansson2001SMÅ/Ljungby1342
2Arvid Mägi Theorin2001GBG/Kville1245
3Tomas Jones2001BLE/Kyrkhults SK1235
4Hampus Helamb2001GBG/IFK Göteborg1154
5Rasmus Nygren2001SMÅ/IFK Växjö1084
6Otto Nilsson2001SMÅ/IK Sisu1029
7William Lanndalen2001VÄS/IK Ymer1010
8Max Rosqvist Larsson2001SKÅ/Lomma1006
9Philip Råbertsson2001VÄS/Lidköpings IS977
10Gustav Mathsson2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna962
11Caleb Conable2001SKÅ/IFK Lund937
 Emil Stenlund2001BLE/Ka2 IFDNS
 Erik Bengtsson2001SKÅ/MAIUGF

P 13 Diskus 600 g Final14/9  14:45
       
1Carl Hedin2001SMÅ/Eksjö Södra4124
2Arvid Mägi Theorin2001GBG/Kville3353
3William Lanndalen2001VÄS/IK Ymer3215
4Tom Berensson2001GBG/Kville2706
5Rasmus Nygren2001SMÅ/IFK Växjö2589
6Philip Råbertsson2001VÄS/Lidköpings IS2394
7Kasper Linnér2001SMÅ/IFK Växjö2212
8Jonatan Eklöv2001ÖST/Linköpings GIF2109
9Oskar Wictorsson2001SMÅ/Hovslätts IK1525
 Emil Stenlund2001BLE/Ka2 IFDNS
 Erik Bengtsson2001SKÅ/MAIUGF

P 13 Slägga 3,0 Final13/9  17:30
       
1Anton Wälkki2001GBG/IFK Göteborg3007
2Rasmus Nygren2001SMÅ/IFK Växjö2804
3William Lanndalen2001VÄS/IK Ymer2797
4Casper Petersson2001SMÅ/IFK Växjö2256

P 13 Spjut 400 g Final13/9  14:15
       
1Emil Stenlund2001BLE/Ka2 IF4618
2Henrik Renz2001ÖST/IK Norrköping4076
3William Lanndalen2001VÄS/IK Ymer3667
4Erik Bengtsson2001SKÅ/MAI3471
5Otto Nilsson2001SMÅ/IK Sisu3294
6Kasper Linnér2001SMÅ/IFK Växjö3188
7Anton Wälkki2001GBG/IFK Göteborg3167
8Bimo Soenarso2001SKÅ/Ystad IF3068
9Max Lütken Bengtsson2001B-D/Håfreströms IF2562
10Philip Råbertsson2001VÄS/Lidköpings IS2480
11Alexander Bergh2001GBG/Mölndals AIK2380
12Emil Renholm2001ÖST/Linköpings GIF2368
13Henrik Palmblad2001SKÅ/Åhus FIK2229
 Nils Bjerger2001HAL/Laholms IFDNS
 Filip Sörmander2001SMÅ/IK SisuDNS
 Alfred Steen2001SMÅ/LjungbyDNS

F 14 80 m Försök13/9  12:00

Heat 1
    Vind: -1,0  
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF10,59Q
2Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF11,19Q
3Emma Petersson2000SMÅ/IFK Växjö11,38q
4Sara Grahn2000BLE/Ka2 IF11,63
5Hedda Göransson2000VÄS/Istrums SK Friidrott12,10

Heat 2
    Vind: +1,7  
1Claudia Belgrave2000VÄS/IK Ymer10,29Q
2Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK10,80Q
3Elin Jonasson2000SMÅ/Wärnamo SK11,04q
4Julia Hansten2000HAL/IFK Halmstad11,35q
5Wilma Hultin2000HAL/Laholms IF11,71

Heat 3
    Vind: -1,0  
1Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg10,12Q
2Amanda Hansson2000SKÅ/IFK Trelleborg10,92Q
3Elin Lund2000ÖST/IK Norrköping11,07q
4Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer11,15q
5Evelina Bengtsson2000HAL/Falkenbergs IK11,62
6Ebba Månsson2000BLE/FIF Gnistan12,24

Heat 4
    Vind: -1,8  
1Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK10,77Q
2Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI11,17Q
3Alexandra Pekic2000GBG/IFK Göteborg11,50
4Matilda Ekenberg2000GBG/Sävedalens AIK11,56
5Elin Forsgård2000SMÅ/Habo FIF11,64
6Amanda Störner2000HAL/IF Rigor12,08

Heat 5
    Vind: -0,8  
1Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF10,57Q
2Linnea Wijk2000GBG/Lerum Friidrott10,69Q
3Emma Andreasson2000GBG/GKIK11,28q
4Felicia Wallette2000VÄS/Istrums SK Friidrott11,81
5Linnea Bengtsson2000HAL/Falkenbergs IK11,82
6Elin Eriksson2000GBG/Kville11,83

Heat 6
    Vind: -3,2  
1Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer10,78Q
2Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIK10,91Q
3Olivia Melby2000HAL/Varbergs GIF Friidrott11,45
4Daniella Milojkovic2000VÄS/Trollhättans FIK11,73
5Cajsa Lindberg2000VÄS/Hagen Friidrott11,73
6Linnéa Norin2000SMÅ/Tranås AIF11,92

F 14 80 m Semi13/9  14:15

Heat 1
    Vind: -1,5  
1Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg10,35Q
2Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer10,68q
3Linnea Wijk2000GBG/Lerum Friidrott10,69
4Elin Jonasson2000SMÅ/Wärnamo SK11,18
5Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF11,25
6Emma Petersson2000SMÅ/IFK Växjö11,55

Heat 2
    Vind: +1,0  
1Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK10,45Q
2Claudia Belgrave2000VÄS/IK Ymer10,46q
3Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK10,85
4Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI11,20
5Elin Lund2000ÖST/IK Norrköping11,24
 Julia Hansten2000HAL/IFK HalmstadDSQ

Heat 3
    Vind: -1,2  
1Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF10,47Q
2Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF10,49q
3Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIK10,94
4Amanda Hansson2000SKÅ/IFK Trelleborg11,31
5Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer11,34
6Emma Andreasson2000GBG/GKIK11,39

F 14 80 m Semi - Sammanställning
       
1Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg10,35Q
2Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK10,45Q
3Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF10,47Q
4Claudia Belgrave2000VÄS/IK Ymer10,46q
5Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF10,49q
6Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer10,68q
7Linnea Wijk2000GBG/Lerum Friidrott10,69
8Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK10,85
9Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIK10,94
10Elin Jonasson2000SMÅ/Wärnamo SK11,18
11Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI11,20
12Elin Lund2000ÖST/IK Norrköping11,24
13Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF11,25
14Amanda Hansson2000SKÅ/IFK Trelleborg11,31
15Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer11,34
16Emma Andreasson2000GBG/GKIK11,39
17Emma Petersson2000SMÅ/IFK Växjö11,55
 Julia Hansten2000HAL/IFK HalmstadDSQ

