Resultat Svealandsmästerskapen

Arrangör: Falu IK
Datum: 8-9 sep 2012
Plats: Lugnets IP
Ort: Falun
Tävlingsledare: Kent Carlsson

Listan skapad: 2012-09-10 18:29:04


MS Spjut Final9/9  15:20
       
1Olov Hansson1986Hässelby SK68,98Utom tävlan

MS Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Olov Hansson 67,32 67,64 66,84 68,35 66,18 68,98

P 14 100 m Försök8/9  12:45

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Erik Larsson1998Väst Västerås FIK12,31q
2David Bergström1998Söd Nyköpings BIS12,35q
3Carlos Jonsson1998Sto Hässelby SK12,51q
4Julius Larsen Brolin1998Sto Täby IS13,09
5Gustav Wessberg1998FGF Gotland14,01
6Hannes Färm1998Väst Västerås FIK15,16
 Harald Spoof1998Sto Bromma IFDNS

Heat 2
    Vind: +0.7  
1Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS12,26q
2Lucas Norden1998Väst Västerås FIK12,50q
3Max Nero1998Vär IF Göta12,87
4Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF12,93
5William Littorin1998Upp Rånäs ¤H13,08
6Victor Sundt1998Väst Västerås FIK15,20

Heat 3
    Vind: -0.6  
1Daniel Persson1998Sto Bromma IF12,13q
2Kevin Duvert1998Sto Hellas FK12,55q
3Anton Cigehn1998Sto Täby IS12,85q
4Andreas Furh1998När KFUM Örebro12,98
5Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF13,10
6Pelle Mälman1998När Glanshammars IF13,95

P 14 100 m Försök - Sammanställning
       
1Daniel Persson1998Sto Bromma IF12,13q
2Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS12,26q
3Erik Larsson1998Väst Västerås FIK12,31q
4David Bergström1998Söd Nyköpings BIS12,35q
5Lucas Norden1998Väst Västerås FIK12,50q
6Carlos Jonsson1998Sto Hässelby SK12,51q
7Kevin Duvert1998Sto Hellas FK12,55q
8Anton Cigehn1998Sto Täby IS12,85q
9Max Nero1998Vär IF Göta12,87
10Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF12,93
11Andreas Furh1998När KFUM Örebro12,98
12William Littorin1998Upp Rånäs ¤H13,08
13Julius Larsen Brolin1998Sto Täby IS13,09
14Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF13,10
15Pelle Mälman1998När Glanshammars IF13,95
16Gustav Wessberg1998FGF Gotland14,01
17Hannes Färm1998Väst Västerås FIK15,16
18Victor Sundt1998Väst Västerås FIK15,20
 Harald Spoof1998Sto Bromma IFDNS

P 14 100 m Final8/9  15:00
    Vind: -0.7  
1Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS12,09
2Daniel Persson1998Sto Bromma IF12,12
3Erik Larsson1998Väst Västerås FIK12,22
4David Bergström1998Söd Nyköpings BIS12,23
5Carlos Jonsson1998Sto Hässelby SK12,45
6Kevin Duvert1998Sto Hellas FK12,51
7Lucas Norden1998Väst Västerås FIK12,55
8Anton Cigehn1998Sto Täby IS12,87

P 14 300 m Final9/9  16:05

Heat 1
       
1Erik Larsson1998Väst Västerås FIK39,33
2William Littorin1998Upp Rånäs ¤H41,58
3Elias Edvinsson1998Vär IK Viking41,68
4Viktor Kårefjärd1998Söd Råby Rekane FIF43,14
5Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF43,56
 Axel Abrahamsson1998Sto Bromma IFDNS

Heat 2
       
1Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS38,70
2Lucas Norden1998Väst Västerås FIK39,33
3Timothy Olsson1998Sto Hammarby IF40,04
4David Svensson1998Sto IFK Tumba41,21
5Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF41,57

P 14 300 m Final - Sammanställning
       
1Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS38,70
2Erik Larsson1998Väst Västerås FIK39,33
3Lucas Norden1998Väst Västerås FIK39,33
4Timothy Olsson1998Sto Hammarby IF40,04
5David Svensson1998Sto IFK Tumba41,21
6Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF41,57
7William Littorin1998Upp Rånäs ¤H41,58
8Elias Edvinsson1998Vär IK Viking41,68
9Viktor Kårefjärd1998Söd Råby Rekane FIF43,14
10Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF43,56
 Axel Abrahamsson1998Sto Bromma IFDNS

P 14 800 m Final8/9  16:30
       
1Christoffer Ahl1998Sto Hammarby IF2.06,47
2Simon Sundström1998Sto IFK Lidingö2.07,95
3Stefan Stojanovic1998Sto Huddinge AIS2.10,50
4Benjamin Eklund1998Väst IK Westmania2.17,83
5Linus Lillsjö1998Söd Ärla IF2.19,46
6Lucas Norden1998Väst Västerås FIK2.33,23
7Karl Ingard1998Upp Upsala IF2.38,35
8Simon Persson1998När KFUM Örebro2.40,63
9Simon Eriksson1998Upp Örbyhus IF2.42,27

P 14 2 000 m Final9/9  14:30
       
1Simon Sundström1998Sto IFK Lidingö5,58,91
2Stefan Stojanovic1998Sto Huddinge AIS6,04,72
3Christoffer Ahl1998Sto Hammarby IF6,07,26
4Linus Lillsjö1998Söd Ärla IF6,23,12
5Benjamin Eklund1998Väst IK Westmania6,28,25
6Karl Ingard1998Upp Upsala IF7,26,33
7Simon Persson1998När KFUM Örebro7,26,48

P 14 100 mh Final9/9  11:50
    Vind: -0.2  
1Kevin Duvert1998Sto Hellas FK14,78
2Filip Björklund1998Upp Upsala IF15,13
3William Frobe1998Sto Täby IS15,22
4David Bergström1998Söd Nyköpings BIS15,45
5Johan Bengtsson1998Sto Täby IS15,74
7Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF16,11
8Sebastian Hageström1998Sto Hammarby IF17,06
 Gabriel Rosshagen1998Sto Täby ISDQ Felaktig start

P 14 300 mh Final8/9  14:35

Heat 1
       
1Filip Björklund1998Upp Upsala IF45,64
2Johan Bengtsson1998Sto Täby IS46,22
3Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF46,23

Heat 2
       
1Kevin Duvert1998Sto Hellas FK42,92
2Gabriel Rosshagen1998Sto Täby IS45,19
3William Frobe1998Sto Täby IS45,20
4David Svensson1998Sto IFK Tumba45,38

P 14 300 mh Final - Sammanställning
       
1Kevin Duvert1998Sto Hellas FK42,92
2Gabriel Rosshagen1998Sto Täby IS45,19
3William Frobe1998Sto Täby IS45,20
4David Svensson1998Sto IFK Tumba45,38
5Filip Björklund1998Upp Upsala IF45,64
6Johan Bengtsson1998Sto Täby IS46,22
7Gustav Svedberg1998Vär Karlskoga FIF46,23

P 14 1 500 m hinder Final8/9  16:00
       
1Fredrik Kihlblom1998Sto Huddinge AIS5,00,07
2Elias Edvinsson1998Vär IK Viking5,45,78
 Timothy Olsson1998Sto Hammarby IFDNF

P 14 Höjd Final9/9  09:30
       
1Kevin Duvert1998Sto Hellas FK178
2Fredrik Kihlblom1998Sto Huddinge AIS175
3Filip Björklund1998Upp Upsala IF172
4Joel Mattsson1998Upp Tierp163
5Elias Edvinsson1998Vär IK Viking160
6Benjamin Eklund1998Väst IK Westmania157
7Julius Larsen Brolin1998Sto Täby IS154
8Max Nero1998Vär IF Göta154
9Simon Eriksson1998Upp Örbyhus IF151
10Jakob Samuelsson1998Sto Hässelby SK151
 William Frobe1998Sto Täby ISx

P 14 Höjd Final  136 141 146 151 154 157 160 163 166 169 172 175 178 180
Benjamin Eklund - o xo xo o o xxx
Simon Eriksson o o o o xxx
Filip Björklund - - - o o o o o o o xo xxx
Joel Mattsson - - - o o o xo o xxx
Elias Edvinsson - - o xo o o o xxx
Max Nero xo o o xo xxo xxx
Julius Larsen Brolin - - - o o - xxx
William Frobe - - x
Kevin Duvert - - - - - - - o o - xo o o xxx
Fredrik Kihlblom - - - - - - o xo o o o o xxx
Jakob Samuelsson - o o xo xxx

P 14 Stav Final8/9  14:05
       
1Sebastian Hageström1998Sto Hammarby IF2,97
2Frank Förnestig1998Sto Hammarby IF2,87
3Jakob Samuelsson1998Sto Hässelby SK2,57
4Henrik Nordlander1998Vär IF Göta2,57
5William Littorin1998Upp Rånäs ¤H2,37
6Daniel Ekström1998Söd Ärla IF1,87
 William Frobe1998Sto Täby ISx

P 14 Stav Final  1,87 2,07 2,17 2,27 2,37 2,47 2,57 2,67 2,77 2,87 2,97 3,27
Daniel Ekström xo xxx
William Littorin o xxo o xxo xo xxx
Henrik Nordlander - - - o o o xo xxx
William Frobe - - - - xxx
Jakob Samuelsson - - - - - - o - xxx
Frank Förnestig - - - - - - xo o o o xxx
Sebastian Hageström - - - - - - - - o xo xo xxx

P 14 Längd Final8/9  15:25
       
1Erik Larsson1998Väst Västerås FIK5,81-1,4
2Kevin Duvert1998Sto Hellas FK5,71-0,7
3Anton Cigehn1998Sto Täby IS5,60-1,5
4Daniel Persson1998Sto Bromma IF5,56-0,7
5Frank Förnestig1998Sto Hammarby IF5,350,0
6Max Nero1998Vär IF Göta5,25-1,05,13
7Timothy Olsson1998Sto Hammarby IF5,25-0,84,72
8Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF5,130,0
9David Svensson1998Sto IFK Tumba5,11-1,7
10Andreas Furh1998När KFUM Örebro5,040,0
11Lowe Råsberg1998Sto Hässelby SK4,85-1,5
12Sebastian Hageström1998Sto Hammarby IF4,76-0,1
13Elias Edvinsson1998Vär IK Viking4,600,0
14Viktor Kårefjärd1998Söd Råby Rekane FIF4,53-0,7
15William Littorin1998Upp Rånäs ¤H4,07-1,2
16Simon Persson1998När KFUM Örebro3,99-2,4
17Hannes Färm1998Väst Västerås FIK3,87-1,4
18Victor Sundt1998Väst Västerås FIK3,75-1,8
 Gustav Wessberg1998FGF Gotlandx0,0

P 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Viktor Kårefjärd 4,31 0,0 4,53 -0,7 4,33 0,0
Hannes Färm 3,87 0,0 3,87 -1,4 3,74 0,0
Erik Larsson x +0,5 5,54 -0,2 5,37 0,0 5,55 -1,6 5,59 -2,1 5,81 -1,4
Victor Sundt x -0,5 3,75 -1,8 3,05 -1,4
Andreas Furh 4,40 -2,3 5,04 0,0 4,75 -1,2
Simon Persson 3,62 -1,3 3,99 -2,4 3,98 0,0
Gustav Wessberg x -0,7 x -1,1 x 0,0
William Littorin x -2,2 x -1,0 4,07 -1,2
Elias Edvinsson 4,60 0,0 4,49 -0,5
Max Nero 5,25 -1,0 4,96 0,0 5,12 0,0 5,12 -1,1 5,09 -1,4 5,13 0,0
Anton Cigehn 5,27 -1,3 5,11 -1,1 5,02 -3,0 5,49 -0,5 5,47 -0,7 5,60 -1,5
David Svensson 5,06 0,0 5,11 -1,7 4,80 -0,4
Kevin Duvert 5,24 -2,1 5,44 -0,2 4,47 -1,8 5,45 +0,9 5,37 -2,2 5,71 -0,7
Lowe Råsberg x -0,7 x -0,7 4,85 -1,5
Daniel Persson 5,20 0,0 5,25 -0,6 x -1,3 5,30 -0,4 5,56 -0,7 x 0,0
Timothy Olsson 5,25 -0,8 4,72 -0,1 - - - -
Frank Förnestig 5,35 0,0 4,99 -1,2 4,90 -0,3 5,01 0,0 5,17 +0,6 x 0,0
Sebastian Hageström 4,76 -0,1 4,73 0,0 4,39 -1,4
Gustav Törnqvist 5,13 0,0 4,66 0,0 4,89 -1,0 - - -

