Resultat IVSM 2001- Löpningar

RESULTAT - LÖPNINGAR
Veteran SM 10-11/02 2001
M35 60m       Final
1 Hellgren Peter           64 Bålsta IK 7,59
2 Sköldberg Jan           66 Köpings GIF 7,64
3 Karlsson Lars            65 Östhammar FI 7,68
4 Lundström Mats         65 IF Göta 8,66
M35 200m      Final
1 Hellgren Peter           64 Bålsta IK 24,68
2 Magnusson Lars       63 Järvsö IF 27,68
3 Glas Christer            63 Järvsö IF 29,96
M35 400m      Final
1 Albinsson Håkan       63 Östhammar FI 56,93
2 Norin Christer           63 IFK Tumba FK 56,97
3 Engström Christer    63 IF Linden 57,12
4 Jonson Niklas          65 IF Linden 58,44
M35 800m      Final
1 Engström Christer      63 IF Linden 2,10.94
2 Nilsson Hans             65 IFK Umeå 2,12.00
3 Albinsson Håkan        63 Östhammar FI 2,13.27
4 Johansson Christer    63 Glanshammars IF 2,14.72
5 Norin Christer            63 IFK Tumba FK 2,18.26
6 Jonson Niklas            65 IF Linden 2,20.22
M35 1500m     Final
1 Nilsson Hans             65 IFK Umeå 4.23,50
2 Lindeberg Sven IS Göta 4.24,31
3 Engström Christer      63 IF Linden 4.24,81
4 Johansson Christer    63 Glanshammars IF 4.27,31
5 Johansson Roger       62 IK Wilske 4.29,58
M35 3000m     Final
1 Andrén Jan-Erik         66 Dalregementets IF 9,25.46
2 Lindeberg Sven IS Göta 9,29.10
3 Ketonen Harri            66 Krylbo IF 9,31.27
4 Johansson Roger       62 IK Wilske 9,33.73
5 Nilsson Stefan           64 Umeå IKSU 9,38.27
6 Johansson Christer    63 Glanshammars IF 9,46.91
7 Thim Thomas            63 Ludvika FFI 10,35.54
M35 60m häck  Final
1 Magnusson Lars       63 Järvsö IF 10,95
2 Glas Christer            63 Järvsö IF 13,98
M40 60m       Final
1 Pettersson Tomas      61 IFK Kristinehamns 7,68
2 Larsson Åke              57 Umeå IKSU 7,93
3 Aboreslan Rezze IFK Lidingös FK 7,94
4 Lindholm Jörgen        57 IFK Lund 7,95
5 Pettersson Bengt Älvsjö AIK 7,97
6 Åkerström Jörgen      60 Rånäs 4 H 8,44
M40 200m      Final
1 Pettersson Tomas      61 IFK Kristinehamns 25,13
2 Larsson Åke              57 Umeå IKSU 25,69
3 Lindholm Jörgen         57 IFK Lund 25,79
4 Al-Jaderi Majid IFK Lidingös FK 26,06
5 Aboreslan Rezze IFK Lidingös FK 26,11
6 Norberg Johan           61 Sundsvall FI 26,23
7 Storm Ingemar          60 Studenterna FK 27
Johnsson Kenneth       57 Järvsö IF Bröt
M40 200m      Heat 1
1 Al-Jaderi Majid IFK Lidingös FK 26,06
2 Norberg Johan            61 Sundsvall FI 26,23
3 Storm Ingemar            60 Studenterna FK 27
Johnsson Kenneth         57 Järvsö IF Bröt
M40 200m      Heat 2
1 Pettersson Tomas         61 IFK Kristinehamns 25,13
2 Larsson Åke              57 Umeå IKSU 25,69
3 Lindholm Jörgen          57 IFK Lund 25,79
4 Aboreslan Rezze IFK Lidingös FK 26,11
M40 400m      Final
1 Al-Jaderi Majid IFK Lidingös FK 57,28
2 Storm Ingemar            60 Studenterna FK 57,63
3 Lindholm Jörgen          57 IFK Lund 57,67