F 14 80 m Final14/9  17:15
    Vind: -1,0  
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF10,20
2Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg10,42
3Claudia Belgrave2000VÄS/IK Ymer10,43
4Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF10,44
5Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK10,54
6Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer10,89

F 14 300 m Försök14/9  12:20

Heat 1
       
1Louise Duvling-Andersson2000GBG/Ullevi FK43,23q
2Lina Eriksson2000HAL/IFK Halmstad43,69q
3Linn Hertz Saebbö2000GBG/GKIK44,97q
4Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI45,09q
5Filippa Wiström2000SKÅ/Öresunds FK46,77

Heat 2
       
1Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK43,30q
2Sara Dahlén2000GBG/Lerum Friidrott45,32q
3Hedda Carlsson2000SKÅ/Klippans FK45,47q
4Elin Jonasson2000SMÅ/Wärnamo SK46,06q
5Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö47,99

Heat 3
       
1Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF42,36q
2Linnea Wijk2000GBG/Lerum Friidrott42,98q
3Alexandra Pekic2000GBG/IFK Göteborg46,76
4Embla Ingelman2000GBG/GKIK47,07
5Filippa Hoppstadius2000VÄS/Trollhättans FIK47,87
 Ebba Månsson2000BLE/FIF GnistanDNS

Heat 4
       
1Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer44,82q
2Alice Kellander2000GBG/GKIK45,07q
3Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF46,16
4Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer46,65
5Elin Lund2000ÖST/IK Norrköping48,59
6Linnéa Norin2000SMÅ/Tranås AIF51,18

F 14 300 m Final14/9  14:55

Heat A
       
1Mathilda Gustavsson2000B-D/Tanums IF42,43
2Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK42,49
3Linnea Wijk2000GBG/Lerum Friidrott42,91
4Lina Eriksson2000HAL/IFK Halmstad43,93
5Louise Duvling-Andersson2000GBG/Ullevi FK43,97
6Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer44,60

Heat B
       
1Linn Hertz Saebbö2000GBG/GKIK45,09
2Hedda Carlsson2000SKÅ/Klippans FK45,46
3Elin Jonasson2000SMÅ/Wärnamo SK45,52
4Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI45,54
5Alice Kellander2000GBG/GKIK47,24
 Sara Dahlén2000GBG/Lerum FriidrottDNS

F 14 800 m Final13/9  16:20

Heat 1
       
1Matilda Hallström2000GBG/GKIK2,27,98
2Emily Fielder2000ÖST/Motala IF2,28,21
3Tilda Pettersson2000SKÅ/Björntorps IF2,29,16
4Caroline Mubiru2000SKÅ/MAI2,33,36
5Alexandra Pekic2000GBG/IFK Göteborg2,34,39
6Sara Dahlén2000GBG/Lerum Friidrott2,37,37
7Malena Ljungqvist Thoen2000GBG/GKIK2,40,44
8Sofie Eriksson2000GBG/Sävedalens AIK2,47,31
 Louise Duvling-Andersson2000GBG/Ullevi FKDNS

Heat 2
       
1Mimmi Andersson2000SMÅ/Hultsfreds LK2,31,50
2Clara Ekman2000VÄS/Lidköpings IS2,34,82
3Selena Becanovic2000HAL/IFK Halmstad2,36,81
4Wilma Hultin2000HAL/Laholms IF2,37,09
5Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö2,40,19
6Kristin Johnsson2000SKÅ/IFK Helsingborg2,42,54
7Emmi Ortheden2000HAL/IFK Halmstad2,43,36
8Elsa Lindén2000GBG/Mölndals AIK2,44,07
9Amani Salman-Ismael2000SKÅ/MAI2,59,18

F 14 800 m Final - Sammanställning
       
1Matilda Hallström2000GBG/GKIK2,27,98
2Emily Fielder2000ÖST/Motala IF2,28,21
3Tilda Pettersson2000SKÅ/Björntorps IF2,29,16
4Mimmi Andersson2000SMÅ/Hultsfreds LK2,31,50
5Caroline Mubiru2000SKÅ/MAI2,33,36
6Alexandra Pekic2000GBG/IFK Göteborg2,34,39
7Clara Ekman2000VÄS/Lidköpings IS2,34,82
8Selena Becanovic2000HAL/IFK Halmstad2,36,81
9Wilma Hultin2000HAL/Laholms IF2,37,09
10Sara Dahlén2000GBG/Lerum Friidrott2,37,37
11Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö2,40,19
12Malena Ljungqvist Thoen2000GBG/GKIK2,40,44
13Kristin Johnsson2000SKÅ/IFK Helsingborg2,42,54
14Emmi Ortheden2000HAL/IFK Halmstad2,43,36
15Elsa Lindén2000GBG/Mölndals AIK2,44,07
16Sofie Eriksson2000GBG/Sävedalens AIK2,47,31
17Amani Salman-Ismael2000SKÅ/MAI2,59,18
 Louise Duvling-Andersson2000GBG/Ullevi FKDNS

F 14 2 000 m Final14/9  13:30
       
1Klara Magnusson2000VÄS/Hagen Friidrott7,07,16
2Matilda Hallström2000GBG/GKIK7,16,30
3Emily Fielder2000ÖST/Motala IF7,16,85
4Clara Ekman2000VÄS/Lidköpings IS7,31,06
5Kristin Johnsson2000SKÅ/IFK Helsingborg7,49,56
6Sofie Persson2000SMÅ/Ljungby7,53,03
7Amani Salman-Ismael2000SKÅ/MAI8,09,91
 Sofie Eriksson2000GBG/Sävedalens AIKDNS

F 14 80 mh 76,2 Försök14/9  09:45

Heat 1
    Vind: -1,7  
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF12,26Q
2Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK13,09Q
3Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping13,25q
4Alva Vastersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott14,61q
 Alma Jonsson2000HAL/Varbergs GIF FriidrottDNS

Heat 2
    Vind: -2,1  
1Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg13,27Q
2Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö14,60Q
3Evelina Bengtsson2000HAL/Falkenbergs IK15,77
4Wilma Söderbaum2000HAL/Varbergs GIF Friidrott16,14
 Eir Persson2000SKÅ/Eslövs AIDNS