P 14 Tresteg Final9/9  13:45
       
1Erik Larsson1998Väst Västerås FIK12,88+0,0
2Timothy Olsson1998Sto Hammarby IF12,33+1,3
3Max Nero1998Vär IF Göta11,88+1,5
4David Svensson1998Sto IFK Tumba11,67+0,7
5Frank Förnestig1998Sto Hammarby IF10,51+0,8
6Axel Abrahamsson1998Sto Bromma IF10,41+0,0
7Gustav Wessberg1998FGF Gotland10,31+0,0
8Simon Eriksson1998Upp Örbyhus IF10,06+2,39,90 +1,1
9Daniel Ekström1998Söd Ärla IF8,47+0,0
 Victor Sundt1998Väst Västerås FIKx+0,0

P 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Daniel Ekström 8,47 +0,0 x +0,9 x +1,0 - - -
Erik Larsson 12,88 +0,0 12,62 +1,6 - 11,79 +0,9 - 12,57 +0,2
Victor Sundt x +0,0 x +0,1 x +0,0 - - -
Gustav Wessberg x +1,4 x +1,4 10,31 +0,0 8,10 +0,0 9,22 +0,3 9,85 +0,3
Simon Eriksson 9,83 +0,1 10,06 +2,3 10,04 +2,2 9,90 +1,1 9,78 +0,8 x +1,5
Max Nero 11,08 +0,0 11,37 +0,7 11,36 +2,4 11,45 +0,7 11,71 +1,4 11,88 +1,5
David Svensson 10,87 +1,3 11,24 +1,0 11,13 +0,1 11,03 +1,5 11,42 +0,0 11,67 +0,7
Axel Abrahamsson 10,41 +0,0 10,20 +1,0 10,27 +0,0 - x +0,0 x +0,0
Timothy Olsson 11,89 +0,6 12,33 +1,3 12,14 +0,5 11,45 +0,0 - -
Frank Förnestig 10,51 +0,8 10,38 +1,7 - - - -

P 14 Kula Final8/9  11:45
       
1Edvin Larsson1998Söd Eskilstuna FI12,54
2Jakob Eriksson1998Vär IF Göta12,42
3Anton Tapper-Vuontisvara1998Upp Östhammar11,1510,97
4Gustav Borg1998Söd Nyköpings BIS11,1510,11
5Tobiasz Stratega1998Sto Hammarby IF10,88
6Carl Krusell-Berg1998Sto Hammarby IF10,80
7Pelle Mälman1998När Glanshammars IF10,70
8Joel Mattsson1998Upp Tierp10,68
9Max Nero1998Vär IF Göta9,95
10Lowe Råsberg1998Sto Hässelby SK9,88
11Gabriel Rosshagen1998Sto Täby IS9,60
12Daniel Karlsson1998När Åsbro GOIF8,99
13Gustav Törnqvist1998Upp Estuna IF8,67

P 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Larsson 11,70 12,45 12,19 12,04 12,54 12,02
Gustav Borg 11,15 x 10,11 x - -
Pelle Mälman 10,10 9,85 10,06 10,70 9,73 10,31
Daniel Karlsson 8,86 8,42 8,99 - - -
Anton Tapper-Vuontisvara 11,15 x 10,94 10,57 x 10,97
Joel Mattsson 10,21 10,46 10,25 10,68 x x
Jakob Eriksson x 12,42 x x x 12,01
Max Nero 9,93 9,34 9,95 - - -
Gabriel Rosshagen x x 9,60 - - -
Lowe Råsberg 9,88 9,22 9,15 - - -
Carl Krusell-Berg 9,61 10,80 x 9,76 8,75 9,97
Tobiasz Stratega x 10,22 10,25 10,61 10,88 10,30
Gustav Törnqvist 8,67 8,36 8,65 - - -

P 14 Diskus Final8/9  13:15
       
1Jakob Eriksson1998Vär IF Göta38,82
2Gabriel Rosshagen1998Sto Täby IS38,26
3Edvin Larsson1998Söd Eskilstuna FI35,80
4Joel Mattsson1998Upp Tierp31,49
5Jakob Samuelsson1998Sto Hässelby SK29,74
6Anton Tapper-Vuontisvara1998Upp Östhammar27,44
7Carl Krusell-Berg1998Sto Hammarby IF27,06
8Benjamin Eklund1998Väst IK Westmania26,57
9Tobiasz Stratega1998Sto Hammarby IF23,54
10Daniel Karlsson1998När Åsbro GOIF21,96
11Hannes Färm1998Väst Västerås FIK15,58
 Daniel Ekström1998Söd Ärla IFx
 Tobias Djuvfeldt1998Vär IF Götax

P 14 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Larsson 31,97 x 33,20 x 32,51 35,80
Daniel Ekström x x x - - -
Hannes Färm x - 15,58 - - -
Benjamin Eklund x 26,57 24,47 x 23,20 25,10
Daniel Karlsson x 19,04 21,96 - - -
Anton Tapper-Vuontisvara 26,07 x 25,39 x 27,44 x
Joel Mattsson x 29,31 29,85 23,65 31,49 x
Jakob Eriksson 31,08 37,42 x 38,82 36,74 35,05
Gabriel Rosshagen x 36,62 x 38,26 31,92 37,74
Jakob Samuelsson 29,04 x 29,74 - - -
Carl Krusell-Berg 24,70 27,06 26,05 x x x
Tobiasz Stratega x 23,54 x - - -
Tobias Djuvfeldt x x x - - -

P 14 Slägga Final9/9  12:10
       
1Edvin Larsson1998Söd Eskilstuna FI42,69
2Anton Tapper-Vuontisvara1998Upp Östhammar42,53
3Jakob Eriksson1998Vär IF Göta33,52
4Joel Mattsson1998Upp Tierp32,60
5Tobiasz Stratega1998Sto Hammarby IF27,97
6Pelle Mälman1998När Glanshammars IF27,65
7Jakob Samuelsson1998Sto Hässelby SK26,75
8Daniel Karlsson1998När Åsbro GOIF19,75
 Daniel Ekström1998Söd Ärla IFx
 Carl Krusell-Berg1998Sto Hammarby IFx

P 14 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Larsson 42,44 40,67 42,69 42,56 x x
Daniel Ekström x x x - - -
Pelle Mälman x 23,30 19,57 27,65 x x
Daniel Karlsson 18,15 16,43 19,56 19,04 18,18 19,75
Anton Tapper-Vuontisvara 37,75 42,31 42,53 x x x
Joel Mattsson x x 21,91 32,60 30,37 x
Jakob Eriksson x 28,79 29,92 32,79 33,52 31,77
Jakob Samuelsson 23,75 25,33 26,75 26,65 23,28 26,10
Carl Krusell-Berg x x x - - -
Tobiasz Stratega 24,56 26,78 23,60 27,97 27,17 26,30

P 14 Spjut Final9/9  15:20
       
1Rasmus Eriksson1998Vär IF Göta48,27
2Jakob Eriksson1998Vär IF Göta45,34
3Gabriel Rosshagen1998Sto Täby IS41,99
4Anton Cigehn1998Sto Täby IS41,57
5Edvin Larsson1998Söd Eskilstuna FI37,35
6Tobias Djuvfeldt1998Vär IF Göta36,78
7Benjamin Eklund1998Väst IK Westmania36,05
8David Svensson1998Sto IFK Tumba33,19
9Anton Tapper-Vuontisvara1998Upp Östhammar31,81
10Filip Björklund1998Upp Upsala IF31,68
11Joel Mattsson1998Upp Tierp31,22
12Pelle Mälman1998När Glanshammars IF27,41
13Henrik Nordlander1998Vär IF Göta26,68
14Daniel Ekström1998Söd Ärla IF24,48
15Hannes Färm1998Väst Västerås FIK22,97
 Simon Eriksson1998Upp Örbyhus IFx

P 14 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Edvin Larsson 35,59 37,35 34,80 36,96 35,71 x
Daniel Ekström x 23,90 24,48
Hannes Färm x 22,97 x
Benjamin Eklund 30,94 32,61 33,72 36,05 30,12 33,06
Pelle Mälman x 26,16 27,41
Simon Eriksson x x x
Filip Björklund 31,68 27,62 -
Anton Tapper-Vuontisvara x 28,18 31,81
Joel Mattsson 31,22 31,02 x
Jakob Eriksson 38,68 34,86 36,46 36,47 37,29 45,34
Rasmus Eriksson 47,21 x x 45,04 - 48,27
Henrik Nordlander 26,68 24,65 22,43
Gabriel Rosshagen 39,70 38,36 x 38,74 x 41,99
Anton Cigehn 39,84 36,21 41,57 39,68 40,85 41,16
David Svensson 33,19 29,16 32,01 - 32,61 31,78
Tobias Djuvfeldt 36,78 - x - 30,84 -

P 13 80 m Försök8/9  11:30

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK10,59q
2Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS10,67q
3Oskar Ekman1999Upp Upsala IF10,79q
4Johan Nordström1999Dal Falu IK11,23q
5Filip Hedlund1999Sto Hellas FK11,31
6Viktor Wiberg1999Dal IK Stål11,64
7Holger Norberg1999Dal IK Stål11,88
8Vilson Lieshi1999När IFK Nora12,09

Heat 2
    Vind: -0.7  
1Johan Sjölander1999Sto Täby IS10,46q
2Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS10,49q
3Erik Vestlund1999Vär Kils AIK10,77q
4Alfred Nilsson1999Vär IK Viking11,12q
5Noa Fridell1999Söd Eskilstuna FI11,48
6John Karlsson1999Sto Hammarby IF11,58
7Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK11,68

P 13 80 m Försök - Sammanställning
       
1Johan Sjölander1999Sto Täby IS10,46q
2Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS10,49q
3Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK10,59q
4Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS10,67q
5Erik Vestlund1999Vär Kils AIK10,77q
6Oskar Ekman1999Upp Upsala IF10,79q
7Alfred Nilsson1999Vär IK Viking11,12q
8Johan Nordström1999Dal Falu IK11,23q
9Filip Hedlund1999Sto Hellas FK11,31
10Noa Fridell1999Söd Eskilstuna FI11,48
11John Karlsson1999Sto Hammarby IF11,58
12Viktor Wiberg1999Dal IK Stål11,64
13Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK11,68
14Holger Norberg1999Dal IK Stål11,88
15Vilson Lieshi1999När IFK Nora12,09

P 13 80 m Final8/9  15:10
    Vind: -1.9  
1Johan Sjölander1999Sto Täby IS10,41
2Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK10,48
3Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS10,51
4Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS10,68
5Erik Vestlund1999Vär Kils AIK10,85
6Oskar Ekman1999Upp Upsala IF10,88
7Alfred Nilsson1999Vär IK Viking11,24
8Johan Nordström1999Dal Falu IK11,47

P 13 200 m Försök9/9  12:10

Heat 1
    Vind: -0.7  
1Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS26,36q
2Johan Pedersen1999Upp Upsala IF27,96q
3Alfred Nilsson1999Vär IK Viking28,06q
4Filip Hedlund1999Sto Hellas FK28,06q
5Oskar Erixson1999Väst IK Westmania28,65
 Love Edin1999Dal Falu IKDNS

Heat 2
    Vind: -0.7  
1Johan Sjölander1999Sto Täby IS27,19q
2Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK27,51q
3Jonathan Bergdahl1999Sto Huddinge AIS28,10
4Niclas Wallin1999Sto Huddinge AIS28,27
5Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK29,15

P 13 200 m Försök - Sammanställning
       
1Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS26,36q
2Johan Sjölander1999Sto Täby IS27,19q
3Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK27,51q
4Johan Pedersen1999Upp Upsala IF27,96q
5Alfred Nilsson1999Vär IK Viking28,06q
6Filip Hedlund1999Sto Hellas FK28,06q
7Jonathan Bergdahl1999Sto Huddinge AIS28,10
8Niclas Wallin1999Sto Huddinge AIS28,27
9Oskar Erixson1999Väst IK Westmania28,65
10Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK29,15
 Love Edin1999Dal Falu IKDNS

P 13 200 m Final9/9  15:30
    Vind: +0.1  
1Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS26,18
2Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK26,70
3Alfred Nilsson1999Vär IK Viking27,51
4Johan Pedersen1999Upp Upsala IF27,72
5Filip Hedlund1999Sto Hellas FK27,94
 Johan Sjölander1999Sto Täby ISDQ

P 13 600 m Final8/9  17:00
       
1Tobias Trandryd1999När KFUM Örebro1,41,01
2Tommy Nylander Leslie1999Sto IFK Tumba1,42,86
3Olof Silvander1999Sto Danderyds SK1,43,05
4Axel Djurberg1999Upp Upsala IF1,43,28
5Niclas Wallin1999Sto Huddinge AIS1,45,39
6Jonathan Bergdahl1999Sto Huddinge AIS1,46,09
7Patrik Lindskog1999När KFUM Örebro1,51,26
8Felix Bark1999Väst Västerås FIK1,51,26
9Johan Wahlgren1999Vär IFK Kristinehamn1,54,76
10Axel Eriksson1999Upp Rånäs ¤H1,58,63
 Rasmus Odden1999Sto Hellas FKDNF

