Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2015


Långa banan








E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Maria Arvidsson 100
100 95 295 295
2 Pär Josefsson 97 98 97 99 391 294
3 Bengt Romberg 99 95 97 94 385 291
4 Mats Söderberg 96 96 88 94 374 286
5 Nils Hammaräng
91 95 98 284 284
6 Jan Danielsson 85 99
96 280 280
7 Tobias Borger 90 95
92 277 277
8 Kent Lindblad
94 88 94 276 276
9 Christian Oldgård 97

99 196 196
10 Anders Thor 94
98
192 192
11 Torstein Hole


96 96 192
12 Michael Adamsson
94 94
188 188
13 Ove Lernå Felst

91 91 182
14 Mikael Palm Felst

89 89 178
15 Viktor Skobe


98 98 98
16 Anders Mårtensson

97
97 97
17 Leif Widlund

97
97 97
18 Anna Malmqvist


97 97 97
19 Anna Arvidsson


96 96 96
20 Stefan Petersson
89

89 89
21 Patrik Lundqvist
87

87 87
22 Anna Malmqvist


87 87 87

 

Mellanbanan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Leif Lindström 100 99 100
299 299
2 Sivert Axelsson 98 98 98 97 391 294
3 Anna Arvidsson 98 99 96
293 293
4 Kristina Johansson 99 95 96 96 386 291
5 Lasse Åberg 97 95 99
291 291
6 Anne Lindell 93 99 95 95 382 287
7 Bo Salomonson 99 94
90 283 283
8 Caroline Liljebjörn 97

98 195 195
9 Karin Ekebjär

100 91 191 191
10 Karolina Karlsson
94 96
190 190
11 Leon Hansson

96 94 190 190
12 Anna Nyqvist Utg 96
83 179 179
13 Ellinor Lindelöw
86 91
177 177
14 Per Hammaräng Grip

97 77 174 174
15 Viktor Skobe 100


100 100
16 Leon Hansson
100

100 100
17 Rosmari Karlsson 99


99 99
18 Magnus Lindstrand

98
98 98
19 Kenneth Nilsson 97


97 97
20 Leif Widlund 96


96 96
21 Hanna Karlsson

96
96 96
22 Sofia Nylander

96
96 96
23 Kerstin Lundqvist
93

93 93
24 Malin Fredriksson

92
92 92
25 Åke Karlsson
91

91 91
26 Anna Malmkvist 90


90 90
27 Heino Ots


90 90 90
28 Ida & Filippa


90 90 90
29 Anna Mi

89
89 89
30 Ebbe Westergren


Utg 0 0

 

Korta banan






E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Britt Axelsson 98 99

197 197
2 Benjamin Klemming
82
92 174 174
3 Annie Gleisner

99
99 99
4 Jenny Håkansson

98
98 98
5 Lukas Hagberg


97 97 97
6 Mira Westergren


96 96 96
7 Viktor Lundqvist
95

95 95
8 Petter Bankovic

95
95 95
9 Siv Romberg 82


82 82
10 Alice Mårtensson – Gleisner

79
79 79
11 Sofia Björnsdotter
74

74 74
12 Maja Fredriksso

68
68 68

 

Alla mot Alla Etapp 1

Resultat

Sträcktider

 

Alla mot Alla Etapp 2

Resultat

 

Alla mot Alla Etapp 3

resultaten

 

Alla mot Alla Etapp 4

Resultat

Uppdaterad: 08 JUN 2016 07:11 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Avresetider:

Från Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo.

 Till nattcupen på tisdag kl 17:00.

 

 EventorBanner178x42
 
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info