Hoppa till sidans innehåll

Sjunde deltävlingen 2021 Vårcupen 25/6

26 MAJ 2021 15:07
66 st deltog i de olika klasserna i vårens sjunde tävling.
  • Skapad: 26 MAJ 2021 15:07

  Långa Banan Handi-kapp Verklig tid Tid inkl handi-kapp verk. plac Poä.
             
1 Jonas Karlsson -1,00 53,56 52,56 21 30
2 Henrik Jonsson 13,05 40,00 53,05 5 29
2 Per Schullström 11,00 42,05 53,05 6 29
4 Christian Eriksson 19,45 33,37 53,22 2 27
5 Maria Karlsson Ek 0,15 53,13 53,28 19 26
6 Casper Eriksson 16,35 37,09 53,44 3 25
7 Emelie Lundin 14,05 39,44 53,49 4 24
8 Mikael Karlsson 6,40 47,10 53,50 12 23
9 Meija Peterson 21,35 32,44 54,19 1 22
10 Mercedes Melbye 10,00 44,25 54,25 10 21
11 Clara Eriksson 7,40 46,50 54,30 11 20
12 Magrethe Tjensvoll 11,30 44,01 55,31 8 19
13 Annika Bergström 12,50 42,42 55,32 7 18
14 Bo Ingemarsson 2,45 52,49 55,34 18 17
15 Hardy Börås 5,25 50,22 55,47 15 16
16 Tobias Anderberg 8,10 47,39 55,49 13 15
17 Corneliz Eriksson 6,40 49,35 56,15 14 14
18 Marianne Elfstedt 2,00 54,24 56,24 22 13
19 Per-Arne Wennergren 3,50 52,35 56,25 17 12
20 Maria Pettersson 5,25 51,10 56,35 16 11
21 Fredrik Nilsson 3,15 53,30 56,45 20 10
22 Thomas Larsson 13,05 44,12 57,17 9 9
             
Plac. Promenad/Motion 20+ Poäng        
             
1 Pia Karlsson 30        
2 Bengt Andersson 29        
3 Ingela Danielsson 28        
4 Jonas Karlsson 27        
5 Christina Sandgren 26        
6 Maria Gunnegård 25        
7 Sofie Flood 24        
8 Britta Eriksson 23        
9 Anna Thell 22        
10 Linn Graad 21        
11 Julianne Klenz 20        
12 Martin Malm 19        
13 Siv Lennartsson Börås 18        
14 Lasse Karlsson 17        
15 Pelle Linderberg 16        
16 Lennart Strandlund 15        
17 Wolfgang Strömner 14        
18 Gunnel Thell 13        
19 Margareta Ek 12        
20 Birgitta Olsson 11        
21 Peter Rodin 10        
22 Tina Rodin 9        
             
Plac. Promenad/Motion yngre Poäng        
             
1 Ella Fredriksson 30        
2 Lukas Lidén 29        
3 Ville Johansson 28        
4 Polly Edoff 27        
5 Albin Karlsson Vassberg 26        
6 Wilmer Fingalsson 25        
7 Mille Moberg 24        
8 Theo Nilsson 23        
9 Linnea Klenz 22        
10 William Lidén 21        
11 Ebbe Schlyter 20        
12 Elias Frohm 19        
13 Thea Lidén 18        
14 Alva Edoff 17        
15 Isac Karlsson Vassberg 16        
16 Timian Tjensvoll 15        
17 Lova Fingalsson 14        
18 Albin Edoff 13        
19 Tyra Schlyter 12        
20 Alexander Lidén 11        
21 Alice Johansson 10        
22 Ella Tjensvoll 9        
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
             
Skribent: Maria Nilsson
E-post: Adressen Gömd

Kan du tänka dig att hjälpa till med något?

Vi skulle uppskatta om några vill hjälpa till med att t.ex. lägga upp priserna inför prisutdelningarna.
Hör gärna av er till någon i styrelsen.

Postadress:
IK Spring Väst - Friidrott
Ann-Christin Gunnegård, Galteviken Mellantorpet
67295 Årjäng

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: IKSpringVast@hotmail...