P 13 1 500 m Final9/9  15:05
       
1Victor Hermansson1999Söd Eskilstuna FI4,50,38
2Axel Djurberg1999Upp Upsala IF4,50,51
3Niclas Wallin1999Sto Huddinge AIS4,50,66
4Olof Silvander1999Sto Danderyds SK4,51,03
5Jonathan Bergdahl1999Sto Huddinge AIS5,06,86
6Johan Wahlgren1999Vär IFK Kristinehamn5,15,02
7Rasmus Odden1999Sto Hellas FK5,29,37
8Felix Bark1999Väst Västerås FIK5,55,44
 Jonathan Edemalm1999Söd Katrineholms SKDNS

P 13 60 mh Försök9/9  11:00

Heat 1
    Vind: +0.1  
1Axel Kullin1999Sto Täby IS9,83
2Viktor Wiberg1999Dal IK Stål10,57
3Johan Pedersen1999Upp Upsala IF10,92
4Felix Bark1999Väst Västerås FIK11,11
 Thomas Rydh-Sternbeck1999Sto Österhaninge IFDNS

Heat 2
    Vind: +1.3  
1Filip Skoog1999Väst Västerås FIK9,86
2Edvin Hagberg1999Sto Turebergs FK9,90
3Oskar Ekman1999Upp Upsala IF10,48
4William Henningsson1999Sto Hammarby IF11,11

P 13 60 mh Försök - Sammanställning
       
1Axel Kullin1999Sto Täby IS9,83
2Filip Skoog1999Väst Västerås FIK9,86
3Edvin Hagberg1999Sto Turebergs FK9,90
4Oskar Ekman1999Upp Upsala IF10,48
5Viktor Wiberg1999Dal IK Stål10,57
6Johan Pedersen1999Upp Upsala IF10,92
7Felix Bark1999Väst Västerås FIK11,11
8William Henningsson1999Sto Hammarby IF11,11
 Thomas Rydh-Sternbeck1999Sto Österhaninge IFDNS

P 13 60 mh Final9/9  13:45
    Vind: -0.4  
1Axel Kullin1999Sto Täby IS9,69
2Filip Skoog1999Väst Västerås FIK9,79
3Oskar Ekman1999Upp Upsala IF9,95
4Edvin Hagberg1999Sto Turebergs FK10,00
5Viktor Wiberg1999Dal IK Stål10,39
6Johan Pedersen1999Upp Upsala IF10,66
7Felix Bark1999Väst Västerås FIK11,07
8William Henningsson1999Sto Hammarby IF11,38

P 13 200 mh Final8/9  14:05

Heat 1
       
1Tobias Tranderyd1999När KFUM Örebro31,57
2Johan Pedersen1999Upp Upsala IF31,57
3William Henningsson1999Sto Hammarby IF35,71

Heat 2
       
1Oskar Ekman1999Upp Upsala IF29,85
2Felix Bark1999Väst Västerås FIK34,44
3Martin Forsberg1999Sto Hammarby IF36,99
 Axel Kullin1999Sto Täby ISDNF

P 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Oskar Ekman1999Upp Upsala IF29,85
2Tobias Tranderyd1999När KFUM Örebro31,57
3Johan Pedersen1999Upp Upsala IF31,57
4Felix Bark1999Väst Västerås FIK34,44
5William Henningsson1999Sto Hammarby IF35,71
6Martin Forsberg1999Sto Hammarby IF36,99
 Axel Kullin1999Sto Täby ISDNF

P 13 Höjd Final8/9  15:25
       
1Filip Skoog1999Väst Västerås FIK1,63
2Oskar Erixson1999Väst IK Westmania1,53
3Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS1,53
4Edvin Hagberg1999Sto Turebergs FK1,50
5Hampus Carlens1999Sto IFK Lidingö1,50
6Oskar Ekman1999Upp Upsala IF1,50
7Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS1,47
8Elias Harrysson1999Sto Danderyds SK1,44
9Johan Pedersen1999Upp Upsala IF1,41
10Johan Nordström1999Dal Falu IK1,41
11Philip Anbakk1999Upp Upsala IF1,36

P 13 Höjd Final  1,26 1,31 1,36 1,41 1,44 1,47 1,50 1,53 1,56 1,63 1,65
Tommy Nguyen - - o xo xo o xxo o
Filip Skoog - - - - o o o o xxo o xxx
Oskar Erixson - - - o o o o o xxx
Oskar Ekman - - o o o xo xo xxx
Johan Pedersen o o o xo xxx
Philip Anbakk o xo xxo xxx
Hampus Carlens - - o o o o xo xxx
Edvin Hagberg - - o o o o o xxx
Lucas Björklund - - o xo xxo xxo xxx
Elias Harrysson - o o o o xxx
Johan Nordström o o o xxo xxx

P 13 Stav Final9/9  14:00
       
1Filip Skoog1999Väst Västerås FIK287
2Martin Forsberg1999Sto Hammarby IF247
3Albin Rodhe1999Sto Hammarby IF217
4Axel Eriksson1999Upp Rånäs ¤H217
5Rasmus Odden1999Sto Hellas FK187
6Philip Anbakk1999Upp Upsala IF157

P 13 Stav Final  157 167 177 187 197 207 217 227 237 247 257 267 277 287 297
Filip Skoog - - - - - - - - - - - xo o xxo xxx
Axel Eriksson - xo o o o o xxo xxx
Philip Anbakk xo xxx
Rasmus Odden - xo o xo xxx
Albin Rodhe - - - - o xo o xxx
Martin Forsberg - - - - o o o o xo xo xxx

P 13 Längd Final8/9  13:15
       
1Johan Sjölander1999Sto Täby IS5,51-0,3
2Oskar Erixson1999Väst IK Westmania5,170,0
3Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS5,130,0
4Gustav Backman1999Sto SpårvägensFK4,97-0,1
5Johan Nordström1999Dal Falu IK4,950,0
6Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS4,89-0,2
7Thomas Rydh-Sternbeck1999Sto Österhaninge IF4,77+0,1
8Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK4,69-1,2
9Viktor Wiberg1999Dal IK Stål4,57-1,1
10John Karlsson1999Sto Hammarby IF4,560,0
11Vilson Lieshi1999När IFK Nora4,26-1,4
12Johan Pedersen1999Upp Upsala IF4,18-0,7
13Holger Norberg1999Dal IK Stål4,00+0,8
14Filip Östman1999Väst Västerås FIK3,62-0,4

P 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Tommy Nguyen 4,99 0,0 5,05 -0,8 5,08 -3,2 5,13 0,0 4,90 -2,8 5,10 -1,8
Filip Östman 3,62 +0,0 3,62 -0,4 3,59 -2,4
Oskar Erixson 5,17 0,0 5,05 -1,1 5,09 0,0 2,50 -1,1 4,97 -1,8 x -2,1
Vilson Lieshi 4,26 -1,4 3,90 -1,7 2,40 +0,0
Simon Björnstedt 4,61 -1,0 4,54 -1,1 4,59 -0,7 4,69 -1,2 x -2,5 4,63 -0,3
Johan Pedersen 4,18 -0,7 4,01 -1,9 4,00 -0,1
Johan Sjölander 5,47 0,0 5,23 -1,9 4,41 -1,7 - 5,51 -0,3 -
Thomas Rydh-Sternbeck 4,40 -1,0 4,53 -0,5 4,69 -0,6 4,69 -1,7 4,58 -2,3 4,77 +0,1
Gustav Backman 4,84 -0,7 4,88 -0,3 4,70 0,0 4,97 -0,1 4,77 -1,1 4,64 -1,4
Lucas Björklund 4,78 0,0 4,89 -0,2 4,86 -1,9 4,77 -1,4 4,70 -1,8 x +1,5
John Karlsson 4,45 +0,4 4,56 0,0 4,54 -1,1
Viktor Wiberg 4,52 -1,3 4,57 -1,1 4,50 -1,2
Holger Norberg 4,00 +0,8 3,84 -1,8 3,89 -1,4
Johan Nordström 3,33 -2,2 4,90 -3,3 4,85 -1,4 4,95 0,0 4,84 -0,5 4,89 -1,7

P 13 Tresteg Final9/9  09:30
       
1Gustav Backman1999Sto SpårvägensFK10,92+0,0
2Tommy Nguyen1999Söd Nyköpings BIS10,85+0,0
3Johan Sjölander1999Sto Täby IS10,73+0,0
4Thomas Rydh-Sternbeck1999Sto Österhaninge IF10,57+0,7
5Johan Nordström1999Dal Falu IK10,22+0,0
6John Karlsson1999Sto Hammarby IF10,20+0,0
7Felix Bark1999Väst Västerås FIK9,78+0,1
8Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IK9,35+0,0
9Axel Eriksson1999Upp Rånäs ¤H9,28+0,0
10Filip Östman1999Väst Västerås FIK8,69+0,9
11Johan Wahlgren1999Vär IFK Kristinehamn8,11+0,0

P 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Tommy Nguyen 10,53 +0,0 10,20 +0,4 10,85 +0,0 10,26 +0,5 10,43 +0,0 10,69 +0,0
Felix Bark 9,78 +0,1 9,53 +0,0 9,44 +0,0 9,42 +0,0 9,47 +0,0 9,76 +0,8
Filip Östman 8,46 +0,0 8,69 +0,9 8,66 +0,0 - - -
Simon Björnstedt 9,35 +0,0 8,46 +0,0 - - - -
Axel Eriksson 9,28 +0,0 x +0,0 x +0,2 - - -
Johan Wahlgren - 7,97 +0,0 8,11 +0,0 - - -
Johan Sjölander 10,63 +0,0 10,19 +0,0 9,52 +0,8 - 10,73 +0,0 x +0,0
Thomas Rydh-Sternbeck 10,57 +0,7 10,19 +0,9 x +0,0 9,92 +0,4 - 10,35 +1,0
Gustav Backman 10,92 +0,0 10,55 +0,1 10,73 +0,0 10,42 +0,0 x +0,0 -
John Karlsson x +0,0 10,20 +0,0 9,89 +0,0 10,11 +0,0 9,91 +0,0 8,88 +0,3
Johan Nordström x +0,0 9,93 +0,0 10,04 +0,0 10,08 +0,9 10,22 +0,0 10,15 +0,0

P 13 Kula Final9/9  11:20
       
1Oskar Ekman1999Upp Upsala IF14,95
2Erik Vestlund1999Vär Kils AIK14,51
3Patrik Lindstedt1999Sto Hässelby SK14,42
4Lucas Björklund1999Sto Huddinge AIS11,21
5Manoo Bhatt1999Sto Täby IS10,66
6Filip Skoog1999Väst Västerås FIK10,57
7Alfred Nilsson1999Vär IK Viking10,54
8Noa Jonsson1999Sto Hässelby SK9,95
9Oskar Erixson1999Väst IK Westmania9,80
10Vilson Lieshi1999När IFK Nora9,73
11Noa Fridell1999Söd Eskilstuna FI8,40
12Philip Anbakk1999Upp Upsala IF7,32
13Axel Eriksson1999Upp Rånäs ¤H7,31
14Holger Norberg1999Dal IK Stål7,29
15Filip Östman1999Väst Västerås FIK6,86

P 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Noa Fridell 7,79 7,72 8,40
Filip Skoog 10,50 10,48 10,29 10,57 - -
Filip Östman x 6,86 -
Oskar Erixson 9,50 9,80 x
Vilson Lieshi 9,59 9,73 9,71
Oskar Ekman 13,41 13,19 13,01 13,44 13,51 14,95
Axel Eriksson 7,31 7,14 6,44
Philip Anbakk x 6,28 7,32
Alfred Nilsson 10,26 10,54 10,16 10,12 9,87 -
Erik Vestlund 13,57 13,53 12,89 14,39 14,51 14,13
Manoo Bhatt 9,85 10,00 x 10,17 10,66 10,47
Lucas Björklund 10,97 11,21 10,64 - - -
Noa Jonsson 9,11 9,76 9,95 - - -
Patrik Lindstedt 13,67 13,60 13,94 x x 14,42
Holger Norberg x 6,87 7,29

P 13 Diskus Final8/9  14:35
       
1Patrik Lindstedt1999Sto Hässelby SK47,47
2Alfred Nilsson1999Vär IK Viking39,37
3Axel Kullin1999Sto Täby IS32,11
4Filip Östman1999Väst Västerås FIK24,24
5Manoo Bhatt1999Sto Täby IS23,88
6Johan Wahlgren1999Vär IFK Kristinehamn23,49
7Noa Fridell1999Söd Eskilstuna FI23,28
8Philip Anbakk1999Upp Upsala IF20,67
 Simon Björnstedt1999Upp Bålsta IKx
 Erik Vestlund1999Vär Kils AIKx

