Vårserien etapp 4lö 2010-05-29 15:46
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl Namn                  Klubb                     Tid 







H16  (9)       3210 m                      



    1 Tobias Hansson        IK Uven                 34:43 

    2 Pontus Jansson        Kungälvs OK             37:35 

    3 Oskar Vigren          Sävedalens AIK          38:00 

    4 Daniel Zachrisson     Kungälvs OK             43:25 

    5 Johannes Kuhlin       Göteborg/Majorna OK     45:41 

    6 Hampus Hammersberg    Frölunda OL             47:18 



      David Udén            Göteborg/Majorna OK  Ej godk. 

      Magnus Blide          Lerums SOK           ej start 

      Pontus Hermansson     Tolered-Utby Ol-klub ej start 







H14  (16)      3540 m                      



    1 Filip Wadsten         OK Landehof             28:46 

    2 John Gabrielsson      Sävedalens AIK          39:28 

    3 Fredrik Cahlin        IF Marin Väst           42:46 

    4 Erik Hagman           Lerums SOK              45:05 

    5 Fredrik Lind          FK Herkules             45:57 

    6 Arvid Hammar          FK Herkules             46:44 

    7 Felix Garmer          Göteborg/Majorna OK     52:50 

    8 Johan Höglund         FK Herkules             54:38 

    9 Mattias Nyman         Frölunda OL             55:41 

   10 Oskar Vamling         Frölunda OL             57:55 

   11 Carl Kylin            IF Marin Väst           59:37 

   12 Felix Ekholm          IF Marin Väst         1:01:31 

   13 Filip Sverlinger      Tolered-Utby Ol-klub  1:04:48 

   14 Dennis Karström       FK Herkules           1:28:02 



      Johan Kollén          IF Marin Väst        Ej godk. 

      Jonatan Bernhed       Sävedalens AIK       Ej godk. 







