Hoppa till sidans innehåll
Istappen 26-27 Jan 2013 MiniorB

Tävlingsresultat


Poäng (Kortprogram/Långprogram) rött = personbästa denna säsong

VT 2020

Elitserietävling, Skövde 2020-02-29

Junior A Damer

21. Tova LANTZ HARARI 84.33 28.77 55.56

av 22 åkare

Ungdom 15 A 

4 Alicia BERGSTRÖM 83.97 28.26 55.71

7 Mia MALIN 78.14 28.05 50.09

av 19 åkare

Ungdom 13 A 

2 Melina ARRENIUS 75.07 27.30 47.77

4 Julia DZIBALOVA 72.83 26.29 46.54

av 16 åkare

Mölndals trofén 2020-02-15

Junior A Damer

1 Elfrida LANDE LUNDQVIST 97.40 33.13 64.27

9 Amanda BERGSTRÖM 82.13 25.48 56.65

20 Sofia BLOMSTRAND 68.99 23.01 45.98

23 Tove TISELL 66.04 21.55 44.49

24 Alexandra BERGSTRÖM 61.64 22.07 39.57

av 30 åkare

Ungdom 15 A

11 Ella FREJGRIM 56.19 19.72 36.47

av 14 åkare

Ungdom 13 A

9 Nischa JANWICHIAN 56.54 21.28 35.26

10 Elise WIKLUND 55.49 19.85 35.64

av 16 åkare

Stockholm UDM 2020-02-08

Ungdom 15 A

1 Alicia BERGSTRÖM 89.13 33.56 55.57

13 Ella FREJGRIM 60.99 20.81 40.18

av 20 åkare

Ungdom 13 A

2 Julia DZIBALOVA 75.04 24.50 50.54

4 Melina ARRENIUS 68.25 23.64 44.61

13 Nischa JANWICHIAN 60.95 24.00 36.95

av 38 åkare

Elitserietävling, Helsingborg 2020-02-01

Junior A Damer

8. Tova Lantz Harari 98.36 (36.88 / 61.48)

av 26 åkare

Ungdom 15 A

4. Alicia Bergström 81.33 (31.86 / 49.47)

av 18 åkare

Ungdom 13 A

5. Julia Dzibalova 74.39 (26.96 / 47.43)

9. Melina Arrenius 68.81 (26.63 / 42.18)

av 20 åkare

 

Stockholm JDM-DM 2020-01-25

Junior A Damer

22. Sofia Blomstrand 70.66 (25.91 / 44.75)

23. Tove Tisell 69.44 (27.10 / 42.34)

29. Alexandra Bergström 62.61 (22.63 /39.98 )

av 38 åkare

HT 2019

DM Mellersta Norrland 2020-01-11

Ungdom 13 A

3. Elise Wiklund 63.67 (23.69 / 39.98)

av 12 åkare

JSM, Ulricehamn

11. Tova Lantz Harari 95.89 (35.75 / 60.14)

av 18 åkare

USM, Ulricehamn

3. Mia Malin 83.48 (29.66 / 53.82)

5. Alicia Bergström 80.98 (30.63 / 50.35)

av 18 åkare

RM, Ulricehamn

7. Julia Dzibalova 76.73 (29.31 / 47.42)

15. Melina Arrenius 65.85 (25.24 / 40.61)

av 18 åkare

Älta Trophy 2019-11-23

Junior A

6. Amanda Bergström 80.05 (26.14 / 53.91)

av 19 åkare

Ungdom 15 A

Ella Frejgrim - (22.82 / -)

av åkare

Ungdom 13 A

3. Elise Wiklund 61.57 (24.65 / 36.92)

av 16 åkare

Elitserietävling, Karlskrona 2019-11-09

Junior A

15. Tova Lantz Harari 87.74 (26.88 / 60.86)

22. Elfrida Lande Lundqvist 84.49 (30.67 / 53.82)

av 27 åkare

Ungdom 15A

3. Mia Malin 81.69 (29.48 / 52.21) 

16. Alicia Bergström 69.89 (25.08 / 44.81)

av 21 åkare

Ungdom 13A

5. Melina Arrenius 71.95 (27.65 / 44.30)

av 15 åkare

MAXI Haninge Trofén

Junior A

5. Amanda Bergström 78.24 (24.82 / 53.42)

14. Sofia Blomstrand 63.17 (21.10 / 42.07)

16. Tove Tisell 57.69 (20.53 / 37.26)

av 18 åkare

Ungdom 15 A

11. Ella Frejgrim 56.91 (22.28 / 34.63)

av 18 åkare

Ungdom 13 A

7. Elise Wiklund 55.22 (22.04 / 33.18)

8. Nischa Janwichian 54.57 (20.84 / 33.73)

av 18 åkare

Elitserietävling, Göteborg 2019-10-19

Junior A

9. Tova Lantz Harari 96.66 (37.46 / 59.20)

21. Elfrida Lande Lundqvist 82.72 (31.73 / 50.99)

Av 24 åkare

Elitserietävling, Solna 2019-10-12

Ungdom 15A

4. Mia Malin 82,91 (29,20 / 53,71)

20. Alicia Bergström 63,60 (24,45 / 39,25)

Av 22 åkare

Ungdom 13A

9. Julia Dzibalova 72,04 (25,66 / 46,38)

17. Melina Arrenius 63,53 (22,28 / 41,25)

Av 23 åkare

Kal å Ada 2019-09-21

Junior A

8. Amanda Bergström 71,96 (21,20 / 50,76)

22. Alexandra Bergström 57,31 (20,57 / 36,74)

24. Sofia Blomstrand 55,86 (21,37 / 34,49)

av 30 åkare

Ungdom 15 A

6. Klara Pappila 55,80 (19,62 / 36,28)

13. Ella Frejgrim 50,67 (17,18 / 33,49)

av 18 åkare

Ungdom 13 A

4. Elise Wiklund 49,98 (16,93 / 33,05)

9. Nischa Janwichian 43,87 (16,27 / 27,60)

av 12 åkare

Elitseriepremiär, Luleåcupen 2019

Junior A

20. Tova Lantz Harari 83,14 (32,89 / 50,25)

22. Elfrida Lande Lundqvist 81,79 (32,07 / 49,72)  

av 27 åkare

Ungdom 15

5. Mia Malin 79,12 (28,62 / 50,50)

9. Signe Thörn 72,58 (27,89 / 44,69)

22. Alicia Bergström 57,98 (19,28 / 38,70)

av 23 åkare

Ungdom 13A

11. Melina Arrenius 65,49 (20,93 / 44,56)

17. Julia Dzibalova 60,60 (20,17 / 40,43)

av 22 åkare

Stockholm UDM 2020-02-08


Ungdom 15 A
1 Alicia BERGSTRÖM 89.13 33.56 55.57
13 Ella FREJGRIM 60.99 20.81 40.18
av 20 åkare


Ungdom 13 A
2 Julia DZIBALOVA 75.04 24.50 50.54
4 Melina ARRENIUS 68.25 23.64 44.61
13 Nischa JANWICHIAN 60.95 24.00 36.95
av 38 åkare

Uppdaterad: 17 SEP 2018 04:07 Skribent: Caroline Knösch
Du missar väl inget viktigt?!
Om du prenumerera på våra nyheterså får du meddelande varje gång vi lägger ut något nytt... Se instruktioner HÄR

 

 

Postadress:
KK Sundbyberg - Konståkning
Erika Sladius, Landsvägen 71
17265 Sundbyberg

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

 

Guldsponsor

 

 

 

Sponsorer




 

Du har möjlighet att stödja klubben


Sponsorer för Helgatrofén 2019