Hoppa till sidans innehåll

Slutresultat 2016


Långa banan              
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Jan Danielsson 99 85   99 283 283
2 Kent Lindblad 95   84 100 279 279
3 Oskar Hultquist 97   88 89 274 274
4 Tobias Borger   95   100 195 195
5 Viktor Skobe 99 94     193 193
6 PM Jönsson   96   97 193 193
7 Christian Oldgård     96 95 191 191
8 Elin Lundkvist 89   91   180 180
9 Nils Grip 99       99 99
10 Maria Arvidsson   99     99 99
11 Mats Söderberg 98       98 98
12 Ove Lernå   98     98 98
13 Johan Schagerlind   97     97 97
14 Michael Adamsson   96     96 96
15 Stefan Pettersson   96     96 96
16 Adrian Skobe 95       95 95
17 Mikael Palm 92       92 92
18 Mikael Gummesson 91       91 91
19 Anna Nyqvist   89     89 89
20 Lasse Lundkvist 86       86 86
21 Jan Danielsson   85     85 85
22 Patrik Lundqvist     83   83 83
23 EllinorLindelöw 81       81 81
24 Olle Björneld     73   73 73

 

Mellanbanan          
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Sivert Axelsson 99 99   100 298 298
2 Stefan Norman 99   96 95 290 290
3 Hugo Unosson 98 96 94 85 373 288
4 Anne Lindell 100 95 91 91 377 286
5 Heino Ots   81 95 81 257 257
6 Kerstin Lundkvist 100   99   199 199
7 Anna Malmqvist 99 99     198 198
8 Ebbe Westerberg 99 Felst 92   191 191
9 Edvin Abramsson 96 93     189 189
10 Anna Hagberg     99 90 189 189
11 Lukas Hagberg     99 89 188 188
12 Malva Jönsson   92   94 186 186
13 Hanna Karlsson 90 93     183 183
14 Lasse Åberg 87 95     182 182
15 Fia Nylander 91 90     181 181
16 Jonathan Konradsson 89 90     179 179
17 Merle Mikhsch     88 71 159 159
18 Johan Schagerlind 100       100 100
19 Anna Nykvist 99       99 99
20 Elin Necken 99       99 99
21 Leif Lindstrand 99       99 99
22 Filippa Söderberg     99   99 99
23 Bo Salomonson     99   99 99
24 Britt Axelsson 98       98 98
25 Ellinor Lindelöw   98     98 98
26 Kristina Johansson     98   98 98
27 Kristina Runemalm       98 98 98
28 Malin Fredriksson   97     97 97
29 Isak Holmberg     97   97 97
30 Jan Danielsson     96   96 96
31 Filip/Ove Lernå 95       95 95
32 Anders Buhre   94     94 94
33 Stefan Unosson     94   94 94
34 Leif Widlund   93     93 93
35 Thomas Hesselmark 92 Felst     92 92
36 Samule Hylander     91   91 91
37 Mikael Palm       91 91 91
38 Jenny Löhnert     90   90 90
39 Jesper Klingsell   87     87 87
40 Isak Hagberg       83 83 83
41 Uno Petersson 82       82 82
42 Karin Björneld     81   81 81
43 Jenny Mikosch       67 67 67
44 Judit Lundqvist       62 62 62
45 Ida Mikhsch     55   55 55
46 Leif Lindström   Felst     0 0
47 Karolina Karlsson       Felst. 0 0

 

Korta banan          
    E1 E2 E3 E4 Tot Tre bästa
1 Torgny Hultquist     98 96 194 194
2 Benjamin Klemming 100   85   185 185
3 Ann-loise Klingsell     78 98 176 176
4 Ferdinand Klingsell       100 100 100
5 Ida Mikosch       100 100 100
6 Elvira Skobe 99       99 99
7 Linnea Skobe 98       98 98
8 Kina Hultquist     98   98 98
9 Lova Jönsson       97 97 97
10 AnnLouise Klingsell   95     95 95
11 Erik Emrin       95 95 95
12 Gustav Klingsell       93 93 93
13 Margareta Anderzen   92     92 92
14 Lind Björneld     92   92 92
15 Filip Gummesson 88       88 88
16 Adam Hesselmark   85     85 85
17 Alma Fredriksson   84     84 84
18 Jesper Klingsell     74   74 74
19 Emil Hesselmark   69     69 69
20 Ludwig Cullin   Utg     0 0
21 Saga Fredriksson   Utg     0 0
22 Maja Fredriksson   Utg     0 0
23 Viktor Lundkvist     Felst   0 0
24              

 

E1

Resultat

Sträcktider

E2

Sträcktider

E3

Resultat

Sträcktider

E4

Resultat

Sträcktider

Uppdaterad: 05 SEP 2016 08:07 Skribent: Roland Persson
Epost: This is a mailto link

 

Avresetider:

Från Giraffens parkeringsplats vid Arken Zoo.

 Till nattcupen på tisdag kl 17:00.

 

 EventorBanner178x42
 
 
 
 

 

 

Postadress:
Kalmar OK - Orientering
Box 135
39121 Kalmar

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info