H12  (33)      2430 m                      



    1 Anders Magnusson      OK Landehof             15:39 

    2 Hjalmar Ljungberg     Sjövalla FK             16:58 

    3 Otto Stuhlhofer       OK Landehof             17:04 

    4 Joel Leander          OK Landehof             17:28 

    5 Douglas Fransson Lee  OK Alehof               17:41 

    6 Jonatan Larsson       Sävedalens AIK          19:30 

    7 Joel Amb              IK Uven                 20:16 

    8 Johan Lamm            Frölunda OL             20:18 

    9 Albin Claesson        Sävedalens AIK          20:27 

   10 Anton Andrén          Tolered-Utby Ol-klub    20:46 

   11 Lukas Wadsten         OK Landehof             22:06 

   12 Ville Grahn           IK Uven                 22:41 

   13 Johan Olson           IK Uven                 23:09 

   14 Vilhelm Melkstam      Lerums SOK              24:33 

   15 Mikael Lind           FK Herkules             25:12 

   16 Jonatan Wedberg-Kilnä Sjövalla FK             26:48 

   17 Albin Åström          Kungälvs OK             28:34 

   18 Axel Vahnberg         Lerums SOK              28:55 

   19 Emil Erikmats         Sävedalens AIK          29:19 

   20 Daniel Svensson       FK Herkules             29:40 

   21 Carl Pettersson Palm  Lerums SOK              30:16 

   22 Lorentz Thelberg      IK Uven                 30:33 

   23 Olle Hammersberg      Frölunda OL             31:18 

   24 Carl Agrell           Sävedalens AIK          32:15 

   25 Simon Johansson       Tolered-Utby Ol-klub    32:18 

   26 Jesper Malmberg       Tolered-Utby Ol-klub    32:46 

   27 Benjamin Gabrielsson  Kungälvs OK             33:24 

   28 Edvin Ljungberg       Sjövalla FK             39:27 

   29 Niclas Sparrevik      Lerums SOK              54:12 



      Lucas Jansson         Lerums SOK           ej start 

      Albin Karlsson        OK Alehof            ej start 

      Joel Flakberg         IFK Göteborg         ej start 

      Mathias Undeland      IFK Göteborg         ej start 







H10  (23)      2230 m                      



    1 Samuel Pihlström      OK Landehof             15:44 

    2 Adam Olsson           Sjövalla FK             16:22 

    3 Axel Blom             Frölunda OL             17:26 

    4 Martin Lamm           Frölunda OL             18:09 

    5 Elias Ljungqvist      Tolered-Utby Ol-klub    18:13 

    6 Oliver Fransson Lee   OK Alehof               18:34 

    7 Hannes Skoog          Tolered-Utby Ol-klub    19:20 

    8 Alexander Roos        OK Landehof             19:30 

    9 Petter Hinder         Tolered-Utby Ol-klub    20:34 

   10 Johan Grahn           IK Uven                 21:28 

   11 Felix Falk            Göteborg/Majorna OK     21:50 

   12 Per Nordholm          Sävedalens AIK          22:10 

   13 Hannes Norrman        Göteborg/Majorna OK     23:20 

   14 Johannes Holmgren     Sävedalens AIK          23:22 

   15 Oscar Cox             Lerums SOK              24:15 

   16 Nils Hammar           FK Herkules             27:29 

   17 Erik Johansson        OK Alehof               28:55 

   18 Markus Grahn          IK Uven                 29:00 

   19 Johan Hjelmér         Sjövalla FK             32:13 

   20 Alvin Martinsson Grbi FK Herkules             35:34 

   21 Carl Gustavii         Lerums SOK              46:18 



      Carl Kylebäck-Wennerl Sävedalens AIK       ej start 

      Martin Gruvesäter     Tolered-Utby Ol-klub ej start 







D16  (12)      2430 m                      



    1 Danielle Fröstad      Kungälvs OK             25:27 

    2 Julia Asplund         Kungälvs OK             27:46 

    3 Hanna Djerf           Lerums SOK              28:27 

    4 Sofia Andreasson      Kungälvs OK             33:27 

    5 Linnea Bergstrand     Kungälvs OK             35:00 

    6 Helena Martinsson     Sjövalla FK             41:20 

    7 Sofia Helmertz        FK Herkules             43:47 

    8 Shaoli Mitra          IFK Göteborg            48:22 

    9 Daniela Nilsson       Kungälvs OK             56:06 



      Minda Langmoen        Kungälvs OK          ej start 

      Klara Pålsson         Kungälvs OK          ej start 

      Lina Henriksson       Sävedalens AIK       ej start 







D14  (7)       3430 m                      



    1 Ylva Mattsson         Tolered-Utby Ol-klub    41:55 

    2 Lydia Norin           Frölunda OL             41:57 

    3 Elin Wahlgren         Sjövalla FK             50:12 

    4 Amanda Jansson        Lerums SOK              50:41 

    5 Stina Ströby          Tolered-Utby Ol-klub  1:36:35 



      Lovisa Nilsson        Kungälvs OK          Ej godk. 

      Klara Bååth           Sjövalla FK          ej start 







D12  (30)      2430 m                      



    1 Kerstin Wadman        Göteborg/Majorna OK     16:19 

    2 Emma Djerf            Lerums SOK              16:24 

    3 Klara Djerf           Lerums SOK              16:52 

    4 Clara Cox             Lerums SOK              18:40 

    5 Elvira Sellgren       Göteborg/Majorna OK     19:45 

    6 Agnes Spånér          Sävedalens AIK          20:16 

    7 Kajsa Jungbjer        FK Herkules             20:21 

    8 Moa Kuhlin            Göteborg/Majorna OK     21:14 

    9 Martina Kylebäck-Wenn Sävedalens AIK          21:21 

   10 Anna Henriksson       Sävedalens AIK          21:59 

   11 Isabella Lago         Göteborg/Majorna OK     22:06 

   11 Emma Renberg          FK Herkules             22:06 

   13 Fanny Andersson       Göteborg/Majorna OK     24:04 

   14 Evelina Hall          FK Herkules             24:21 

   15 Emelie Lorén          OK Landehof             24:54 

   16 Hanna Boquist         IK Uven                 26:13 

   17 Emelie Roos           OK Landehof             26:45 

   18 Olivia Ullman         OK Alehof               28:01 

   19 Agnes Asp             FK Herkules             29:55 

   20 Janneke Snijder       IK Uven                 31:22 

   21 Sara Forsberg         IK Uven                 43:21 

   22 Josefin Bernhed       Sävedalens AIK          44:07 

   23 Anna Nordholm         Sävedalens AIK          47:50 

   24 Stina Sjölin          IK Uven                 58:20 



      Olivia Tellefsen      FK Herkules          ej start 

      Tuva Carlsson Wallum  Sävedalens AIK       ej start 

      Malva Nyström         Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Rebecca Holl          IFK Göteborg         ej start 