Heat 3
    Vind: -1,1  
1Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF12,71Q
2Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK13,10Q
3Sara Grahn2000BLE/Ka2 IF13,50q
4Nora Bankel2000GBG/Lerum Friidrott15,65
 Amanda Störner2000HAL/IF RigorDNF

Heat 4
    Vind: +0,5  
1Elin Fredriksson2000GBG/Kville13,25Q
2Linn Beer2000SKÅ/IFK Lund13,52Q
3Linda Deltin2000SMÅ/Wärnamo SK14,02q
4Linnea Bruksås2000SMÅ/IK Sisu14,78
5Wilma Mårtensson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott16,93

F 14 80 mh 76,2 Semi14/9  10:45

Heat 1
    Vind: -0,4  
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF12,05Q
2Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK12,75Q
3Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping12,98q
4Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg13,09q
5Alva Vastersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott14,18
6Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö14,24

Heat 2
    Vind: -0,8  
1Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF12,66Q
2Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK13,14Q
3Linn Beer2000SKÅ/IFK Lund13,29
4Elin Fredriksson2000GBG/Kville13,32
5Sara Grahn2000BLE/Ka2 IF13,82
6Linda Deltin2000SMÅ/Wärnamo SK13,86

F 14 80 mh 76,2 Final14/9  13:04
    Vind: -0,6  
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF11,96
2Sally Börjesson Fransén2000SKÅ/Öresunds FK12,59
3Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF12,66
4Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK13,03
5Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping13,07
6Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg13,13

F 14 300 mh 76,2 Försök13/9  15:10

Heat 1
       
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF46,69q
2Klara Magnusson2000VÄS/Hagen Friidrott47,31q
3Emma Green Blomroos2000GBG/GKIK49,67
4Orchina Ghreibo2000ÖST/Motala IF50,39
5Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIK52,51
6Filippa Hoppstadius2000VÄS/Trollhättans FIK53,24

Heat 2
       
1Eir Persson2000SKÅ/Eslövs AI49,45q
2Linn Beer2000SKÅ/IFK Lund49,58q
3Therese Nätstrand2000GBG/Örgryte IS50,73
4Linda Deltin2000SMÅ/Wärnamo SK52,93
5Caroline Hallgren2000ÖST/IK Norrköping53,11
6Nora Bankel2000GBG/Lerum Friidrott57,87

Heat 3
       
1Erika Wärff2000SKÅ/Öresunds FK47,72q
2Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIK48,37q
3Sara Dahlén2000GBG/Lerum Friidrott49,68
4Ebba Burrows Jernmark2000B-D/Hälle IF50,73
5Hedda Carlsson2000SKÅ/Klippans FK51,34
6Lisa Wilhelmsson2000SMÅ/IFK Växjö51,54

F 14 300 mh 76,2 Final13/9  18:00
       
1Klara Magnusson2000VÄS/Hagen Friidrott46,17
2Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF46,39
3Erika Wärff2000SKÅ/Öresunds FK48,17
4Eir Persson2000SKÅ/Eslövs AI50,99
5Linn Beer2000SKÅ/IFK Lund53,95
 Madeleine Winberg2000GBG/Mölndals AIKDNS

F 14 1 500 m hinder Final13/9  18:40
       
1Klara Magnusson2000VÄS/Hagen Friidrott5,38,90
2Tilda Pettersson2000SKÅ/Björntorps IF6,28,77
3Megan Berg Nobéus2000SKÅ/MAI6,28,91

F 14 Höjd Final13/9  13:00
       
1Erika Wärff2000SKÅ/Öresunds FK167
2Tilda Ånborg2000ÖST/Motala IF156
3Emma Joabsson2000SMÅ/IFK Växjö156
4Ellen Hedin2000B-D/IK Orient156
5Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF156
6Linn Hertz Saebbö2000GBG/GKIK156
7Alexandra Schill2000GBG/Mölndals AIK150
8Tuss Anzelius2000SKÅ/Båstads GIF145
8Lina Eriksson2000HAL/IFK Halmstad145
10Elsa Ivarsson2000SKÅ/IF Kronan145
10Saga Norin2000GBG/Kongahälla AIK145
10Stina Jacobsson2000VÄS/Istrums SK Friidrott145
13Elin Fredriksson2000GBG/Kville145
14Emilia Lind2000SMÅ/IFK Växjö145
15Malena Ljungqvist Thoen2000GBG/GKIK140
16Emma Andreasson2000GBG/GKIK140
16Alva Vastersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott140
18Nora Bankel2000GBG/Lerum Friidrott140
19Hedda Carlsson2000SKÅ/Klippans FK135
20Linnea Bruksås2000SMÅ/IK Sisu135
21Wilma Mårtensson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott130
22Alma Jonsson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott130

F 14 Stav Final14/9  13:30
       
1Megan Berg Nobéus2000SKÅ/MAI320
2Matilda Ekenberg2000GBG/Sävedalens AIK290
3Klara Christiansson2000SKÅ/Ystad IF270
4Maja Torstensson2000SKÅ/MAI270
5Emma Joabsson2000SMÅ/IFK Växjö270
6Cajsa Lindberg2000VÄS/Hagen Friidrott250
7Anna Rönner2000GBG/Ullevi FK240
8Emilia Lind2000SMÅ/IFK Växjö230
9Emilia Culibrk2000SMÅ/Ljungby220
10Nathalie Lemark2000GBG/Kville220
 Louise Duvling-Andersson2000GBG/Ullevi FKDNS

