Ungdomskrets 2011-08-30on 2011-08-31 06:23
Resultscreated by OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Name                      YB   Dst Club                          Time Tvlmärke 



Bana 1  (14)   2200 m                      

    1          Simon Hermansson                   Gudhems IF                   24:03 Bronce   
    2          Julius Wiklund            06       Falköpings AIK OK            25:56 Bronce   
    3          Vera Fredriksson          04       Gudhems IF                   27:31 Bronce   
    4          David Musslinder                   Falköpings AIK OK            35:20          
    5          Johanna Almyren           02       Falköpings AIK OK            36:06          
    6          Liv Lindström             06       IK Wilske                    37:47          
    7          Erik Åstrand                       Falköpings AIK OK            38:10          
    8          Maja Johansson            05       Gudhems IF                   38:55          
    9          Isabella Niklasson        03       Falköpings AIK OK            38:59          
   10          Amanda Wällstedt          04       Tidaholm SOK Sisu            47:05          
   11          Judith Fredriksson        06       Gudhems IF                   47:54          
   12          Egon Rångeby                       Gudhems IF                   48:20          

               John Fredriksson          06       Gudhems IF                    disq          
               Elsa Fallgren                      Gudhems IF                    disq          



Bana 2  (20)   2800 m                      

    1          Simon Wiklund             99       Falköpings AIK OK            19:54 Bronce   
    2          Elsa Sonesson             03       Falköpings AIK OK            24:54 Bronce   
    3          Alexander Bromander       01       Falköpings AIK OK            28:04          
    4          Alfred Pettersson         01       Falköpings AIK OK            28:34          
    5          Lukas Magnerfelt                   Falköpings AIK OK            32:23          
    6          Vera Pettersson           03       Falköpings AIK OK            32:35          
    7          Knut Hammar               01       Tidaholm SOK Sisu            39:40          
    8          Ella Fredriksson          01       Gudhems IF                   40:05          
    9          Felix Glad                02       Tidaholm SOK Sisu            42:52          
   10          William Wällstedt         02       Tidaholm SOK Sisu            42:55          
   11          Elin Johansson            02       Gudhems IF                   44:11          
   12          Hannes Karlsson           00       Tidaholm SOK Sisu            44:25          
   13          Linnea Liljegrahn         00       Tidaholm SOK Sisu            48:50          
   14          Moa Holmvik               05       Tidaholm SOK Sisu            50:56          
   15          Klara Svensson            99       Gudhems IF                   52:49          
   16          Stina Fällström                    Gudhems IF                 1:07:44          

               Linnea Holmvik            01       Tidaholm SOK Sisu             disq          
               Johanna Peterson          00       Falköpings AIK OK              dns          
               Henrik Hallberg           01       Falköpings AIK OK              dns          
               Isa Lindström             01       IK Wilske                      dns          



Bana 3  (8)    3900 m                      

    1          Ellen Blennow             01       Falköpings AIK OK            43:44 Bronce   
    2          Wilmer Forsgren           99       Tidaholm SOK Sisu            50:28 Bronce   
    3          Alma Wilhelmsson          01       Falköpings AIK OK            51:42 Bronce   
    4          Anja Karlsson             97       Tidaholm SOK Sisu            53:46 Bronce   
    5          Jessica Almyren           98       Falköpings AIK OK          1:32:25          
    6          Tor Lindström             99       IK Wilske                  1:33:36          
    7          Leo Kringlund             99       IK Wilske                  1:33:44          

               Tea Lindström             97       IK Wilske                      dns          



Bana 4  (2)    4800 m                      

    1          Cronje Forsgren           54       Tidaholm SOK Sisu            57:26 Bronce   
    2          Adelina Wremer            99       Gudhems IF                 1:26:04          



Bana 5  (3)    5300 m                      

    1          Amanda Blennow            95       Falköpings AIK OK            44:27 Bronce   
    2          Johanna Hagström          98       Falköpings AIK OK            51:14 Bronce   
    3          Elsa Wilhelmsson          96       Falköpings AIK OK            59:00 Bronce   



Vuxen 3  (3)   3900 m                      

    1          Dag Fredriksson                    Gudhems IF                   52:36 Bronce   
    2          Markus Wremer                      Gudhems IF                   59:50 Bronce   
    3          Kristina Magnerfelt                Falköpings AIK OK          1:09:28          



Vuxen 4  (5)   4800 m                      

    1          Tommy Roos                72       Falköpings AIK OK            44:51 Bronce   
    2          Mats Karlsson             68       Tidaholm SOK Sisu            49:44 Bronce   
    3          Helena Sonesson           71       Falköpings AIK OK          1:03:36          
    4          Monica Abrahmsson                  Gudhems IF                 1:26:07          

               Nicklas Karlsson          70       Tidaholm SOK Sisu             disq          



Vuxen 5  (6)   5300 m                      

    1          Stefan Karlsson           67       Tidaholm SOK Sisu            46:17 Bronce   
    2          Anki Blennow                       Falköpings AIK OK            52:22 Bronce   
    3          Daniel Almyren            74       Falköpings AIK OK            53:30 Bronce   
    4          Mikael Peterson           65       Falköpings AIK OK          1:09:43          

               Jan Wiklund               67       IK Wilske                     disq          
               Lena Arnoldsson           63       Tidaholm SOK Sisu              dns