      Emma Karlsson         OK Landehof          ej start 

      Rebecka Persson       FK Herkules          ej start 







D10  (11)      2230 m                      



    1 Selma Moqvist         Lerums SOK              16:41 

    2 Klara Åberg           OK Landehof             18:12 

    2 Alice Kjellander      Göteborg/Majorna OK     18:12 

    4 Frida Andersson       Göteborg/Majorna OK     18:19 

    5 Klara Wallinder       Göteborg/Majorna OK     19:47 

    6 Linn Himmelmann       Sjövalla FK             20:17 

    7 Anna Flakberg         IFK Göteborg            20:18 

    8 Hanna Gabrielsson     Kungälvs OK             21:26 

    9 Alva Sellgren         Göteborg/Majorna OK     21:59 

   10 Tove Johansson        OK Alehof               27:20 

   11 Hanna Lundgren        Tolered-Utby Ol-klub    48:23 







U4  (2)        3470 m                      



    1 Filip Zachrisson      Kungälvs OK           1:00:49 

    2 Tommy Gelotte         Tolered-Utby Ol-klub  1:10:16 







U3  (25)       2920 m                      



    1 Viktor Lindström      Göteborgs SK            24:28 

    2 Tobias Tillgren       IK Uven                 26:20 

    3 Martin So             Göteborgs SK            29:30 

    4 Frida Lund            Sävedalens AIK          30:36 

    5 Petter Sjölin         IK Uven                 31:19 

    6 Philip Nord           Sävedalens AIK          32:03 

    7 Sara Heslyk           OK Landehof             34:25 

    8 Felix Hulthén         Kungälvs OK             36:14 

    9 Per Andreasson        Frölunda OL             38:15 

   10 Jesper Lundmark       Tolered-Utby Ol-klub    39:03 

   11 Susanna Thorén        Göteborgs SK            39:32 

   12 Ida Friman            Tolered-Utby Ol-klub    41:28 

   13 Jakob Junkers         IF Marin Väst           41:52 

   14 Martin Langmoen       Kungälvs OK             43:05 

   15 Fredrik Grönberg      Sävedalens AIK          43:28 

   16 Eric Flakberg         IFK Göteborg            44:44 

   17 Elin Hermansson       Kungälvs OK             46:53 

   18 Sara Karlsson         Göteborg/Majorna OK     49:30 

   19 Annie Olsson          FK Herkules             51:21 

   20 Annie Andreasson      Frölunda OL           1:03:04 

   21 Linnea Bengtsson Crea Sävedalens AIK        1:04:29 

   22 Carolina Lundqvist    Kungälvs OK           1:07:41 



      Filip Leman           Göteborgs SK         ej start 

      Jenny Nordin          Göteborgs SK         ej start 

      Wilma Löfgren         OK Alehof            ej start 







INSKOLNING  (3 1280 m                      



      Oskar Nordin          Göteborgs SK            Godk. 

      Ella Casale           OK Landehof             Godk. 

      Matilda Freidlitz     OK Landehof             Godk. 

      Ask Abrahamsson       Sävedalens AIK          Godk. 

      Jennifer Davidson     FK Herkules             Godk. 

      Max Berg              FK Herkules             Godk. 

      polly wasshede - rosa Göteborg/Majorna OK     Godk. 

      sally bjur            Göteborg/Majorna OK     Godk. 

      Samuel Ljungqvist     Tolered-Utby Ol-klub    Godk. 

      oscar wall ljungbjer  Göteborgs SK            Godk. 

      Lowe Hammar           FK Herkules             Godk. 

      Ida Bengtsson         OK Alehof               Godk. 

      Mathilda Wallström    Sävedalens AIK          Godk. 

      Erik Boström          FK Herkules             Godk. 

      Rebecka Pihlström     OK Landehof             Godk. 

      Matilda Asp           IFK Göteborg            Godk. 

      jamina Elsharif       Tolered-Utby Ol-klub    Godk. 

      Ingrid Toresäter      Göteborg/Majorna OK     Godk. 

      signe engström        Tolered-Utby Ol-klub    Godk. 

      Yrla Abrahamsson      Sävedalens AIK          Godk. 

      Erik Sudhoff          Sävedalens AIK          Godk. 

      Jonathan Holmberg     FK Herkules             Godk. 