P 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Noa Fridell x 19,91 23,28 x 20,78 21,35
Filip Östman x 20,05 23,54 24,01 23,99 24,24
Simon Björnstedt x x x - - -
Philip Anbakk 18,06 20,67 19.99 x 18,72 19,92
Alfred Nilsson x 37,55 x x 39,37 33,71
Johan Wahlgren 23,49 x 21,71 22,40 x 23,28
Erik Vestlund x x x - - -
Manoo Bhatt x x 23,88 x x x
Axel Kullin 32,11 29,73 23,89 24,02 27,09 x
Patrik Lindstedt 45,15 x 44,81 46,29 44,38 47,47

P 13 Slägga Final9/9  15:20
       
1Patrik Lindstedt1999Sto Hässelby SK49,03
2Erik Vestlund1999Vär Kils AIK40,36
3Manoo Bhatt1999Sto Täby IS28,44

P 13 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Erik Vestlund 39,35 37,35 40,36 x x x
Manoo Bhatt 26,29 26,12 x 24,27 x 28,44
Patrik Lindstedt 46,21 45,36 x 47,55 49,03 x

P 13 Spjut Final8/9  11:45
       
1Viktor Wiberg1999Dal IK Stål36,85
2Edvin Hagberg1999Sto Turebergs FK36,46
3Tommy Nylander Leslie1999Sto IFK Tumba34,48
4Axel Kullin1999Sto Täby IS33,22
5Filip Skoog1999Väst Västerås FIK32,11
6Vilson Lieshi1999När IFK Nora30,49
7Jonathan Edemalm1999Söd Katrineholms SK30,03
8Holger Norberg1999Dal IK Stål26,96
9Oskar Erixson1999Väst IK Westmania26,04
10Philip Anbakk1999Upp Upsala IF25,37
11Noa Fridell1999Söd Eskilstuna FI24,54
12Filip Östman1999Väst Västerås FIK24,50
13Manoo Bhatt1999Sto Täby IS23,26

P 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Noa Fridell 22,06 20,97 24,54 - - -
Jonathan Edemalm 24,75 24,97 x x 30,03 27,33
Filip Skoog 28,40 32,11 29,97 23,21 31,56 27,08
Filip Östman 21,41 x 24,50 - - -
Oskar Erixson 26,04 x x - - -
Vilson Lieshi x x 28,58 30,49 - -
Philip Anbakk 24,08 25,37 21,31 - - -
Manoo Bhatt 23,26 22,20 x - - -
Axel Kullin 31,32 30,93 31,07 33,22 29,16 31,14
Tommy Nylander Leslie 32,50 31,42 x 34,48 33,93 30,77
Edvin Hagberg 29,08 31,72 33,23 36,46 33,20 34,39
Viktor Wiberg 31,38 31,12 36,49 35,07 36,85 36,59
Holger Norberg 26,34 x 25,40 26,96 19,85 24,16

F 14 100 m Försök8/9  12:15

Heat 1
    Vind: -0.9  
1Maja Almgren1998FGF Gotland12,88Q
2Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro13,20q
3Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF13,56q
4Helena Kolte1998Sto Täby IS13,73q
5Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF13,83q
6Frida Persson1998Sto Huddinge AIS14,03q
7Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF14,04q
8Matilda Blomqvist1998Dal Ludvika FFI14,98

Heat 2
    Vind: -1.3  
1Sofia Lindh1998Upp Upsala IF13,21Q
2Alexandra Larsson1998Vär IF Göta13,41q
3Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,57q
4Alva Lindsmyr1998När Åsbro GOIF14,10
5Emilia Mancuso1998Väst Västerås FIK15,02
6Ellen Sköldberg1998Väst IK Westmania15,08
7Lovisa Larsson1998När KFUM Örebro16,17

Heat 3
    Vind: -4.1  
1Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba13,51Q
2Emelie Hammarström1998Dal Falu IK13,92q
3Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK13,94q
4Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AIS14,06q
5Victorija Bunevic1998Vär IFK Kristinehamn14,30
6Anna Lennman1998Söd Katrineholms SK14,37
7Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF16,10

Heat 4
    Vind: -1.6  
1Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,22Q
2Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK13,37q
3Wilma Toivola1998När Glanshammars IF14,57
4Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro14,79
5Klara Flygare1998När Glanshammars IF14,82
6Moa Hansson1998Vär IF Göta15,12

F 14 100 m Försök - Sammanställning
       
1Maja Almgren1998FGF Gotland12,88Q
2Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro13,20q
3Sofia Lindh1998Upp Upsala IF13,21Q
4Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,22Q
5Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK13,37q
6Alexandra Larsson1998Vär IF Göta13,41q
7Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba13,51Q
8Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF13,56q
9Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,57q
10Helena Kolte1998Sto Täby IS13,73q
11Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF13,83q
12Emelie Hammarström1998Dal Falu IK13,92q
13Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK13,94q
14Frida Persson1998Sto Huddinge AIS14,03q
15Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF14,04q
16Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AIS14,06q
17Alva Lindsmyr1998När Åsbro GOIF14,10
18Victorija Bunevic1998Vär IFK Kristinehamn14,30
19Anna Lennman1998Söd Katrineholms SK14,37
20Wilma Toivola1998När Glanshammars IF14,57
21Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro14,79
22Klara Flygare1998När Glanshammars IF14,82
23Matilda Blomqvist1998Dal Ludvika FFI14,98
24Emilia Mancuso1998Väst Västerås FIK15,02
25Ellen Sköldberg1998Väst IK Westmania15,08
26Moa Hansson1998Vär IF Göta15,12
27Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF16,10
28Lovisa Larsson1998När KFUM Örebro16,17

F 14 100 m Semifinal8/9  13:35

Heat 1
    Vind: -2.3  
1Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba13,13Q
2Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro13,34Q
3Sofia Lindh1998Upp Upsala IF13,34q
4Alexandra Larsson1998Vär IF Göta13,82
5Helena Kolte1998Sto Täby IS14,00
6Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF14,12
7Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF14,28
 Frida Persson1998Sto Huddinge AISDNS

Heat 2
    Vind: -1.5  
1Maja Almgren1998FGF Gotland13,02Q
2Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF13,29Q
3Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,31q
4Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK13,41q
5Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,48q
6Emelie Hammarström1998Dal Falu IK13,62
7Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK13,80
 Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AISDNS

F 14 100 m Semifinal - Sammanställning
       
1Maja Almgren1998FGF Gotland13,02Q
2Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba13,13Q
3Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF13,29Q
4Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro13,34Q
5Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,31q
6Sofia Lindh1998Upp Upsala IF13,34q
7Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK13,41q
8Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,48q
9Emelie Hammarström1998Dal Falu IK13,62
10Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK13,80
11Alexandra Larsson1998Vär IF Göta13,82
12Helena Kolte1998Sto Täby IS14,00
13Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF14,12
14Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF14,28
 Frida Persson1998Sto Huddinge AISDNS
 Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AISDNS

F 14 100 m Final8/9  14:50
    Vind: -1.5  
1Maja Almgren1998FGF Gotland13,10
2Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba13,15
3Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro13,36
4Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF13,57
5Sofia Lindh1998Upp Upsala IF13,61
6Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,65
7Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK13,67
8Linnea Frobe1998Sto Täby IS14,02

F 14 300 m Final9/9  15:45

Heat 1
       
1Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF43,89
2Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF45,56
3Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF49,85
4Saga Sander1998När IFK Nora54,60

Heat 2
       
1Marina Janhunen1998Sto Hammarby IF42,31
2Lovisa Martinsson1998Vär IF Göta44,09
3Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK44,73
4Frida Persson1998Sto Huddinge AIS45,69

Heat 3
       
1Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK42,59
2Linnea Frobe1998Sto Täby IS43,05
3Tove Olsson1998Sto IFK Tumba43,55
4Victoria Sandsjoe1998Vär IF Göta44,15
5Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro44,45

F 14 300 m Final - Sammanställning
       
1Marina Janhunen1998Sto Hammarby IF42,31
2Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK42,59
3Linnea Frobe1998Sto Täby IS43,05
4Tove Olsson1998Sto IFK Tumba43,55
5Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF43,89
6Lovisa Martinsson1998Vär IF Göta44,09
7Victoria Sandsjoe1998Vär IF Göta44,15
8Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro44,45
9Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK44,73
10Maja Hård1998Vär Karlskoga FIF45,56
11Frida Persson1998Sto Huddinge AIS45,69
12Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF49,85
13Saga Sander1998När IFK Nora54,60

F 14 800 m Final8/9  17:15

Heat 1
       
1Lotta Blomqvist1998Sto IFK Lidingö2,35,28
2Johanna Andersson1998Sto Turebergs FK2,39,39
3Beatrice Larsson1998Vär IF Göta2,44,05
4Emma Jansson1998Väst IK Westmania2,47,38
5Agnes Jansson1998Väst IK Westmania2,49,92
6Frida Lidén1998Upp Ununge IF2,50,75
7Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF3,03,87
8Rebecka Salenbäck1998Vär IFK Kristinehamn3,05,04
 Saga Sander1998När IFK NoraDNS

Heat 2
       
1Isabelle Haugen1998Sto Hellas FK2,18,21
2Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF2,21,73
3Lidiya Araosa1998Väst Västerås FIK2,21,77
4Lovisa Martinsson1998Vär IF Göta2,25,25
5Emma Larsson1998Dal Kvarnsvedens FIK2,29,10
6Maya Aboresian1998Sto Hässelby SK2,31,89
7Malin Söderström1998Sto Turebergs FK2,35,33
8Therese Hermelin1998Sto IFK Lidingö2,40,47
 Nora Jansson1998Upp Upsala IFDNS

F 14 800 m Final - Sammanställning
       
1Isabelle Haugen1998Sto Hellas FK2,18,21
2Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF2,21,73
3Lidiya Araosa1998Väst Västerås FIK2,21,77
4Lovisa Martinsson1998Vär IF Göta2,25,25
5Emma Larsson1998Dal Kvarnsvedens FIK2,29,10
6Maya Aboresian1998Sto Hässelby SK2,31,89
7Lotta Blomqvist1998Sto IFK Lidingö2,35,28
8Malin Söderström1998Sto Turebergs FK2,35,33
9Johanna Andersson1998Sto Turebergs FK2,39,39
10Therese Hermelin1998Sto IFK Lidingö2,40,47
11Beatrice Larsson1998Vär IF Göta2,44,05
12Emma Jansson1998Väst IK Westmania2,47,38
13Agnes Jansson1998Väst IK Westmania2,49,92
14Frida Lidén1998Upp Ununge IF2,50,75
15Wilma Berg1998Vär Karlskoga FIF3,03,87
16Rebecka Salenbäck1998Vär IFK Kristinehamn3,05,04
 Saga Sander1998När IFK NoraDNS
 Nora Jansson1998Upp Upsala IFDNS

F 14 2 000 m Final9/9  14:15
       
1Lidiya Araosa1998Väst Västerås FIK6,30,33
2Isabelle Haugen1998Sto Hellas FK6,30,78
3Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF7,01,07
4Emma Larsson1998Dal Kvarnsvedens FIK7,03,40
5Lotta Blomqvist1998Sto IFK Lidingö7,33,83
6Isabella Tapper1998Sto IFK Lidingö7,41,35
7Julia Frislund1998Sto IFK Lidingö7,53,54
8Saga Sander1998När IFK Nora7,54,98
9Frida Lidén1998Upp Ununge IF7,58,75
10Helena Thim1998Upp Upsala IF8,00,70
 Emma Jansson1998Väst IK WestmaniaDNF

F 14 80 mh Försök9/9  11:20

Heat 1
    Vind: -1.1  
1Minna Svärd1998Vär IF Göta12,57q
2Tove Olsson1998Sto IFK Tumba12,69q
3Alexandra Larsson1998Vär IF Göta12,84q
4Pernilla Hansson1998Sto Hammarby IF13,25
5Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF13,49
6Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro13,94
7Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF14,29

Heat 2
    Vind: +0.3  
1Sofia Lindh1998Upp Upsala IF12,21q
2Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK12,69q
3Emelie Hammarström1998Dal Falu IK12,69q
4Bianca Salming1998Sto Täby IS12,70q
5Felicia Engberg1998Dal Leksands FIK13,57
6Felicia Bodaxell1998Sto Huddinge AIS13,63

Heat 3
    Vind: -0.4  
1Helena Kolte1998Sto Täby IS12,55q
2Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,08
3Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,09
4Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK13,80
5Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF13,97
6Moa Hansson1998Vär IF Göta16,03