F 14 Längd Final13/9  15:50
       
1Emmy Smedberg2000BLE/Ka2 IF521+0,2
2Claudia Belgrave2000VÄS/IK Ymer512+0,5
3Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF509-0,5
4Julia Henriksson2000SKÅ/IFK Helsingborg504-0,4
5Signe Hedin2000VÄS/IK Ymer495-1,2
6Clara Augustsson2000VÄS/IK Ymer485+0,4
7Emma Joabsson2000SMÅ/IFK Växjö480-0,5
8Sesina Beyed2000SKÅ/IFK Lund478-0,4
9Hanna Dahlberg2000SKÅ/Eslövs AI467-0,5
10Ebba Burrows Jernmark2000B-D/Hälle IF462+0,0
11Megan Berg Nobéus2000SKÅ/MAI459-0,9445
12Linn Hertz Saebbö2000GBG/GKIK459-0,5432
13Hedda Jagstedt2000GBG/GKIK456-0,5450
14Emma Andreasson2000GBG/GKIK456-0,4447
15Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF455-0,5
16Hanna Abrahamsson2000SMÅ/Eksjö Södra454-0,2
17Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIK451-0,3
18Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping447-0,4
19Julia Hansten2000HAL/IFK Halmstad446-0,5428
20Alice Kellander2000GBG/GKIK446-0,9322
21Emmy Ekberg2000GBG/GKIK445-0,1
22Sara Grahn2000BLE/Ka2 IF439-0,7
23Olivia Melby2000HAL/Varbergs GIF Friidrott437-1,4435
24Stina Jacobsson2000VÄS/Istrums SK Friidrott437-1,3435
25Evelina Bengtsson2000HAL/Falkenbergs IK427-0,5
26Daniella Milojkovic2000VÄS/Trollhättans FIK424+0,0
27Wilma Söderbaum2000HAL/Varbergs GIF Friidrott417+0,8
28Alexandra Schill2000GBG/Mölndals AIK407+0,1
29Linnea Bengtsson2000HAL/Falkenbergs IK405-0,3
30Amanda Störner2000HAL/IF Rigor403+0,9
31Hedda Göransson2000VÄS/Istrums SK Friidrott400-0,3
32Linnéa Norin2000SMÅ/Tranås AIF393-1,3
33Isabella Höglund Pwersson2000VÄS/Trollhättans FIK384-0,2
34Alma Jonsson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott372+0,0
35Ebba Månsson2000BLE/FIF Gnistan362+0,0
36Linnea Bruksås2000SMÅ/IK Sisu360-0,5
37Wilma Mårtensson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott307+0,2
 Kajsa Nilsson2000BLE/UF ContactDNS
 Julia Björkman2000GBG/KvilleUGF

F 14 Tresteg Final14/9  11:30
       
1Hilma Hofström2000BLE/Ka2 IF1058+0,8
2Kajsa Nilsson2000BLE/UF Contact1055+1,7
3Sara Grahn2000BLE/Ka2 IF1054-1,51047
4Emmy Ekberg2000GBG/GKIK1054+1,01033
5Sesina Beyed2000SKÅ/IFK Lund1019-2,0
6Agnes Jardén2000SMÅ/Eksjö Södra1013-1,2
7Linn Hertz Saebbö2000GBG/GKIK999-2,6
8Selena Becanovic2000HAL/IFK Halmstad998+0,7
9Emma Green Blomroos2000GBG/GKIK993+0,3
10Klara Christiansson2000SKÅ/Ystad IF978-2,7
11Embla Ingelman2000GBG/GKIK977-1,7
12Hedda Jagstedt2000GBG/GKIK960-1,8
13Sanna Sandström2000GBG/GKIK937-2,3
14Linnea Bruksås2000SMÅ/IK Sisu925+0,2
15Wilma Söderbaum2000HAL/Varbergs GIF Friidrott900-1,7
16Hanna Abrahamsson2000SMÅ/Eksjö Södra896-1,2
17Erika Bäckman2000HAL/Laholms IF849-2,4
 Julia Björkman2000GBG/KvilleDNS
 Ebba Agefjäll2000ÖST/Linköpings GIFUGF

F 14 Kula 3,0 Final13/9  17:30
       
1Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK1256
2Kajsa Nilsson2000BLE/UF Contact1226
3Daniella Persson2000B-D/IK Orient1196
4Erika Wärff2000SKÅ/Öresunds FK1138
5Filippa Blomqvist2000SKÅ/Öresunds FK1119
6Emma Joabsson2000SMÅ/IFK Växjö1103
7Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF1095
8Tilda Ånborg2000ÖST/Motala IF1084
9Wilma Lundberg2000SMÅ/IFK Växjö1075
10Vilma Engbe2000SKÅ/Öresunds FK1045
11Ella Andersson2000SKÅ/Eslövs AI997
12Mia Lindberg2000SKÅ/Öresunds FK963
13Emilia Culibrk2000SMÅ/Ljungby936
14Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping920
15Frida Stormats2000ÖST/Motala IF909
16Johanna Jansson2000GBG/Mölndals AIK908
17Alva Vastersson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott897
18Sanna Sandström2000GBG/GKIK861
19Lovisa Nilsson2000HAL/Falkenbergs IK850
20Isabella Höglund Pwersson2000VÄS/Trollhättans FIK845
21Nora Bankel2000GBG/Lerum Friidrott782
22Erika Honeth2000SMÅ/IFK Växjö760
23Anna Rönner2000GBG/Ullevi FK690
 Ebba Agefjäll2000ÖST/Linköpings GIFUGF

F 14 Diskus 750 g Final13/9  14:00
       
1Ella Andersson2000SKÅ/Eslövs AI3642
2Sara Forssell2000ÖST/Motala IF3623
3Ida Wåhlstrand2000SMÅ/IFK Växjö3617
4Vilma Engbe2000SKÅ/Öresunds FK3424
5Kajsa Nilsson2000BLE/UF Contact3336
6Mia Lindberg2000SKÅ/Öresunds FK3317
7Tilda Ånborg2000ÖST/Motala IF3124
8Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK3109
9Rebecca Nishiura2000SMÅ/Wärnamo SK2882
10Gabriella Jansson2000SMÅ/Ljungby2837
11Filippa Blomqvist2000SKÅ/Öresunds FK2805
12Lovisa Nilsson2000HAL/Falkenbergs IK2798
13Julia Nilsson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott2787
14Hanna Ronneteg2000SMÅ/Oskarshamn SK2755
15Elin Forsgård2000SMÅ/Habo FIF2617
16Linnea Amneskog2000SKÅ/Klippans FK2162
17Jennifer Quick2000SKÅ/IFK Lund1930
18Louise Molin2000HAL/IFK Halmstad1627

F 14 Slägga 3,0 Final14/9  12:30
       
1Sara Forssell2000ÖST/Motala IF4112
2Vilma Engbe2000SKÅ/Öresunds FK4109
3Jennifer Quick2000SKÅ/IFK Lund3981
4Ida Wingård2000B-D/IK Orient3855
5Axelina Johansson2000SMÅ/Hovslätts IK3500
6Frida Stormats2000ÖST/Motala IF3413
7Julia Nilsson2000HAL/Varbergs GIF Friidrott3410
8Ida Wåhlstrand2000SMÅ/IFK Växjö3346
9Hanna Olofsson2000SKÅ/Ängelholms IF3149
10Elsa Lindén2000GBG/Mölndals AIK2909
11Mia Lindberg2000SKÅ/Öresunds FK2877
12Vilma Hansson2000GBG/Mölndals AIK2845
13Maja Rosenlind2000SKÅ/IF Kronan2788
14Viktoria Johansson2000SKÅ/IF Kronan2768
15Johanna Jansson2000GBG/Mölndals AIK2543
16Ella Andersson2000SKÅ/Eslövs AI2388
 Ebba Molinder2000GBG/Mölndals AIKUGF

