Hoppa till sidans innehåll

Andra virtuella deltävlingen i vårcupen 2021

21 APR 2021 14:28
Denna veckas tävling lockade 75st deltagare. Långa banan 7km
  • Skapad: 21 APR 2021 14:28

  Långa Banan 7km Handi-kapp Verklig tid Tid inkl handi-kapp verk. plac Poä.
             
1 Hampus Svensson 6,00 33,45 39,45 6 30
2 Mercedes Melbye 8,50 34,03 42,53 8 29
3 Meija Peterson 17,00 26,03 43,03 2 28
4 Maria Pettersson 1,30 42,20 43,50 26 27
5 Roine Karlsson 18,30 25,33 44,03 1 26
5 Thomas Larsson 9,20 34,43 44,03 10 26
7 Corneliz Eriksson 4,30 39,41 44,11 20 24
8 Emil Nilsson 14,20 30,08 44,28 4 23
9 Linn Graad 6,25 38,25 44,50 16 22
10 Christian Eriksson 17,00 28,02 45,02 3 21
11 Fredrik Rönnqvist 12,05 33,08 45,13 5 20
12 Linnea Schullström 9,10 36,20 45,30 14 19
13 Lenny Börås 9,20 36,17 45,37 13 18
14 Sandra Vassberg 1,30 44,14 45,44 29 17
15 Magrethe Tjensvoll 9,10 36,49 45,59 15 16
16 Per Schullström 11,05 34,57 46,02 11 15
16 Hardy Börås 5,45 40,17 46,02 22 15
18 Clara Eriksson 7,50 38,34 46,24 17 13
19 Fredrik Nilsson 4,55 41,33 46,28 24 12
20 Annika Bergström 10,55 35,35 46,30 12 11
21 Gunn Buer Syversen 2,10 44,27 46,37 30 10
22 Emelie Lundin 12,50 33,59 46,49 7 9
23 Marianne Elfstedt 2,40 44,13 46,53 28 8
24 Per-Arne Wennergren 5,10 41,50 47,00 25 7
25 Annika Larsson 7,15 39,53 47,08 21 6
26 Tobias Anderberg 8,00 39,09 47,09 19 5
27 Henrik Jonsson 12,50 34,33 47,23 9 4
28 Maria Gunnegård 4,00 44,10 48,10 27 3
29 Mikael Karlsson 7,40 41,20 49,00 23 2
30 Maria Karlsson Ek 2,10 47,50 50,00 33 1
31 Andrea Karlsson 12,20 38,56 51,16 18 1
32 Jonas Karlsson 4,15 47,30 51,45 32 1
33 Sören Börås 6,50 45,42 52,32 31 1
             
Plac. Promenad/Motion 20+ Poäng        
             
1 Tina Rodin 30        
2 Lennart Strandlund 29        
3 Christina Sandgren 28        
4 Ann-Christin Gunnegård 27        
5 Pelle Linderberg 26        
6 Bengt Andersson 25        
7 Margareta Ek 24        
8 Ingela Danielsson 23        
9 Birgitta Olsson 22        
10 Juliane Klenz-Tornow 21        
11 Britt-Inger Jordansson 20        
12 Peter Rodin 19        
13 Pia Karlsson 18        
14 Sofie Flood 17        
15 Martin Klenz-Tornow 16        
16 Sara Lindblad 15        
17 Siv Lennartsson Börås 14        
18 Anna Thell 13        
19 Lasse Karlsson 12        
20 Gunnel Thell 11        
21 Martin Malm 10        
22 Boel Vennsten 9        
23 Wolfgang Strömner 8        
             
Plac. Promenad/Motion yngre Poäng        
             
1 Julia Karlsson Ek 30        
2 Alice Johansson 29        
3 Ville Johansson 28        
4 Lova Fingalsson 27        
5 Albin Karlsson Vassberg 26        
6 Linnea Klenz 25        
7 Theo Nilsson 24        
8 Timian Tjensvoll 23        
9 Wilma Hammar 22        
10 Mille Moberg 21        
11 Clara Karlsson Ek 20        
12 Isac Karlsson Vassberg 19        
13 Ella Tjensvoll 18        
14 Lukas Lidén 17        
15 Linus Hammar 16        
16 William Lidén 15        
17 Wilmer Fingalsson 14        
18 Thea Lidén 13        
19 Emil Hammar 12        
20 Alexander Lidén 11        
Skribent: Fredrik Nilsson
E-post: Adressen Gömd

Kan du tänka dig att hjälpa till med något?

Vi skulle uppskatta om några vill hjälpa till med att t.ex. lägga upp priserna inför prisutdelningarna.
Hör gärna av er till någon i styrelsen.

Postadress:
IK Spring Väst - Friidrott
Ann-Christin Gunnegård, Galteviken Mellantorpet
67295 Årjäng

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: IKSpringVast@hotmail...