F 14 80 mh Försök - Sammanställning
       
1Sofia Lindh1998Upp Upsala IF12,21q
2Helena Kolte1998Sto Täby IS12,55q
3Minna Svärd1998Vär IF Göta12,57q
4Tove Olsson1998Sto IFK Tumba12,69q
5Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK12,69q
6Emelie Hammarström1998Dal Falu IK12,69q
7Bianca Salming1998Sto Täby IS12,70q
8Alexandra Larsson1998Vär IF Göta12,84q
9Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn13,08
10Linnea Frobe1998Sto Täby IS13,09
11Pernilla Hansson1998Sto Hammarby IF13,25
12Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF13,49
13Felicia Engberg1998Dal Leksands FIK13,57
14Felicia Bodaxell1998Sto Huddinge AIS13,63
15Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK13,80
16Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro13,94
17Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF13,97
18Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF14,29
19Moa Hansson1998Vär IF Göta16,03

F 14 80 mh Final9/9  13:30
    Vind: -0.5  
1Sofia Lindh1998Upp Upsala IF12,09
2Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK12,42
3Alexandra Larsson1998Vär IF Göta12,48
4Minna Svärd1998Vär IF Göta12,61
5Helena Kolte1998Sto Täby IS12,61
6Bianca Salming1998Sto Täby IS12,72
7Emelie Hammarström1998Dal Falu IK12,90
8Tove Olsson1998Sto IFK Tumba12,99

F 14 300 mh Final8/9  14:20

Heat 1
       
1Sofia Lindh1998Upp Upsala IF47,71
2Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK49,41
3Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF49,46
4Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF57,54

Heat 2
       
1Minna Svärd1998Vär IF Göta45,76
2Linnea Frobe1998Sto Täby IS47,98
3Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK48,03
4Tove Olsson1998Sto IFK Tumba48,89
 Mathilda Eriksson1998Sto IFK TumbaDNS

F 14 300 mh Final - Sammanställning
       
1Minna Svärd1998Vär IF Göta45,76
2Sofia Lindh1998Upp Upsala IF47,71
3Linnea Frobe1998Sto Täby IS47,98
4Hanna Aabakken1998Väst Västerås FIK48,03
5Tove Olsson1998Sto IFK Tumba48,89
6Nora Karlsson Karlzeem1998Sto Hässelby SK49,41
7Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF49,46
8Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF57,54
 Mathilda Eriksson1998Sto IFK TumbaDNS

F 14 1 500 m hinder Final8/9  15:50
       
1Marina Janhunen1998Sto Hammarby IF5,36,07
2Isabella Tapper1998Sto IFK Lidingö6,03,25
3Julia Frislund1998Sto IFK Lidingö6,03,29
4Saga Sander1998När IFK Nora6,42,23
5Josefine Dahlbäck1998Sto Täby IS6,51,77
6Rebecka Salenbäck1998Vär IFK Kristinehamn6,59,57
 Helena Thim1998Upp Upsala IFDNS

F 14 Höjd Final8/9  12:45
       
1Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn1,55
2Alexandra Larsson1998Vär IF Göta1,52
3Bianca Salming1998Sto Täby IS1,52
4Victorija Bunevic1998Vär IFK Kristinehamn1,52
5Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF1,49
6Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF1,49
7Helena Kolte1998Sto Täby IS1,46
8Pernilla Hansson1998Sto Hammarby IF1,46
9Jessica Mattsson1998Upp Tierp1,41
9Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AIS1,41
9Felicia Engberg1998Dal Leksands FIK1,41
12Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro1,41
12Frida Pettersson1998FGF Gotland1,41
14Sara Sjödahl Wennrgren1998Dal Falu IK1,36
15Elin Domberg1998När KFUM Örebro1,36
16Emma Jansson1998Väst IK Westmania1,36
16Moa Hansson1998Vär IF Göta1,36
18Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK1,31
19Agnes Jansson1998Väst IK Westmania1,26

F 14 Höjd Final  1,26 1,31 1,36 1,41 1,46 1,49 1,52 1,55 1,67
Emma Jansson o xo xxo xxx
Agnes Jansson o xxx
Eunice Nilsson - o o xo xxx
Elin Domberg - o xo xxx
Sabina Forsberg - - o o xo xo xxx
Frida Pettersson - - o xo xxx
Jessica Mattsson o o o o xx-
Alexandra Larsson - - - xo o xo o xxx
Elin Johansson - - - - - - o o xxx
Moa Hansson xo o xxo xxx
Victorija Bunevic - - - o o o xxo xxx
Bianca Salming - - - o o o xo xxx
Helena Kolte - - o o o xxx
Marion Sackey Mensah - - o o xxx
Pernilla Hansson - - - o xo xxx
Ida Fritzdorf Kåberg - - - o xo xxo xxx
Felicia Lund-Stenqvist o o xxx
Felicia Engberg - o o o xxx
Sara Sjödahl Wennrgren - o o xxx

F 14 Stav Final9/9  11:50
       
1Minna Svärd1998Vär IF Göta283
2Elin Domberg1998När KFUM Örebro283
3Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF273
4Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF263
5Linnea Palmerstedt1998Sto Hammarby IF263
6Nora Jansson1998Upp Upsala IF223
7Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK193
8Agnes Jansson1998Väst IK Westmania183
 Emelie Hammarström1998Dal Falu IKx

F 14 Stav Final  153 173 183 193 203 213 223 233 243 253 263 273 283 293
Agnes Jansson o xo o xxx
Elin Domberg - - - - - - - - xxo xo o o xxo xxx
Nora Jansson - - o o o o o xx
Minna Svärd - - - - - - - - - - o o o xxx
Ida Fritzdorf Kåberg - - - - - - - - - o o xxx
Linnea Palmerstedt - - - - - - - xo xo o xxo xxx
Hanna Kapell - - - - - - - - xo o o xxo xxx
Emelie Hammarström - - - - - - xxx
Felicia Lund-Stenqvist o xo xo xxo xxx

F 14 Längd Final9/9  14:00
       
1Alexandra Larsson1998Vär IF Göta5,52-1,2
2Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro5,42+0,0
3Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn5,27+1,5
4Maja Almgren1998FGF Gotland5,22+0,0
5Lovisa Martinsson1998Vär IF Göta5,21+1,5
6Sofia Lindh1998Upp Upsala IF5,20+0,0
7Efe Agbankhese1998Sto Hammarby IF5,01+0,0
8Marion Sackey Mensah1998Sto Huddinge AIS4,81+1,3
9Emelie Hammarström1998Dal Falu IK4,80-0,6
10Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF4,76+0,0
11Victorija Bunevic1998Vär IFK Kristinehamn4,74-0,0
12Helena Kolte1998Sto Täby IS4,65+1,3
13Klara Pallin1998Vär Karlskoga FIF4,64+0,2
14Felicia Lund-Stenqvist1998Dal Falu IK4,59+0,0
15Felicia Engberg1998Dal Leksands FIK4,58+0,0
16Eunice Nilsson1998När KFUM Örebro4,53-0,5
17Tove Olsson1998Sto IFK Tumba4,50-1,0
18Wilma Toivola1998När Glanshammars IF4,35+0,0
19Klara Flygare1998När Glanshammars IF4,29-0,7
20Sara Sjödahl Wennrgren1998Dal Falu IK4,24-0,4
21Josefine Larsson1998När Glanshammars IF4,23-0,9
22Rebecka Salenbäck1998Vär IFK Kristinehamn4,13+0,0
23Moa Hansson1998Vär IF Göta4,06+0,0
24Agnes Jansson1998Väst IK Westmania3,94+0,0
25Lovisa Larsson1998När KFUM Örebro3,92-0,0
26Rebecca Edberg1998Väst IK Westmania3,69-0,0

F 14 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Rebecca Edberg 3,69 -0,0 3,58 +1,7 -
Agnes Jansson 3,94 +0,0 3,71 +0,0 3,82 +0,6
Eunice Nilsson 4,51 -0,0 x -0,3 4,53 -0,5
Lovisa Larsson x -0,6 3,83 +0,0 3,92 -0,0
Fanny Ernstam 5,35 +0,0 x +0,0 5,36 +0,0 x +1,5 5,42 +0,0 5,36 +0,3
Josefine Larsson 4,22 -0,8 4,23 -0,9 x +1,6
Klara Flygare x -0,6 4,29 -0,7 x +0,3
Wilma Toivola 3,99 -0,3 4,35 +0,0 4,17 +0,0
Maja Almgren 5,22 +0,0 4,74 +0,3 - 5,07 -0,5 x +0,7 5,02 +0,1
Sofia Lindh 5,18 +0,0 4,84 +0,0 4,74 +0,8 4,93 +0,0 4,64 +0,0 5,20 +0,0
Levina Ahlgren 4,26 -0,3 4,76 +0,0 4,68 +0,0
Alexandra Larsson 5,33 -0,0 5,52 -1,2 5,42 +0,2 5,05 +0,4 5,47 +1,0 5,43 +0,1
Elin Johansson x +0,0 5,18 +0,0 x +0,2 5,27 +1,5 5,07 +0,0 5,22 +0,3
Moa Hansson x -0,0 4,06 +0,0 3,97 -1,1
Rebecka Salenbäck x -1,0 4,13 +0,0 4,09 +0,0
Klara Pallin 4,63 +0,0 4,64 +0,2 4,53 +0,0
Lovisa Martinsson 4,89 -1,0 4,97 +1,0 5,08 +0,3 4,97 +0,2 5,21 +1,5 -
Victorija Bunevic 4,58 -0,0 x +0,0 4,74 -0,0
Helena Kolte x -1,5 4,62 +0,0 4,65 +1,3
Tove Olsson 4,50 -1,0 3,49 +0,0 4,46 +0,9
Marion Sackey Mensah 3,12 -0,5 4,51 +0,9 4,81 +1,3 4,69 +1,3 4,63 +1,3 4,67 -0,1
Efe Agbankhese x -0,3 5,01 +0,0 x -1,1 x +1,3 x +0,8 4,69 -0,0
Emelie Hammarström 4,73 +0,9 4,80 -0,6 4,79 +0,0
Felicia Lund-Stenqvist x -0,5 4,49 -0,4 4,59 +0,0
Felicia Engberg 4,49 -2,0 4,58 +0,0 x -0,0
Sara Sjödahl Wennrgren 4,15 +0,0 4,24 -0,4 x +0,4

F 14 Tresteg Final8/9  15:10
       
1Fanny Ernstam1998När KFUM Örebro11,67+0,5
2Pernilla Hansson1998Sto Hammarby IF11,13+0,7
3Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba10,68+1,5
4Klara Pallin1998Vär Karlskoga FIF10,39+1,7
5Levina Ahlgren1998Upp Upsala IF10,07+0,4
6Emelie Hammarström1998Dal Falu IK10,06+1,7
7Felicia Engberg1998Dal Leksands FIK9,92+0,0
8Hanna Kapell1998Sto Hammarby IF9,80+1,0
9Josefine Larsson1998När Glanshammars IF9,53+2,09,26 +1,6
10Rebecka Salenbäck1998Vär IFK Kristinehamn9,05+0,9
11Matilda Blomqvist1998Dal Ludvika FFI8,98+1,3
12Emilia Mancuso1998Väst Västerås FIK8,62+0,9
13Evelina Olsson1998Dal Ludvika FFI8,05+1,3

F 14 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Emilia Mancuso x +0,2 8,62 +0,9 x +1,8 - - -
Fanny Ernstam x +0,8 11,61 +0,9 x +0,0 11,47 +2,0 11,67 +0,5 x +0,0
Josefine Larsson 9,53 +2,0 9,26 +1,6 8,75 +1,4 - - -
Levina Ahlgren 9,31 +0,9 9,37 +0,2 10,07 +0,4 9,82 +0.0 9,74 +0,0 9,94 +0,4
Rebecka Salenbäck 9,00 +0,0 x +0,0 9,05 +0,9 - - -
Klara Pallin 10,34 +1,5 10,39 +1,7 x +0,0 x +0,6 10,14 +1,1 x +1,1
Mathilda Eriksson 10,04 +0,9 10,68 +1,5 x +1,2 x +0,0 10,34 +0,8 10,55 +0,7
Pernilla Hansson 10,83 +0,6 10,91 +3,3 11,13 +0,7 10,81 +0,9 10,92 +1,3 x +0,4
Hanna Kapell 9,72 +1,6 9,46 +1,1 9,80 +1,0 9,61 +1,1 9,43 +1,4 9,46 +0,2
Emelie Hammarström 9,68 +0,9 9,70 +0,4 10,06 +1,7 8,96 +1,7 9,64 +1,2 9,50 +1,4
Felicia Engberg 9,40 +1,5 9,92 +0,0 9,64 +1,7 9,50 +0,7 9,68 +0,5 9,67 +0,3
Matilda Blomqvist 8,98 +1,3 x +0,3 8,58 +1,2 - - -
Evelina Olsson 8,05 +1,3 7,81 +1,2 7,66 +1,1 - - -