F 14 Spjut 500 g Final14/9  09:30
       
1Erika Wärff2000SKÅ/Öresunds FK3776
2Martina Börjesson2000GBG/Lerum Friidrott3745
3Stina Jacobsson2000VÄS/Istrums SK Friidrott3656
4Rebecca Nishiura2000SMÅ/Wärnamo SK3610
5Ella Andersson2000SKÅ/Eslövs AI3129
6Gabriella Jansson2000SMÅ/Ljungby3077
7Lovisa Karlsson2000SMÅ/Högby IF3051
8Emma Joabsson2000SMÅ/IFK Växjö2947
9Katja Gudmand Höyer2000GBG/Mölndals AIK2896
10Ebba Agefjäll2000ÖST/Linköpings GIF2844
11Elin Fredriksson2000GBG/Kville2628
12Ella Baltzarsson2000SKÅ/Båstads GIF2626
13Johanna Jansson2000GBG/Mölndals AIK2510
14Frida Stormats2000ÖST/Motala IF2493
15Elin Eriksson2000GBG/Kville2354
16Lovisa Stadelman2000ÖST/IK Norrköping2244
17Erika Honeth2000SMÅ/IFK Växjö1912
18Wilma Lundberg2000SMÅ/IFK Växjö1612
 Mia Lindberg2000SKÅ/Öresunds FKUGF

F 13 60 m Försök13/9  13:00

Heat 1
    Vind: -1,3  
1Linnea Andersson2001SKÅ/Båstads GIF08,51Q
2Emelie Jälmeneng2001VÄS/IK Wilske08,68Q
3Felicia Sellman2001GBG/Mölndals AIK08,79q
4Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK09,01
5Elsa Brasch2001SMÅ/Wärnamo SK09,13

Heat 2
    Vind: -3,1  
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer08,43Q
2Samantha Oware2001SKÅ/MAI08,49Q
3Elina Bergman2001B-D/Brattås CK08,94
4Linn Lindberg2001HAL/IF Rigor09,21
5Emelie Henningsson2001SMÅ/Bottnaryds IF09,56

Heat 3
    Vind: -1,5  
1Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK08,41Q
2Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS08,66Q
3Alfrida Kilvik2001GBG/Kville08,85q
4Felicia Norrby Rydin2001VÄS/IK Ymer09,06
5Lovisa Ronge2001HAL/IF Rigor09,52

Heat 4
    Vind: +0,0  
1Elin Nilsson2001SMÅ/Högby IF08,37Q
2Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF08,59Q
3Filippa Sivnert2001SKÅ/Öresunds FK08,60q
4Vendela Oltmans2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna08,62q
5Moa Ljungqvist2001VÄS/Hagen Friidrott08,91q
6Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna09,10

Heat 5
    Vind: -2,7  
1Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping08,48Q
2Thea Petersson2001SKÅ/HAIS08,62Q
3Junis Andersson2001ÖST/Linköpings GIF08,83q
4Klara Mattson2001GBG/Örgryte IS08,91
5Stina Olgrim2001BLE/Ka2 IF09,29
6Olivia Klang-Ohlin2001SMÅ/IFK Växjö10,06

Heat 6
    Vind: -3,3  
1Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS08,49Q
2Sofie Cederlund2001GBG/GKIK08,53Q
3Lovisa Lindholm2001ÖST/Linköpings GIF08,91
4Hanna Falk2001BLE/Ka2 IF08,99
5Alva Olander2001B-D/Tanums IF09,06
6Vera Vikdahl2001SMÅ/IFK Växjö09,20

F 13 60 m Semi13/9  14:30

Heat 1
    Vind: -2,2  
1Samantha Oware2001SKÅ/MAI08,35Q
2Elin Nilsson2001SMÅ/Högby IF08,53
3Linnea Andersson2001SKÅ/Båstads GIF08,58
4Emelie Jälmeneng2001VÄS/IK Wilske08,66
5Filippa Sivnert2001SKÅ/Öresunds FK08,67
6Moa Ljungqvist2001VÄS/Hagen Friidrott09,10

Heat 2
    Vind: -1,2  
1Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK08,30Q
2Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS08,38q
3Sofie Cederlund2001GBG/GKIK08,51q
4Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS08,74
5Alfrida Kilvik2001GBG/Kville08,78
6Vendela Oltmans2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna08,81

Heat 3
    Vind: -1,9  
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer08,32Q
2Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping08,38q
3Thea Petersson2001SKÅ/HAIS08,73
4Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF08,74
5Felicia Sellman2001GBG/Mölndals AIK08,81
6Junis Andersson2001ÖST/Linköpings GIF08,96

F 13 60 m Final13/9  17:30
    Vind: -0,1  
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer08,06
2Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK08,27
3Samantha Oware2001SKÅ/MAI08,28
4Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping08,32
5Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS08,37
6Sofie Cederlund2001GBG/GKIK08,40

F 13 200 m Försök14/9  11:30

Heat 1
    Vind: -5,5  
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer28,33q
2Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF29,13q
3Thelma Carlsson2001SKÅ/Klippans FK29,49
4Saga Aurell Lauresen2001VÄS/Istrums SK Friidrott30,69
5Hanna Johansson2001VÄS/Trollhättans FIK31,94

Heat 2
    Vind: -1,6  
1Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK27,41q
2Sofie Cederlund2001GBG/GKIK28,06q
3Elin Nilsson2001SMÅ/Högby IF28,60q
4Julia Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK29,81
5Elsa Brasch2001SMÅ/Wärnamo SK30,64
6Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna30,93

Heat 3
    Vind: -1,8  
1Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS28,27q
2Emelie Jälmeneng2001VÄS/IK Wilske29,10q
3Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS29,97
4Linnea Wikström2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna30,10
5Hanna Falk2001BLE/Ka2 IF30,59
6Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK30,77

Heat 4
    Vind: -3,7  
1Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF28,14q
2Wilma Rosenquist2001SKÅ/Öresunds FK28,20q
3Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK29,16q
4Alfrida Kilvik2001GBG/Kville29,45q
5Klara Mattson2001GBG/Örgryte IS30,15
 Lovisa Lindholm2001ÖST/Linköpings GIFDNS

Heat 5
    Vind: -2,6  
1Moa Lindqvist2001GBG/Mölndals AIK29,11q
2Wilma Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK29,54
3Kajsa Ericsson2001SKÅ/MAI29,57
4Alexandra Gullberg2001GBG/Sävedalens AIK30,03
5Stina Olgrim2001BLE/Ka2 IF31,85
6Olivia Klang-Ohlin2001SMÅ/IFK Växjö33,59