4 Johnsson Kenneth         57 Järvsö IF 59,49
5 Malmgren Jens            59 Umeå IKSU 60,51
6 Aboreslan Rezze IFK Lidingös FK 60,52
M40 400m      Heat 1
1 Al-Jaderi Majid IFK Lidingös FK 57,28
2 Lindholm Jörgen          57 IFK Lund 57,67
3 Aboreslan Rezze IFK Lidingös FK 60,52
M40 400m      Heat 2
1 Storm Ingemar            60 Studenterna FK 57,63
2 Johnsson Kenneth         57 Järvsö IF 59,49
3 Malmgren Jens            59 Umeå IKSU 60,51
M40 800m      Final
1 Norberg Johan            61 Sundsvall FI 2,06.19
2 Tennare Mikael           61 Rånäs 4 H 2,10.07
3 Storm Ingemar            60 Studenterna FK 2,12.68
4 Malmgren Jens            59 Umeå IKSU 2,15.27
M40 1500m     Final
1 Norberg Johan            61 Sundsvall FI 4.16,36 MR SR
2 Tennare Mikael           61 Rånäs 4 H 4.24,65
3 Mårtensson Arne          60 Björntorps IF 4.27,06
4 Mustonen Martti          60 Rånäs 4 H 4.31,79
5 Lindqvist Göran Hemlingby LK 4.32,15
M40 3000m     Final
1 Mårtensson Arne          60 Björntorps IF 9,22.20
2 Mustonen Martti          60 Rånäs 4 H 9,28.71
3 Markfjärd Leif           61 Krylbo IF 9,37.37
4 Lindqvist Göran Hemlingby LK 9,59.74
5 Westin Mikael            59 Sundsvall FI 10,16.88
M45 60m       Final
1 Johansson Stefan         56 Orrvikens IK 8,04
2 Larsson Ove              53 Järvsö IF 8,16
3 Göransson Urban          54 IFK Lidingös FK 8,32    8,312
4 Eriksson Östen           56 Valö IK 8,32    8,314
5 Andersson Kjell          54 Österfärnebo IF 8,38
M45 200m      Final
1 Rundcrantz Anders        54 Motala AIF 26,47
2 Larsson Ove              53 Järvsö IF 27,09
3 Brodin Greger            53 Studenterna FK 27,18
4 Johansson Stefan         56 Orrvikens IK 27,36
5 Göransson Urban          54 IFK Lidingös FK 27,45
6 Eriksson Östen           56 Valö IK 27,97
M45 200m      Heat 1
1 Johansson Stefan         56 Orrvikens IK 27,36
2 Göransson Urban          54 IFK Lidingös FK 27,45
3 Eriksson Östen           56 Valö IK 27,97
M45 200m      Heat 2
1 Rundcrantz Anders        54 Motala AIF 26,47
2 Larsson Ove              53 Järvsö IF 27,09
3 Brodin Greger            53 Studenterna FK 27,18
M45 400m      Final
1 Rundcrantz Anders        54 Motala AIF 57,51
2 Brodin Greger            53 Studenterna FK 58,61
3 Fahlstadius Per          56 IFK Lidingös FK 58,83
4 Göransson Urban          54 IFK Lidingös FK 60,5
M45 800m      Final
1 Fahlstadius Per          56 IFK Lidingös FK 2,14.97
2 Brodin Greger            53 Studenterna FK 2,16.47
3 Göransson Urban          54 IFK Lidingös FK 2,24.63
4 Åhs Sture                56 Flemingsbergs SK 2,24.96
M45 1500m     Final
1 Kroné Lennart            55 Fredrikshofs FI 4.30,65
2 Åhs Sture                56 Flemingsbergs SK 4.54,87
M45 3000m     Final
1 Ollonen Toivo            55 Edsbyns IF 9,30.71
2 Åhs Sture                56 Flemingsbergs SK 10,18.76
M50 60m       Final
1 Bergenlind Peter         50 IF Göta 8,15
