Hoppa till sidans innehåll

Första virtuella deltävlingen 20210413

14 APR 2021 14:48
Långa banan 6km
  • Uppdaterad: 14 APR 2021 14:48

 

76 st deltog i de olika klasserna i vårens första tävling.

Med reservation för eventuella felskrivningar.

 
  Långa Banan 6km Handi-kapp Verklig tid Tid inkl handi-kapp verk. plac Poä.
             
1 Mercedes Melbye 5,35 27,49 33,24 5 30
2 Corneliz Eriksson 1,40 33,42 35,22 19 29
3 Daniel Börjesson Närtell 7,10 28,18 35,28 9 28
4 Maria Pettersson 0,00 36,00 36,00 24 27
5 Meija Peterson 14,35 22,12 36,47 1 26
6 Magrethe Tjensvoll 6,55 30,12 37,07 13 25
7 Clara Eriksson 5,45 31,49 37,34 15 24
8 Emil Nilsson 11,50 25,51 37,41 3 23
9 Annika Bergström 9,00 29,03 38,03 10 22
10 Fredrik Rönnqvist 10,15 28,11 38,26 8 21
11 Per Schullström 9,30 29,20 38,50 11 20
12 Maria Karlsson Ek 1,55 37,15 39,10 26 19
13 Mikael Karlsson 6,20 32,51 39,11 17 18
14 Sandra Vassberg 1,20 38,01 39,21 30 17
15 Casper Eriksson 13,00 26,22 39,22 4 16
16 Lenny Börås 8,05 31,22 39,27 14 15
17 Hardy Börås 4,40 34,51 39,31 20 14
18 Emelie Lundin 11,25 28,09 39,34 7 13
19 Christian Eriksson 15,15 24,21 39,36 2 12
20 Per-Arne Wennergren 4,25 35,29 39,54 21 11
21 Per-Olof Hansson 10,05 29,55 40,00 12 10
22 Henrik Jonsson 12,05 28,05 40,10 6 9
23 Tobias Anderberg 7,20 33,08 40,28 18 8
24 Marianne Elfstedt 2,30 37,59 40,29 29 7
25 Thomas Larsson 8,45 31,50 40,35 16 6
26 Linn Graad 5,45 35,33 41,18 22 5
27 Maria Gunnegård 4,05 37,37 41,42 27 4
28 Sören Börås 6,55 35,49 42,44 23 3
29 Fredrik Nilsson 5,15 37,41 42,56 28 2
30 Per-Anders Fredriksson 8,15 36,48 45,03 25 1
31 Jonas Karlsson 6,45 38,41 45,26 31 1
32 Gunn Buer Syversen 4,40 42,23 47,03 32 1
             
Plac. Promenad/Motion 20+ Poäng        
             
1 Juliane Klenz-Tornow 30        
2 Sofie Flood 29        
3 Bengt Andersson 28        
4 Lennart Strandlund 27        
5 Chriztian Hansson 26        
6 Siv Lennartsson Börås 25        
7 Peter Rodin 24        
8 Martin Klenz-Tornow 23        
9 Gunnel Thell 22        
10 Martin Malm 21        
11 Sara Lindblad 20        
12 Lasse Karlsson 19        
13 Pia Karlsson 18        
14 Ann-Christin Gunnegård 17        
15 Wolfgang Strömner 16        
16 Christina Sandgren 15        
17 Pelle Linderberg 14        
18 Anna Thell 13        
19 Margareta Ek 12        
20 Tina Rodin 11        
21 Britt-Inger Jordansson 10        
22 Ann-Louise Edoff 9        
23 Birgitta Olsson 8        
             
Plac. Promenad/Motion yngre Poäng        
             
1 Alexander Liden 30        
2 Ella Fredriksson 29        
3 Alice Johansson  28        
4 Willian Lidén 27        
5 Ville Johansson 26        
6 Albin Edoff 25        
7 Thea Lidén 24        
8 Theo Nilsson 23        
9 Noel Fredriksson 22        
10 Timian Tjensvoll 21        
11 Ebbe Börjesson Närtell 20        
12 Alva Edoff 19        
13 Albin Karlsson Vassberg 18        
14 Ella Tjensvoll 17        
15 Lukas Lidén 16        
16 Clara Karlsson EK 15        
17 Mille Moberg 14        
18 Julia Karlsson EK 13        
19 Tage Börjesson Närtell 12        
20 Isac Karlsson Vassberg 11        
21 Polly Edoff

10

       
Skribent: Fredrik Nilsson
E-post: Adressen Gömd

Kan du tänka dig att hjälpa till med något?

Vi skulle uppskatta om några vill hjälpa till med att t.ex. lägga upp priserna inför prisutdelningarna.
Hör gärna av er till någon i styrelsen.

Postadress:
IK Spring Väst - Friidrott
Ann-Christin Gunnegård, Galteviken Mellantorpet
67295 Årjäng

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: IKSpringVast@hotmail...