      Axel Cullbrand        FK Herkules             Godk. 

      Alva Hedenberg        Sjövalla FK             Godk. 

      Arvid Larsson         Sävedalens AIK          Godk. 

      Tove Lindström        Göteborgs SK            Godk. 

      Axel Skårman          Frölunda OL             Godk. 

      Emma Forsberg         IK Uven                 Godk. 

      Linnea Hansryd        Tolered-Utby Ol-klub    Godk. 



      Hjalmar Gedda         OK Landehof          ej start 

      Alexander Gustafsson  IK Uven              ej start 







Öppen 1  (12)  1860 m                      



    1 Merete Freidlitz      OK Landehof             19:16 

    2 Carin Bengtsson       Lerums SOK              20:01 

    3 Christelle Möller     OK Landehof             20:59 

    4 Eva Löthman           Sjövalla FK             21:55 

    5 Oskar Bengtsson Creas Sävedalens AIK          23:35 

    6 Susanne Knutsson      Lerums SOK              23:49 

    7 Kerstin Åsberg        OK Landehof             26:29 

    8 Julia Alestig         IF Marin Väst           26:36 

    9 Sigge Thorén          Göteborgs SK            29:15 

   10 Magdalena Thorén      Göteborgs SK            29:16 

   11 Elis Norin            Frölunda OL             40:27 

   12 Olivia Jardefrid      Frölunda OL             40:59 







Öppen 2  (32)  2980 m                      



    1 Jan Hinder            Tolered-Utby Ol-klub    16:59 

    2 Anders Björnberg      Frölunda OL             18:01 

    3 Thomas Borne          Frölunda OL             20:51 

    4 nils ingelhag         Frölunda OL             21:41 

    5 Tomas Andreasson      Frölunda OL             22:01 

    6 magnus knutsson       Lerums SOK              22:16 

    7 Håkan Tillgren        IK Uven                 24:19 

    8 Lars Ljungberg        Sjövalla FK             25:45 

    9 Krister Martinsson    Sjövalla FK             25:57 

   10 Lennart Vamling       Frölunda OL             26:23 

   11 Camilla Tjellström    IK Uven                 26:35 

   12 Krsitian Wasshede     Klubblös Klubb 90001    26:58 

   13 Elin Vallbo           IK Uven                 27:28 

   14 karin ingelhag        Frölunda OL             28:27 

   15 Cecilia Roos          OK Landehof             31:17 

   16 Lena Kollén           IF Marin Väst           32:16 

   17 Birgitta Johansson-Ca IF Marin Väst           32:18 

   18 Karin Helmertz        FK Herkules             33:13 

   19 Magdalena Persson     FK Herkules             33:55 

   19 Pernilla Karsson      IK Uven                 33:55 

   21 Sofia Andersson       FK Herkules             34:11 

   22 Helen Ljungqvist      Tolered-Utby Ol-klub    36:32 

   23 Hannu Kettunen        IF Marin Väst           40:02 

   24 siri bjur             Göteborg/Majorna OK     42:01 

   25 louise bjur           Göteborg/Majorna OK     42:04 

   26 emmy nilsson          Lerums SOK              42:26 

   27 Lovisa Broberg        IF Marin Väst           42:40 

   28 Lena Hammersberg      Frölunda OL             42:59 

   29 Johanna Klack         Kungälvs OK             52:00 



      Agneta Broberg        IF Marin Väst        Ej godk. 

      Andreas Lund          Sävedalens AIK       Ej godk. 

      Maria vamling         Frölunda OL          Ej godk. 