2 Andersson Bengt          50 Trångsvikens IF 8,21
3 Attland Dennis           49 Gillberga-Lista IF 8,25
4 Nordin Börje             50 Åsbro GoIF 8,38
5 Rundby Leif              49 Huddinge AIS 8,43
6 Beijer Hans              47 Trångsvikens IF 8,87
M50 60m       Försök 1
1 Nordin Börje             50 Åsbro GoIF 8,38
2 Beijer Hans              47 Trångsvikens IF 8,94
3 Eriksson Tomas           51 KFUM Örebro IA 9,92
M50 60m       Försök 2
1 Andersson Bengt          50 Trångsvikens IF 8,12
2 Bergenlind Peter         50 IF Göta 8,21
3 Attland Dennis           49 Gillberga-Lista IF 8,25
4 Rundby Leif              49 Huddinge AIS 8,49
M50 200m      Final
1 Nordin Börje             50 Åsbro GoIF 27,42
2 Attland Dennis           49 Gillberga-Lista IF 28,01
3 Lindkvist Anders         48 Umeå IKSU 28,49
4 Franzén Björn-Erik       47 Gotland FGF 28,97
5 Beijer Hans              47 Trångsvikens IF 29,42
6 Perneholm Henning        50 Sandviks IK 29,55
M50 200m      Heat 1
1 Attland Dennis           49 Gillberga-Lista IF 28,01
2 Franzén Björn-Erik       47 Gotland FGF 28,97
3 Perneholm Henning        50 Sandviks IK 29,55
M50 200m      Heat 2
1 Nordin Börje             50 Åsbro GoIF 27,42
2 Lindkvist Anders         48 Umeå IKSU 28,49
3 Beijer Hans              47 Trångsvikens IF 29,42
M50 400m      Final
1 Meurling Sören           49 Heleneholms IF 59
2 Johansson Ulf            51 Tjörn-Nösnäs FI 59,12
3 Lindkvist Anders         48 Umeå IKSU 61,91
4 Perneholm Henning        50 Sandviks IK 66,59
M50 800m      Final
1 Johansson Ulf            51 Tjörn-Nösnäs FI 2,13.50
2 Meurling Sören           49 Heleneholms IF 2,16.95
3 Lindkvist Anders         48 Umeå IKSU 2,23.07
4 Hagberg Ralph            48 Främmestads IK 2,24.16
5 Lindqvist Folke          47 Eksjö Södra IK 2,25.09
Franzén Björn-Erik       47 Gotland FGF Bröt
M50 1500m     Final
1 Johansson Ulf            51 Tjörn-Nösnäs FI 4.44,01
2 Meurling Sören           49 Heleneholms IF 4.45,70
3 Eriksson Hans            48 Eksjö Södra IK 4.48,11
4 Sellberg Lars-Eric       49 Stångenäs AIS 4.48,15
5 Bergh Magnus             49 Heleneholms IF 4.52,20
6 Hagberg Ralph            48 Främmestads IK 4.55,25
7 Lindqvist Folke          47 Eksjö Södra IK 4.59,89
M50 3000m     Final
1 Lindkvist Anders         48 Umeå IKSU 10,10.41
2 Bergh Magnus             49 Heleneholms IF 10,10.87
3 Sellberg Lars-Eric       49 Stångenäs AIS 10,11.01
4 Eriksson Hans            48 Eksjö Södra IK 10,23.68
5 Lennartsson Karl-David   48 Edsbyns IF 11,02.96
Hagberg Ralph            48 Främmestads IK Bröt
M50 60m häck  Final
1 Nordin Börje             50 Åsbro GoIF 10,97
M55 60m       Final
1 Niklasson Uno            44 Trångsvikens IF 8,02 MR
2 Andersson Lennart        42 Råby-Rekarne FI 8,16
3 Hinders Göte             46 Säters IF FIK 8,56
M55 200m      Final