F 14 Kula Final8/9  13:55
       
1Jessica Mattsson1998Upp Tierp11,44
2Nina Björkman1998Väst Västerås FIK11,11
3Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba10,77
4Lovisa Linde1998Sto Täby IS10,4910,20
5Grete Ahlberg1998Sto Hammarby IF10,4910,10
6Felicia Bodaxell1998Sto Huddinge AIS10,32
7Rebecca Edberg1998Väst IK Westmania9,81
8Nora Jansson1998Upp Upsala IF9,68
9Emily Berghäll1998Sto Hammarby IF9,43
10Maja Gustavsson1998Väst Västerås FIK9,30
11Johanna Edgren1998Vär SK Bore9,25
12Sara Sjödahl Wennrgren1998Dal Falu IK7,77
13Wilma Toivola1998När Glanshammars IF7,66
14Klara Flygare1998När Glanshammars IF7,05
15Frida Lidén1998Upp Ununge IF6,93
16Evelina Olsson1998Dal Ludvika FFI6,09

F 14 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Maja Gustavsson x 9,28 9,30 - - -
Rebecca Edberg 9,21 9,52 9,81 9,63 x x
Klara Flygare 7,05 6,84 6,73 - - -
Wilma Toivola 7,66 7,55 7,39 - - -
Nora Jansson 9,45 9,20 9,21 9,49 9,68 x
Frida Lidén 6,93 x 6,24 - - -
Jessica Mattsson 11,13 10,78 11,44 x x 11,00
Johanna Edgren 9,25 9,03 x - - -
Lovisa Linde x 10,00 9,89 9,20 10,49 10,20
Mathilda Eriksson 10,17 10,06 10,60 x x 10,77
Felicia Bodaxell x 9,28 9,46 9,53 10,32 10,19
Grete Ahlberg 9,80 10,49 10,10 9,99 - -
Emily Berghäll 9,43 7,99 9,35 - - -
Sara Sjödahl Wennrgren 7,77 7,06 6,94 - - -
Nina Björkman 10,24 10,67 10,87 9,96 10,61 11,11
Evelina Olsson 6,09 5,72 6,05 - - -

F 14 Diskus Final8/9  11:30
       
1Grete Ahlberg1998Sto Hammarby IF38,23
2Mathilda Eriksson1998Sto IFK Tumba37,01
3Jessica Mattsson1998Upp Tierp35,49
4Nina Björkman1998Väst Västerås FIK33,62
5Nora Jansson1998Upp Upsala IF31,83
6Emily Berghäll1998Sto Hammarby IF30,84
7Johanna Edgren1998Vär SK Bore28,90
8Maja Gustavsson1998Väst Västerås FIK28,49
9Elin Johansson1998Vär IFK Kristinehamn28,33
10Rebecca Edberg1998Väst IK Westmania27,39
11Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF23,17
12Victorija Bunevic1998Vär IFK Kristinehamn21,54
 Agnes Jansson1998Väst IK Westmaniax

F 14 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Maja Gustavsson 27,02 28,05 28,49 28,41 27,12 27,92
Rebecca Edberg 27,39 x 27,35 - - -
Agnes Jansson x x x - - -
Nora Jansson 30,07 29,74 x 28,84 30,22 31,83
Jessica Mattsson 35,49 31,86 x 19,01 29,62 x
Elin Johansson 28,33 25,02 x - - -
Johanna Edgren 28,90 x 28,42 27,17 x x
Victorija Bunevic 21,54 x x - - -
Mathilda Eriksson x 33,91 37,01 - - -
Ida Fritzdorf Kåberg 20,81 22,46 23,17 - - -
Grete Ahlberg 37,92 38,23 36,92 34,29 x 37,99
Emily Berghäll 24,55 25,29 30,84 25,18 x 27,99
Nina Björkman 33,62 x 29,86 25,51 31,64 x

F 14 Slägga Final9/9  13:30
       
1Grete Ahlberg1998Sto Hammarby IF43,61PB
2Emily Berghäll1998Sto Hammarby IF40,09
3Johanna Edgren1998Vär SK Bore39,48
4Jessica Mattsson1998Upp Tierp34,55
5Felicia Bodaxell1998Sto Huddinge AIS32,33
6Josefine Larsson1998När Glanshammars IF29,43
7Maja Gustavsson1998Väst Västerås FIK24,67
8Linnea Palmerstedt1998Sto Hammarby IF23,07
9Sabina Forsberg1998När Glanshammars IF22,65
10Helena Thim1998Upp Upsala IF17,92

F 14 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Maja Gustavsson 21,95 24,67 23,54 21,41 - 23,30
Josefine Larsson 28,05 x 29,43 28,07 29,36 27,57
Sabina Forsberg x x 22,65
Helena Thim x 17,92 x
Jessica Mattsson x x 24,65 34,55 x 33,04
Johanna Edgren x 39,48 38,35 36,20 39,29 x
Felicia Bodaxell 31,97 x x 32,33 x x
Linnea Palmerstedt x 22,16 23,07 x x 22,53
Grete Ahlberg 43,61 41,79 x x 41,36 x
Emily Berghäll 39,67 x 36,54 33,03 40,09 37,58

F 14 Spjut Final9/9  09:30
       
1Carolin Näslund1998Vär SK Bore42,39
2Maja Gustavsson1998Väst Västerås FIK38,47
3Jessica Mattsson1998Upp Tierp38,13
4Bianca Salming1998Sto Täby IS36,64
5Lovisa Linde1998Sto Täby IS35,07
6Ida Fritzdorf Kåberg1998Sto Hammarby IF31,94
7Emily Berghäll1998Sto Hammarby IF27,89
8Klara Flygare1998När Glanshammars IF27,73
9Wilma Toivola1998När Glanshammars IF25,19
10Helena Thim1998Upp Upsala IF24,93
11Rebecca Edberg1998Väst IK Westmania23,34
12Sara Sjödahl Wennrgren1998Dal Falu IK20,08
13Emma Jansson1998Väst IK Westmania16,94
 Johanna Edgren1998Vär SK Borex

F 14 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Maja Gustavsson 35,38 36,68 - 35,19 37,86 38,47
Rebecca Edberg x 23,34 23,30
Emma Jansson 16,85 16,94 15,78
Klara Flygare 19,76 27,73 27,35 27,15 x 24,14
Wilma Toivola 23,10 22,05 25,19
Helena Thim 23,24 23,76 24,93
Jessica Mattsson 33,49 32,82 33,78 36,90 35,24 38,13
Carolin Näslund 41,88 39,60 42,39 x 40,66 x
Johanna Edgren x x x
Bianca Salming 29,76 x x 36,64 x -
Lovisa Linde 33,04 35,07 33,23 x x 34,97
Ida Fritzdorf Kåberg 31,94 27,17 30,66 x x 22,90
Emily Berghäll 27,89 21,64 x 25,52 24,87 21,70
Sara Sjödahl Wennrgren 19,44 20,08 x

F 13 80 m Försök8/9  11:45

Heat 1
    Vind: -2.3  
1Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,85Q
2Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK11,30q
3Sara Hermansson1999Söd Enhörna11,32q
4Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK11,50
5Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H11,70
6Hanna Otterhed1999När KFUM Örebro12,48
7Sara Pilipovic1999Väst Västerås FIK13,46
8Linnea Espling1999Väst Västerås FIK13,62

Heat 2
    Vind: -1.1  
1Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK11,06Q
2Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF11,23q
3Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK11,26q
4Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne11,36q
5Ella Moberg1999Väst Västerås FIK11,59
6Alva Cederholm1999Dal IK Stål11,82
7Bente Treffers1999Vär IK Viking11,98
8Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK12,10

Heat 3
    Vind: -0.4  
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta10,66Q
2Moa Seger1999När Glanshammars IF10,69q
3Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK11,28q
4Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AIS11,44q
5Emilia Jander1999Sto Huddinge AIS11,46
6Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI11,66
7Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne11,87
8Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK12,63

Heat 4
    Vind: -2,8  
1Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIF10,96Q
2Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AIS10,99q
3Annina Stens1999Sto SpårvägensFK11,14q
4Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK11,23q
5Linnea Nordlund1999När IFK Nora11,38q
6Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn11,80
7Sara Lundmark1999Vär IF Göta12,09

F 13 80 m Försök - Sammanställning
       
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta10,66Q
2Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,85Q
3Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIF10,96Q
4Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK11,06Q
5Moa Seger1999När Glanshammars IF10,69q
6Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AIS10,99q
7Annina Stens1999Sto SpårvägensFK11,14q
8Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF11,23q
9Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK11,23q
10Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK11,26q
11Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK11,28q
12Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK11,30q
13Sara Hermansson1999Söd Enhörna11,32q
14Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne11,36q
15Linnea Nordlund1999När IFK Nora11,38q
16Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AIS11,44q
17Emilia Jander1999Sto Huddinge AIS11,46
18Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK11,50
19Ella Moberg1999Väst Västerås FIK11,59
20Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI11,66
21Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H11,70
22Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn11,80
23Alva Cederholm1999Dal IK Stål11,82
24Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne11,87
25Bente Treffers1999Vär IK Viking11,98
26Sara Lundmark1999Vär IF Göta12,09
27Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK12,10
28Hanna Otterhed1999När KFUM Örebro12,48
29Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK12,63
30Sara Pilipovic1999Väst Västerås FIK13,46
31Linnea Espling1999Väst Västerås FIK13,62

F 13 80 m Semifinal8/9  13:25

Heat 1
    Vind: -0.3  
1Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,76Q
2Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AIS10,80Q
3Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIF10,83q
4Annina Stens1999Sto SpårvägensFK10,87q
5Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK11,20
6Linnea Nordlund1999När IFK Nora11,28
6Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK11,28
8Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne11,30

Heat 2
    Vind: -0.9  
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta10,73Q
2Moa Seger1999När Glanshammars IF10,79Q
3Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK11,09q
4Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK11,18q
5Sara Hermansson1999Söd Enhörna11,23
6Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AIS11,47
7Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK11,54
 Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IFDNS

F 13 80 m Semifinal - Sammanställning
       
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta10,73Q
2Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,76Q
3Moa Seger1999När Glanshammars IF10,79Q
4Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AIS10,80Q
5Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIF10,83q
6Annina Stens1999Sto SpårvägensFK10,87q
7Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK11,09q
8Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK11,18q
9Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK11,20
10Sara Hermansson1999Söd Enhörna11,23
11Linnea Nordlund1999När IFK Nora11,28
12Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK11,28
13Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne11,30
14Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AIS11,47
15Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK11,54
 Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IFDNS

F 13 80 m Final8/9  15:20
    Vind: -0.6  
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta10,76
2Moa Seger1999När Glanshammars IF10,84
3Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AIS10,92
4Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF11,00
5Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK11,20
6Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK11,26
 Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIFDNS
 Annina Stens1999Sto SpårvägensFKDNS

F 13 200 m Försök9/9  12:30

Heat 1
    Vind: -0.6  
1Sara Hermansson1999Söd Enhörna27,73q
2Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK28,53
3Emilia Jander1999Sto Huddinge AIS28,59
4Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK29,76
5Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI29,78
6Linnea Espling1999Väst Västerås FIK34,16

Heat 2
    Vind: -1.1  
1Moa Seger1999När Glanshammars IF27,64q
2Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK28,46q
3Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne29,88
4Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn30,23
5Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK32,87
 Annina Stens1999Sto SpårvägensFKDNS

Heat 3
    Vind: -0.6  
1Fanny Runheim1999När KFUM Örebro27,60q
2Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF28,48
3Stina Erlandsson1999Sto Huddinge AIS29,13
4Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK30,72
 Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AISDNS

Heat 4
    Vind: -1.0  
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta27,21q
2Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK28,45q
3Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK28,88
4Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H30,49
 Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AISDNS

F 13 200 m Försök - Sammanställning
       
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta27,21q
2Fanny Runheim1999När KFUM Örebro27,60q
3Moa Seger1999När Glanshammars IF27,64q
4Sara Hermansson1999Söd Enhörna27,73q
5Saga Berneryd1999Sto Danderyds SK28,45q
6Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK28,46q
7Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF28,48
8Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK28,53
9Emilia Jander1999Sto Huddinge AIS28,59
10Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK28,88
11Stina Erlandsson1999Sto Huddinge AIS29,13
12Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK29,76
13Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI29,78
14Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne29,88
15Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn30,23
16Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H30,49
17Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK30,72
18Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK32,87
19Linnea Espling1999Väst Västerås FIK34,16
 Annina Stens1999Sto SpårvägensFKDNS
 Rebecka Krantz1999Sto Huddinge AISDNS
 Carolina Eriksson1999Sto Huddinge AISDNS

F 13 200 m Final9/9  15:20
    Vind: +0.1  
1Linn Bäcklin1999Vär IF Göta26,80
2Fanny Runheim1999När KFUM Örebro26,90
3Moa Seger1999När Glanshammars IF26,92
4Sara Hermansson1999Söd Enhörna27,63
 Saga Berneryd1999Sto Danderyds SKDNS
 Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIKDQ

