Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2014


Långa banan








E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Stefan Petersson 100 69 100 99 368 299
2 Anna Arvidsson 99 92 97 95 383 291
3 Oscar Lundquist 90
98 100 288 288
4 Maria Arvidsson 96 93 98 93 380 287
5 Anders Mårtensson 94 91 97
282 282
6 Jan Danielsson 95 89
95 279 279
7 Pär Josefsson
97 98
195 195
8 Elin Lundqvist
99 93 Utg 192 192
9 Ulf Liljebjörn 97 94

191 191
10 Klass Örman 95 95 Utg
190 190
11 Anders Thor 91
Utg 99 190 190
12 Marcus Alexandersson 92 97

189 189
13 Viktor Skobe 95 94

189 189
14 Kent Olsson

98 91 189 189
15 Kent Lindblad 96 Utg 92
188 188
16 Patrik Lundqvist 83

96 179 179
17 Johan Liljebjörn 78

93 171 171
18 Mikael Palm

76 88 164 164
19 Elinor Lindelöw


98 98 98
20 Tobias Borger
97

97 97
21 Stefan Jonsson


97 97 97
22 Mats Söderberg
96

96 96
23 Jonas Bonedall

95
95 95
24 Pia Olsson 89


89 89
25 Magdalena Jonsson


83 83 83
26 Magnus Lindstrand


78 78 78
27 Lars-Olof Lundquist Utg
Utg
0 0

 

Mellanbanan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Kerstin Lundqvist Utg 91 99 90 280 280
2 Lars-Åke Åberg 76 93 88 93 350 274
3 Tomas Ots 82 97
92 271 271
4 Karl-Erik Jonasson 87 83 100 Utg 270 270
5 Caroline Liljebjörn 94 98
77 269 269
6 Malin Fredriksson 82 88 96
266 266
7 Åke Karlsson
94 99 71 264 264
8 Ellsa Nilsson 66 96
89 251 251
9 Maja Fredriksson Utg 98
98 196 196
10 Heino Ots Utg Utg 97 93 190 190
11 Kristina Johansson
90
93 183 183
12 Anne Lindell

98 82 180 180
13 Helena Jonsson-Sjöqvist

99 80 179 179
14 Bo Salomonsson 86

88 174 174
15 Anders Buhré


99 99 99
16 Liselotte Klemming


99 99 99
17 Isak Alexandersson
98 Utg
98 98
18 Magnus Lindstrand

98
98 98
19 Ida Lindell

97
97 97
20 Mattias Andersson 96


96 96
21 Anna Nyqvist
95

95 95
22 Lars Eriksson
95

95 95
23 Nils Hammaräng Grip
95

95 95
24 Sivert Axelsson


95 95 95
25 Leif Linström


94 94 94
26 Elinor Lindelöw

93
93 93
27 Gunnar Elfverson 90


90 90
28 Per Hammaräng Grip Utg
90
90 90
29 Kent Lindblad


90 90 90
30 Karin Ekebjär

82
82 82
31 Marie-Louise Karlsson


80 80 80
32 Staffan Skobe 78


78 78
33 Jonatan Johansson 77


77 77
34 Peter Karlsud

72
72 72
35 Gun-Britt Fransson
71

71 71
36 Olle Bonnedahl 70


70 70
37 Jörgen Fransson
69

69 69
38 Julia Snöljus


62 62 62
39 Anna-mi Karlsudd

59 Utg 59 59
40 Ferdinam Klingsell Utg


0 0
41 Jan Örman Utg


0 0
42 Karolina Karlsson Utg


0 0
43 Ros-Mari Karlsson Utg

Utg 0 0
44 Erik Ålind

Utg
0 0
45 Linus Vandrevik

Utg
0 0
46 Anna Ekblom


Utg 0 0

 

Korta banan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Annie Gleisner 99 99 98
296 296
2 Viktor Lundqvist 97
93 100 290 290
3 Ebba Lindstrand
95 88 99 282 282
4 Lukas Hagberg 98 74
90 262 262
5 Isak Hagberg 93 82
84 259 259
6 Ludvig Alexandersson 97 Utg 97
194 194
7 John Örman
93 93
186 186
8 Annet Lindstrand
94 91
185 185
9 Gustav Klingsell 99 81

180 180
10 Per Hammaräng Grip
72 98
170 170
11 Adam Nelson 99


99 99
12 Herman Brandt 98


98 98
13 Hugo Unosson 97


97 97
14 Rasmus Johansson 97


97 97
15 Filippa Söderberg


96 96 96
16 Kenneth Karlsson


96 96 96
17 Adrian Skobe 95


95 95
18 Olof Wetterstad 91


91 91
19 Saga Fredriksson
89

89 89
20 Alma Fredriksson
88

88 88
21 Maja Fredriksson
88

88 88
22 Gustav Axelsson
86

86 86
23 Olivia Axelsson
84

84 84
24 Ferdinam Klingcell
79

79 79

 

Alla mot Alla Etapp 1

Resultat

Sträcktider

 

Alla mot Alla Etapp 2

Resultat

Sträcktider

 

Alla mot Alla Etapp 3

Resultat

Sträcktider

 

Alla mot Alla Etapp 4

Resultat

Sträcktider

Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:07 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Avresetider:

Från Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo.

 Till nattcupen på tisdag kl 17:00.

 

 EventorBanner178x42
 
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info