1 Niklasson Uno            44 Trångsvikens IF 26,9
2 Andersson Lennart        42 Råby-Rekarne FI 27,28
3 Ivehag Kenneth           43 Främmestads IK 27,53
4 Hinders Göte             46 Säters IF FIK 27,98
5 Wallström Östen          46 Järvsö IF 28,87
6 Carlsson Bo              46 Umeå IKSU 30,52
M55 200m      Heat 1
1 Hinders Göte             46 Säters IF FIK 27,98
2 Wallström Östen          46 Järvsö IF 28,87
3 Carlsson Bo              46 Umeå IKSU 30,52
M55 200m      Heat 2
1 Niklasson Uno            44 Trångsvikens IF 26,9
2 Andersson Lennart        42 Råby-Rekarne FI 27,28
3 Ivehag Kenneth           43 Främmestads IK 27,53
M55 400m      Final
1 Ivehag Kenneth           43 Främmestads IK 62,38
2 Niklasson Uno            44 Trångsvikens IF 62,52
3 Carlsson Bo              46 Umeå IKSU 67,05
4 Persson Sune             45 Sandviks IK 67,29
M55 800m      Final
1 Ivehag Kenneth           43 Främmestads IK 2,28.72
2 Bengtsson Urban Jalles TC Umeå 2,30.64
3 Persson Sune             45 Sandviks IK 2,32.88
M55 1500m     Final
1 Säveros Magnus Nilivaara IS 4.36,50 MR SR
2 Bengtsson Urban Jalles TC Umeå 4.49,12
3 Fredh Gunnar             43 IK Wilske 5.04,67
4 Rimdahl Gunnar           44 Uppsala LK 6.02,85
M55 3000m     Final
1 Säveros Magnus Nilivaara IS 9,46.33 MR
2 Bengtsson Urban Jalles TC Umeå 10,14.00
3 Harakka Pentti           45 Fredrikshofs FI 10,20.02
4 Sundgren Hans            45 Dalregementets IF 10,38.28
5 Fredh Gunnar             43 IK Wilske 10,47.82
M60 60m       Final
1 Larsson Leif             40 Ängelholms IF 8,82
2 Edlund Ove               39 Nyköpings BIS 8,84
3 Saukko Väinö             39 Torshälla FF 9,4
4 Johansson Georg          38 Högby IF 10,05
M60 200m      Final
1 Eklund Leif              39 IFK Lidingös FK 28,54
2 Lindqvist Ingvar         38 IFK Lidingös FK 28,84
3 Saukko Väinö             39 Torshälla FF 31,63
4 Tranberg Erik Åke        41 Falu IK 31,89
M60 400m      Final
1 Tranberg Erik Åke        41 Falu IK 76,61
M60 800m      Final
1 Fleetwood Miles          41 Uppsala LK 2,30.57
2 Broberg Ulf              41 Järfälla SK 2,31.59
3 Mattsson Björn           40 Rånäs 4 H 2,39.07
4 Loftman Håkan            39 IF Göta 2,40.52
5 Ceder Stig               40 Uppsala LK 2,55.43
M60 1500m     Final
1 Fleetwood Miles          41 Uppsala LK 4.54,18 MR SR NR
2 Broberg Ulf              41 Järfälla SK 5.11,70
3 Mattsson Björn           40 Rånäs 4 H 5.20,67
4 Loftman Håkan            39 IF Göta 5.31,60
5 Ceder Stig               40 Uppsala LK 5.48,28
M60 3000m     Final
1 Fleetwood Miles          41 Uppsala LK 10,25.72 MR
2 Ceder Stig               40 Uppsala LK 12,36.85
3 Tranberg Erik Åke        41 Falu IK 13,37.62
M60 60m häck  Final
1 Larsson Leif             40 Ängelholms IF 11,05
2 Lagerstedt Lars          39 FK Herkules 12,86
3 Tranberg Erik Åke        41 Falu IK 16,54
M65 60m       Final