F 13 600 m Final8/9  16:45

Heat 1
       
1Sara Mannoun1999Upp Gottsunda IF2,00,73
2Bente Treffers1999Vär IK Viking2,01,02
3Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI2,03,94
4Emilia Åkerlund1998Upp Ununge IF2,04,47
5Alice Eriksson1999Vär IF Göta2,05,47
6Lina Jernberg1999Vär IFK Kristinehamn2,06,47
7Frida Karlsson1999Vär IFK Kristinehamn2,10,29

Heat 2
       
1Vilma Jonsson1999Sto Danderyds SK1,44,24
2Sara Hermansson1999Söd Enhörna1,47,65
3Mika Söderström1999Sto Vallentuna FK1,49,52
4Hedda Jahrl1999Sto Hammarby IF1,49,61
5Linnea Dennerporth1999Sto Väsby IK1,52,04
6Anna Hallmen1999När KFUM Örebro1,52,60
7Frida Ahlund1999Upp Upsala IF1,54,34
8Elin Andersson1999Sto Hammarby IF2,01,52

F 13 600 m Final - Sammanställning
       
1Vilma Jonsson1999Sto Danderyds SK1,44,24
2Sara Hermansson1999Söd Enhörna1,47,65
3Mika Söderström1999Sto Vallentuna FK1,49,52
4Hedda Jahrl1999Sto Hammarby IF1,49,61
5Linnea Dennerporth1999Sto Väsby IK1,52,04
6Anna Hallmen1999När KFUM Örebro1,52,60
7Frida Ahlund1999Upp Upsala IF1,54,34
8Sara Mannoun1999Upp Gottsunda IF2,00,73
9Bente Treffers1999Vär IK Viking2,01,02
10Elin Andersson1999Sto Hammarby IF2,01,52
11Beatrice Johansson1999Vär Arvika FI2,03,94
12Emilia Åkerlund1998Upp Ununge IF2,04,47
13Alice Eriksson1999Vär IF Göta2,05,47
14Lina Jernberg1999Vär IFK Kristinehamn2,06,47
15Frida Karlsson1999Vär IFK Kristinehamn2,10,29

F 13 1 500 m Final9/9  14:50
       
1Vilma Jonsson1999Sto Danderyds SK4,59,39
2Mika Söderström1999Sto Vallentuna FK5,16,10
3Linnea Dennerporth1999Sto Väsby IK5,17,05
4Anna Hallmen1999När KFUM Örebro5,19,88
5Elin Andersson1999Sto Hammarby IF5,26,32
6Frida Ahlund1999Upp Upsala IF5,40,30
7Sara Mannoun1999Upp Gottsunda IF5,40,94
8Hedda Jahrl1999Sto Hammarby IF5,48,45
9Emilia Åkerlund1998Upp Ununge IF5,48,46
10Lina Jernberg1999Vär IFK Kristinehamn6,03,62
11Alice Eriksson1999Vär IF Göta6,12,19
12Frida Karlsson1999Vär IFK Kristinehamn6,25,82

F 13 60 mh Försök9/9  10:30

Heat 1
    Vind: +1.0  
1Ida Thunberg1999Dal IK Stål9,80q
2Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF10,44q
3Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IK10,94
4Sandra Vesterling1999Vär IF Göta11,19
5Camilla Appel1999Vär IF Göta12,40
6Ida Holmberg1999Vär IF Göta13,33

Heat 2
    Vind: +0.3  
1Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF10,10q
2Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK10,22q
3Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,50q
4Jonna Uttman1999Vär IF Göta11,33
5Hermine Werner1999Sto Hammarby IF11,74
6Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IF13,83

Heat 3
    Vind: +1.1  
1Ella Moberg1999Väst Västerås FIK10,17q
2Linnea Nordlund1999När IFK Nora10,25q
3Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIF10,46q
4Alva Cederholm1999Dal IK Stål10,57
5Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H11,39
6Emma Levin1999VIF Gute FF12,51

F 13 60 mh Försök - Sammanställning
       
1Ida Thunberg1999Dal IK Stål9,80q
2Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF10,10q
3Ella Moberg1999Väst Västerås FIK10,17q
4Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK10,22q
5Linnea Nordlund1999När IFK Nora10,25q
6Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF10,44q
7Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIF10,46q
8Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,50q
9Alva Cederholm1999Dal IK Stål10,57
10Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IK10,94
11Sandra Vesterling1999Vär IF Göta11,19
12Jonna Uttman1999Vär IF Göta11,33
13Lillo Rygard1999Upp Rånäs ¤H11,39
14Hermine Werner1999Sto Hammarby IF11,74
15Camilla Appel1999Vär IF Göta12,40
16Emma Levin1999VIF Gute FF12,51
17Ida Holmberg1999Vär IF Göta13,33
18Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IF13,83

F 13 60 mh Final9/9  13:55
    Vind: -2.1  
1Ida Thunberg1999Dal IK Stål9,75
2Ella Moberg1999Väst Västerås FIK10,14
3Linnea Nordlund1999När IFK Nora10,21
4Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK10,29
5Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIF10,55
6Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF10,86
 Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IFDNF
 Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IFDNS

F 13 200 mh Final8/9  13:55

Heat 1
       
1Fanny Runheim1999När KFUM Örebro30,14
2Ida Thunberg1999Dal IK Stål32,04
3Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF32,42
4Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF32,66
5Ida Holmberg1999Vär IF Göta37,74

Heat 2
       
1Vilma Jonsson1999Sto Danderyds SK31,85
2Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK32,54
3Linn Kalderen1999Sto Turebergs FK35,84
4Camilla Appel1999Vär IF Göta37,27

Heat 3
       
1Linnea Nordlund1999När IFK Nora32,69
2Hermine Werner1999Sto Hammarby IF35,10
3Jonna Uttman1999Vär IF Göta36,70
 Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIFDNF

F 13 200 mh Final - Sammanställning
       
1Fanny Runheim1999När KFUM Örebro30,14
2Vilma Jonsson1999Sto Danderyds SK31,85
3Ida Thunberg1999Dal IK Stål32,04
4Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF32,42
5Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK32,54
6Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF32,66
7Linnea Nordlund1999När IFK Nora32,69
8Hermine Werner1999Sto Hammarby IF35,10
9Linn Kalderen1999Sto Turebergs FK35,84
10Jonna Uttman1999Vär IF Göta36,70
11Camilla Appel1999Vär IF Göta37,27
12Ida Holmberg1999Vär IF Göta37,74
 Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIFDNF

F 13 Höjd Final9/9  14:30
       
1Hanna Rynler1999Väst Västerås FIK159
2Hanna Bielke1999Sto Täby IS156
3Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF153
4Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK150
5Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK150
6Kajsa Götbo1999Dal Stora Skedvi IF150
7Fanny Jansson1999Sto Hammarby IF144
8Jonna Uttman1999Vär IF Göta144
8Clara Bergström1999Vär IFK Sunne144
10Klara Hammarström1999Sto Hässelby SK141
11Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIF141
12Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK136
13Daniela Ekström1999Upp Örbyhus IF136
13Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IK136
15Alva Karlsson1999Upp Örbyhus IF136
15Sandra Vesterling1999Vär IF Göta136
17Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK131
18Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK131
19Alice Eriksson1999Vär IF Göta126
20Bente Treffers1999Vär IK Viking126
 Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IFx

F 13 Höjd Final  116 121 126 131 136 141 144 147 150 153 156 159 164
Judith Sjöman - - - - o o xo xo o xxx
Hanna Rynler - - - - - - o o xo o xo o xxx
Emelie Åbrink Andersson - o o o xxx
Daniela Ekström - - o xo xo xxx
Cornelia Sundqvist - - o xo xo xxx
Alva Karlsson - o o o xxo xxx
Jonna Uttman - o o o xxo o xxo xxx
Sandra Vestlund - - - - o o xo o xo xxx
Sandra Vesterling - o o o xxo xxx
Clara Bergström - - - o xxo o xxo xxx
Ida Callenvik - - - o o xxo xxx
Alice Eriksson - o o xx x
Bente Treffers - o xxo xxx
Hanna Bielke - - - - o o o xo o xo xo xxx
Klara Hammarström - - - - o o xxx
Rosanna Cianelli - - - - o o xo o o xo xxx
Fanny Jansson - - - o o o o xxx
Linn Svärdhagen - - o o xo xxx
Kajsa Götbo - - - o o xo o xo xo xxx
Elsa Norberg - - - xxo xxx
Ebba Alriksson xxx

F 13 Stav Final8/9  11:30
       
1Ida Thunberg1999Dal IK Stål2,53
2Hanna Bielke1999Sto Täby IS2,53
3Maja Lundmark1999Sto Hammarby IF2,23
4Alva Karlsson1999Upp Örbyhus IF2,03
4Hedda Jahrl1999Sto Hammarby IF2,03
 Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IKx

F 13 Stav Final  1,53 1,73 1,83 1,93 2,03 2,13 2,23 2,33 2,43 2,53 2,63
Cornelia Sundqvist xxx
Alva Karlsson - o o o o xxx
Hanna Bielke - - o xo o o xo o xxo o xxx
Maja Lundmark - - - o o xo xo xxx
Hedda Jahrl - o o o o xxx
Ida Thunberg - - - o - o o o o o xxx

F 13 Längd Final9/9  11:00
       
1Fanny Runheim1999När KFUM Örebro5,28-0,3
2Ida Thunberg1999Dal IK Stål5,12-0,3
3Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK4,990,0
4Hanna Axelsson1999Upp Upsala IF4,920,0
5Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne4,890,0
6Moa Seger1999När Glanshammars IF4,87-1,04,85
7Stina Erlandsson1999Sto Huddinge AIS4,87-0,84,80
8Linn Svärdhagen1999Dal Falu IK4,800,0
9Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK4,790,04,66
10Ella Moberg1999Väst Västerås FIK4,78-1,0
11Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF4,750,0
12Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne4,64+0,9
14Alma Lindberg1999Väst Västerås FIK4,58-0,5
15Elsa Norberg1999Dal Leksands FIK4,55-1,1
16Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn4,500,04,46
17Alva Cederholm1999Dal IK Stål4,50-0,54,40
18Celina Reichardt1999Sto SpårvägensFK4,490,0
19Daniela Ekström1999Upp Örbyhus IF4,41+1,04,36
20Kajsa Götbo1999Dal Stora Skedvi IF4,410,04,35
21Clara Bergström1999Vär IFK Sunne4,37+0,9
22Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK4,36+1,5
23Bente Treffers1999Vär IK Viking4,20-1,3
24Jonna Uttman1999Vär IF Göta4,17+1,6
25Sara Lundmark1999Vär IF Göta3,990,03,93
26Emelie Åbrink Andersson1999Väst Västerås FIK3,99+0,53,89
27Emma Levin1999VIF Gute FF3,89+2,33,87 +1,1
28Julia Torstensson1999Vär IFK Kristinehamn3,670,0
29Sara Pilipovic1999Väst Västerås FIK3,64+1,3
30Emilia Svennblad1999Väst Västerås FIK3,58+0,13,50
31Linnea Espling1999Väst Västerås FIK3,580,03,45
32Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF2,120,0
 Linnea Nordlund1999När IFK Nora

