Hoppa till sidans innehåll

Fjärde deltävlingen 2021

05 MAJ 2021 13:43
  • Skapad: 05 MAJ 2021 13:43

  68 st deltog i de olika klasserna i vårens tredje tävling.  
  Långa Banan 7.5km Handi-kapp Verklig tid Tid inkl handi-kapp verk. plac Poä.
             
1 Sören Börås 5,15 40,27 45,42 13 30
2 Lenny Börås 11,00 36,20 47,20 7 29
3 Marianne Elfstedt 1,45 45,38 47,23 23 28
4 Per Schullström 11,45 35,51 47,36 6 27
5 Magrethe Tjensvoll 10,00 37,48 47,48 9 26
6 Per-Arne Wennergren 4,45 43,46 48,31 18 25
7 Linnea Schullström 10,45 37,50 48,35 10 24
8 Gunn Buer Syversen 2,15 46,29 48,44 24 23
9 Meija Peterson 21,00 27,52 48,52 2 22
10 Christian Eriksson 19,30 29,34 49,04 3 21
11 Mikael Karlsson 6,45 42,21 49,06 15 20
11 Hardy Börås 4,45 44,21 49,06 20 19
13 Linn Graad 7,45 41,27 49,12 14 18
14 Maria Karlsson Ek 1,00 48,51 49,51 26 17
15 Fredrik Rönnqvist 14,15 35,44 49,59 5 16
16 Roine Karlsson 22,30 27,36 50,06 1 15
17 Annika Bergström 12,00 38,08 50,08 11 14
18 Emil Nilsson 17,30 32,44 50,14 4 13
19 Henrik Jonsson 14,00 36,30 50,30 8 12
20 Maria Pettersson 5,15 45,20 50,35 21 11
21 Fredrik Nilsson 5,30 45,34 51,04 22 10
22 Clara Eriksson 8,15 42,53 51,08 17 9
23 Annika Larsson 7,15 44,05 51,20 19 8
24 Maria Gunnegård 3,30 48,14 51,44 25 7
25 Thomas Larsson 12,30 40,07 52,37 12 6
26 Mercedes Melbye 11,30 42,35 54,05 16 5
             
Plac. Promenad/Motion 20+ Poäng        
             
1 Sofie Flood 30        
2 Britta Eriksson 29        
3 Martin Malm 28        
4 Tina Rodin 27        
5 Wolfgang Strömner 26        
6 Margareta Ek 25        
7 Peter Rodin 24        
8 Lasse Karlsson 23        
9 Julianne Klenz 22        
10 Anna Thell 21        
11 Gunnel Thell 20        
12 Martin Klenz 19        
13 Pia Karlsson 18        
14 Jonas Karlsson 17        
15 Birgitta Olsson 16        
16 Bengt Andersson 15        
17 Pelle Linderberg 14        
18 Ann-Christin Gunnegård 13        
19 Ingela Danielsson 12        
20 Inger Axelsson 11        
21 Britt-Inger Jordansson 10        
22 Christina Sandgren 9        
23 Siv Lennartsson Börås 8        
24 Lennart Strandlund 7        
             
Plac. Promenad/Motion yngre Poäng        
             
1 Theo Nilsson 30        
2 Lova Fingalsson 29        
3 Ville Johansson 28        
4 Wilmer Fingalsson 27        
5 Alva Edoff 26        
6 Mille Moberg 25        
7 Thea Lidén 24        
8 Albin Edoff 23        
9 William Lidén 22        
10 Linnea Klenz 21        
11 Alice Johansson 20        
12 Lukas Lidén 19        
13 Polly Edoff 18        
14 Alexander Lidén 17        
15 Timian Tjensvoll 16        
16 Elias Frohm 15        
17 Ella Tjensvoll 14        
18 Molly Frohm 13        
Skribent: Maria Nilsson
E-post: Adressen Gömd

Kan du tänka dig att hjälpa till med något?

Vi skulle uppskatta om några vill hjälpa till med att t.ex. lägga upp priserna inför prisutdelningarna.
Hör gärna av er till någon i styrelsen.

Postadress:
IK Spring Väst - Friidrott
Ann-Christin Gunnegård, Galteviken Mellantorpet
67295 Årjäng

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: IKSpringVast@hotmail...