1 Carlsson Curt            32 IFK Linköpings FK 8,67
2 Hedlund Lars-Åke         33 IK Stål 8,91
3 Pettersson Bengt         36 Säters IF FIK 9,21
4 Bruno Hans               36 IFK Tumba FK 9,43
5 Oksman Reijo             36 Torshälla FF 9,47
6 Gustavsson Lennart       32 GIF Manhem 9,69
M65 60m       Försök 1
1 Oksman Reijo             36 Torshälla FF 9,13
2 Bruno Hans               36 IFK Tumba FK 9,46
3 Åstrand Rolf             33 Järvsö IF 9,94
Andanius Johnny          36 IFK Linköpings FK -
M65 60m       Försök 2
1 Carlsson Curt            32 IFK Linköpings FK 8,84
2 Hedlund Lars-Åke         33 IK Stål 9,07
3 Pettersson Bengt         36 Säters IF FIK 9,37
4 Gustavsson Lennart       32 GIF Manhem 9,78
M65 200m      Final
1 Trondset Tor             35 IK Heros FIK 28,66
2 Carlsson Curt            32 IFK Linköpings FK 29,25
3 Holmgren KG              36 Eslövs AIF 29,42
4 Hedlund Lars-Åke         33 IK Stål 29,61
5 Oksman Reijo             36 Torshälla FF 30,31
6 Pettersson Bengt         36 Säters IF FIK 31,01
7 Gustavsson Lennart       32 GIF Manhem 31,28
8 Bruno Hans               36 IFK Tumba FK 34,49
M65 200m      Heat 1
1 Hedlund Lars-Åke         33 IK Stål 29,61
2 Oksman Reijo             36 Torshälla FF 30,31
3 Pettersson Bengt         36 Säters IF FIK 31,01
4 Bruno Hans               36 IFK Tumba FK 34,49
M65 200m      Heat 2
1 Trondset Tor             35 IK Heros FIK 28,66
2 Carlsson Curt            32 IFK Linköpings FK 29,25
3 Holmgren KG              36 Eslövs AIF 29,42
4 Gustavsson Lennart       32 GIF Manhem 31,28
M65 400m      Final
1 Trondset Tor             35 IK Heros FIK 65,23
2 Holmgren KG              36 Eslövs AIF 67,53
M65 800m      Final
1 Wiberg Esbjörn           36 Sundsvall FI 2,46.17
2 Holmgren KG              36 Eslövs AIF 2,50.31
3 Eriksson Bertil          36 Kovlands IF 2,59.13
M65 1500m     Final
1 Eriksson Bertil          36 Kovlands IF 5.36,86
2 Wiberg Esbjörn           36 Sundsvall FI 5.37,60
3 Möller Fred              35 Södertälje IF 6.02,04
M65 3000m     Final
1 Eriksson Bertil          36 Kovlands IF 12,03.68 För tidig
1 Wiberg Esbjörn           36 Sundsvall FI 12,21.50 spurt
3 Möller Fred              35 Södertälje IF 12,53.43
M65 60m häck
1 Trondset Tor             35 IK Heros FIK 10,65 MR
2 Pettersson Bengt         36 Säters IF FIK 12,32
M70 60m       Final
1 Larsson Yngve            30 Högsbo AIK 9,13
2 Norman Rolf              30 IFK Tumba FK 9,23
3 Härdström Agne           30 IK Stål 9,29
4 Caspersson Kurt          27 GIF Manhem 9,51
5 Medelius Sten            28 Högby IF 9,72
6 Björn Yngve              28 IK Tiwaz 10,17
M70 200m      Final
1 Norman Rolf              30 IFK Tumba FK 32,29
2 Medelius Sten            28 Högby IF 32,43
3 Johansson Roland         27 Mälarö SOK 34,27
4 Härdström Agne           30 IK Stål 35,14
M70 400m      Final
1 Medelius Sten            28 Högby IF 79,19