F 13 200 m Final14/9  15:20

Heat A
    Vind: -2,9  
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer27,18
2Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK27,39
3Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS28,08
4Sofie Cederlund2001GBG/GKIK28,24
5Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF28,24
6Wilma Rosenquist2001SKÅ/Öresunds FK28,88

Heat B
    Vind: +0,2  
1Elin Nilsson2001SMÅ/Högby IF28,88
2Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF29,07
3Alfrida Kilvik2001GBG/Kville29,28
4Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK29,38
5Moa Lindqvist2001GBG/Mölndals AIK29,50
 Emelie Jälmeneng2001VÄS/IK WilskeDNS

F 13 600 m Final13/9  16:35

Heat A
       
1Wilma Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK1,43,06
2Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK1,43,38
3Julia Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK1,43,74
4Alexandra Gullberg2001GBG/Sävedalens AIK1,43,74
5Thelma Carlsson2001SKÅ/Klippans FK1,43,99
6Almida Thörjesson2001BLE/Kyrkhults SK1,44,35
7Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF1,45,15
8Amanda Ivehammar2001ÖST/Linköpings GIF1,45,62
9Lovisa Skoglund2001SKÅ/Höörs IS1,45,86
 Ellinor Aurell2001SKÅ/Ängelholms IFDNS

Heat B
       
1Wilma Rosenquist2001SKÅ/Öresunds FK1,48,02
2Ingibjörg Sigurdardottir2001SKÅ/IFK Lund1,48,58
3Klara Westberg2001VÄS/Istrums SK Friidrott1,49,05
4Ella Larsen2001GBG/IFK Göteborg1,50,06
5Felicia Niklasson2001GBG/Sävedalens AIK1,52,53
6Hanna Johansson2001VÄS/Trollhättans FIK1,54,66
7Emelie Henningsson2001SMÅ/Bottnaryds IF1,55,76
8Melinda Prick2001SMÅ/IFK Växjö1,58,52
9Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna2,04,41
 Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASKDNS

F 13 600 m Final - Sammanställning
       
1Wilma Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK1,43,06
2Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK1,43,38
3Julia Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK1,43,74
4Alexandra Gullberg2001GBG/Sävedalens AIK1,43,74
5Thelma Carlsson2001SKÅ/Klippans FK1,43,99
6Almida Thörjesson2001BLE/Kyrkhults SK1,44,35
7Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF1,45,15
8Amanda Ivehammar2001ÖST/Linköpings GIF1,45,62
9Lovisa Skoglund2001SKÅ/Höörs IS1,45,86
10Wilma Rosenquist2001SKÅ/Öresunds FK1,48,02
11Ingibjörg Sigurdardottir2001SKÅ/IFK Lund1,48,58
12Klara Westberg2001VÄS/Istrums SK Friidrott1,49,05
13Ella Larsen2001GBG/IFK Göteborg1,50,06
14Felicia Niklasson2001GBG/Sävedalens AIK1,52,53
15Hanna Johansson2001VÄS/Trollhättans FIK1,54,66
16Emelie Henningsson2001SMÅ/Bottnaryds IF1,55,76
17Melinda Prick2001SMÅ/IFK Växjö1,58,52
18Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna2,04,41
 Ellinor Aurell2001SKÅ/Ängelholms IFDNS
 Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASKDNS

F 13 1 500 m Final14/9  14:40
       
1Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK5,02,43
2Wilma Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK5,04,11
3Amanda Ivehammar2001ÖST/Linköpings GIF5,05,36
4Almida Thörjesson2001BLE/Kyrkhults SK5,05,56
5Julia Nielsen2001GBG/Sävedalens AIK5,06,23
6Ellinor Aurell2001SKÅ/Ängelholms IF5,13,86
7Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF5,17,69
8Alexandra Gullberg2001GBG/Sävedalens AIK5,21,54
9Emma Jensen2001SKÅ/Klippans FK5,28,32
10Linnea Pihl2001GBG/Lerum Friidrott5,31,92
11Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna6,09,87
12Melinda Prick2001SMÅ/IFK Växjö6,20,00

F 13 60mh 68,6 Försök14/9  09:20

Heat 1
       
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer09,40QVind -1,0
2Filippa Söderström2001GBG/GKIK10,28Q
3Hilda Gyldén2001GBG/Kville10,94
4Boel Palm2001BLE/IF UDD11,18
 Sofia Overgaard2001GBG/KvilleDNS

Heat 2
       
1Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping09,72QVind -0,6
2Sandra Alveero2001SMÅ/Habo FIF10,05Q
3Alfrida Kilvik2001GBG/Kville10,38q
4Vera Kvist2001SKÅ/HAIS10,70
5Ella Schölin2001ÖST/IK Norrköping10,83

Heat 3
       
1Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS09,80QVind -0,6
2Hanna Kovacevc2001SKÅ/Klippans FK10,07Q
3Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK10,46q
4Saga Aurell Lauresen2001VÄS/Istrums SK Friidrott12,29
 Tanya Rajkovic2001SKÅ/Klippans FKDNF

Heat 4
       
1Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF09,78QVind -0,4
2Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott10,19Q
3Nellie Erlandsson2001SKÅ/Öresunds FK10,25q
4Moa Ekdahl2001GBG/Mölndals AIK10,57q
5Malin Andersson2001SMÅ/Ljungby10,61
6Ella Darrell2001GBG/Lerum Friidrott10,80

F 13 60mh 68,6 Semi14/9  10:30

Heat 1
       
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer09,22QVind -0,6
2Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS09,60Q
3Sandra Alveero2001SMÅ/Habo FIF09,96q
4Nellie Erlandsson2001SKÅ/Öresunds FK10,28
5Moa Ekdahl2001GBG/Mölndals AIK10,29
6Filippa Söderström2001GBG/GKIK10,40

Heat 2
       
1Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping09,64QVind -0,3
2Hanna Kovacevc2001SKÅ/Klippans FK09,75Q
3Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF09,79q
4Alfrida Kilvik2001GBG/Kville10,17
5Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK10,25
6Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott10,38

F 13 60mh 68,6 Final14/9  12:50
       
1Julia Wennersten2001VÄS/IK Ymer09,36Vind -2,5
2Matilda Jönsson2001ÖST/IK Norrköping09,58
3Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS09,77
4Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF09,87
5Hanna Kovacevc2001SKÅ/Klippans FK09,91
6Sandra Alveero2001SMÅ/Habo FIF10,51