F 13 Längd Final  1 2 3 4 5 6
Judith Sjöman 4,99 0,0 4,96 +0,9 4,63 -2,4 4,92 0,0 - 4,86 -0,9
Linnea Espling 3,45 -0,9 3,45 -1,1 3,58 0,0
Alma Lindberg 4,48 -1,4 4,58 -0,5 4,47 -0,8
Ella Moberg 4,69 -0,3 4,70 +0,5 4,78 -1,0
Sara Pilipovic 3,56 0,0 3,53 +1,0 3,64 +1,3
Emma Strömbom 4,22 0,0 4,36 +1,5 4,26 +1,2
Emilia Svennblad 3,58 +0,1 3,50 0,0 -
Emelie Åbrink Andersson 3,84 -0,4 3,89 0,0 3,99 +0,5
Fanny Runheim 5,22 -1,3 5,05 +0,5 5,07 +0,7 5,28 -0,3 5,15 -1,7 -
Moa Seger 4,74 -1,0 4,60 +1,5 4,85 +0,1 4,81 0,0 4,87 -1,0 4,68 -0,1
Emma Levin 3,82 -0,9 3,87 +1,1 3,89 +2,3
Hanna Axelsson 4,80 0,0 4,89 0,0 4,76 +0,8 4,92 0,0 4,90 -0,8 4,84 0,0
Daniela Ekström 4,31 -0,8 4,36 +0,3 4,41 +1,0
Erika Blomqvist x -1,2 4,52 0,0 4,64 +0,9
Julia Torstensson 3,67 0,0 3,53 0,0 3,59 -0,5
Alexandra Lill 4,50 0,0 2,07 0,0 4,46 +0,6
Jonna Uttman 4,05 0,0 4,07 +0,5 4,17 +1,6
Sara Lundmark 3,99 0,0 3,93 +0,8 3,09 -1,8
Julia Arlestrand 4,77 -1,4 4,68 +2,4 4,79 0,0 4,79 -0,9 4,83 -0,4 4,89 0,0
Clara Bergström 4,29 -0,4 4,37 +0,9 4,29 +1,7
Bente Treffers 4,20 -1,3 3,95 -0,2 3,81 -0,3
Jennifer Karlsson 4,68 +0,8 4,75 0,0 4,72 0,0
Celina Reichardt 4,38 -1,2 4,49 0,0 4,35 +2,0
Stina Erlandsson 4,87 -0,8 4,70 0,0 4,80 0,0 4,55 -1,9 4,76 -0,0 x -1,0
Rosanna Cianelli - 2,12 0,0 1,97 +2,2
Ida Thunberg 4,90 0,0 4,90 +0,6 - 4,97 -1,9 5,12 -0,3 x 0,0
Alva Cederholm 4,40 +1,2 4,50 -0,5 -
Linn Svärdhagen 4,66 0,0 4,58 0,0 4,80 0,0 x 0,0 4,71 -0,4 4,61 -0,1
Kajsa Götbo 4,41 0,0 4,35 +2,0 4,28 0,0
Karin Linderkers 4,77 -1,3 4,79 0,0 4,66 +0,9
Elsa Norberg 4,55 -1,1 4,34 +1,5 4,22 +0,1
Linnea Nordlund

F 13 Tresteg Final8/9  12:30
       
1Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK10,37
2Jennifer Karlsson1999Sto Österhaninge IF10,14
3Ella Moberg1999Väst Västerås FIK10,07
4Celina Reichardt1999Sto SpårvägensFK9,90
5Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne9,89
6Ida Callenvik1999Vär Karlskoga FIF9,77
7Karin Linderkers1999Dal Leksands FIK9,66
8Hedda Jahrl1999Sto Hammarby IF9,55
9Fanny Jansson1999Sto Hammarby IF9,48
10Alexandra Lill1999Vär IFK Kristinehamn9,39
11Kajsa Götbo1999Dal Stora Skedvi IF9,37
12Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK9,25
13Hanna Rynler1999Väst Västerås FIK9,25
14Erika Blomqvist1999Vär IFK Sunne9,19
15Sandra Vesterling1999Vär IF Göta9,03
16Daniela Ekström1999Upp Örbyhus IF8,98
17Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IK8,72
18Lina Jernberg1999Vär IFK Kristinehamn8,63
19Camilla Appel1999Vär IF Göta8,61
20Ida Holmberg1999Vär IF Göta8,59
21Hermine Werner1999Sto Hammarby IF8,58
22Emilia Åkerlund1998Upp Ununge IF7,98
 Emma Levin1999VIF Gute FFx

F 13 Tresteg Final  1 2 3 4 5 6
Judith Sjöman 8,79 10,18 9,81 10,16 10,37 10,37
Ella Moberg 9,67 9,64 9,91 9,82 10,00 10,07
Hanna Rynler x 9,25 x - - -
Emma Strömbom 9,25 9,02 9,16 - - -
Emma Levin x x - - - -
Daniela Ekström x 8,82 8,98 - - -
Cornelia Sundqvist 8,62 8,54 8,72 - - -
Lina Jernberg 8,63 8,59 8,59 - - -
Erika Blomqvist 9,08 9,19 9,07 - - -
Alexandra Lill 9,09 9,38 9,39 - - -
Julia Arlestrand x 9,75 x 9,89 x x
Ida Holmberg 8,35 8,36 8,59 - - -
Sandra Vesterling 9,03 8,77 9,02 - - -
Camilla Appel 8,50 8,40 8,61 - - -
Ida Callenvik 9,77 9,74 - 9,68 - -
Jennifer Karlsson 10,14 x x 10,14 x x
Celina Reichardt 9,76 9,61 9,57 9,82 9,84 9,90
Hermine Werner 8,42 8,58 8,43 - - -
Fanny Jansson 8,90 9,23 9,48 - - -
Hedda Jahrl 9,09 8,83 9,54 9,42 9,12 9,55
Kajsa Götbo 8,88 9,08 9,37 - - -
Karin Linderkers 9,53 9,22 9,66 9,26 9,57 -
Emilia Åkerlund 7,98 - - - - -

F 13 Kula Final9/9  13:30
       
1Ida Stenbäck1999Vär SK Bore14,66
2Hanna Bielke1999Sto Täby IS12,89
3Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK12,16
4Louise Svensson1999Söd Flens FS12,01
5Eleonara Olsmats1999Sto Danderyds SK11,79
6Rosanna Cianelli1999Sto Hammarby IF11,53
7Cornelia Sundqvist1999Upp Bålsta IK10,49
8Isabella Engström1999Sto Hammarby IF10,18
9Hanna Rynler1999Väst Västerås FIK9,96
10Amanda Lejros1999Dal Djurmo Sifferbo IF9,73
11Tilde All1999Sto Täby IS9,65
12Maja Lundmark1999Sto Hammarby IF9,57
13Lina Bonander1999Vär SK Bore9,07
14Emilia Åkerlund1998Upp Ununge IF9,05
15Emma Levin1999VIF Gute FF8,91
16Alva Karlsson1999Upp Örbyhus IF8,47
17Sara Lundmark1999Vär IF Göta8,36
18Kajsa Götbo1999Dal Stora Skedvi IF8,28
19Alma Lindberg1999Väst Västerås FIK7,94
20Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IF5,04

F 13 Kula Final  1 2 3 4 5 6
Louise Svensson 11,93 12,01 x x x x
Alma Lindberg 7,94 7,79 -
Hanna Rynler 9,90 9,96 x
Emma Levin 8,64 8,91 8,50
Cornelia Sundqvist 9,24 10,26 10,49 9,84 10,12 x
Alva Karlsson 7,76 8,04 8,47
Sara Lundmark 8,36 7,64 7,03
Sandra Vestlund x 10,85 x 11,71 12,16 11,94
Ida Stenbäck 14,66 14,55 13,22 x 14,22 13,28
Lina Bonander 8,66 9,07 8,87
Tilde All 9,65 9,63 x
Hanna Bielke 12,89 x 10,79 12,33 - -
Eleonara Olsmats 10,85 11,79 10,87 10,60 10,58 11,40
Rosanna Cianelli 11,50 11,53 10,83 x x x
Isabella Engström 9,22 10,18 x 8,58 x x
Maja Lundmark 9,57 9,17 9,21
Kajsa Götbo 8,15 8,16 8,28
Amanda Lejros 9,02 9,73 8,46
Ebba Alriksson 4,71 5,04 4,90
Emilia Åkerlund 7,67 9,05 8,24

F 13 Diskus Final8/9  15:45
       
1Eleonara Olsmats1999Sto Danderyds SK36,00
2Ida Stenbäck1999Vär SK Bore35,43
3Louise Svensson1999Söd Flens FS28,06
4Lina Bonander1999Vär SK Bore26,31
5Clara Bergström1999Vär IFK Sunne26,09
6Tilde All1999Sto Täby IS25,51
7Hanna Bielke1999Sto Täby IS22,63
8Alva Karlsson1999Upp Örbyhus IF22,06
9Alma Lindberg1999Väst Västerås FIK21,91
10Amanda Lejros1999Dal Djurmo Sifferbo IF21,07
11Emma Levin1999VIF Gute FF19,64
12Daniela Ekström1999Upp Örbyhus IF19,54
13Ella Moberg1999Väst Västerås FIK16,70
14Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IF15,27
15Emilia Svennblad1999Väst Västerås FIK14,54
16Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK11,15

F 13 Diskus Final  1 2 3 4 5 6
Louise Svensson 22,92 x 26,47 x 28,06 26,29
Alma Lindberg x 21,91 x
Ella Moberg 14,82 15,47 16,70
Emma Strömbom x 9,53 11,15
Emilia Svennblad 14,41 x 14,54
Emma Levin 19,20 x 19,64
Daniela Ekström 18,14 19,54 x
Alva Karlsson x 22,06 19,05 x x x
Clara Bergström 26,09 x x 21,75 x x
Ida Stenbäck 35,43 x x 34,54 30,58 31,06
Lina Bonander 23,28 24,95 21,65 24,29 23,00 26,31
Tilde All 23,83 16,31 20,84 x 23,28 25,51
Hanna Bielke x 22,63 20,57 19,65 22,38 x
Eleonara Olsmats 34,78 35,38 36,00 34,88 x x
Amanda Lejros 15,60 21,07 15,08
Ebba Alriksson x 15,27 x

F 13 Slägga Final9/9  09:45
       
1Ida Stenbäck1999Vär SK Bore46,94
2Lina Bonander1999Vär SK Bore35,58
3Eleonara Olsmats1999Sto Danderyds SK34,59
4Isabella Engström1999Sto Hammarby IF31,42
5Amanda Lejros1999Dal Djurmo Sifferbo IF30,59
6Tilde All1999Sto Täby IS29,46
7Alva Karlsson1999Upp Örbyhus IF28,14
8Kajsa Götbo1999Dal Stora Skedvi IF20,89

F 13 Slägga Final  1 2 3 4 5 6
Alva Karlsson 25,05 28,14 26,02 27,37 24,04 x
Ida Stenbäck 42,33 x 46,19 x x 46,94
Lina Bonander 35,58 33,39 35,39 34,71 x x
Tilde All 27,72 28,77 29,33 29,46 x 26,44
Eleonara Olsmats 28,31 34,59 34,07 x 31,47 32,48
Isabella Engström x x 30,50 28,79 27,86 31,42
Kajsa Götbo x 18,61 18,96 17,93 17,51 20,89
Amanda Lejros x 30,59 x 27,61 x x

F 13 Spjut Final8/9  14:20
       
1Sandra Vestlund1999Vär Kils AIK40,11
2Hanna Bielke1999Sto Täby IS38,21
3Hanna Wahlström1999När Åsbro GOIF33,80
4Louise Svensson1999Söd Flens FS33,12
5Ida Thunberg1999Dal IK Stål32,62
6Clara Bergström1999Vär IFK Sunne30,98
7Lina Bonander1999Vär SK Bore30,41
8Julia Arlestrand1999Vär IFK Sunne30,21
9Eleonara Olsmats1999Sto Danderyds SK27,52
10Judith Sjöman1999Söd Katrineholms SK23,92
11Linnea Dennerporth1999Sto Väsby IK23,40
12Daniela Ekström1999Upp Örbyhus IF23,27
13Amanda Lejros1999Dal Djurmo Sifferbo IF23,01
14Elin Bärjegård1999Dal Leksands FIK22,89
15Alva Cederholm1999Dal IK Stål22,63
16Ida Stenbäck1999Vär SK Bore21,28
17Tilde All1999Sto Täby IS19,36
18Emma Strömbom1999Väst Västerås FIK17,84
19Ebba Alriksson1999Dal Stora Skedvi IF17,06
20Sara Pilipovic1999Väst Västerås FIK16,75
21Emilia Svennblad1999Väst Västerås FIK14,44
22Hanna Rynler1999Väst Västerås FIK13,91

F 13 Spjut Final  1 2 3 4 5 6
Louise Svensson 32,31 30,70 33,12 29,05 x x
Judith Sjöman 23,92 x 21,65 - - -
Sara Pilipovic x 16,75 x - - -
Hanna Rynler x 13,91 x - - -
Emma Strömbom 17,45 17,84 x - - -
Emilia Svennblad 10,81 14,29 14,44 - - -
Hanna Wahlström 30,95 33,80 31,74 x - -
Daniela Ekström 21,29 18,51 23,27 - - -
Julia Arlestrand 28,37 x x 28,40 30,21 28,35
Sandra Vestlund 35,53 40,11 38,73 37,97 - x
Clara Bergström 26,81 28,61 29,90 29,65 30,00 30,98
Ida Stenbäck 19,36 21,28 16,64 - - -
Lina Bonander x 29,87 x 30,41 x x
Tilde All x x 19,36 - - -
Hanna Bielke x 38,21 32,44 x x 35,45
Linnea Dennerporth 23,23 22,83 23,40 - - -
Eleonara Olsmats 27,52 22,75 23,26 - - -
Ida Thunberg 28,65 32,62 x 31,01 x x
Alva Cederholm 20,81 22,24 22,63 - - -
Amanda Lejros 22,66 22,19 23,01 - - -
Elin Bärjegård 22,89 22,27 22,14 - - -
Ebba Alriksson x 14,60 17,06 - - -


© Arena 2.0, RunPro Systems