2 Johansson Roland         27 Mälarö SOK 82,04
3 Nilsson Bertil           31 Mälarö SOK 83,21
M70 800m      Final
1 Nilsson Bertil           31 Mälarö SOK 3,05.89
M70 60m häck  Final
1 Fernaeus Axel            28 Järvsö IF 11,55
2 Medelius Sten            28 Högby IF 12,23
3 Bjäreteg Ingvar          31 Högsbo AIK 12,28
M75 200m      Final
1 Jonsson Ingvar           26 GIF Manhem 35,69
2 Ulander Valter           26 Kvarnsvedens GoIF FIK 42,36
M75 400m      Final
1 Andersson Karl-Gustav Hemlingby LK 95,25
2 Waller Runar Hemlingby LK 95,63
M75 800m      Final
1 Kant Åke                 25 Fredrikshofs FI 2,51.49 MR
M75 1500m     Final
1 Jonsson Ingvar           26 GIF Manhem 6.45,30
2 Andersson Karl-Gustav Hemlingby LK 6.55,49
3 Waller Runar Hemlingby LK 7.34,92
M80 60m       Final
1 Gunderyd Stig            21 IFK Tumba FK 12,14
M80 200m      Final
1 Gunderyd Stig            21 IFK Tumba FK 43,87
M85 60m       Final
1 Liedke Herbert           16 Fredrikshofs FI 10,43 MR
2 Bergqvist Eskil          11 Fredrikshofs FI 13,96
M85 200m      Final
1 Liedke Herbert           16 Fredrikshofs FI 36,19 MR SR NR
2 Bergqvist Eskil          11 Fredrikshofs FI 53,59
M85 400m      Final
1 Liedke Herbert           16 Fredrikshofs FI 89,40 MR SR NR
MStafett 4*200m
1 Lidingö IFK 1.49,40
   Leik Eklund -39, Majid Al-Jaderi, Ingvar Lindqvist -38, Rezze Aboreslan
2 Umeå IKSU 1.50,78
   Åke Larsson -57, Jens Malmgren -59, Bo Carlsson -46, Anders Lindqvist -48
3 Järvsö IF 1.53,95
   Axel Ferneaus -28, Östen Wallström -46, Kenneth Jonsson -57, Ove Larsson -53
4 Tumba IFK 1.57,46
   Rolf Norman -30, Hans Bruno -36, Mikael Magnusson -66, Christer Norin -63
K35 60m       Final
1 Olin Karin               62 Eslövs AIF 8,32 MR
2 Hildeby Marie            66 IFK Tumba FK 8,67
3 Söderman Carina          63 Göteborgs KIK 8,82
4 Dagh Ing-Marie           63 Kilafors IF 9,23
5 Jakobsson Ann-Britt      64 Gotland FGF 9,34
K35 200m      Final
1 Olin Karin               62 Eslövs AIF 28,21
2 Jakobsson Ann-Britt      64 Gotland FGF 30,86
K35 400m      Final
1 Jakobsson Ann-Britt      64 Gotland FGF 67,48
K40 60m       Final
1 Sundberg Lena            61 Spårvägens FK 8,64
K40 200m      Final
1 Wåhlstedt Karin          60 Järvsö IF 29,5
2 Kovalova Larissa         60 Gotland FGF 32,25
K40 400m      Final
1 Wåhlstedt Karin          60 Järvsö IF 64,61
2 Sundberg Lena            61 Spårvägens FK 69,64
3 Kovalova Larissa         60 Gotland FGF 71,7
K40 800m      Final
1 Wåhlstedt Karin          60 Järvsö IF 2,26.25
2 Leonard Julie            59 Högbo GoIF 2,31.49
K40 1500m     Final
1 Wåhlstedt Karin          60 Järvsö IF 5.15,7
K45 60m       Final
1 Terenius Kristina        56 Rånäs 4 H 9,13
2 Karnebäck Ulla           53 Turebergs FK 9,43
3 Wahlberg Ewa             55 Uppsala LK 10,1
4 Korpi Marketta           54 Rånäs 4 H 10,18
K45 200m      Final