F 13 200 mh 68,6 Försök13/9  15:40

Heat 1
    Vind: -1,3  
1Elina Bergman2001B-D/Brattås CK31,17q
2Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF31,55q
3Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF32,53
4Nellie Erlandsson2001SKÅ/Öresunds FK32,66
5Ronja Bökmark2001GBG/Lerum Friidrott34,50

Heat 2
    Vind: -1,2  
1Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF31,06q
2Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF31,54q
3Moa Ekdahl2001GBG/Mölndals AIK32,00
4Hanna Kovacevc2001SKÅ/Klippans FK32,11
5Felicia Norrby Rydin2001VÄS/IK Ymer32,61

Heat 3
    Vind: -0,9  
1Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott31,89q
2Ellinor Aurell2001SKÅ/Ängelholms IF31,93q
3Tanya Rajkovic2001SKÅ/Klippans FK32,50
4Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK33,04
5Linnea Pihl2001GBG/Lerum Friidrott33,62
6Elsa Brasch2001SMÅ/Wärnamo SK36,69

F 13 200 mh 68,6 Final13/9  18:25
    Vind: -0,9  
1Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF30,19
2Elina Bergman2001B-D/Brattås CK30,37
3Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF30,60
4Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF31,25
5Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott31,74
6Ellinor Aurell2001SKÅ/Ängelholms IF32,95

F 13 Höjd Final14/9  09:55
       
1Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott155
2Sandra Jonsson Lorentsson2001GBG/Örgryte IS152
3Lovisa Lindholm2001ÖST/Linköpings GIF149
4Malin Andersson2001SMÅ/Ljungby149
5Gabriella Jönsson2001SKÅ/IS Göta149
6Elina Bergman2001B-D/Brattås CK149
7Hilda Gyldén2001GBG/Kville146
8Emmie Persson/Schöneberger2001GBG/IFK Göteborg146
9Mea Gedin2001SKÅ/Öresunds FK146
9Sofia Börjesson Rintala2001VÄS/Trollhättans FIK146
11Nelly Malmros2001SKÅ/Båstads GIF143
11Amanda Hansson2001HAL/Falkenbergs IK143
11Vendela Oltmans2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna143
14Lova Skåve2001BLE/Ka2 IF143
15Ingibjörg Sigurdardottir2001SKÅ/IFK Lund137
15Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF137
15Felicia Boqvist2001HAL/Rydö ASK137
18Filippa Söderström2001GBG/GKIK137
19Vera Vikdahl2001SMÅ/IFK Växjö131
20Nina Kavian2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna131
21Linnéa Sörmlind2001BLE/IF UDD131
22Hanna Falk2001BLE/Ka2 IF125
22Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF125
22Ellen Blomgren2001BLE/Ka2 IF125
22Elsa Brasch2001SMÅ/Wärnamo SK125
26Emilia Darin2001BLE/IF UDD125
 Alexandra Klasson2001SMÅ/Habo FIFUGF

F 13 Stav Final13/9  16:10
       
1Gabriella Jönsson2001SKÅ/IS Göta320
2Sandra Alveero2001SMÅ/Habo FIF310
3Alma Eriksson2001VÄS/IK Ymer280
4Ronja Bökmark2001GBG/Lerum Friidrott250
5Ebba Hager2001GBG/Lerum Friidrott240
6Vera Kvist2001SKÅ/HAIS240
6Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF240
8Maria Lindholm2001ÖST/Linköpings GIF240
9Linnea Pihl2001GBG/Lerum Friidrott230
10Ella Darrell2001GBG/Lerum Friidrott230
11Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF220
12Elin Hellqvist2001GBG/Sävedalens AIK180
 Sofia Overgaard2001GBG/KvilleDNS

F 13 Längd zon Final14/9  13:30
       
1Samantha Oware2001SKÅ/MAI538-1,5
2Tilde Johansson2001HAL/Falkenbergs IK516-0,4
3Elina Bergman2001B-D/Brattås CK508-0,2
4Felicia Sellman2001GBG/Mölndals AIK478-0,4
5Linnea Andersson2001SKÅ/Båstads GIF477+0,4
6Moa Lindqvist2001GBG/Mölndals AIK473-0,8
7Freja Andersdotter2001BLE/Ka2 IF472-0,5472
8Thelma Carlsson2001SKÅ/Klippans FK472-1,1465
9Tindra Honner2001Örgryte IS456-1,5449
10Lovisa Kling2001VÄS/IK Ymer456-0,5442
11Sofie Cederlund2001GBG/GKIK450+1,4
12Maria Lindholm2001ÖST/Linköpings GIF448-2,2
13Vera Vikdahl2001SMÅ/IFK Växjö447-0,4
14Anja Olsson2001SKÅ/Ystad IF439+0,4
15Hanna Falk2001BLE/Ka2 IF438-0,5
16Lovisa Ronge2001HAL/IF Rigor437-0,3
17Felicia Norrby Rydin2001VÄS/IK Ymer436-0,9
18Junis Andersson2001ÖST/Linköpings GIF434-0,2
19Emelie Jälmeneng2001VÄS/IK Wilske433-0,2429
20Emilia Darin2001BLE/IF UDD433-0,4428
21Linnea Borrman2001B-D/Strömstads IF432-0,6
22Boel Palm2001BLE/IF UDD428-1,7423
23Emelie Henningsson2001SMÅ/Bottnaryds IF428-0,2410
24Ebba Berglin2001BLE/Ka2 IF421-0,2
25Ella Schölin2001ÖST/IK Norrköping420-1,1
26Linnea Wikström2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna418-1,1
27Jennie Granqvist2001SMÅ/IFK Växjö409-0,5
28Linnéa Sörmlind2001BLE/IF UDD398+1,4
29Linn Lindberg2001HAL/IF Rigor389-0,7
30Hanna Johansson2001VÄS/Trollhättans FIK378-0,7
31Olivia Klang-Ohlin2001SMÅ/IFK Växjö372+0,4
32Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK369-1,3
33Thea Petersson2001SKÅ/HAIS320-1,1
 Emmie Persson/Schöneberger2001GBG/IFK GöteborgDNS
 Lovisa Lindholm2001ÖST/Linköpings GIFDNS
 Corine Wessmann2001VÄS/IK YmerDNS
 Vendela Oltmans2001SMÅ/IK HakarpspojkarnaDNS