HU1  (32)      1790 m                      



    1 Melker Stålnacke      Tolered-Utby Ol-klub    13:53 

    2 Gabriel Granberg      Tolered-Utby Ol-klub    15:32 

    3 Rasmus Fjordside      Sävedalens AIK          15:37 

    4 Daniel Knutsson       Lerums SOK              16:19 

    5 Hugo Novotny          Sjövalla FK             17:59 

    6 Noah Casale           OK Landehof             18:35 

    7 Melker Nordgren       OK Landehof             18:41 

    8 Jakob Östman          Göteborg/Majorna OK     18:49 

    9 Edvin Nilsson         Kungälvs OK             19:32 

   10 Philip Svensson       FK Herkules             20:29 

   11 Fredrik Ehrs          Tolered-Utby Ol-klub    20:30 

   12 Anton Carlsson        IK Uven                 21:04 

   13 Jacob Pihel           Sjövalla FK             21:05 

   14 Arvid Brännman        OK Landehof             21:10 

   15 Johan Björck          IK Uven                 21:45 

   16 Hugo Skoog            Tolered-Utby Ol-klub    22:04 

   17 Alexander Bengtsson   Lerums SOK              23:09 

   18 Zebastian Arfwedson   Frölunda OL             23:22 

   19 Emil Sandell          Tolered-Utby Ol-klub    23:26 

   20 Victor Sott           Frölunda OL             23:28 

   21 Elias Karlsson        Göteborg/Majorna OK     23:49 

   22 Oscar Sjölin          IK Uven                 27:13 

   23 Adam Rudolfsson       IK Uven                 28:57 

   24 Christoffer Larsson   IK Uven                 34:30 

   25 Milton Åberg          Sjövalla FK             50:00 

   26 Noam Åberg            Sjövalla FK             51:25 



      Rasmus Frödin Karlsso Sävedalens AIK       Ej godk. 

      Anton Söderbergh      IFK Göteborg         Ej godk. 

      Olle Årebäck          Göteborg/Majorna OK  ej start 

      David Johansson       Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Adam Sandström        Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Vilmer Martinsson Grb FK Herkules          ej start 







DU1  (29)      1790 m                      



    1 Linnea Williamsson    Tolered-Utby Ol-klub    16:18 

    2 Meja Nyström          Tolered-Utby Ol-klub    18:12 

    3 Emma Wallin           IK Uven                 19:13 

    4 Isabella Hall         FK Herkules             20:06 

    5 Maja Larsson          OK Alehof               20:15 

    6 Lovisa Mahlin         Tolered-Utby Ol-klub    20:26 

    7 Fanny Carlsson        IK Uven                 21:10 

    8 Lovisa Moqvist        Lerums SOK              21:32 

    9 Margit Sundén         Tolered-Utby Ol-klub    21:50 

   10 Ella Danielsen        Sjövalla FK             22:22 

   11 Ella Björck           IK Uven                 22:24 

   12 Lovisa Lago           Göteborg/Majorna OK     24:43 

   13 Moa Friman            Tolered-Utby Ol-klub    24:57 

   14 Hanna Petersen        Lerums SOK              25:57 

   15 Ella Söderbergh       IFK Göteborg            27:25 

   16 Ida Sudhoff           Sävedalens AIK          27:35 

   17 Katrin Asplund        Kungälvs OK             27:37 

   18 Cecilia Larsson       IK Uven                 32:59 

   19 Sofia Lundgren        Tolered-Utby Ol-klub    36:17 

   20 Lisa Homann           Frölunda OL             37:20 

   21 Kajsa Homann          Frölunda OL             37:26 

   22 Sofia Tillgren        IK Uven                 38:00 

   23 Elsa Asp              FK Herkules             40:54 



      Lisa Falk             Göteborg/Majorna OK  ej start 

      Elin Larsson          Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Wilma Erngren         Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Nikita Karlsson       Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Emilia Martinez       Tolered-Utby Ol-klub ej start 