1 Terenius Kristina        56 Rånäs 4 H 30,75
2 Wizén Lilly              55 Gotland FGF 31
3 Karnebäck Ulla           53 Turebergs FK 31,72
4 Wahlberg Ewa             55 Uppsala LK 33,81
K45 400m      Final
1 Terenius Kristina        56 Rånäs 4 H 67,12 MR SR NR
2 Wizén Lilly              55 Gotland FGF 69,42
3 Wahlberg Ewa             55 Uppsala LK 72,08
4 Karnebäck Ulla           53 Turebergs FK 72,64
K45 800m      Final
1 Wizén Lilly              55 Gotland FGF 2,41.74
2 Wahlberg Ewa             55 Uppsala LK 2,43.95
K45 1500m     Final
1 Wahlberg Ewa             55 Uppsala LK 5.42,89
2 Enmalm RosMarie          54 IF Start 5.48,03
K45 3000m     Final
1 Enmalm RosMarie          54 IF Start 12,18.40
K50 60m       Final
1 Littenheim Ulla          47 Uddevalla IS 9,27
2 Eriksson Ann-Britt       49 IF Start 9,45
3 Millestam Margareta      47 IFK Lund 10,26
K50 200m      Final
1 Littenheim Ulla          47 Uddevalla IS 30,9
2 Eriksson Ann-Britt       49 IF Start 31,32
3 Millestam Margareta      47 IFK Lund 35,44
K50 400m      Final
1 Littenheim Ulla        47 Uddevalla IS 67,35 MR
2 Eriksson Ann-Britt       49 IF Start 71,14
K50 800m      Final
1 Lindqvist Ing-Britt      47 Eksjö Södra IK 3,40.85
K50 1500m     Final
1 Lindqvist Ing-Britt      47 Eksjö Södra IK 7.19,96
K55 60m       Final
1 Nilsson Kerstin          42 IFK Lund 9,69
2 Bodén Ulla               42 Gotland FGF 10,03
3 Wahlberg Marie-Louise    45 Fredrikshofs FI 14,41
K55 200m      Final
1 Bodén Ulla               42 Gotland FGF 33,95
2 Nilsson Kerstin          42 IFK Lund 34,6
3 Wahlberg Marie-Louise    45 Fredrikshofs FI 52,24
K55 400m      Final
1 Bodén Ulla               42 Gotland FGF 80,48
2 Nilsson Kerstin          42 IFK Lund 85,6
K60 60m       Final
1 Holm Aino                38 Torshälla FF 10,51
K60 200m      Final
1 Holm Aino                38 Torshälla FF 34,72
2 Eklund Birgitta          38 Skellefteå AIK FIK 36,94
K60 400m      Final
1 Holm Aino                38 Torshälla FF 79,26
2 Eklund Birgitta          38 Skellefteå AIK FIK 80,8
K60 800m      Final
1 Eklund Birgitta          38 Skellefteå AIK FIK 3,05.91
2 Skymne Lena              40 Fredrikshofs FI 3,10.98
K60 1500m     Final
1 Eklund Birgitta          38 Skellefteå AIK FIK 6.11,79
2 Skymne Lena              40 Fredrikshofs FI 6.24,89
K60 3000m     Final
1 Eklund Birgitta          38 Skellefteå AIK FIK 13,03.91
K70 60m       Final
1 Larsson Asta             31 IFK Lund 10,04 MR SR NR
2 Enarsson Elsa            30 IF Udd 10,77
K70 200m      Final
1 Larsson Asta             31 IFK Lund 36,32 MR SR NR
K70 60m häck  Final
1 Larsson Asta             31 IFK Lund 11,96 MR SR NR
2 Enarsson Elsa            30 IF Udd 13,21 ER
K85 60m       Final
1 Wedemo Nora              13 Fredrikshofs FI 12,89
K85 200m      Final
1 Wedemo Nora              13 Fredrikshofs FI 51,80 MR SR NR WR ER