F 13 Tresteg Final13/9  13:45
       
1Tilde Johansson2001HAL/Falkenbergs IK1131-1,2
2Elvira Carlén2001GBG/Lerum Friidrott1128+0,0
3Amanda Hansson2001HAL/Falkenbergs IK1017-0,4
4Filippa Söderström2001GBG/GKIK1014-0,9
5Vendela Oltmans2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna1012-0,8
6Moa Lindqvist2001GBG/Mölndals AIK1011-1,0
7Lova Skåve2001BLE/Ka2 IF1004-2,3
8Vera Vikdahl2001SMÅ/IFK Växjö992-0,3
9Ronja Bökmark2001GBG/Lerum Friidrott988-0,6
10Felicia Norrby Rydin2001VÄS/IK Ymer978-0,3
11Mea Gedin2001SKÅ/Öresunds FK973+0,0
12Ellen Blomgren2001BLE/Ka2 IF941-0,4
13Anna Müller2001SKÅ/IF Kronan939-1,7937
14Filippa Bergström2001HAL/IFK Halmstad939-0,5923
15Moa Simonsson2001SKÅ/Öresunds FK935-0,1
16Boel Palm2001BLE/IF UDD931-0,2
17Maria Lindholm2001ÖST/Linköpings GIF930+0,3
18Emilia Darin2001BLE/IF UDD926-0,1
19Gael De Coninck2001GBG/Sävedalens AIK923-1,2
20Felicia Svensson2001SKÅ/Ystad IF912-1,0
21Maja Hellqvist2001VÄS/Lidköpings IS899-0,3
22Linnéa Sörmlind2001BLE/IF UDD898-0,5
23Jennie Granqvist2001SMÅ/IFK Växjö876+0,0
24Stina Östklint2001SMÅ/Hovslätts IK873-1,8
25Saga Aurell Lauresen2001VÄS/Istrums SK Friidrott871-0,3
26Olivia Klang-Ohlin2001SMÅ/IFK Växjö825+0,0

F 13 Kula 2,0kg Final14/9  14:45
       
1Corine Wessmann2001VÄS/IK Ymer1317
2Mimmi Olsson2001BLE/Kyrkhults SK1178
3Emilia Malmehed2001ÖST/Linköpings GIF1167
4Fanny Lundberg2001SKÅ/Åhus FIK1138
5Agnes Hökfelt2001SKÅ/Ängelholms IF1130
6Elina Kilpeläinen2001SMÅ/Ljungby1114
7Felicia Svensson2001SKÅ/Ystad IF1098
8Anna Furebring2001SKÅ/IFK Lund1066
9Molly Broback2001GBG/Sävedalens AIK1030
10Jennifer Ahlstet2001ÖST/GOIF Tjalve1027
11Filippa Bergström2001HAL/IFK Halmstad1024
12Moa Simonsson2001SKÅ/Öresunds FK989
13Alicia Almberg2001SMÅ/Habo FIF972
14Enny Björk2001SMÅ/Skruvs IF970
15Ellen Blomgren2001BLE/Ka2 IF963
16Tilda Petersson2001BLE/FIF Gnistan919
17Amanda Myhrman2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna915
18Almida Thörjesson2001BLE/Kyrkhults SK914
19Alma Eriksson2001VÄS/IK Ymer891
20Sofia Börjesson Rintala2001VÄS/Trollhättans FIK884
21Karolina Ilic2001GBG/Kville802
22Klara Westberg2001VÄS/Istrums SK Friidrott781

F 13 Diskus 600 g Final14/9  10:45
       
1Elina Kilpeläinen2001SMÅ/Ljungby3132
2Enny Björk2001SMÅ/Skruvs IF3033
3Sandra Alveero2001SMÅ/Habo FIF2879
4Fanny Lundberg2001SKÅ/Åhus FIK2876
5Alicia Almberg2001SMÅ/Habo FIF2732
6Gabriella Jönsson2001SKÅ/IS Göta2679
7Amanda Myhrman2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna2440
8Jennifer Ahlstet2001ÖST/GOIF Tjalve2417
9Emilia Malmehed2001ÖST/Linköpings GIF2360
10Moa Simonsson2001SKÅ/Öresunds FK2240
11Karolina Ilic2001GBG/Kville2209
12Molly Broback2001GBG/Sävedalens AIK2205
13Linnea Wikström2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna2183
14Meja Stridberg2001SMÅ/Ljungby2109
15Maja Johansson2001VÄS/Trollhättans FIK2035
16Tova Holmberg2001VÄS/Lidköpings IS1942
17Ebba Hager2001GBG/Lerum Friidrott1832
18Kajsa Toftner2001SKÅ/Klippans FK1816
19Tilda Petersson2001BLE/FIF Gnistan1598
20Johanna Malmros2001ÖST/GOIF Tjalve1500

F 13 Slägga 2,0 Final13/9  16:00
       
1Fanny Lundberg2001SKÅ/Åhus FIK3506
2Amanda Myhrman2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna3187
3Emilia Malmehed2001ÖST/Linköpings GIF3012
4Meja Stridberg2001SMÅ/Ljungby2679
5Enny Björk2001SMÅ/Skruvs IF2633
6Johanna Sandberg2001SKÅ/HAIS2491
7Ella Darrell2001GBG/Lerum Friidrott2441
8Ronja Bökmark2001GBG/Lerum Friidrott2273
9Jennie Granqvist2001SMÅ/IFK Växjö2031
 Kajsa Toftner2001SKÅ/Klippans FKUGF
 Filippa Isberg2001GBG/Mölndals AIKUGF

F 13 Spjut 400 g Final13/9  11:00
       
1Mimmi Olsson2001BLE/Kyrkhults SK3327
2Moa Simonsson2001SKÅ/Öresunds FK3183
3Corine Wessmann2001VÄS/IK Ymer3119
4Fanny Lundberg2001SKÅ/Åhus FIK3117
5Hanna Johansson2001BLE/Ka2 IF2902
6Nelly Malmros2001SKÅ/Båstads GIF2853
7Filippa Norberg2001ÖST/Linköpings GIF2844
8Liza Blomqvist2001SMÅ/IK Sisu2728
9Helena Cronstedt2001SKÅ/Öresunds FK2584
10Alicia Almberg2001SMÅ/Habo FIF2543
11Tova Holmberg2001VÄS/Lidköpings IS2488
12Johanna Sjöström2001SKÅ/IFK Lund2399
13Elina Kilpeläinen2001SMÅ/Ljungby2391
14Amanda Myhrman2001SMÅ/IK Hakarpspojkarna2327
15Enny Björk2001SMÅ/Skruvs IF2147
16Filippa Bergström2001HAL/IFK Halmstad2066
17Tilda Petersson2001BLE/FIF Gnistan2030
18Emilia Malmehed2001ÖST/Linköpings GIF1973


© Arena 2.0, RunPro Systems