      Elin Dillner          Tolered-Utby Ol-klub ej start 







HU2  (33)      2280 m                      



    1 Johan Cahlin          IF Marin Väst           15:44 

    2 Tobias Edström        Sjövalla FK             18:46 

    3 Simon Fransson        Tolered-Utby Ol-klub    19:36 

    4 Edvin Alestig         IF Marin Väst           19:38 

    5 Martin Linden         OK Landehof             19:40 

    6 Albin Touma           Göteborgs SK            19:55 

    7 Edvin Touma           Göteborgs SK            19:56 

    8 Victor Ahlquist       IF Marin Väst           20:48 

    9 Axel Hermansson       Kungälvs OK             21:50 

   10 Oscar Olson           IK Uven                 22:01 

   11 Mårten Gedda          OK Landehof             22:05 

   12 Filip Klingberg       OK Alehof               22:22 

   13 Andre Landin          Sävedalens AIK          22:24 

   14 Ludvig Thelberg       IK Uven                 23:38 

   15 Isac Axner            OK Landehof             23:47 

   16 Petter Jonsson        Sävedalens AIK          23:58 

   17 Gabriel Sturesson     Lerums SOK              24:12 

   18 Hugo Simonsson        Kungälvs OK             24:25 

   19 Emil Blom             Frölunda OL             25:07 

   20 Gustav Friman         Tolered-Utby Ol-klub    26:01 

   21 Jonatan Bengtsson     Lerums SOK              26:06 

   22 Arvid Engström        Sjövalla FK             26:51 

   23 Mattias Retteli       Tolered-Utby Ol-klub    27:49 

   24 Rikard Larsson        IK Uven                 28:56 

   25 Adam Udén             Göteborg/Majorna OK     33:24 

   26 Linus Norberg         OK Alehof               35:17 

   27 Edvin Borne           Frölunda OL             51:41 

   28 David Erikmats        Sävedalens AIK          52:39 



      Erik Hogedal          Göteborg/Majorna OK  Ej godk. 

      Rasmus Nordgren       OK Landehof          Ej godk. 

      Fredrik Olausson      Frölunda OL          Ej godk. 

      Viktor Jellvert Börje Göteborg/Majorna OK  ej start 

      Linus Fransson        Tolered-Utby Ol-klub ej start 







DU2  (36)      2280 m                      



    1 Annika Holthoff       Sjövalla FK             16:55 

    2 Paulina Lund          Sävedalens AIK          17:11 

    3 Michelle Ström        IF Marin Väst           18:58 

    4 Hanna Douglasson      Tolered-Utby Ol-klub    20:04 

    5 Ellika Groth          Kungälvs OK             21:21 

    6 Tilda Melkstam        Lerums SOK              21:27 

    7 Marie Asplund         Kungälvs OK             22:01 

    8 Ida Eriksson          OK Landehof             22:18 

    9 Ida Lundmark          Tolered-Utby Ol-klub    22:29 

   10 Annie Sjöö            OK Landehof             22:55 

   11 Lovisa Tillgren       IK Uven                 22:59 

   12 Tove Persson          FK Herkules             23:18 

   13 Anna Nilsson          Sjövalla FK             23:23 

   14 Matilda Hagstrand     Lerums SOK              23:34 

   15 Sanna Möller          OK Landehof             24:25 

   16 Saga Fröstad          Kungälvs OK             24:35 

   17 Viola Eckermark       Göteborg/Majorna OK     25:59 

   18 Ester Freidlitz       OK Landehof             26:42 

   19 Filippa Sandberg      Sjövalla FK             27:02 

   20 Lisa Jonsson          Sävedalens AIK          27:36 

   21 Alma Hellström        Kungälvs OK             27:57 

   22 Sofia Klack           Kungälvs OK             28:07 

   23 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK             28:43 

   24 Rebecca Lekberg       Sävedalens AIK          29:35 

   25 Elin Nilsson          Frölunda OL             29:43 

   26 Robyn Terning         Tolered-Utby Ol-klub    29:53 

   27 Mathilda Andersson    Kungälvs OK             31:04 

   28 Emma Friberg          Sjövalla FK             33:59 

   29 Fanny Nilsson         OK Landehof             34:07 

   30 Sofia Berghe          Frölunda OL             37:27 

   31 Sofia Borne           Frölunda OL             37:40 



      Karolina Brännman     OK Landehof          ej start 

      Märta Ljungberg       Sjövalla FK          ej start 

      Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK       ej start 

      Linda Gezelius-Hugoss Sävedalens AIK       ej start 

      Linnea Olsson         OK Alehof            ej start 







H13  (7)       3330 m                      



    1 Albin Pålsson         Kungälvs OK             33:35 

    2 Rasmus Arfwedson      Frölunda OL             34:03 

    3 Karl Norrman          Göteborg/Majorna OK     45:57 

    4 Erik Björklund        Sjövalla FK             51:49 

    5 Mattias Udén          Göteborg/Majorna OK   1:06:12 

    6 Karl Hammersberg      Frölunda OL           1:23:24 



      Jakob Karlsson        Göteborg/Majorna OK  ej start 







D13  (8)       3010 m                      



    1 Elin Pettersson       Sjövalla FK             34:28 

    2 Ella Wallinder        Göteborg/Majorna OK     34:55 

    3 Emma Himmelmann       Sjövalla FK             37:36 

    4 Hanna Åberg           OK Landehof             46:25 

    5 Julia Blom            Frölunda OL             57:49 

    6 Erika Eliasson        OK Landehof           1:04:42 



      Lina Pålsson          Kungälvs OK          Ej godk. 

      Molly Rundström       OK Landehof          ej start